Profile cover photo
Profile photo
Biuro Rachunkowe Kraków
12 followers -
Profesjonalne biuro rachunkowe z Krakowia
Profesjonalne biuro rachunkowe z Krakowia

12 followers
About
Posts

Osoby, które myślą nad założeniem własnej firmy muszą wziąć pod uwagę konieczność płacenia różnorodnych podatków. Mogą one występować nawet wtedy, gdy działalność gospodarcza nie przynosi zysku.

Każdy przedsiębiorca jest zobowiązany do zapłacenia podatku dochodowego PIT (od osób fizycznych) lub CIT (od osób prawnych) za osiągnięte przychody. Właściciel firmy płaci #podatek od nieruchomości, w przypadku gdy wykorzystuje je do celów związanych z prowadzeniem działalności. Przedsiębiorca może także płacić podatek od środków transportu oraz podatek od towarów i usług – #VAT.

Dla przedsiębiorców obowiązkiem jest prowadzenie spraw podatkowych, co może niekorzystnie wpłynąć na rozwój firmy, gdyż muszą oni skupić uwagę na przepisach. Dobrym rozwiązaniem będzie zlecenie tego ciężaru firmie zewnętrznej. Zachęcamy Państwa do korzystania z naszych usług. Proponujemy optymalizację podatkową, #doradztwo podatkowe, jak i prawne oraz wypełnianie niezbędnych dokumentów. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami!
Add a comment...

Wszyscy przedsiębiorcy zakładający działalność gospodarczą muszą zastanowić się nad wyborem sposobu prowadzenia księgowości.

#Prowadzenieksięgowości dla firm możliwe jest na 3 sposoby. Pierwszym z nich jest zatrudnienie samodzielnego księgowego. Jest to dobra opcja dla dużych firm, które zatrudniają wielu pracowników. Wiąże się to jednak z wyższymi kosztami, do których trzeba zaliczyć #wynagrodzenie dla księgowego oraz koszty związane z jego stanowiskiem pracy. Drugim sposobem jest skorzystanie z usług biura rachunkowego. Na rynku jest wiele ofert biur rachunkowych. Wybór tego sposobu zależy od przedsiębiorcy. Trzecim sposobem jest prowadzenie księgowości dla firm samemu. Jest to najlepsza opcja dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się za pomocą księgi przychodów i rozchodów. W ten sposób mogą Państwo zaoszczędzić pieniądze oraz być na bieżąco z przychodami oraz wydatkami firm. Jednak wiąże się to z poświęceniem czasu oraz zapoznaniem się z zasadami oraz z obowiązującymi przepisami.
Add a comment...

Usługi rachunkowe

#Księgowość swojej firmy można prowadzić samodzielnie, o ile posiada się odpowiednią wiedzę merytoryczną, umiejętności i czas, który przeznaczymy na monitorowanie wszelkich zmian zachodzących w regulacjach i rozporządzeniach. Możemy spróbować swoich sił lub od razu zdecydować się na współpracę z wyspecjalizowanym biurem świadczącym #usługirachunkowe.

Na rynku znaleźć możemy szeroki wachlarz biur księgowych, które w imieniu polskich przedsiębiorców dopełniają wszelkich formalności związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Oferuję one zarówno kompleksową obsługę, pełen outsourcing obejmujący wszystkie czynności księgowe oraz doraźną, sporadyczną pomoc w postaci na przykład profesjonalnych porad. W biurze rachunkowym to Klient decyduje, jakie usługi rachunkowe są mu potrzebne i z jakich decyduje się skorzystać. Dzięki temu, że może on dobrać usługi do indywidualnych potrzeb, ogranicza koszty, ponieważ płaci tylko za te usługi, których faktycznie potrzebuje jego przedsiębiorstwo.

#biurorachunkowe
Add a comment...

Post has attachment
Jedną z podstaw dobrze funkcjonującej działalności jest fachowe #prowadzenieksięgowości. Jeżeli zdecydują się Państwo na rozpoczęcie prowadzenia własnej firmy, powinni Państwo skorzystać z usług biura rachunkowego.

Do głównych zalet korzystania z usług zewnętrznego biura rachunkowego należy między innymi oszczędność czasu, gdyż to biuro zajmie się wykonaniem wszelkich czynności księgowych. Dodatkowo podpisana umowa zobowiązuje wybrane biuro do reprezentowania przed urzędami, odpowiadania na pisma oraz przyjmowanie kontroli. #biurorachunkowe

Innym atutem jest fakt, iż biura rachunkowe zatrudniają specjalistów, którzy spotkali się już na swojej drodze zawodowej z dużą ilością podmiotów z różnych dziedzin, a co za tym idzie szerokim zakresem zagadnień księgowych. Powoduje to, że posiadają oni szeroką wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną dzięki której są w stanie doradzić odpowiednie rozwiązanie w każdej sprawie. Jeśli zdecydują się Państwo na wybór biura rachunkowego, mogą mieć Państwo pewność, iż #księgowość będzie prowadzona rzetelnie. Profesjonalne biura rachunkowe posiadają certyfikat Ministerstwa Finansów, ponadto objęte są ubezpieczeniem.

Na koniec warto także zwrócić uwagę na aspekt ponoszonych kosztów, gdyż podmioty zewnętrzne w większości przypadków są tańszym rozwiązaniem. Zatrudnienie własnego księgowego w zależności od rozmiarów działalności, to nie tylko koszty wynagrodzenia, ale i specjalistycznego oprogramowania, czy szkoleń w ramach zmieniających się przepisów.

Zachęcamy więc do zapoznania się z ofertą naszego biura, a w razie pytań do kontaktu!
Add a comment...

Post has attachment
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z form prawnych działalności, która wymaga prowadzenie pełnej księgowości. Zgodnie z przepisami Ustawy o Rachunkowości przedsiębiorcy są zobowiązani do prowadzenia ksiąg handlowej takiej spółki. W przeciwieństwie do księgowości działające w postaci książki przychodów i rozchodów lub rozliczenia ryczałtowego, #obsługarachunkowa spółki z o.o. jest skomplikowanym zagadnieniem. Ze względu na złożoność przepisów niezbędne jest zatrudnienie księgowych, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w prowadzeniu ksiąg handlowej dla tego rodzaju działalności.

Nasza firma od wielu lat zajmuje się obsługą podmiotów, które wymagają prowadzenia pełnej księgowości. Ze względu na wieloletnie doświadczenie, szeroką wiedzę merytoryczną oraz stale doszkalającą się kadrę możemy zapewnić Państwu #prowadzenieksięgowości na jak najwyższym poziomie. Wybierając nasze #biurorachunkowe możecie liczyć również na doradztwo księgowe ze strony naszych specjalistów oraz optymalizację kosztów w każdym zakresie.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani świadczeniem usług księgowych naszej firmy serdecznie zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Gwarantujemy Państwu satysfakcję oraz jakoś świadczonych przez nas usług.
Add a comment...

Post has attachment
Prowadzisz własną działalność, bądź dopiero myślisz o jej założeniu?

Z pewnością pomocne okaże się #doradztwoksięgowe, które nasze #biurorachunkowe posiada w swojej ofercie.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat doradztwa, a następnie do kontaktu z naszym konsultantem, który dokładnie omówi naszą ofertę!

#prowadzenieksięgowości
Add a comment...

Post has attachment
Prowadząc własną firmę przedsiębiorcy mają wiele obowiązków. Jednym z nich jest #prowadzenieksięgowości. Niejeden właściciel firmy decyduje się powierzyć obsługę księgową biuru rachunkowemu lub zatrudnić samodzielną księgową bądź księgowego.

Koszty jakie ponoszą przedsiębiorcy za #usługiksięgowe w firmie w dużej mierze zależą od tego, kto zajmuje się prowadzeniem księgowości. Zatrudniając samodzielną księgową bądź księgowego należy pamiętać nie tylko o wynagrodzeniu dla tego pracownika, ale również o stworzeniu nowego stanowiska pracy oraz o odpowiednim wyposażeniu go. Zatrudnienie dodatkowego pracownika w przedsiębiorstwie generuje bardzo wysokie koszty, co jest niekorzystne zwłaszcza dla mniejszych firm. Współpracując z biurem rachunkowym możliwe jest ponoszenie znacznie niższych kosztów, jednak podczas wyboru odpowiedniego biura nie warto kierować się jedynie ceną za usługi księgowe. Niejedno #biurorachunkowe podczas wyceny usług bierze pod uwagę rodzaj prowadzonej księgowości, formę prawną przedsiębiorstwa, czy też liczbę generowanych miesięcznie dokumentów przez przedsiębiorcę.

Nasze biuro oferuje Państwu profesjonalne usługi księgowe w przystępnych cenach oraz elastyczny cennik za obsługę księgową.
Add a comment...

Post has attachment
Wiza biznesowa jest wizą krótkoterminową, jej okres ważności wynosi maksymalnie 90 dni. Wiza ta wydawana jest wyłącznie w celu realizacji wizyt o charakterze gospodarczym, na zaproszenie podmiotu. Ubiegać o wizę biznesową muszą się osoby, które planują podróż do np. Rosji, USA, Chin lub Białorusi.

Sprawdź, co należy zrobić, aby otrzymać wizę!

#rachunkowość #biurorachunkowe #usługiksięgowe
Add a comment...

Post has attachment
Aktywa i pasywa tworzą #bilans przedsiębiorstwa. Zasada równowagi bilansowej mówi, że suma aktywów zawsze musi być równa sumie pasywów. Oznacza to, że każdy składnik aktywów musi posiadać swoje źródło pochodzenia.

Aktywa zgodnie z ustawą o rachunkowości są kontrolowanymi przez jednostkę zasobami majątkowymi o wiarygodnie określonej wartości, powstałe w wyniku przeszłych zdarzeń, które spowodują w przyszłości wpływ do jednostki korzyści majątkowych. Aktywa dzielą się na aktywa trwałe oraz aktywa obrotowe. Aktywa trwałe różnią się od aktyw obrotowych tym, iż są znacznie dłużej użytkowane.

Do aktyw trwałych zaliczamy: wartości niematerialne i prawne, rzeczowe aktywa trwałe, należności długoterminowe, inwestycje długoterminowe oraz długoterminowe rozliczenia międzyokresowe. Do aktyw obrotowych należą: zapasy, należności krótkoterminowe, inwestycje krótkoterminowe oraz krótkoterminowe rozliczenia międzyokresowe.

Pasywa to źródła pochodzenia majątku przedsiębiorstwa. Istnieją dwa źródła pozyskiwania majątku – kapitały własne, które przekazywane są jednostce przez właścicieli przedsiębiorstwa oraz wypracowywane są w trakcie trwania działalności oraz kapitały obce, w skład których wchodzą wszystkie zobowiązania posiadane przez jednostkę.

#rachunkowość #usługiksięgowe
Add a comment...

Post has attachment
Pełna księgowość to skomplikowany i rozbudowany system ewidencji zdarzeń gospodarczych. Ma ona zarówno wiele zalet jak i wad, którym musi sprostać przedsiębiorca.

#księgowość #prowadzenie_księgowości #pełna_księgowość
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded