Profile cover photo
Profile photo
Bizotech
3 followers -
مارکتینگ و برندینگ آنلاین
مارکتینگ و برندینگ آنلاین

3 followers
About
Posts

Post has attachment
#مارکتینگ #آنلاین #بیسکوییت گرجی در بهترین شکل آن
زمانیکه صحبت از مارکتینگ آنلاین در شبکه‌های #اجتماعی می‌کنیم یکی از بهترین مثال‌های ممکن برند Oreo است، زیرا با بکار بستن اصولی ساده ولی خلاقانه توانسته‌اند بیشتر از هر برند دیگری با منابع یکسان جلب توجه نمایند. شاید بتوان اینگونه استنباط کرد که هر کسی می‌تواند از این تکنیک‌ها برای جلب مخاطب استفاده نماید، اما این استفاده مناسب از ابزار است که موفقیت را حاصل می‌کند. نمونه بسیار مشخصی از این نحوه عملکرد در شبکه‌های اجتماعی نیز شرکت بیسکوییت گرجی است که توانسته با بومی سازی همین دستور‌العمل‌ها به بهترین شیوه ممکن وفاداری بسیاری را به خود جلب کند. شاید بهتر باشد تا جزئیات بیشتری از عملکرد کمپانی گرجی را بررسی کنیم تا بتوانیم به یک متد مشترک برای مارکتینگ آنلاین در شبکه‌های اجتماعی دست پیدا کنیم.
در مارکتینگ وقت شناس و نکته بین باشیم
شاید زمانیکه درباره مارکتینگ لحظه‌ای صحبت مثال مناسبی برای خبر ربایی ایجاد نشد اما عبارت ذکر شده به نوعی از مارکتینگ لحظه‌ای گفته می‌شود که شما با استفاده از محبوبیت یک خبر تلاش می‌کنید تا ارتباط نزدیکتری با مخاطب خود ایجاد کنید. همین عملکرد را برای سایر اتفاقات هم می‌توان بسط داد، که صد البته بیسکوییت گرجی نیز در راه بهرمندی از آن چندان غفلت نمی‌کند. در این راه شما بایستی تقویمی از مناسبت‌ها و اتفاقات بوجود آورید که بتوانید در زمان مناسب محتوای از پیش تولید شده خود را منتشر نمایید. در صورتیکه هر روز اینکار را بخواهید انجام دهید با عددی کمتر از چهارصد تصویر می‌توانید حکم یک تقویم دوست داشتنی را برای مخاطبین خود داشته باشید.
تداوم فعالیت‌های شما زندگی می‌بخشد
مخاطب برای اینکه بتواند با برند احساس نزدیکی نماید بایستی شاهد تحرک محصول مورد علاقه‌اش باشد که زندگی روزمره برند مورد علاقه‌اش را درک نماید. برند بیسکوییت گرجی نیز با افزایش محبوبیت موضوعات و اخبار اقدام به واکنش نشان دادن می‌نماید که بسیاری را به واکنش واداشته است. البته شاید #بیسکوییت گرجی و تمرکز فعالیتش در اینتساگرام بعنوان محور اصلی فعالیت‌هایش مثال مناسبی برای این شیوه نباشد ولیکن با توجه به جوان بودن مارکتینگ آنلاین در شبکه‌های اجتماعی همین میزان فعالیت هم استانداردی مناسب برای برند‌ها محسوب خواهد شد.
استفاده از تصویرسازی برای شفافیت موضوع
استفاده از تصاویر بجای متون می‌تواند ضمن انتقال بهتر مطلب به انتشار هر چه بیشتر و بهتر آن در شبکه‌های اجتماعی نیز کمک نماید و همین موضوع سبب آن شده تا مارکتینگ آنلاین بیسکوییت گرجی نیز تلاش داشته باشد تا موضوعات متفاوت را با استفاده از تصاویر بنمایش بگذارد که در صورت تلاش برای توضیح آنها بوسیله متون می‌بایست چندین خط نگارش می‌نمود. مارکتینگ با استفاده از تصاویر برای سایر محصولات بسیار ساده‌تر و فراگیرتر از بیسکوییت باشد، اما همین استفاده از تصاویر برای شرح موضوعات متفاوت تحسین بسیاری را متوجه این برند فاخر نموده است.
مفرح و سرگرم کننده باشیم
شاید یکی از مهمترین دلایلی که تلگرام و یا سایر شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسان محبوبیتی بیسابقه کسب کرده‌اند میزان بالای سرگرمی و تفریحات ارائه شده در آنهاست، پس در صورتیکه بخواهیم مخاطب را به شبکه‌های اجتماعی جلب کنیم بایستی ضمن بروز جدیت تلاش کنیم تا سرگرم کننده هم باشیم. برند بیسکوییت گرجی در مارکتینگ آنلاین خود با طراحی معما و همچنین مسابقاتی دوره‌ای تلاش می‌کند تا ضمن تحریک خلاقیت مخاطبانش به غایت مفرح نیز باشد.
هم اکنون نیز یکی از این مسابقات دوره‌ای در حال برگزاریست که تلاش دارد با بتصویر کشیدن نقش بیسکوییت‌های گرجی در زندگی روزمره هوادارانش در قاب دوربین آنها ارتباطی نزدیک با روزمرگی‌های آنها برقرار کند. شما هم می‌توانید با ثبت لحظات خود در کنار بیسکوییت گرجی و اشتراک آنها در #توییتر و #اینستاگرام با هشتگ #وقت_گرجی ضمن منشن نمودن حساب کاربری این کمپانی در @GorjiCo اقدام به شرکت در مسابقه و افزایش شانس خود در برنده شدن همراهی این برند نمایید.
Add a comment...

Post has attachment
#مارکتینگ #آنلاین #بازی_تاج_و_تخت
سریال تلویزیونی بازی تاج و تخت در حال تغییر تاریخ سرگرمی‌های چندرسانه‌ای است و هر سال بر موفقیت‌های گروه دست اندر کار این برنامه افزوده می‌شود تا ثابت کنند با یک استراتژی مناسب از محتوا ستاره ساخت. شاید در سال‌های ابتدایی این تنها کمپین‌های مارکتینگ کتاب و طرفدارانش بودند که بار هزینه‌های این سریال را بدوش می‌کشیدند ولیکن از فصل چهارم این برنامه تلویزیونی به بعد که رکورد بیشترین تماشاچی توسط آن جابجا شد دیگر همه چیز تغییر کرد.
کمپین مارکتینگ سریال بازی تاج و تخت
تا پیش از شروع فصل چهارم بیشتر تمرکز گروه مارکتینگ سریال بازی تاج و تخت بر روی شیوه‌های سنتی بازاریابی بود که تضمین می‌کرد همه چیز همانگونه که برنامه ریزی است پیش می‌رود. شروع فصل سوم با تبلیغات محیطی در سطح شهر همه را قافلگیر کرد زیرا به یکباره سایه اژدهایی بر روی روزنامه نیویورک تایمز و ساختمان اصلی کمپانی تهیه‌کننده سریال نمایان شد که سوالاتی برای هر ذهن کنجکاوی مطرح می‌کرد.
در کنار تبلیغات محیطی کمپین‌های مارکتینگ آنلاین این کمپانی نیز در شبکه‌های اجتماعی نیز با هشتگ RoastJoffrey توانست طی دو روز بیش از یک میلیون کاربر را جذب کرده و نزدیک به شصت هزار نظر بر محور این کاراکتر از طرفدارانش دریافت نماید. همین تبلیغات گسترده و فراگیر سبب شد تا پخش قسمت پایانی این فصل بتواند رکورد تماشای سریال سوپرانوز را بشکند و محبوبترین سریال تاریخ این شبکه شود.
پس از این دستاورد بزرگ بود که مسئولین مارکتینگ این گروه تصمیم گرفتند تا از خلاقیت طرفداران کتاب و #سریال برای تولید محتوای تصویری استفاده کند، پس کمپین سی روزه‌ای با موضوع نمایش لحظات حساس داستان درست پیش از پخش جهانی فصل چهارم برگزار کردند که بهترین آثار گرافیکی را در وبسایتی به نمایش گذاشتند.
با نگاهی به بازخورد کمپین آثار گرافیکی کمپینی دائمی برای محتوای تولید شده توسط کاربران ایجاد نمودند که از آثار رسیده برای افزایش آگاهی و علاقه در زمان پخش سریال استفاده می‌نمود که تنها در نمونه‌ای از آن که با هشتگ TakeTheThrone در شبکه‌های اجتماعی انتشار یافت بلیت جشنواره کامیکان بعنوان جایزه ارائه شد.
با شروع فصل پنجم مطابق روال معمول کمپین‌های شبکه‌های اجتماعی و #تبلیغات محیطی ادامه یافت ولی تفاوت اینبار در تجربه فصل چهار بود که دست اندرکاران این سریال را بر آن داشت که فرش قرمز اکران فصل جدید را در #فیسبوک بصورت زنده برای هفت و نیم میلیون کاربر پخش کنند تا شروعی قدرتمندتر از فصل قبل خود داشته باشند.
حال زمان آن رسیده بود تا شبکه اجتماعی #اینستاگرام را هم در این کمپین‌ها دخیل نمایند که برای آن نیز تصاویری از بازیگران بهمراه عروسک فانکو آنها در این شبکه توانست تعداد علاقمندان را به یک میلیون نفر برساند، اما این کافی نبود و اینبار کمپین اجتماعی توییر این سریال با هشتگ CatchDrogon توانست توجه بسیاری از برند‌های مطرح را برای مارکتینگ لحظه‌ای جلب نماید که موفقیتی بی سابقه محسوب می‌شد.
در زمان شروع فصل ششم با توجه به اینکه برای اولین بار داستان سریال از کتاب پیش می‌افتاد دیگر زمان آن رسیده بود تا نهایت استفاده از محتوای تولید شده توسط طرفداران را ببرند و بهمین دلیل تبلیغات محیطی و کمپین‌های مارکتینگ آنلاین بیشتر حول محور رازداری درباره نحوه پیشرفت داستان می‌بودند. شاید تصویری از یکی از کاراکتر‌های محبوب این سریال در حالیکه لبخندی بر لب دارد نشانی از این رازداری باشد که خبر از تعلیقی می‌دهد که همگان تلاش داشتند با بوجود آوردنش ذهن طرفداران را به چالش بکشند. اینبار همه چیز در سکوت انجام می‌شد و این مخاطبین بودند که در کوچه و بازار به فرضیه‌های درست و غلط یکدیگر گوش می‌دادند و در نهایت بازی تاج و تخت را بعنوان یک برند محبوب مطرح‌تر از همیشه می‌کردند.
نتیجه نهایی مارکتینگ آنلاین موفق
شاید با مطالعه دوباره این مطلب بتوانید مسیری که هر برند برای موفق شدن سپری نماید را مشاهده کنید، اما شاید درس نهایی در مارکتینگ فصل هفتم سریال بازی تاج و تخت باشد که به همگان نشان خواهد داد که چگونه می‌توان مخاطبین مشتاق را راضی نگاه داشته و همزمان مخاطب جدید جذب کرد.
Add a comment...

Post has attachment
#مارکتینگ #آنلاین در #لحظه مناسب
زمانیکه تصویر و یا سخنی در حال کسب محبوبیت بیش از اندازه در میان ساکنین جامعه مجازی است، تلاش برند‌های متفاوت برای مارکتینگ آنلاین لحظه‌ای می‌تواند به گسترش آگاهی افراد نسبت به فعالیت‌های آن برند کمک نماید. بسیاری از کمپین‌های مارکتینگ تلاش دارند تا هدفی مشخص را تعقیب کنند و در صورتیکه مسیر مشخص شده عمومیت داشته باشد، برند‌ها نیز بعنوان بخشی از جامعه مجازی تلاش می‌کنند تا بمانند سایرین با آن تعامل داشته و ارتباطی دو طرفه با مخاطب خود ایجاد نمایند.
اواخر سال نود و سه تصویری از یک لباس در شبکه اجتماعی فیسبوک به دست همه رسید که نظر افراد را در مورد رنگ آن می‌پرسید، اما جواب آن بر خلاف انتظار همگان همواره یکسان نبود و در حالیکه اکثر افراد آنرا آبی و مشکی می‌دیدند، برخی لباس را برنگ سفید و طلایی دیده و حتی بخش کوچکی از جامعه ترکیبی از آبی و طلایی را تجربه می‌کردند. همین موضوع بهانه‌ای شد تا تصویر این لباس در همه جهان منتشر شود و مقالات بسیاری درباره‌اش نوشته شده و حتی واژه‌ای با نام Dressgate به این اختلاف نظر اختصاص داده شود. همین خطای دید در تشخیص رنگ لباس سبب فروش فوق‌العاده این لباس در اینترنت شد، اما در این میان افراد با به انتشار گذاشتن تصویر آن کماکان به نظرسنجی درباره آن ادامه دادند که سبب عمومیت یافتن این موضوع در جامعه مجازی شد.
مارکتینگ آنلاین کمپانی آدوبی
تصویر مورد بحث در حقیقت یک لباس با رنگ‌های آبی و مشکی می‌باشد که در زمانیکه آنرا در نور مشاهده می‌کنیم ممکن است تصور متفاوتی از رنگ در ما بوجود آورد. دلیل آن نیز نحوه رنگی دیده شدن اجسام توسط چشم ماست که همواره بر پایه تصورات ما از رنگ حقیقی اجسام شکل می‌گرفته است، پس برخی نور محیط را در دیدن اجسام دخیل نمی‌کنند و جسم را به رنگ آبی و مشکی می‌بینند و برخی با توجه به نور محیط تصور متفاوتی از رنگ حقیقی لباس بدست می‌آورند که در نهایت لباس را سفید و طلایی می‌نمایاند.
در زمان انتشار تصاویر مورد بحث در شبکه‌های مجازی یکی از کاربران با استفاده از نرم‌افزار Lightroom توانست با دستکاری تصویر و گرایش دادن رنگ‌های آن به سمت رنگ‌های گرمتر به تصویر رنگی طلایی و سفید بخشیده و با سرد کردن رنگ‌ها آنرا دوباره به رنگ آبی و مشکی در آورد. همین آزمایش کوچک توانست نحوه عملکرد Dressgate‌ را مشخص سازد. در همین میان کمپانی #آدوبی با انتشار توییت این کاربر توانست توجه بسیاری را جلب نماید که نشان داد چگونه می‌توان در لحظه به مارکتینگ آنلاین پرداخت و کماکان موفق عمل کرد.
Add a comment...

Post has attachment
#تجربه: #مارکتینگ #آنلاین #مرسدس #بنز در #اینستاگرام
خودرو‌های مرسدس از هر نوع و یا مدلی که باشند در برخی کشور‌ها دست نیافتنی و حتی مظهرتجمل محسوب می‌شوند، اما در حقیقت شاید خرید یک خودرو از سری جی مرسدس چندان هم دور از دسترس نباشد، زیرا مدل پایه GLA تنها یکصد و ده میلیون تومان ارزش دارد و در صورت خریداری نمودن آن بصورت لیزینگ با اقساط کمی بیشتر از یک میلیون تومان پس سه سال خواهید توانست با نصف قیمت فوق‌الذکر آنرا تهیه نمایید. دانستن این موضوع می‌تواند ارزش مارکتینگ آنرا با توجه به کاهش ارزش شدیدش پس از چند سال را نمایان سازد.
#کمپین مارکتینگ آنلاین مرسدس بنز
توضیحات پاراگراف پیشین روشن کننده دلیل بسیاری از کمپانی‌های خودروسازی برای سرمایه‌گذاری بر روی مارکتینگ محصولات خود است. از طرفی حساسیت افراد برای دیدن و تجربه احساس مالکیت خودرو مارکتینگ محصولاتی از این دست را به شیوه‌های متداول مشکل می‌نماید پس بایستی از تصاویر برای گویایی بیشتر بهره گرفت. کمپانی مرسدس پیشتر نیز برای مارکتینگ آنلاین خود از تکنولوژی اپلیکیشن‌های تجهیزات همراه در کنار استفاده از Google #Cardboard# تجربیات زیادی کسب کرده بود.
اکنون کمپانی مرسدس در اقدامی دیگر تلاش نموده تا با کمک شبکه اجتماعی اینستاگرام مارکتینگ آنلاین مدل سال مرسدس GLA را با خلاقیت فراوان ممکن نماید. در این کمپین با کمک عملیات‌های پیشفرض اینستاگرام هر کاربر علاقمند می‌تواند با شروع از حساب کاربری ایسنتاگرام این محصول و با کمک سیستم تگ‌های این شبکه اجتماعی شما را به حسابی منتقل خواهد کرد که از شما می‌خواهد تا رنگ خودرو خود را از میان یازده رنگ انتخاب نمایید. پس از انتخاب رنگ شما به حساب دیگری با رنگ مورد علاقه خودرو شما منتقل خواهید شد که بشما می‌گوید تا رینگ خودرو خود را نیز انتخاب کنید. اکنون به حساب دیگری که به شما گونه‌ّهای مختلف سقف خودرو را نمایش می‌دهد هدایت می‌شوید تا پس از انتخاب آن نیز به انتخاب جلو پنجره خودرو پرداخته تا در نهایت با مشاهده نمایی از خودرو بتوانید هزینه این تغییرات را مشاهده نمایید.
این کمپین با استفاده از هزاران تصویر و بیش از یکصد حساب کاربری اینستاگرام یکصد و سی و دو حالت متفاوت را ممکن نموده است که به شرکت مرسدس بنز قدرت مارکتینگ آنلاین با در نظر گرفتن کاربران موبایل در اولویت را داد. حساب کاربری این کمپین بیش از چهار هزار فالوور دارد که می‌تواند نمایش کوچکی از موفقیت کمپین‌های آنلاین در شبکه‌ای اجتماعی با محدودیت‌های فراوان را به نمایش گذارد.
Add a comment...

Post has attachment
#تجربه: #کمپین #مارکتینگ #آنلاین Airbnb
پاییز سال گذشته کمپانی Airbnb اقدام به انتشار یک انیمیشن کوتاه نمود تا بتواند ضمن گرامیداشت یادواره بیست و پنجمین سالگرد فروپاشی دیوار برلین داستان حقیقی یک مسافر را بازگو نماید. داستان فیلم کوتاه مورد بحث از زبان دختر جوانی بازگو می‌شود که یکی از مشتریان این سرویس می‌باشد.
پدر این دختر در سال‌های شصت و شش شمسی یکی از نگهبانان دیوار برلین در زمان جنگ سرد بوده است که با توجه به شرایط سخت و پیچیده آن دوران خاطرات بسیار دلخراشی را از زادگاهش در ذهن دارد. این مسائل پس از گذشت سال‌ها هنوز موانع بسیاری را برای زندگی روزمره وی پیشرو آورده که در نهایت سبب خدشه دار شدن آرامش فکری او گشته و اطرافیانش را برای یافتن راهکاری بفکر واداشته است. در نهایت تصمیم بر آن می‌شود تا پدر را برای سفر به برلین برده تا با مشاهده آبادانی و پیشرفت شهر موجبات تسلای خاطر وی را فراهم آورند که با استفاده از سرویس Airbnb یک اقامتگاه اجاره می‌نمایند تا بتوانند در طول مدت اقامت در آلمان تجربه شهروندی برلین را نیز احساس کنند. داستان در زمانی احساسی می‌شود که صاحب ملک استیجاری در برلین که یکی از نگهبانان دیوار در آلمان غربی بوده است پدر را می‌شناسد و پس از صحبت با یکدیگر کمک می‌کنند تا او به آرامشی که بدان نیاز داشته است دست یابد.
کمپین خاطره نویسی برای مخاطب
شاید یافتن چنین داستان‌هایی چندان باور پذیر نباشند، اما کمپانی ایر بی اند بی در بخشی از وبسایت خود به مشتریانش این امکان را می‌دهد تا بتوانند ضمن ایجاد طرح مورد پسندشان از علامت تجاری این برند اقدام به بازگو نمودن تجربه خود از میهمان شدن و یا میزبان بودن با کمک سرویس Airbnb نمایند. بدین گونه افراد ضمن کسب اطلاعات بیشتر راجع به مکان‌هایی که می‌توانند بازدید نمایند قادر به درک بهتر شرایط میزبانی و یا میهمانی در سایر اماکن خواهند شد که به نوبه خود روش بسیار مناسبی برای دریافت نظرات مثبت نسبت به برند می‌باشد. در حال حاظر این بخش از وبسایت حدود یکصد و سی هزار کاربر فعال دارد که حدود یکصد و پنجاه هزار طرح از علامت تجاری این کمپانی را برای خود خلق کرده‌اند و با کمک آن به افزایش آگاهی نسبت به این #برند کمک شایانی نموده‌اند.
موفقیت کمپین مارکتینگ آنلاین
این کمپین با استفاده از تکنیک‌های پویانمایی و #ویديو مارکتینگ توانسته است تا داستانی کوتاه و تاثیر گذار را روایت نماید و در حاشیه آن ضمن کمک به آگاهی دیگران نسبت به برند خود کشور آلمان و شهر برلین را علیرقم انگلیسی زبان نبودن آن بعنوان یک مقصد مناسب برای سفر به دیگران پیشنهاد نماید. میزان اثرگذاری این کمپین ویديو مارکتینگ به حدی بوده است که چند تن از افراد سرشناس نیز نسبت به آنها در شبکه‌های اجتماعی واکنش نشان داده‌اند که همین موضوع به قدرت این کمپین کمک بسیاری نمود.

Add a comment...

Post has attachment
#تجربه: #آنالیز #کمپین #تبلیغاتی
در مطلب پیشین توضیحاتی درباره نحوه استفاده از تگ‌ها برای جمع‌آوری داده‌های مربوط به کمپین‌های تبلیغاتی ارائه دادیم که به شما کمک می‌کرد تا بتوانید براحتی آنها را آنالیز نموده و با پردازش آن به نتایج مناسبی بمنظور بهینه‌سازی کمپین‌های آینده خود دست پیدا کنید. همه اینها در صورتیست که شما فقط بخواهید از سرویس آنالیتیکس گوگل استفاده کنید، اما اگر بخواهید از سرویس‌های تعقیب کننده نشانگر ماوس و یا آنالیز تبلیغات آنلاین استفاده کنید بایستی کد‌های رهگیری دیگری به وبسایت خود بیافزایید که می‌تواند مدیریت کمپین‌ها را پیچیده نموده و رهگیری اثر آنها را مشکل نماید.
سرویس تگ منیجر گوگل
در بسیاری از مواقع وبسایت‌ها شرکت‌های تبلیغاتی متفاوتی را برای تبلیغات کمپین‌های متفاوت به خدمت می‌گیرند تا بتوانند از تخصص هر شرکت بصورت مجزا برای دستیابی به اهداف #مارکتینگ و #برندینگ خود استفاده کنند. هر یک از این کمپین‌های موازی نیازمند کد رهگیری مختص بخود در سرویس‌های مورد استفاده برای آنالیز دارند و که در صورت قرار گرفتن در بخش‌های متفاوت وبسایت می‌تواند در بلند مدت سبب بروز مشکلات متفاوتی در ساختار آن شود. Google Tag Manager یا سرویس مدیریت تگ گوگل به شما کمک می‌کند تا با وارد نمودن تنها یک کد رهگیری در ساختار سایت خود بتوانید از سرو‌یس‌های متفاوت بهرمند شده و براحتی سطح دسترسی ‌آنها را کنترل نمایید. اکنون با از میان رفتن محدودیت‌های مربوط به تحریم‌ها از روی برخی سرویس‌های گوگل شاید دیگر وقت آن باشد تا بصورت بسیار حرفه‌ای از تگ‌ها استفاده نموده تا رفتار هوشمندانه‌ای نسبت به واکنش کاربران از خود نشان دهیم.
چگونه از سرویس تگ منیجر گوگل را نصب کنیم؟
برای مدیریت تگ‌های خود شما بایستی بمانند سایر سرویس‌های گوگل با استفاده از حساب کاربری خود در گوگل وارد وبسایت Tag Manager شده و سپس بصورت خودکار به بخش مدیریت حساب‌های خود منتقل می‌شوید که شما را قادر می‌سازد تا برای وبسایت‌های متفاوت از همین سرویس استفاده کنید.
در صورتیکه بمانند تصویر عبارت Create Account را بزنید وارد مراحل ساخت حساب می‌شوید که در اولین مرحله از شما درباره نام حساب پرسیده خواهد شد که پس از انتخاب دکمه Continue به ادامه مراحل راهنمایی خواهید شد.
در مرحله بعدی نام پروژه‌ای که قرار است در وبسایت و یا اپلیکیشن شما استفاده شود را وارد نموده و با انتخاب هر یک از گزینه‌های Web، IOS و Android می‌توانید در مورد نوع تگ نیز تنظیمات لازم را انجام دهید.
با زدن Create در مرحله قبل صفحه‌ای شامل شرایط و مقررات استفاده از سرویس مدیریت تگ گوگل نمایش داده خواهد شد که با انتخاب گزینه Yes و موافقت با آن شرایط، کد رهگیری سرویس تگ منیجر برای جای دادن در وبسایت در اختیارتان قرار خواهد گرفت.
چگونه یک تگ جدید ایجاد کنیم؟
اکنون که پروژه مربوط به تگ‌های سایت خود را ایجاد نموده‌اید به صفحه‌ای که شامل تمام جزئیات کمپین‌های شما خواهد بود هدایت می‌شوید. در صورتیکه بخواهید تگ جدیدی ایجاد نمایید بایستی از قسمت New Tag بر روی عبارت Add a new tag کلید نموده تا به مراحل ایجاد تگ هدایت شوید. شما می‌توانید با کلیک بر روی عبارت Untitled Tag نامی برای تگ خود انتخاب نمایید و در صورتیکه تگ شما قسمتی از کمپینی شامل چند کد رهگیری می‌باشد با کلیک بر روی عبارت Unfiled items نامی برای گروه تگ‌های خود انتخاب کنید تا بتوانید از بخش Folders در ستون سمت چپ به گروه آنها دسترسی پیدا کنید.
در مرحله بعدی شما بایستی یکی از سرویس‌هایی که برای رهگیری اطلاعات بدان نیاز دارید را از بخش Choose Product انتخاب کنید، در صورتیکه سرویس Google Analytics را برگزینید قادر خواهید بود تا در بخش Choose a Tag Type نوع کد رهگیری خود را مشخص سازید تا با وارد نمودنش در بخش Configure Tag بتوانید از بخش بعدی محرک مناسب را برای رهگیری کاربر انتخاب کنید. در مرحله نهایی شما بایستی با کلیک بر روی دکمه Create Tag بتوانید تگ خود را ایجاد نموده و در زبانه Tags از ستون سمت چپ بتوانید آنرا مشاهده کنید.
چگونه زمان رهگیری را مدیریت کنیم؟
تفاوت اصلی سرویس مدیریت تگ گوگل در وجود امکان مدیریت زمان آغاز رهگیری توسط سایر سرویس‌هاست که از پیچیدگی‌های بسیاری جلوگیری می‌کند، زیرا در حالت معمول شما برای رهگیری رفتار کاربران در بخش‌های مختلف وبسایت نیاز به وارد نمودن کد رهگیری در آن بخش خواهید داشت که البته نیاز با پاکسازی پس از اتمام کمپین را نیز ایجاد می‌کند. حال شما می‌توانید با ورود به بخش Triggers یک محرک تازه برای زمان اجرای کد رهگیری ایجاد نمایید، اما ابتدا بایستی نامی برای محرک خود ایجاد نمایید و آنرا در پوشه کاری خاص بخود قرار دهید تا بتوانید براحتی به تنظیماتی که برای هر کمپین ایجاد کرده‌اید دسترسی پیدا کنید.
در مرحله اول ایجاد محرک تگ شما بایستی اتفاقی که سبب اجرای کد رهگیری تگ خواهد شد را در بخش Choose Event مشخص نمایید که می‌تواند نمایش صفحه‌ای خاص، کلید بر روی دکمه‌ای خاص و یا هر نوع اتفاق دیگری باشد. در بخش Configure Trigger شما می‌توانید انجام اتفاق مشخصی را در رابطه با صفحه وب بعنوان محرک مشخص کنید که می‌تواند بازدید صفحه، اجرای کدی خاص و یا بارگذاری کامل صفحه باشد. در نهایت شما می‌توانید از بخش Fire On صفحه‌ای مشخص و یا همه صفحات را برای این محرک مشخص سازید تا بتوانید با کلیک بر روی Create Trigger آنرا ذخیره نموده و نتیجه را بعنوان یکی از محرک‌های تگ رهگیری مشاهده کنید.
چگونه کمپین خود را آغاز کنید؟
اکنون شما نسخه اول پروژه کمپین خود را ایجاد نموده‌اید ولیکن تا زمانیکه آنرا منتشر ننمایید قادر به رهگیری کاربران نخواهید بود، پس شما بایستی از سمت راست صفحه بر روی گزینه Publish کلیک نموده تا پس از بارگیری آن موفقیت اجرای کمپین را مشاهده نمایید.
نکته دیگری که بایستی بدان توجه داشته باشید این است که از این ایجاد هرگونه تغییری در پروژه به ایجاد نسخه‌ای جدید از آن منجر خواهد شد که رهگیری امور را بسیار آسان می‌نماید. اکنون شما قادر به رهگیری مخاطبین وبسایت خود از طریق کنسول Google Analytics خواهید بود، اما این تنها بخش بسیار کوچکی از توانایی‌های سرویس مدیریت تگ گوگل می‌باشد. با استفاده از چنین امکاناتی شما بعنوان مسئول اجرای کمپین قادر به مدیریت تمامی کمپین‌های خود تنها با گرفتن امکان دسترسی مکفی از صاحب کنسول مدیریتی Google Tag Manager آن وبسایت خواهید بود.
Add a comment...

Post has attachment
#مسئله: #سیستم #مدیریت #محتوا یا #کدنویسی دستی #وبسایت
یکی از مهمترین مسائلی که شرکت‌های خدماتی در زمان شروع طراحی وبسایت‌ها و یا سرویس‌ّهای اینترنتی با آن مواجه می‌شوند، انتخاب میان نوشتن کد پروژه و یا استفاده از کد‌های آماده برای مصرف می‌باشد. این موضوع شاید در نگاه اول برای مشتری چندان تفاوتی ایجاد ننماید، زیرا وی تنها اهداف اقتصادی خود معیار قرار خواهد داد، اما همیشه اهداف کوتاه مدت نیستند اینجاست که انتخاب پاسخ مناسب به این مسئله قدرت انتخاب بیشتری به آنها خواهد داد.
طراحی وبسایت‌ با نوشتن کد آن
طراحی کمپین‌های تبلیغاتی بدون شک شامل مرحله‌ای برای دسترسی به وبسایت کمپانی بمنظور جمع آوری بازخورد و آنالیز داده خواهد شد، اما اهداف کمپین‌ها همیشه یکسان نیستند و در بسیاری از موارد طراحان امکاناتی خاص را برای صفحه فرود کمپین در نظر می‌گیرند که فراهم کردن آنها تنها با نوشتن کد ممکن خواهد بود. این مسئله از آنجایی جذابیت بیشتری پیدا می‌کند که شما در زمان طراحی توانایی استفاده از کد‌های پیش‌نوشته شده‌ای ،در غالب کتابخانه‌ و فریم‌ورک‌، برای مصارف مورد نیاز خود خواهید داشت که در زمان مورد نیاز برای طراحی را کاهش خواهد داد.
نکته دیگری که سبب برتری وبسایت‌های دست نوشته شده بر سایر شیوه‌های طراحی وبسایت می‌شود انعطاف پذیری بسیار بالایشان نسبت به سایر روش‌ها است، زیرا در صورتیکه جستجوگر‌های اینترنتی تغییراتی در نحوه رتبه بندی وبسایت‌ها ایجاد نمایند، شما با دانش بر آنها براحتی قادر به اعمال آنها بر روی وبسایت خود خواهید بود. این موضوع تنها شامل سئو نمی‌شود و امنیت نیز بخشی از آن می‌باشد، چرا که با علنی شدن یک مشکل امنیتی شما توانایی آنرا خواهید داشت که با سرعت هرچه بیشتری اقدام به رفع آن نمایید.
طراحی وبسایت با سیستم‌ مدیریت محتوا
توانایی استفاده از زبان‌های برنامه نویسی گوناگون در کد‌های طراحی وبسایت به آنها کمک می‌کند تا پویایی و کنترل بیشتری به کاربران خود ارائه کنند که مبنای شکل گیری سیستم‌های مدیریت محتوا یا CMS شده است. تمرکز اینگونه طراحی‌ها بجای خدمات و یا طراحی‌های غیر متعارف بر روی ارائه سرویسی مشخص برای نمایش محتوای دیجیتال می‌باشد که بخش اعظم اینترنت را تشکیل می‌دهد.
استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا با توجه به ساختار ماژولارشان این امکان را به کاربران آنها می‌دهد تا بتوانند بدون هرگونه دغدغه‌ای بخش‌های مختلف وبسایت خود را بدون آنکه مشکلی برای سایر بخش‌های آن رخداد نماید بروزرسانی نموده و گسترش دهند. شما می‌توانید در ابتدا از ماژول‌های پوسته و افزونه آماتور برای کسب و کار خود بهره بگیرید و با گذشت زمان در صورتیکه نیاز به بهرگیری تجاری از آنها بوجود آمد از ماژول‌های حرفه‌ای استفاده نمود.
از طرفی در صورتیکه توانایی پشتیبانی فنی از طریق به خدمت گرفتن متخصصین طراحی و برنامه‌نویسی را برای هماهنگ شدن با تکنولوژی‌ها و استاندارد‌های نوین را نداشته باشید، قادر خواهید بود تا وبسایت خود را با بروزرسانی CMS آن با استاندارد‌های روز اینترنت هماهنگ سازید. این بدان معنیست که شما بدون دانش عمیق نسبت به استاندارد‌های برنامه‌نویسی وب قادر به ایجاد یک وبسایت اینترنتی خواهید بود که تمامی منابع شما را بر روی رابط کاربری (‌UI‌) و تجربه کاربری (‌UX‌) خود متمرکز نموده است.
مسئله CMS یا کدنویسی
در صورتیکه دو موضوع قبلی را مطالعه نموده باشید، حتما متوجه این مطلب شده‌اید که در دنیایی بدون نقص استفاده از کدنویسی و طراحی وبسایت بصورت دستی بسیار قدرتمند‌تر و بهتر می‌باشد، اما همیشه همه چیز آنگونه که در تئوری ممکن بنظر می‌رسد پیش نمی‌رود و برای دستیابی به چنین حالتی شما بایستی بهترین برنامه‌‌نویسان را در اختیار داشته باشید که هزینه بسیاری را بر شما تحمیل خواهد نمود. کدنویسی وبسایت در سطوح غیر حرفه‌ای گسترش آنرا مشکل خواهد نمود و مشکلات امنیتی بسیاری را برای کاربران بوجود خواهد آورد.
همین مسئله سبب آن شده تا برخی شرکت‌های تجاری اقدام به تهیه #CMS اختصاصی خود نمایند تا بتوانند کنترل بیشتری بر روی گسترش آن داشته و خدمات بسیار بیشتری به مشتریان خود ارائه دهند، ولیکن استفاده از یک سیستم مدیریت محتوای خصوصی محدودیت‌ّهایی را هم برای آن بوجود می‌آورد که زمان گسترش آنرا بسته به سفارش افزایش می‌دهد. همین مسئله سبب آن شده است تا بسیاری شرکت‌های اقدام به استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوای محبوبی نمایند که پیشتر مسیر گسترش را سپری نموده‌اند و به بلوغ رسیده‌اند.
در ادامه این روند تجاری سازی برخی اقدام به استفاده از سیستم مدیریت محتوا بدون در نظر گرفتن ساختار ماژولارشان می‌کنند تا بتوانند امکانات دلخواه خود را به آنها بیافزایند که علیرقم سرعت بالا مشکلات بسیاری را در دراز‌مدت بوجود خواهد آورد. سناریویی را متصور شوید که در آن شما بعنوان یک مجله و یا فروشگاه اینترنتی بایستی دائما خود را با استاندارد‌های طراحی و امنیتی روز هماهنگ سازید، پس استفاده از یک سیستم مدیریت محتوا به شما این امکان را خواهد داد تا با بروزرسانی ماژول‌های متفاوت آن به اهداف خود دستیابی پیدا کنید. زمانیکه شما ساختار ماژولار سیستم‌های مدیریت محتوا را نادیده می‌گیرید با بروزرسانی ماژول‌ها مشکلات بسیاری بدلیل عدم هماهنگی میان بخش‌های مختلف بوجود خواهند آمد که انجام یک بروزرسانی را غیر ممکن می‌نماید.
نتیجه نهایی از بحث
شاید تا کنون این موضوع برای شما هم تبدیل به یک مسئله جدی شده باشد که با همه این مسائل در نهایت کدامیک را انتخاب کنیم تا به نتیجه مناسبی دست پیدا کنیم. جواب در کاربری وبسایت شما و سطح فعالیت‌های آن نهفته است، زیرا در زمان انجام امور این اهداف است که نحوه پیاده‌سازی امور را تعریف می‌کند. با توجه به مسائلی که مطرح شد می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که این ابزار نیست که اهمیت دارد بلکه روش استفاده از آنهاست که شما را در مسیر رسیدن به اهداف هدایت می‌کند.
Add a comment...

Post has attachment
#نگرش: واکنش‌های #فیسبوک در دنیای #آنلاین
فیسبوک بتازگی قابلیت‌های جدید خود با نام مطالب فوری و واکنش‌ها را رونمایی نموده که ضمن ایجاد امکان انتشار محتوا در غالبی مناسب در این شبکه اجتماعی فرصتی برای همگان فراهم می‌آورد تا بتوانند احساسات خود را در #واکنش به مطالب موجود در این شبکه براحتی استفاده از دکمه لایک بیان کنند. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که تا کنون استفاده از دکمه پسندیدن در تمامی شبکه‌های اجتماعی تفاسیر متفاوتی می‌داشت ولیکن عموم اوقات تفاسیر ساده‌ای همچون نمایش علاقمندی به موضوعی خاص و یا آگاهسازی دیگری از خوانده شدن محتوایش توسط شما را ارائه می‌کرد.
با رشد شبکه‌های اجتماعی در زمینه‌هایی مختص به هریک تفسیری که می‌توانیم از دکمه لایک ارائه دهیم نیز در حال تغییر کردن است و نمی‌توان همواره آنرا به معنای پسندیدن موضوع محتوا بکار برد. از طرفی افراد برای حفظ ارتباط با دوستان نزدیک خود اقدام به لایک نمودن اکثریت مطالب ارائه شده توسط ایشان می‌نمایند تا به وی نشان دهند که توجه کافی به یکدیگر دارند، اما در مقابل لایک نمودن سایر مطالب تنها نشانه‌ای از علاقمندی به موضوع آن باشد. مشکل استفاده از دکمه لایک شاید از آنجایی نمود پیدا کرد که افراد نمی‌توانستند بمانند توییتر از تعداد بازدید‌های محتوای خود آگاه شوند و بهمین دلیل از دکمه لایک بعنوان معیاری برای میزان تعامل دیگران با مطالب بهره گرفتند. این موضوع سبب آن شد که قیاسی میان تعداد لایک‌های هر مطلب و میزان اثرگذاریش شکل بگیرد که چندان کارآمد نبود. همه این مسائل سبب آن شد تا بحث‌هایی حول این محور مطرح شود که آیا هر چیزی قابلیت دوست‌داشتن دارد یا خیر؟!
شکل گیری ایده واکنش‌های فیسبوک
در سال‌های پس از شکل گیری فیسبوک صحبت پیرامون وجود یک دکمه دیسلایک برای محتوایی که نمی‌پسندیم بسیار بود ولیکن از آنجایی که نمایش محتوا در نیوزفید یا اخبار فیسبوک به نحوی طراحی میشد که تنها محتوای مورد پسند شما را نمایش دهد، این ایده هرگز به مرحله اجرا وارد نشد و کاربران پس از پیاده‌سازی الگوریتم نمایش اخبار تنها کافی بود به مطلبی علاقه نشان ندهند تا دیگر شاهد محتوای مشابه آن نباشند، اما در سایر شبکه‌های اجتماعی بمانند یوتوب و یا انجمن‌های اینترنتی استفاده از دکمه‌های مشابه برای امتیاز دهی به محتوا بکار رفت تا بهترین پاسخ یا مطلب شانس بیشتری برای نمایش بیابد که البته تا حدودی موفقیت آمیز بود.
اکنون جایگاه فیسبوک در میان شبکه‌های اجتماعی نسبت به گذشته تقویت شده است و حضور اقشار مختلف در آن سبب شده تا نحوه عملکرد ما در فیسبوک بر روی ارتباطات اجتماعی ما نیز موثر باشد. نمونه بارز اینگونه تعاملات نیز رفتار ایالات متحده پس از حملات پاریس بود که تصمیم داشت با استفاده از پروفایل فیسبوک افراد به بررسی گذشته افرادیکه قصد داشتند وارد این کشور بشوند بپردازد. حال تصور کنید که شما مطلبی را که اخبار حملات پاریس را منتشر کرده است با استفاده از دکمه لایک حمایت کرده باشید؟! هماهنگونه که شاهد هستید تفسیر دکمه لایک درباره چنین پدیده‌ای بسیار پیچیده‌تر از حالت معمول آن است و ممکن است بر روی سرنوشت فرد یا افرادی اثر بگذارد.
انتخاب واکنش‌های فیسبوک
در بازه‌های زمانی متفاوت همه ما شاهد تغییرات بسیاری در ساختار فیسبوک بوده‌ایم که در برخی موارد نیز باعث ناخرسندی کاربران شده بود، اما در سالهای اخیر تغییر بزرگ دیگری در ساختار اصلی فیسبوک ایجاد نشد. حال ایجاد تغییر در نماد این شبکه اجتماعی می‌تواند تغییر بزرگ بعدی باشد که عاملی تعیین کننده در میزان محبوبیتش در آینده خواهد بود و بهمین دلیل پیاده‌سازی آن بایستی به بهترین نحو ممکن انجام می‌شد.
اما موفقیت شامل یافتن جواب درست مسئله‌ای می‌بود که تا کنون کسی به آن نپرداخته بود، پس تیم طراحی برای درک بهتر مسئله آنرا به دو بخش تقسیم نمود که از سویی نوع واکنش‌های بکار رفته و از سوی دیگر نحوه استفاده از آنها را مشخص می‌ساخت. در پاسخ به سوال اول ما می‌دانستیم که مسئله نمی‌توانست به سادگی افزودن دکمه دیسلایک باشد و افراد بایستی بتوانند احساس خود را بوضوح انتقال دهند، اما این به معنی تنوعی در اندازه ایموجی‌ها نمی‌بود که در کیبرد‌های تجهیزات همراه حتی رنگ پوست شکلک را نیز برای شما فراهم می‌کنند. نکته دیگر این بود که اگر بخواهیم واکنش‌های قابل استفاده را بیش از اندازه متنوع سازیم، درک و استفاده از آنها بمانند برخی شکلک‌های ایموجی بسیار پیچیده شده و اتکا به آمارشان را مشکل می‌ساخت.
برای دستیابی به پاسخ مناسب بایستی متوجه می‌شدیم که کاربران بیشتر از همه کدام احساسات را به دیگران نمایش می‌دهند، پس آمار دقیقی از ایموجی‌های مورد استفاده در فیسبوک و همچنین پیام‌های متنی کوتاهی که افراد استفاده می‌کردند را مورد مطالعه قرار دادند. در مرحله بعدی با نظرسنجی از میان کاربران نتایج بدست آمده در اطلاعات آماری را به چند حس مشخص خلاصه نمودند که شامل پسندیدن، عشق، خنده، شگفتی، غم، عصبانیت، سردرگمی و شادی می‌شدند. در نهایت دو واکنش سردرگمی و شادی نیز بدلیل کاربردی نبودن و همچنین مفهوم پیچیده ایشان در نقاط مختلف جهان از محصول نهایی حذف شدند که نتیجه نهایی برای واکنش‌ها بدست آمد.
طراحی واکنش‌های فیسبوک
چالش بعدی در طراحی واکنش‌های فیسبوک نحوه نمایش آنها محسوب می‌شد که می‌بایست منحصر به این شبکه اجتماعی می‌بود و ضمن سهولت در درک و کاربری بتوان آنرا در اکوسیستم فیسبوک بکار بست. طرح اولیه چندان واضح نبود ولیکن شروعی برای ایجاد تغییرات لازم بمنظور دستیابی به هدف می‌بود، زیرا شکلک‌ها بایستی به نحوی نمایش داده می‌شدند که بتوانند منظور مورد نظر افراد را بدرستی منتقل کنند.
چالش بزرگ مرحله طراحی، شباهت بسیار زیاد برخی شکلک‌ها به دیگری می‌بود که سبب می‌شد در برخی مواقع شگفتی به شادی شباهت پیدا کند و حتی خنده به اشتباه شادی مجسم شود، پس برای درک بهتر واکنش‌ها از یک کلمه برای توصیف هر یک بهره گرفتند تا مفهوم آنها بهتر منتقل شود که استفاده از آنها را نیز ساده می‌نمود. سپس طراحان حرکت را به شکلک‌ها افزودند که در مرحله اجرا زمانیکه می‌خواستید از یک واکنش استفاده کنید فعال می‌شد و با انیمیشن به شکلک جان می‌داد، اما در مرحله بازبینی این تحرک را برای همه شکلک‌ها فعال نمودند تا به زیبایی آن افزوده و درکش را آسانتر نمایند.
کاربری واکنش‌های فیسبوک
شبکه اجتماعی فیسبوک بیش از یک میلیارد کاربر دارد و تغییر در هر بخش آن در صورتیکه با دقت انجام نشود سبب ناخرسندی آنها و یا صرف زمان زیادی برای آموزش افراد بمنظور استفاده مناسب از امکانات جدید خواهد شد، پس برای اینکه تا جای ممکن از بروز چنین مسائلی پیشگیری شود واکنش‌ها بایستی بخشی از کاربری دکمه لایک می‌بودند. بهمین دلیل زمانیکه شما دکمه لایک را می‌زنید بمانند سابق مطلب لایک می‌شود و در صورتیکه بر روی آن مکث نمایید امکان استفاده از واکنش‌های فیسبوک را خواهید یافت. در نسخه‌های اولیه واکنش‌های فیسبوک کاربر با توجه به محل انگشت خود بر روی نام واکنش می‌توانستند تصویر آنرا مشاهده کنند، اما در نهایت با نمایش تمامی تصاویر بصورت یکجا و متحرک قادر خواهیم شد تا بهتر در مورد واکنش مورد نظرمان تصمیم گیری کنیم.
از سوی دیگر نمایش تعداد واکنش‌ها بایستی به نحوی صورت می‌گرفت که پیچیدگی چندان زیادی در استفاده از آمار آنها ایجاد ننماید، پس برای نمایش واکنش‌ها تصمیم بر آن شد تا تنها واکنش‌های استفاده شده نمایش داده شوند و بجای نام آنها از شکلکشان استفاده شود تا بهتر بتوان آنرا در پایین هر مطلب نمایش داد. مشکل این نحوه نمایش آمار در آن بود که با افزایش تنوع استفاده از واکنش‌ها در رابطه با مطالب پربازدید این آمار باعث بهم ریختگی نمایش محتوا و همچنین سردرگمی در نتیجه گیری آماری می‌شد، پس با نمایش رقم نهایی واکنش‌ها و همچنین شکلک سه واکنش برتر هر مطلب بصورت خلاصه توانستند به نتیجه‌ای مناسب دست پیدا کنند که کمک می‌نمود واکنش اصلی افراد به یک مطلب را تشخیص داده و هر چه بهتر در مورد محتوای آن تصمیم بگیرند.
اثر واکنش‌ها در مارکتینگ آنلاین
شاید در گذشته افراد برای نمایش احساسات و انتظارات خود به دیگران نامه می‌نوشتند و یا به تماس تلفنی و یا پیامک اکتفا می‌کردند، اما با توجه به زندگی‌های پر مشغله امروزی دیگر انتظار ارسال نامه یا ایمیل و حتی جمله‌ای در غالب نظر برای یکایک موضوعات بجا نباشد و اینجاست که نقش دکمه لایک بعنوان یک متن ساده در تایید یک موضوع توانست به جریان دریافت بازخورد‌ها کمک نماید. در حال حاضر بیشترین تعداد نظرات در شبکه‌های اجتماعی زمانی دریافت می‌شوند که محتوا بگونه‌ای آنرا مطالبه نموده باشد و یا اینکه مخاطبی بخواهد اقدام به انتقاد از سرویس‌های شما نمایند. واکنش‌های فیسبوک با ایجاد امکان ابراز احساسات بدون درج کلمه‌ای به مخاطب این امکان را می‌دهد تا نظر خود را درباره محتوا ارائه نماید که در نتیجه آن شما خواهید توانست براحتی نظرات را تفکیک و آنالیز نموده، همزمان از انتشار برخی نظرات غیر حرفه‌ای جلوگیری نمایید. این موضوع از آن دیدگاه اهمیت پیدا می‌کند که فرد با دیدن واکنش غمگین بودن و یا عصبانیت از آن استفاده نموده و بهتر احساسات خود را نمایش دهد، زیرا در غیر اینصورت ممکن است با مراجعه به بخش نظرات دچار احساسات دوگانه‌ای بشود که اثرات منفی بر آنالیز بازخورد‌های کمپین شما خواهد داشت.
احساسات دوگانه از این نظر ممکن است بر آنالیز تاثیر بگذارند که استفاده از دکمه لایک می‌توانست اثری مشابه داشته باشد، زیرا برخی کمپین‌ها تلاش خود را بر روی جمع آوری لایک و کامنت متمرکز می‌نمودند که می‌توانست تنها نمایشی از میزان همه گیر شدن محتوا داشته باشد و ارتباطی با احساسات واقعی هواداران نسبت به محتوای انتشار یافته نداشته باشد. این موضوع را در کمپین اخیر کمپانی شورلت می‌توان شاهد بود که مخاطب خود را به نمایش واکنش عشق تشویق می‌کند. در این مورد خاص شاید ایجاد احساس دوگانه چندان برای کاربران اثر بدی نداشته باشد، اما اینکه بخواهیم فروش مدل ملیبو را از طریق تعداد واکنش‌های عاشقانه مخاطبان تخمین بزنیم چندان ممکن نخواهد بود.
اهمیت واکنش‌ها در زمانی مشخص خواهد شد که بتوانیم از میان مخاطبان محتوا در زمان برگذاری کمپین‌های فیسبوک خود آنهایی را که واکنش خاصی را نشان داده‌اند تفکیک نموده و هر یک را بصورت جداگانه مخاطب قرار دهیم که به ما کمک خواهد کرد تا با تهیه محتوای مناسب با هر دسته به نتایج بهتری دست پیدا کنیم. البته هنوز واکنش‌ها در الگوریتم فیسبوک و محتوای نمایش داده شده در صفحه اول کاربران اثری ندارد، اما شاید بتوان در آینده هر محتوا را بسته به میزان علاقمندی افراد به آن منتشر نموده و بدون آزمون و خطا به نتایج دقیق دست پیدا کرد.
همچنین در شبکه‌های اجتماعی کاربران آزادی کافی برای رساندن صدای خود به گوش افراد مختلف جامعه را دارند و همین موضوع در برهه‌های زمانی متفاوت سبب آن شده‌است تا کاربران نظرات مثبت یا منفی خود را به زبان‌های متفاوت بیان نمایند که شاید ضمن بی‌اثر بودن، بازخورد اجتماعی مناسبی برای برخی در پی نداشته باشد. اکنون با افزوده شدن واکنش‌ها انتقال پیام به هر فردی با هر زبان و فرهنگی بسیار آسانتر خواهد شد که در نهایت مدیریت انتظارات کاربران را بهبود خواهد داد. این موضوع از آن جهت دارای اهمیت است که شما بعنوان پیج فیسبوک برند خود می‌توانید در غالب فردی تاثیرگذار و بدون بوجود آمدن هرگونه سوء تفاهمی نسبت به محتوای کاربران این شبکه اجتماعی واکنش نشان دهید که در نهایت به جذب هرچه بهتر هوادار برای شما کمک خواهد کرد. در نهایت بایستی بدانیم که با وارد شدن واکنش‌ها به شبکه‌های اجتماعی برای نخستین بار این فرصت بوجود آمده تا برند‌ها بتوانند از احساسات واقعی هواداران خود با خبر شوند که به هدایت هر چه بهتر منابع تبلیغاتی و در نتیجه آن ارائه هر چه بهتر خدمات منجر خواهد شد.
Add a comment...

Post has attachment
#مارکتینگ #واقعیت #مجازی در #ایران
تکنولوژی Virtual Reality که به اختصار VR گفته می‌شود بمعنی واقعیت مجازی می‌باشد که توجه آن بر روی شبیه‌سازی محیط برای کاربران به نحوی است که بتوانند با محیط مجازی در ارتباط بوده و احساس حضور در مکانی دیگر را تجربه کنند. رشد این تکنولوژی در سال‌های اخیر با سرعتی بوده است که در برخی مواقع کاربرد‌های نوین اهمیت وجود آن را روشن ساخته و انگیزه‌ای برای گروه‌های توسعه‌دهنده شده است که امکان دسترسی به آن را هر چه سریعتر برای همگان فراهم نمایند. حال با در نظر داشتن نقش این تکنولوژی در آینده صنعت سرگرمی فعالیت‌های گروه‌های مختلف را پیرامون آن بررسی نموده و به نقش آن در آینده مارکتینگ کشور خواهیم پرداخت.
دسترسی به تکنولوژی واقعیت مجازی
شاید بهرمندی از تجهیزات حرفه‌ای واقعیت مجازی هزینه بالایی داشته باشند، ولیکن گوگل در سال ۲۰۱۴ میلادی اپلیکیشنی را برای تجهیزات اندروید و آیفون توسعه داد که به عوام این امکان را می‌داد که بتوانند از گوشی هوشمند خود بعنوان یک عینک واقعیت مجازی و حتی واقعیت افزوده بهره بگیرند. تنها ابزاری مورد نیاز برای استفاده از این اپلیکیشن رایگان یک عینک مقوایی می‌باشد که با استفاده از دو لنز با فاصله کانونی چهل و پنج میلیمتر تصاویر را نمایش دهند. سهولت استفاده از این تکنولوژی و همچنین رایگان بودن آن گروه‌های تبلیغاتی را بر آن داشت که استفاده از آنرا تا جای ممکن برای همگان فراهم آورند.
یکی از نمونه‌های اینگونه فعالیت‌ها فست‌فود زنجیره‌ای مک‌دونالد در سوئد است که بسته‌بندی وعده‌های غذایی شادمانی خود را که با نام Happy Meal برای استفاده کودکان بهمراه یک اسباب‌بازی سرو می‌شد، بگونه‌ای باز طراحی نمودند که بتوان آنرا بمانند یک عینک مقوایی Google Cardboard تا زده و استفاده کرد. این پروژه آموزشی که با نام عینک شادی از آن یاد شده است بایستی به نحوی پیاده‌سازی می‌شد که بتواند از همان بسته‌بندی سنتی وعده‌های غذایی شادمانی برای ساخت عینک بهره بگیرد. همچنین برای سهولت دسترسی شامل لنز‌ها نیز میشد و با استفاده از یک بارکد به کاربر این امکان را می‌داد تا بازی طراحی شده به سفارش مک‌دونالد را که با نام «Se upp i backen» در دسترس قرار دارد اجرا نموده و از آن لذت ببرند.
واقعیت مجازی و مارکتینگ
توانایی احساس حضور در مکانی دیگر فرصتی استثنایی برای فعالان تجاری خلق کرده است تا تجربه استفاده از خدماتشان را بدون هیچ هزینه‌ای برای سایرین ممکن سازند. پیشگام تولید محتوای واقعیت مجازی را می‌توان کمپانی‌های خودرو‌سازی دانست که با خلق تجربه سفر در خودرو‌های تولید شده توسط خود می‌توانند بسیار موفق‌تر از تبلیغات تلویزیونی بر روی مخاطب خود اثر بگذارند. در اکثر این ویدئو‌ها که از پیش کارگردانی شده‌اند شما این توانایی را خواهید داشت که دیدگاهی سوم شخص به تجربه سفر در این خودرو‌ها داشته باشید. نمونه بسیار ابتدایی اینگونه محتوا را می‌توان ویدئوی تبلیغاتی شرکت مرسدس برای سری SL خودرو‌های خود دانست که در کانال ویدئو‌های ۳۶۰ درجه یوتوب قرار دارد.
نمونه دیگری از اینگونه محتوا را می‌توان تبلیغ فیلم جنگ ستارگان برای اپیزود نیرو برمی‌خیزد متصور شد که در آن تجربه سواری در یک سفینه را برای شما شبیه‌سازی نموده‌اند که همزمان در فیسبوک، یوتوب و اپلیکیشن این فیلم ارائه شد. این تصاویر با القای سرعت و هیجان پرواز، توجه شما را به صحنه‌های پر زد و خورد این فیلم چندین برابر می‌کند که فروش بالای آن نیز شاید شاهدی بر این مدعی باشد که تبلیغات می‌تواند به طرق مختلف اقدام به جذب مخاطب نماید.
کاربری واقعیت مجازی در ایران
تبلیغات ویدئویی و همچنین محتوای چند رسانه‌ای در کشور ما بدلیل هزینه بالای تولید جلوه‌های بصری جذاب بسیار پیش و پا افتاده‌تر از سایر کشور‌های توسعه‌یافته است، اما تولید محتوای چندرسانه‌ای برای تجربه واقعیت مجازی تنها محدود به ابزار می‌شود که تهیه آن نیز با توجه دسترسی آسان و قیمت مناسب تجهیزات فیلمبرداری مرتبط برای همگان ممکن است. از طرفی کاربران تجهیزات هوشمند می‌توانند، با استفاده از اپلیکیشن دوربین گوگل و یا دوربین مقوایی آن اقدام به ثبت تصاویر ۳۶۰ درجه از اماکن متفاوت نمایند.
این سهولت دسترسی به ابزار استفاده و همچنین تولید محتوا نشانگر این موضوع است که تنها محدودیت موجود خلاقیت و انگیزه شما می‌باشد که شانس استفاده از این منابع را برای همگان بصورت یکسان فراهم می‌آورد. در حال حاضر صنعت توریسم بیشترین بهره را از تصاویر واقعیت مجازی می‌برد و هر فرد می‌تواند با استفاده از برنامه استریت وییو گوگل اقدام به انتشار تصاویر ۳۶۰ درجه از اماکن دیدنی اطراف خود بنماید، اما در حال حاضر فعالیت چندان متمرکز و حمایت شده‌ای در این شبکه برای جذب توریست انجام نمی‌شود که البته با در نظر داشتن افزایش استفاده کاربران از تجهیزات همراه شاید از دست دادن چنین فرصت‌هایی تنها نشان از غفلت تاثیر تکنولوژی بر صنعت توریسم کشور باشد.
از طرفی برخی گروه‌ها علیرقم تهیه تصاویر و محتوای مناسب برای استفاده در تجهیزات نمایش واقعیت مجازی آنها را در اختیار عموم قرار نمی‌دهند و تنها به استفاده آنها در وبسایت یا پرزنتیشن‌های خود بسنده می‌کنند که باعث سوختن فرصت‌های بالقوه شبکه‌های اجتماعی خواهد شد. شما می‌توانید با استفاده از یک عکس ۳۶۰ درجه، تمامی محیط مغازه یا بنگاه تجاری خود را برای نمایش عمومی ثبت کرده و این فرصت را برای افراد فراهم آورید که بتوانند تجربه بهتری از خدمات شما بدست آورند.
در سایر کشور‌ها استفاده از واقعیت مجازی در کنسرت‌های موسیقی، کمپین‌های انتخاباتی و یا نمایش اخبار مناطق جنگ زده برای بالا بردن میزان اثرگذاری بر روی مخاطب روند رو به رشدی را سپری نموده است که به همه این قدرت را میدهد تا بتوانند بدون صرف زمان گرانبهای خود در اجتماع حضور فعالی داشته باشند. اکنون بالا رفتن ضریب نفوذ تجهیزات هوشمند همراه در میان هموطنان ایرانی پتانسیل استفاده از فرصت‌های مشابه در کشور ما نیز افزایش یافته و در صورتیکه آمادگی لازم برای حرکت به سوی تکنولوژی را نداشته باشیم، ممکن است این شانس را به رقبای خود بدهیم که ما را از میدان خارج کنند.
Add a comment...

Post has attachment
#مسئله: #ایمیل یا #پیام‌رسان #اینترنتی
فضای شبکه جهانی اینترنت بستر مناسبی برای ارتباط افراد با یکدیگر را فراهم می‌کند و در سطوح متفاوت ارتباطی وبلاگ، شبکه‌های اجتماعی، ایمیل و نرم‌افزار‌های پیام‌رسان به شما در رفع نیاز‌هایتان کمک می‌کنند، اما گویی جامعه مجازی ما فراموش کرده‌اند که هر ابزاری را برای کاری بخصوص ساخته‌اند و هرگز نمی‌توان از یک ابزار برای تمامی امور استفاده کرد. استفاده بیش از حد کاربران از شبکه #اینستاگرام برای فعالیت‌هایی که مناسب ساختار این شبکه نیستند و همچنین بکار بردن #تلگرام و یا #واتزاپ برای انجام اکثر مکالمات از این دست می‌باشند. بستر‌های ذکر شده علیرقم کاربردی بودن می‌توانند دارای جنبه‌های منفی باشند که در صورت استفاده از ایمیل هرگز با آنها روبرو نخواهید شد، پس در این مطلب تلاش داریم تا با پرداختن به تفاوت‌های بستر پیام‌رسان‌های اینترنتی و پست الکترونیکی دلایلی برای لزوم استفاده از این بستر مطرح نماییم.
نیاز به پاسخ سریع
شبکه‌های اجتماعی و نرم‌افزار‌های پیام‌رسان همگی امکان ارسال پیام بصورت خصوصی و سریع را برای کاربران خود فراهم می‌کنند که برای امور روزمره بسیار مناسب می‌باشند، اما سرعت تبادل پیام سبب بوجود آمدن این انتظار شده است که مخاطب بایستی به سرعت پاسخگوی شما باشد. حال در صورتیکه این انتظار سبب بوجود آمدن توقعات بیجا در مکالمات نشود، کماکان این احتمال وجود خواهد داشت که شما برای پاسخ زمان کافی برای تفکر و برنامه‌ریزی نداشته باشید. بستر ایمیل از آنجایی که پست الکترونیک محسوب می‌شود، علیرقم همه تغییراتی که در نحوه استفاده از آنها بوجود آمده است این فرصت را برای شما بوجود می‌آورد که بتوانید با صرف زمان کافی به دیگران پاسخ بدهید و از اینرو شانس اینکه جواب نامناسبی به فردی داده شود بسیار کاهش خواهد یافت.
رد و بدل شدن اطلاعات اضافی
زمانیکه شما تلاش می‌کنید با استفاده از اینترنت ارتباط برقرار نمایید به دلیل نوع شکل گیری محاوره در این بستر شما بایستی پس از هر عبارت منتظر طرف مقابل خود بشوید تا جوابی برای شما ارسال نماید و سپس اقدام به تعامل با وی بر اساس پاسخ دریافتی نمایید. از طرفی سرعت در ارتباطات پیام‌رسان‌های اینترنتی سبب می‌شود تا بمانند مکالمات حضوری پایبند به ادب و نزاکت اجتماعی بمانید که نیازمند خوش و بش نمودن با مخاطب بمنظور نمایش برخورد اجتماعی مناسب و نه ارتباطات سالم و مفید خواهد بود. نتیجه اینگونه ارتباطات صرف زمان بسیار زیادی از طرف شما در طول روز با هدف مکالمه با همه دوستان و آشنایانیست که شاید در اجتماع نیز امکان ارتباط مداوم با آنها نمی‌بود. ایمیل یا پست الکترونیک با توجه به استاندارد‌های خاصی که استفاده می‌کند این امکان را به همه می‌دهد که با سایرین در سرویس‌ّدهنده‌های ایمیل متفاوت ارتباط داشته باشند و هرگز بحث فاصله جغرافیایی مطرح نشود که سبب شکل‌گیری قوانین نانوشته‌ای شده که افراد را از ایجاد ارتباط بیهوده باز میدارد.
عدم امکان ارتباط اجتماعی صحیح
در مکالمات عادی شما براحتی با استفاده از زبان بدن با طرف مقابل خود ارتباط برقرار می‌کنید و می‌توانید با استفاده از حالات چهره و بدن وی از روند پیشرفت مکالمه اطمینان حاصل نموده و در زمان مناسب واکنش نشان دهید. استفاده از پیام‌رسان‌های اینترنتی بر پایه علایق مشترک عمل می‌کنند و در صورتیکه طرفین مکالمه با منظور یکسانی وارد صحبت نشوند نمی‌توانند علائم پیشرفت آنرا بدرستی درک ننموده، در نتیجه زمان مناسب برای تغییر موضوع و یا خاتمه دادن آن را تشخیص نخواهند داد که ممکن است باعث آزردگی خاطر دیگری شوید. در مقابل این اثر پیام‌رسان‌های اینترنتی ارسال پیام در ایمیل بصورت نوبتی می‌باشد که به شما فرصت می‌دهد تا علائم را بدرستی درک کرده و در صورتیکه احساس کنید نبایستی به مکالمه ادامه دهید دست از ارسال ایمیل بکشید.
ایجاد مشغله فکری یا مزاحمت
شبکه‌های پیام‌رسان اینترنتی یا انواع مشابه آن می‌توانند با فراهم آوردن دسترسی سریع به افراد این امکان را برای سایرین و یا شما بوجود آورند که در زمان نامناسب اقدام به برقراری ارتباط نمایید که می‌تواند ضمن از میان بردن تمرکز در زمان انجام کار با ایجاد اختلال در آن بصورت مداوم موجبات خستگی بیشتر افراد را فراهم آورند. تحقیقات نشان داده‌اند که اختلال در روند انجام کار می‌تواند شانس خستگی را تا نه درصد افزایش داده و همچنین سبب افزایش چهار درصدی احتمال سردرد و کمردرد‌های مضمن شوند. در مطالعات دیگری اثبات شد که پس از هر توقف در روند انجام امور شما نیازمند زمان متوسطی برابر بیست و سه دقیقه و پانزده ثانیه برای بازیابی تمرکز خود خواهید بود، زیرا شانس خطا پس از بروز اختلالات در تمرکز فرد تا دو برابر افزایش می‌یابد. در مقابل دریافت هشدار برای ایمیل‌ها می‌تواند بسته به اهمیت فرستنده آنها دسته‌بندی شود و بررسی آنها به زمان خاصی در طول روز موکول شود که اختلالات تمرکز را به حداقل برساند.
پیام‌رسان غیر منعطف
استفاده از پیامک یا اس‌ام‌اس شما را محدود به استفاده از متن ساده می‌نمود و بهمین دلیل پیامک چندرسانه‌ای یا ام‌ام‌اس وارد بازار شد ولیکن عده کمی در کشور ما از آن استفاده نمودند، زیرا این تکنولوژی با تاخیر به بازار معرفی شد و همچنین برای استفاده از آن شما نیاز به فعالسازی سرویسی مجزا از اس‌ام‌اس داشتید. خوشبختانه با ورود نرم‌افزار‌های پیام‌رسانی بمانند واتزاپ و وایبر کاربران توانستند بدون فعال کردن سرویس جدیدی از تمامی امکانات مشابه سرویس‌های مخابراتی بهرمند شوند، اما هنوز شما محدود به استفاده از غالب محتوای تهیه شده توسط شبکه پیام‌رسان بودید تا اینکه لاین و سپس وایبر امکان بازی را بصورت گروهی به همه دادند و دوباره کشش بیشتری نسبت به این شبکه‌ها بوجود آمد ولیکن شبکه‌های واتزاپ و تلگرام هنوز محدودیت رسانه‌ای بسیاری داشتند. چندی بعد تلگرام با افزودن امکان شخصی‌سازی استیکر‌ها و همچنین انتقال فایل گوی رقابت در تنوع رسانه ارتباطی را از سایرین ربود اما هنوز امکان ارتباط صوتی و تصویری زنده در آن وجود ندارد که خود محدودیت زیادی برای یک رسانه محسوب می‌شود. شاید هنوز شانس افزودن سرویس‌های بسیاری به این شبکه‌ها وجود داشته باشد، اما شما در نهایت محدود به قوانین و چهارچوب‌های برنامه‌های دریافت پیام خواهید بود که بمرور زمان تکراری خواهند شد و بهمین دلیل است که محتوا تعیین می‌کند کدام شبکه طرفدار بیشتری خواهد داشت. ارسال ایمیل از قوانین و استاندارد‌های استفاده شده در صفحات وبسایت‌ها پیروی می‌کنند و بهمین دلیل شما می‌توانید با کپی و پیست کردن یک صفحه آنرا بهمراه تمام محتوایش برای دیگری بفرستید. محدودیت‌های محتوای قابل ارسال در ایمیل‌ها با گذشت زمان و پیشرفت استاندارد‌ّ‌های HTML و سرویس‌دهنده‌های پست الکترونیک همواره در حال پیشرفت است و ابزار مشخصی برای هر نوع ارتباطی در آن تعریف شده است.
اختلالات شبکه پیام‌رسان
برتری شبکه‌های پیام‌رسان نسبت به سایرین دسترسی آسان و همچنین سرعت آنهاست، زیرا شما می‌توانید با استفاده از شبکه داده اپراتور مخابراتی خود اقدام به دریافت و یا ارسال پیام نمایید. مسئله زمانی جدی می‌شود که پوشش اپراتور مخابراتی شما در محدوده‌ای ضعیف می‌شود و شما دیگر قادر به ارتباط آسان با سایرین نخواهید بود، لیکن دیگران از این موضوع آگاه نیستند وجود انتظار برای پاسخگویی سریع ممکن است سبب بروز برخی سوءتفاهمات در مکالمات مهم شود. از آنجایی که شما کنترلی بر روی زمان و مکان تمایل به ارتباط دیگران با خود ندارید این بستر برای مدیریت تمامی‌ ارتباطات شما نمی‌تواند مناسب باشد و بایستی برخی ارتباطات خود را به سرویس‌های رسمی‌تری همچون ایمیل واگذار کنید. همچنین بستر ایمیل به شما فرصت می‌دهد ضمن کسب آمادگی لازم اقدام به برقراری ارتباط نمایید که در زمان اتخاذ تصمیمات مهم می‌تواند بسیار کاربردی باشد.
جمع بندی نهایی ارتباطات اینترنتی
ارتباط اینترنتی از طریق شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسان به دلیل نمایش وضعیت ارتباطی افراد با مشخص ساختن استاتوس و یا زمان بررسی پیام توسط فرد مقابل فرصت‌های مناسبی برای مصاحبت با دیگران پیرامون علایق یکدیگر فراهم می‌آورند، اما با عدم استفاده صحیح از بستر پیام‌رسان‌هایی بمانند واتزاپ و تلگرام شاهد اتصال افراد به شبکه بصورت مخفیانه و همچنین تغییر زمان بازدید پیام به زمانی نامشخص هستیم که تنها منافع شخصی افراد را تامین می‌نماید و البته توانایی ارتباط آنلاین را تا سطح پست الکترونیک پایین می‌آورد. شاید دیگر وقت آن باشد که فرهنگ استفاده صحیح از بستر‌های ارتباطی دنیای دیجیتال را رعایت نموده و با حرکت در چهارچوب‌های معین شده به خود فرصت بدهیم تا اینترنت به ما خدمت کند و نه اینکه بصورت دوره‌ای از یک شبکه به شبکه‌ای دیگر مهاجرت نموده و بمانند مسافران سرگردان دنیای دیجیتال رفتار نماییم.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded