Profile cover photo
Profile photo
Bilgi Birikimi
5 followers -
Bilgi Birikimi ~ Kucak Dolusu Bilgilerle
Bilgi Birikimi ~ Kucak Dolusu Bilgilerle

5 followers
About
Bilgi Birikimi's posts

Post has attachment
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
www.bilgibirikimi.net
Photo

Post has attachment
Karşınızdakinin Burcunu Anlayabilirsiniz! 
Koç burcu

Koçlar bulundukları yerlerde, hep ön planda olmaya çabalarlar ve bunun için kendilerini çok zorlarlar. Bundan dolayı büyük çevreye sahiptirler ve arkadaşlarının gözdeleridirler. Kararlıdırlar ve çok fazla özgüvenlidirler. Bakışlarından bile kendilerinden ne kadar emin olduklarını anlayabilirsiniz.

Boğa burcu

Rahat olamalrı onlar için çok önemlidir, eğlenmek ve gece hayatı vazgeçilmezlerindendir. Çok çalışırlar çünkü her şeyin en iyisi onlarda olmalıdır. Aynı zamanda evlerine de bağlıdırlar. Sevdikleri için fedakarlık yaparlar. En belirgin özellikleri inatçı olmaları ve istediklerinin mutlaka olmasını istemeleridir.

İkizler burcu

Uzun uzun sohbet etmeyi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi çok severler. Bir çok şeyle aynı anda ilgilendiklerinden bazı zamanlar çevresindekilere çok fazla zaman ayıramazlar. Kendileri bile çoğu zaman ne yapacaklarını önceden bilemezler. Bir bakmışsınız sakin sakin konuşuyor bir bakmışsınız yine bir şeylere sinirlenmiş kırıp geçiriyordur.

Yengeç burcu

Sürpriz onlar için olağan bir şeydir. İlk tanıştığınız zamanlarda çekingen tavırlarını farketsenizde ilerleyen zamanlarda 40 yıllık dostluğunuz varmış gibi davranabilir. Onları anlayabilmek çok zordur. En belirgin özellikleri çok ince düşünceye sahip olmalarıdır, hediyeleşmeyi çok severler. Arkadaşlarıyla paylaşımda bulunmayı çok severler. Gece hayatı onlar için pek uygun değildir, evde oturmaktan daha çok keyif alırlar.

Aslan burcu

Aslan burçları yapmak istedikleri her şey için gerekirse savaşabilecek yapıdadırlar. Tüm gözlerin onlar üzerinde olmasından büyük keyif alırlar. Yönetmek ve lider olmak doğalarında vardır.

Başak burcu

Onları her zaman şık görebilirsiniz, kendilerine özgür tarzları vardır. Çok iyi gözlemlerler, genelde içgüdüleri onları yanıltmaz. Başkaları sürekli eleştiride bulunabilirken, kendileri eleştirilere pek açık değildirler. Çok zor inanırlar, bu yüzdende çoğu zaman yalnız kalırlar.

Terazi burcu

Terazi burçları lüksü severler. Farklılıklarıyla çevresindekileri kolay etkileyebilirler. Anlayış sahibi olduklarından ve çabuk uyum sağladıklarından insanlarla olumlu ilişkiler kurabilirler.

Akrep burcu

Cesurdurlar ve bunu bakışlarıyla çok iyi bir şekilde ifade edebilirler. Mücadeleci olduklarından bazen istemeden de olsa kalp kırabilirler. Çoğu zaman temiz kalpli ve samimidirler. Sevdiklerini aşırı bağlıdırlar ve onlar için her şeyi yapabilirler. Kendileri çok iyi ifade ettiklerinden çevrelerinde çok fazla insan olduğunu görebilirsiniz.

Yay burcu

Maceraperest ve özgürlük düşkünüdürler; sürekli bir koşturmaca ve değişim içerisindedirler. İşlerine bağlıdırlar.

Oğlak burcu

İlk tanıştığınız zamanlar bir oğlak burcunu çok ciddi bulabilirsiniz; fakat ince mizah duyguları sayesinde ne kadar sempatik olduğunu da fark edebilirsiniz. Sakin ve emin adımlarla hayatlarına devam ederler. Onu kızdırmak zordur ama kızdığında da yatıştırmak çok zor olur. Adil davranırlar, çevresindeki hiç kimseninde hakkını yenmesine müsaade etmezler.

Kova burcu

Çok nazik ve arkadaş canlısı olmaları en belirgin özelliklerindendir. Özgür olmaları onlar için çok önemlidir. Mantık onlarda arka plandadır, kalplerinin sesine kulak verirler.

Balık burcu

Çevresindekilerin dediklerini çok fazla önemsemezler, çoğu zaman kendi doğrularıyla ilgilenirler. Çabuk uyum sağlarlar, nerede ne şekilde davranacaklarını çok iyi bilirler.

Post has attachment
Kırmızı ruj beni gör benimle ilgilen , dikkat çekici olmak içindir. Kırmızı renkli rujları kullanan bayanlar bir mekanda odak noktası olmak istediğini gösterir.Yeni biri ile tanışmak , odak noktası olmak , dikkat çekmek için bu renk kullanılır. Kırmızı ruj kullanan bayanlar dudaklarına güvenmektedir ve kendilerini daha güzel hissettiklerini söylemektedirler.

Koyu pembe ruj ne anlama gelir ?

ruj renkleri 3 Kırmızı Ruj Ne Anlama Geliyor ? Peki diğer ruj renkleri ne demek ?

Bu renkte dudak boyalarını daha çok seviyorsanız, demekki siz çok romantik, macerayı seviyor, aşk romanları yaşamak için hep vaktiniz var. En önemlisi ise siz içinizde bir yıldızın gizlendiğini, sahneye yakıştığınızı düşünürsünüz.

 Koyu mor ruj rengi ne anlama geliyor ?

ruj renkleri 5 Kırmızı Ruj Ne Anlama Geliyor ? Peki diğer ruj renkleri ne demek ?

Bu renk herkese yakışmıyor. Uygun giyim tarzı ile birlikte açık ten rengine sahip olanlara daha çok yakışıyor. Eğer koyu mor renkli rujlar kullanmaktan hoşlanıyorsanız, risk almaktan korkmaz, cesur insansınız Kendi bildiğiniz doğrularınız vardır, birazda inatçı olabilirsiniz, net kararlar alıp uygularsınız.

Bej ruj rengi ne anlama gelir ?

bej rengi ruj Kırmızı Ruj Ne Anlama Geliyor ? Peki diğer ruj renkleri ne demek ?

Makyajda dudakları ön plana çıkarmayı hoşlanmıyorsanız,demek ki amacınız dikkat çekmek değil. Sadece zarif ve şık görünmek istiyorsunuz.Mütevazi bir yapınız var.

Turuncu renk ruj ne anlama geliyor?

turuncu reng ruj Kırmızı Ruj Ne Anlama Geliyor ? Peki diğer ruj renkleri ne demek ?

Turuncu yada buna yakın renkler kullanıyorsanız siz bol enerjili insansınız, sohbet etmeyi seviyorsunuz. Herkes ile dil bulur, istenilen ortamla uyum sağlayabilirsiniz, kendinize güveniniz tamdırve yeniliklere hep açıksınız.

 

Post has attachment
Soğuk Çorba Tarifi
Hazırlanışı gayet basit olan bu çorbamız için bir kap içerisinde yoğurdun üzerine unu ilave ederek, tamamen karışıncaya kadar karıştıralım. Bu karışım üzerine suyu ilave ederken aynı zamanda karıştırmaya devam edelim. Çorba tenceresinin içerisine bu karışımı boşaltarak ocakta pişirmek için tezgâha alalım. Kısık ateşte pişmeye başlayan bu karışımın üzerine pirinç, tuz ve baharatları ilave ederek karıştırmaya devam edelim. Çorbanın kıvamını tutturmak için pirinçlerin pişeceği ana kadar karıştırılmasına ve kaynatılmasına devam edelim. Son olarak pişen çorbayı servis tabaklarına koyduktan sonra ise üzerine nane veya kırmızıbiber ilave edebilirsiniz.

Post has attachment
Saç Rengimizi Nasıl Açabiliriz?
Saç Rengimizi Kolay Açma Yöntemleri
Özellikle bayanların saç renklerini açmaları için kullandıkları karışımlardan bir tanesi olan özel bir karışımı sizlerle sac rengi Saç Rengimizi Nasıl Açabiliriz?paylaşmak istiyoruz, kuaförünüzün saçlarınızın rengini açmalarında kullandığı karışımın malzemeleri şu şekildedir.
http://bilgibirikimi.net/2014/03/08/sac-rengimizi-nasil-acabiliriz/

Post has attachment

Balık eti sağlıklı beyaz et kaynaklarımızın başında yer almaktadır. Ancak yine balık etinde de kırmızı et ailesi mensuplarından bir takım balık çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan biriside palamuttur. Palamut kırmızı et ailesi mensubu bir balık çeşitidir. Buna rağmen, palamut eti daha az yağsız olduğu için diğer etlere oranla hem daha sağlıklı hemde daha hafif bir yemek çeşitidir. Besin değeri bakımından balıklar içerisinde en değerli hayvan palamut olarak tanımlanmaktadır.
http://bilgibirikimi.net/2014/02/27/balik-eti-tuketiminde-dikkat-etmemiz-gerekenler/

Post has attachment
Et Tüketiminde Dikkat Etmemiz Gereken Hususlar

Kırmızı et özellikle bayanlar için çok sağlam bir demir kaynağı olarak bilinmektedir. Artı 3 değerlikli demir içermektedir ve bu demirin vücudumuzdaki emilişi önemlidir. Bu bakımdan, kırmızı et tüketimi çok önemlidir. Ancak köfte gibi hamur haline getirilmiş çok yağlı etlerden değilde bonfile, biftek gibi etleri tüketmemiz gerekmektedir. Bu tarz etler hem daha az işlenmiş, hemde yağ bakımından diğerlerine oranla daha yağsız durumdadır. Yağlı olan tüm etlerden uzak durmamız gerekmektedir.

http://bilgibirikimi.net/2014/02/27/et-tuketiminde-dikkat-etmemiz-gereken-hususlar/

Post has attachment
Kalça ve Bacak Egzersizleri
Özellikle bayanların kalça ve bacak egzersizlerine ilgisi oldukca yüksektir. Bunun başlıca nedenleri ise, bu bölgelerde bulunan yağların, çeşitli sorunlara neden olmasından kaynaklanmaktadır. Hem hazırladığımız video hemde, resimli anlatımımız ile sizlere anlatmakta olacağımız kalça ve bacak esgersizleri şu şekilde yapılmalıdır.
http://bilgibirikimi.net/2014/02/25/kalca-ve-bacak-egzersizleri/

Post has attachment

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-01-06
15 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded