Profile cover photo
Profile photo
Biznesciti.com
4 followers -
Biznes dla dużych i małych. Wiadomości giełdowe.
Biznes dla dużych i małych. Wiadomości giełdowe.

4 followers
About
Posts

Post has attachment
Wrzesień, jak całkiem niedawno pisałem, wyjątkowo obfituje w imprezy konferencyjne i targowe. Widomy znak, że po wakacyjnej przerwie należy się ostro wziąć do roboty. Ci, którzy śledzą tego rodzaju wydarzenia (a często również goszczą na wielu z nich), przecierali przy tych okazjach oczy ze zdumienia. Otóż dwie bardzo istotne imprezy zorganizowano dokładnie w tym samym terminie. Konkurencja jest zdrowa i dobra, owszem, ale w tym wypadku nie posłużyła. Chodzi o kielecki Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego i krynickie Forum Ekonomiczne.

http://biznesciti.com/biznes/wypowied%C5%BA-ekspercka/nadmiar-dobrobytu.html
Nadmiar dobrobytu
Nadmiar dobrobytu
biznesciti.com
Add a comment...

Post has attachment
Ruszają nabory ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej, które będą reagować w czasie klęsk żywiołowych, uczestniczyć w akcjach poszukiwawczych, a w przypadku konfliktu zbrojnego będą brać udział w działaniach militarnych. Firmy polskiego przemysłu obronnego przygotowują dla nowych oddziałów ofertę wyposażenia.

http://biznesciti.com/biznes/nowe-technologie/trwa-formowanie-wojsk-obrony-terytorialnej.html
Add a comment...

Post has attachment
Leonardo-Finmeccanica i Polska Grupa Zbrojeniowa podpisują długoterminową umowę o partnerstwie na rynku obronności i bezpieczeństwa.

http://biznesciti.com/biznes/nowe-technologie/polsko-w%C5%82oska-wspo%C5%82praca-obronna.html
Add a comment...

Post has attachment
Na ochronę zdrowia Polska przeznacza 4,4 proc. PKB, podczas gdy średnia unijna to ok. 7 proc. Nakłady systematycznie rosną, ale w wolnym tempie. Dlatego istotne jest możliwie jak najbardziej efektywne wykorzystanie tych środków. Pomocne mogą się okazać nowe technologie, w tym rozwiązania telemedyczne – przekonuje Ryszard Olszanowski, prezes Izby Gospodarczej Medycyna Polska. Modernizacja szpitali i telemedycyna jako strategia rozwoju e-zdrowia będą jednym z głównych tematów październikowych Międzynarodowych Targów Medycznych WIHE.

http://biznesciti.com/biznes/gospodarka/resort-zdrowia-zaoszcz%C4%99dzi-pieni%C4%85dze-dzi%C4%99ki-telemedycynie.html
Add a comment...

Post has attachment
W Polsce żyje ponad 5 milinów osób z niepełnosprawnością. To dla 36 milionowego kraju znaczący odsetek. Na co dzień ich mijamy, a czasem z nimi pracujemy, często nie będąc świadomymi. Dla większości przecież osoba z niepełnosprawnością to osoba na wózku inwalidzkim (co za nazwa!). Tymczasem oni mają prawo cieszyć się życiem tak jak wszyscy inni.

http://biznesciti.com/biznes/wypowied%C5%BA-ekspercka/pokonywanie-szarej-strefy.html
Add a comment...

Post has attachment
Gazeta Finansowa przyznała kolejne Plusy i Minusy Tygodnia. W najnowszym numerze Plus GF otrzymała firma Betacom.

http://biznesciti.com/biznes/nagrody-i-rankingi/plus-gazety-finansowej-dla-betacom.html
Add a comment...

Post has attachment
Banki udzielają coraz mniej kredytów konsumpcyjnych. W maju po raz pierwszy od miesięcy spadła także ich wartość. Spowolnienie w tym miesiącu odnotował także rynek kredytów hipotecznych. Na oba segmenty duży wpływ będą miały rządowe programy – „Rodzina 500 plus" i „Mieszkanie Plus". Wciąż jednak trudno określić, w jakim kierunku pójdą zmiany – mówi główny analityk kredytowy w Biurze Informacji Kredytowej.

http://biznesciti.com/biznes/finanse/spada-liczba-i-warto%C5%9B%C4%87-udzielanych-kredytow.html
Add a comment...

Post has attachment
Populizm uprawiany przez polityków to nie tylko obietnice, którymi zasypywani są wyborcy. To nie tylko schlebianie lękom i uprzedzeniom oraz utrwalanie krzywdzących stereotypów. To także oszczędzanie – na pokaz – tam, gdzie oszczędności są co najmniej niewskazane, a bywa, że i niezwykle szkodliwe. Ten rodzaj populizmu jest dla Polski szczególnie dotkliwy i łączy niestety wszystkie siły polityczne.

http://biznesciti.com/biznes/wypowied%C5%BA-ekspercka/tylko-nie-oszcz%C4%99dza%C4%87.html
Add a comment...

Post has attachment
Spółka PKP Energetyka wdraża program, który ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa w przewozach kolejowych. Już udało się zmniejszyć liczbę wypadków i incydentów. Program uwzględnia również wytyczne Urzędu Transportu Kolejowego, który po audycie spółki zapowiedział procedurę cofnięcia jej certyfikatu bezpieczeństwa. Żadne ze stwierdzonych uchybień nie zagraża bezpieczeństwu prowadzenia ruchu kolejowego – podkreśla prezes spółki i dodaje, że nie bierze pod uwagę takiego scenariusza. Cofnięcie certyfikatu uniemożliwiłoby spółce korzystanie z infrastruktury kolejowej.

http://biznesciti.com/biznes/firmy/spo%C5%82ka-inwestuje-w-popraw%C4%99-bezpiecze%C5%84stwa.html
Add a comment...

Post has attachment
Armie Wielkiej Brytanii i Włoch interesują się produkowanym przez PZL-Świdnik opcjonalnie bezzałogowym śmigłowcem SW-4 Solo RUAS - "największym dronem śmigłowcowym w Europie", poinformował wiceprezes Leonardo Helicopters - właściciela PZL-Świdnik - Krzysztof Krystowski. Producent czeka na możliwość zaprezentowania go polskiej armii.

http://biznesciti.com/biznes/nowe-technologie/w%C5%82ochy-i-wielka-brytania-interesuj%C4%85-si%C4%99-bezza%C5%82ogowym-%C5%9Bmig%C5%82owcem-z-polski.html
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded