Profile cover photo
Profile photo
Bozena Baran
85 followers -
Jestem autorką strony "Moje włoskie impresje" inspirowanej Italią. Zapraszam :-D
Jestem autorką strony "Moje włoskie impresje" inspirowanej Italią. Zapraszam :-D

85 followers
About
Bozena Baran's posts

Post has attachment

Post has attachment
Turnieje Sbandieratori to widowiska pełne kolorów, emocji, zabawy i muzyki. Niezapomniany spektakl machania flagami oglądałam w Weronie w 2010 roku i zrobił na ...mnie wrażenie. W okolicy jeziora Garda występy żonglowania chorągwiami- Parata Nazionale della Bandiera odbędą się w Riva del Garda w dniach 15, 16, 17 września 2017, warto zapamiętać datę. Tymczasem dla zaostrzenia apetytu przypominam mój wpis z 2010 roku. Zapraszam:-)

Post has attachment

Post has attachment
W Weronie jest wiele miejsc widokowych. Do najciekawszych i ogólnie dostępnych  należy  Piazzale Castel San Pietro. Więcej na Moje włoskie impresje. Zapraszam:-)  

Post has attachment
W upalne dni  najlepiej smakują  lody. W miasteczku nie brakuje  lodziarni  proponujących bogaty wybór lodowych smaków. Jednak w gorące dni, kiedy skwar i duchota dokuczają, nie ma się ochoty wyściubić nosa za próg, wówczas najlepiej sprawdzają się lody domowe, po które wystarczy sięgnąć do lodówki. Przepis na MOJE WLOSKIEI IMPRESJE. Zapraszam :-)

Post has attachment
Po przekroczeniu bramy wchodzimy na płaski  teren  obejmujący  geometrycznie uformowane kwatery. Strzeliste  cyprysy   wyrastają  ponad poziom zielonych i idealnie przystrzyżonych  żywopłotów z bukszpanu i mirty. Najstarszy  cyprys  ma ponad  600 lat , nazwano go  Cyprysem  Goethego.  Wygrawerowany  na  mosiądzowej płytce  fragment z dziennika poety  zdobi  cyprys  niczym  kosztowna biżuteria.  Ścieżki  między klombami zaprowadzają do pluskającej  cicho  fontanny  zasiedlonej  przez  żółwie.  Zaciekawiają liczne posągi,  która to Diana, Wenera  czy Atlanta? Studiowanie  detali z bliska  pozwala rozpoznać mitologiczne  postaci. Więcej na MOJE WŁOSKIE IMPRESJE. Zapraszam:-)

Post has attachment
Zanim  zrelacjonuję  mój niedawny  pobyt w Rzymie, najpierw przedstawię Wam  szybką fotorelację z barwnego  wydarzenie muzycznego, które niespodziewanie miałyśmy okazję oglądać w Watykanie w  sobotę 27 maja. Była to IX GRANDE  PARATA, czyli przemarsz  grup folklorystycznych z  Bawarii przy akompaniamencie orkiestr dętych. Zapraszam:-)

Post has attachment
Tym, którzy jeszcze nie zdążyli poznać Otzi'ego polecam wizytę w Muzeum Archeologii Południowego Tyrolu w  Bolzano i oczywiście mój tekst, zapraszam:-)

Post has attachment
Wczoraj w Valeggio w późnych godzinach popołudniowych  miało miejsce niecodzienne zdarzenie- przejazd  zabytkowych samochodów. Entuzjaści starej motoryzacji  mogli nacieszyć oczy widokiem nieprzebranej  ilości  starych modeli aut. I dla mieszkańców Valeggio była to okazja do wyjścia z domu, podziwiania eleganckich aut i stylizacji kierowców.  Więcej na MOJE WLOSKIEI IMPRESJE. Zapraszam:-)
 

Post has attachment
Riva di Solto  to jedno z tych niesamowitych miasteczek zbudowanych na skale i zawieszonych nad wodą. Ale, tak to już urządziła natura, że trudne do zdobycia miejsca  gwarantują ekscytujące widoki, zapierające dech w piersiach.
Położona w pięknej scenerii Riva di Solto na tle majaczącego w oddali masywu Adamello, urzeka od wieków swoim niezwykłym pięknem. Więcej na MOJE WŁOSKIE IMPRESJE. Zapraszam:-) 
Wait while more posts are being loaded