Profile cover photo
Profile photo
Bogusław Dobisz
61 followers
61 followers
About
Bogusław Dobisz's posts

Post has attachment
Podbabiogórskie zbójowanie w Marcówce jak co roku zgromadziło okoliczną ludność by w sobotnie, letnie popołudnie miło i przyjemnie spędzić czas. Przy muzyce i śpiewie w wykonaniu m.in. Kapeli spod Babiej Góry, Kapeli Kusica, Koła gospodyń Mioduszyna, prócz zbójnickiego zaprzysiężenia, można było również nasycić się tradycyjną kuchnią gaździn, czy spróbować swoich umiejętności chociażby w rzucaniu siekierką do celu. To tylko przykłady licznych atrakcji jakie przygotowane były dla chętnych. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Post has shared content
Około 3 godzin wystarczy aby w spacerowym tempie móc objechać na rowerze cały Zbiornik Świnna Poręba czyli Jezioro Mucharskie. Lato to idealny czas na takie plenerowe wycieczki i podziwianie tego co mamy najbliżej.

Post has attachment
W ostatni czerwcowy weekend tradycyjnie odbyły się coroczne dni Gminy Zembrzyce. Pierwszy dzień to uroczyste obchody 95 lecie Orkiestry Dętej Rytm oraz występy towarzyszące tej uroczystości. Drugi zaś to prezentacja poszczególnych sołectw, występy artystyczne dzieci i młodzieży, zawody zręcznościowe i wiele innych ciekawych atrakcji. Najważniejsze że pogoda dopisała, publiczność również, słowem imprezę można uznać za udaną, kolejna już za rok.

Post has attachment
Uroczysta procesja Święta Bożego Ciała do czterech ołtarzy w Parafii św. Jana Chrzciciela w Zembrzycach.

Post has attachment
Misterium Męki Pańskiej, jak co roku, niezmierzone szersze wiernych, młodych, starszych, dzieci, niezależnie od pogody, temperatury, wszystkich tych, którzy tego dnia chcą być tutaj, z potrzeby serca, przeżycia tych niezwykłych chwil jakim jest kalwaryjska wielkopiątkowa droga krzyżowa.

Post has attachment
Uroczysty Koncert Orkiestry Dętej "Rytm" w kościele Parafialnym w Zembrzycach. W programie koncertu znalazły się nie tylko kolędy, ale również muzyka filmowa, poważna, marszowa a z racji okresu karnawałowego również muzyka rozrywkowa. Tak więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie odpowiedniego. Gromkimi oklaskami zebrana publiczność pogratulowała wspaniałego koncertu, zaś podziękowania i życzenia wszystkim w imieniu orkiestry złożył Pan Kazimierz Gromada i Proboszcz Parafii ks. Jan Kapusta. Gratulujemy i dziękujemy!

Post has attachment
Na specjalne zaproszenie wszystkich przedszkolaków do hali sportowej Zespołu Szkół w Zembrzycach w piątkowe popołudnie przybyła spora liczba gości a wśród nich goście specjalni czyli z okazji swojego święta ich Babcie i Dziadkowie. Podczas uroczystości najmłodsi przedstawiciele rodzin, złożyli swoim kochanym Babciom i Dziadkom serdeczne życzenia, wręczając specjalnie przygotowane laurki, a przede wszystkim oczarowali ich swoim wspaniałym występem artystycznym. Nie zabrakło również skromnego poczęstunku a wszystko to w miłej i rodzinnej atmosferze!

Post has attachment
Koncert z okazji 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Odcinając się od polityki i środowisk nieprzychylnych i wrogich tej wspaniałej akcji, podczas wielkiego niedzielnego finału zebrano w całej Polsce ponad 62 miliony na główny cel czyli ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych. Najważniejsze jest aby pomagać tym co pomocy potrzebują! Do zobaczenia za rok!

Post has attachment
W mroźne niedzielne popołudnie wśród licznie zebranych widzów w Zespole Szkół w Zembrzycach odbyła się tradycyjna inscenizacja Jasełek. Kolejna odsłona historii narodzenia Jezusa w Betlejem, ubogacona stylizowaną scenerią, pięknymi strojami i rekwizytami oraz wspólnym śpiewaniem kolęd. Dziękujemy za piękne przedstawienie!

Post has attachment
3 grudnia Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie wraz z wójtem Gminy Zembrzyce, Starostwem Powiatowym w Suchej Beskidzkiej oraz lokalną Policją i Strażą Pożarną zorganizowało finałową piątą rundę drugiej edycji "Rajdy24". Na 1,4 kilometrowym odcinku wzdłuż wałów na Skawie, rozegrane zostały zawody w których wzięli udział nie tylko profesjonalni kierowcy ale również amatorzy. Z racji miejsca rozgrywania zawodów walczyli również o puchar wójta Gminy Zembrzyce. Była to kolejna udana impreza promująca naszą gminę. Brawo!
Wait while more posts are being loaded