Profile cover photo
Profile photo
BestDrive
441 followers
441 followers
About
Posts

Post has attachment
Większość nowych samochodów można kupić w różnych konfiguracjach, opcje do wyboru obejmują też rozmiar kół. Oznacza to, że zmienić felgi na mniejsze lub większe można, o ile nie we wszystkich, to w większości aut. Oczywiście, jest wiele ograniczeń, do których trzeba się zastosować, jeśli chcemy zmienić felgi.
Add a comment...

Post has attachment
Tabele zamienników opon są powszechnie dostępne i w wielu wypadkach pozwalają na bezpieczną korektę rozmiaru opon, co czasem pozwala użyć opon z jednego auta w drugim, a czasem zaoszczędzić nieco pieniędzy, gdyż opony w niektórych rozmiarach są wyjątkowo drogie. Matematyczne wyliczenie zewnętrznej średnicy opony to nie jest jednak wszystko, co potrzebne do doboru odpowiedniego ogumienia.

Add a comment...

Post has attachment
Rozmiar opony, jaką założymy na felgę, może nieco odbiegać od fabrycznej kompletacji naszego samochodu, jednak nie każdy zestaw będzie pracował optymalnie. Niektóre samochody są bardziej, a inne mniej tolerancyjne na ingerencję w rozmiar opony, jaki zastosujemy.

Add a comment...

Post has attachment
Indeks prędkości to nie jest parametr, którym można dowolnie żonglować, zakładając do auta opony ze zbyt niskim lub wysokim indeksem prędkości. To samo dotyczy indeksu nośności – zbyt wysoki może być równie zły, jak zbyt niski.
Add a comment...

Post has attachment
Rozmiar opon w istotny sposób wpływa na zachowanie samochodu w różnych sytuacjach, co oznacza, że zawsze, dobierając rozmiar opon do samochodu – chcąc nie chcąc – decydujemy się na pewien kompromis.

Add a comment...

Post has attachment
Oznaczenia na oponach służą różnym celom: jedne są po to, by można było prawidłowo dobrać opony do samochodu, inne są przydatne wulkanizatorom, a jeszcze inne są ważne dla kierowcy.
Add a comment...

Post has attachment
Średnica osadzenia opony, szerokość, profil opony – jeśli opony do samochodu są dobrane prawidłowo w wymienionych kwestiach, z pewnością da się je założyć na felgi i pojechać. Pytanie, jak długo, i czy bezpiecznie, a także czy tak komfortowo, jak to możliwe? Problem z doborem opony do samochodu polega na tym, że obecnie większość opon w obrębie tego samego modelu i rozmiaru oferowana jest w kilku, czasem ponad 10 wersjach różniących się szczegółami i ważnymi – z punktu widzenia osiągów – parametrami.
Add a comment...

Post has attachment
Jeśli nie świeci reflektor ksenonowy, z reguły zaczyna się od wymiany palnika i dopiero, jeśli to nie pomoże, dalej szuka się usterki. Palniki ksenonowe wymienia się podobnie jak zwykłe żarówki halogenowe, a jednak... w większości przypadków nieco trudniej.
Add a comment...

Post has attachment
Nadmierna emisja spalin daje o sobie znać na obowiązkowym przeglądzie, gdy dociekliwy diagnosta po użyciu analizatora spalin odmawia dopuszczenia auta do ruchu, albo na ulicy – gdy spaliny nabierają koloru, stają się widoczne. Czasem zaczyna się świecić kontrolka usterki silnika, choć wszystko – jak się wydaje – działa, jak należy.
Add a comment...

Post has attachment
Charakterystyczne głośne piski dochodzące spod maski pojawiające się głównie po uruchomieniu silnika, ale także podczas jazdy w deszczu już rozgrzanym autem, są zwykle spowodowane przez ślizgający się pasek napędzający osprzęt silnika. Można z tym jeździć, ale tylko do czasu.

Add a comment...
Wait while more posts are being loaded