Profile cover photo
Profile photo
Bitkisel Dermanlar
38 followers -
Şifalı bitkiler,bitkisel kürler, diyetler,bitkisel yağlar,hastalıklara bitkisel çözümler.
Şifalı bitkiler,bitkisel kürler, diyetler,bitkisel yağlar,hastalıklara bitkisel çözümler.

38 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment

Lal taşının yararları
Lal taşı cinsel gücü artırmada son derece etkili bir taştır. Yüzyıllarca cinsel tedavilerde lal taşından faydalanılmıştır. Şifalı taşlar sahip oldukları enerjilerle tedavi edici özellikler sergilemektedirler. Lal taşı da bu tedavi edici özellikler içerisinde cinsel gücü artırmaya sahiptir. Erkekler kasıklarına, kadınlar rahim üstüne lal taşı koyarak cinsel isteksizliğin önüne geçebilirler.
Adet düzensizliği için lal taşı etkilidir. Ayrıca adet ağrılarını gidermek gibi bir özelliği vardır. Kadınların menapoz döneminde lal taşı kullanmaları tavsiye edilmektedir.
Bedeni kuvvetlendiren lal taşı vücudu temizler arındırır.
Lal taşı kişiye denge ve dinginlik hissi verir.
Bugün siz sevgili Doğadan Dermanlar okurları ile şifalı taşlar üyelerinden lal taşının yararları nelerdir konusunu paylaştık. Yeni yazılarımızda şifalı taşlar ve bilinmeyenleri sizlerle olmaya devam edecek.
DEVAMI İÇİN;
KAYNAKÇA: http://www.dogadandermanlar.com/sifali-taslar/lal-tasinin-yararlari.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kansızlığa Ne İyi Gelir?
Kansızlık veya anemi hastalığı için şifa olacak besinler ile bugün sizlerleyiz. Kansızlığa ne iyi gelir, hangi besin türlerini tüketmek kansızlık hastalığı için şifa kaynağıdır. Kansızlık kırmızı kan hücrelerinin işlevini yerine getirememesidir. Hücrelerin işlevsizliği veya sayısında ki azalma kansızlık yani anemi hastalığının oluşmasına neden olur.
Kansızlık nelere neden olur?
Kansızlık sorunu yaşayan kişilerde hemen yorulma, halsizlik, güçsüzlük, nefes darlığı, solgunluk gibi rahatsızlıklar baş gösterir. Bugün sizlerle kansızlığa ne iyi gelir sorusunun şifalı cevaplarını arayarak bu sorunlara veda etmenize olanak sağlamak istiyoruz.
Kansızlığa ne iyi gelir?
Pancar suyu veya kırmızı pancar kansızlık tedavisi için kullanılan şifalı bitkiler arasında yer almaktadır.
Kansızlık sorunu yaşayan kişilerin yer elması tüketmesi önerilmektedir.
Armut kansızlığa iyi gelir.
Kırmızı üzüm kansızlık için kullanılan şifaların başında yer alır.
Havuç kansızlığa iyi gelir.
Turp kansızlığa iyi gelir.
Oğul otu çayı kansızlığa iyi gelir.
Çilek kökü kansızlık tedavisinde kullanılan bir çaydır.
Kansızlık sorunu yaşayan kişiler kekik çayı içmelidir.
Doğadan Dermanlar okuyucuları için kansızlığa ne iyi gelir sorusunun cevabını paylaştık. Yeni yazılarımızda görüşmek üzere sevgili okurlar.
DEVAMI İÇİN;
KAYNAKÇA: http://www.dogadandermanlar.com/ne-iyi-gelir/kansizliga-ne-iyi-gelir.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Armut neye iyi gelir?
Armut sindirim sistemini güçlendirmekte oldukça etkilidir. Fakat armut tüketirken dikkat etmeniz gereken armudu soyarak tüketmektir. Zira armudun kabuğu sindirimi oldukça güç bir yapıya sahiptir.
Armut tansiyon düşürücüdür. Yüksek tansiyon sorunu yaşayanların armut tüketmesi sıklıkla önerilir.
Gut hastalığı tedavisinde armut yenilmesi önerilmektedir.
Böbrek hastalığı tedavisinde de armut kullanılmaktadır. İdrar söktürücüdür ve böbrekleri temizler.
Armut kansızlığa karşı oldukça iyidir.
Armut zihin yorgunluğuna karşı birebirdir. Yorgun bir günde armut tüketerek kendinizi oldukça iyi hissedebilirsiniz.
Kabızlık sorunu yaşayanların armut tüketmesi şiddetle önerilmektedir.
Bugün sizlerle armut neye iyi gelir sorusuna cevap vermeye çalıştık sevgili okurlar. Kültürümüzün önemli bir parçası olan armut mutlaka sizlerinde sofralarınızdan eksik etmemeniz gereken bir yiyecek. Ayrıca armut günde 1 adet öğün arası atıştırmalığı olarak da tüketilebilir.
DEVAMI İÇİN;
KAYNAKÇA: http://www.dogadandermanlar.com/neye-iyi-gelir/armut-neye-iyi-gelir.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Sarımsağın faydaları nelerdir?
Sarımsak derin bir kokuya sahip lezzetli ve oldukça faydalı bir bitki. Sarımsağın ağır kokusunun altında allisin denen bir madde vardır. Bu madde vücuda girdiğinde hidrojen sülfata dönüşerek kötü kokuya neden olur. Fakat sarımsağın öyle büyük dermanları vardır ki onun kötü kokusu bu dermanlar yanında gölgede kalır.

Sarımsak yüksek tansiyonun en büyük kurtarıcısıdır. Sarımsak tüketildiği zaman damarlar genişliyor ve kan basıncı düşüyor bundan dolayı yüksek tansiyonda düşüyor. Tüm bunlardan sonra yüksek tansiyon hastalarının sarımsak tüketmesi gerektiği aşikardır. Devamı için;
KAYNAKÇA: http://www.bitkiseldermanlar.com/bitkiler/sarimsak-ve-faydalari.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Astım hastalığına iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir?

Oldukça rahatsız edici bir hastalık olan astım, insanlarda nefes darlığı ile kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Astım hastalarının solunum yollarında meydana gelen işlevsizlik onların çeşitli nöbetler geçirmelerine sebep olmaktadır. Nefes darlığının en sık yaşandığı zamanlar astım hastaları için kış mevsimleridir. Fakat alerjik astım sorunu yaşayanlar için bahar mevsiminde polenlerin de oldukça rahatsız edici olabildikleri bir gerçektir.

Astım nöbeti geçirenler için astıma o anda ne iyi gelir derseniz, mutlaka oturuşlarını dikleştirmelidirler ve karınlarını ileri doğru yaslamalıdırlar. Astım nöbeti sırasında oturuş son derece önemlidir. Bunu sağlayan astım hastası için iyi gelecek bir diğer durumda bitkisel kürlerdir. Evet astım hastaları için oldukça çeşitli bitkisel kürler mevcuttur. Isırgan otundan, karanfilden, tarçından yapılmış şifalı kürler astım hastaları için kurtarıcı etkiler yaratmaktadır.

Astım hastalarının önemli derecede yapması gereken bir şey vardır ki o da, astım hastalarının hangi bitkilere karşı ya da neye karşı alerjileri olduğu tespit edilmelidir. Mutlak suretle bunlardan uzak durmalıdır. Nefes açıcı bitkiler ise bu noktada yardımcısı olacaktır.

Isırgan otu ve nane astım hastaları için en iyi tedavi yöntemlerinden biridir. Astım için şifalı bitkiler arasında en başta gelen bu iki bitki, ferah kokuları ve tatları ile astım hastalarına hayat kurtarıcı kürler sunuyorlar.

Astım hastaları için bir diğer şifalı ot ise andız otudur. Andız otu bal ile karıştırılıp alınması ile astım için başlı başına bir bitkisel ilaç görevi görmektedir.
KAYNAKÇA: http://www.bitkiseldermanlar.com/ne-iyi-gelir/astima-ne-iyi-gelir.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Yoğurdun beden sağlığı için faydalarını biliyoruz. Mineral, vitamin ve protein destekli olan yoğurt, kilo verme sürecinde de desteğini esirgemiyor. Yağları yakan, metabolizmayı çalıştıran ve incelten yoğurdun 2 hafta boyunca tüketilmesi, inanılmaz etkiler yaratıyor. Buna göre yoğurt kürü göbek bölgesinde oluşan yağların hızlı bir şekilde erimesini sağlıyor. 2,5 yemek kaşığı yağsız ...
Devamı için;
KAYNAKÇA: http://www.bitkiseldermanlar.com/bitkisel-kurler/gobek-eriten-yogurt-kuru.html
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ispanağın Faydaları

Kış mevsiminin en faydalı yeşil sebzelerinden biri olması nedeniyle, özellikle çocukların gelişiminde büyük rol oynamaktadır. Vücuttan zararlı toksinleri atarak, detoks etkisi yaratır. Serbest radikalleri etkisiz hale getirerek, kanser....
DEVAMI İÇİN;
KAYNAKÇA: http://www.bitkiseldermanlar.com/bitkiler/ispanagin-faydalari.html
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded