Profile cover photo
Profile photo
Będąc Młodym Lekarzem
28 followers -
medycyna z innej perspektywy
medycyna z innej perspektywy

28 followers
About
Posts

Post has attachment
Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) zajmuje się międzynarodową pomocą rozwojową i ratunkową. Środki z dobrowolnych wpłat zostaną w całości wykorzystane na sfinansowanie działalności Zespołu Ratunkowego PCPM w krajach dotkniętych klęskami żywiołowymi oraz kryzysami humanitarnymi w tym m.in. na zakup leków i sprzętu ratowniczego, transport do krajów dotkniętych katastrofą, zakwaterowanie polskich ratowników oraz inne koszty operacyjne. Liczy się każda złotówka!

http://www.bedacmlodymlekarzem.pl/2016/04/zespol-ratunkowy-pcpm-przekaz-1-podatku/
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
24.10.2015 w Klubie Lekarza przy ul. Raszyńskiej 54 odbyło się pierwsze krajowe spotkanie reaktywujące Porozumienie Rezydentów - organizację, która 8 lat temu potrafiła wywalczyć lepsze warunki pracy młodych lekarzy, jak np. podniesienie wynagrodzenia do obecnego poziomu i poprawę warunków kształcenia.
Wspólnie z OZZL i Warszawską OIL omówiono sposoby rozwiązania problemów dotyczących młodych lekarzy - złych warunków odbywania specjalizacji, niskich pensji, nierespektowania praw pracowniczych etc.

http://www.bedacmlodymlekarzem.pl/2015/10/porozumienie-rezydentow-sprawozdanie-z-pierwszego-spotkania/
Add a comment...

Post has attachment
Jeśli istnieje coś takiego jak powołanie, to ja je mam i nie wstydzę się tego powiedzieć.
Od kiedy pamiętam, fascynuje mnie wykonywanie sekcji zwłok. Jestem humanistką i mam potężną potrzebę kontaktu z pierwiastkiem metafizycznym. Ostatnia posługa medyczna może rozwiać wątpliwości co do przyczyny śmierci człowieka. A dla mnie jako lekarza jest darem. To ostatni moment, w którym można zrobić coś namacalnego dla człowieka w jego ziemskim bycie.

http://www.bedacmlodymlekarzem.pl/2015/07/misterium-ciala/
Add a comment...

Post has attachment
Kilka porad dla początkujących lekarzy rezydentów dotyczących sposobu prowadzenia dokumentacji medycznej w taki sposób, by była dla nich korzystnym materiałem dowodowym, nawet w przypadku popełnienia błędu medycznego.

http://www.bedacmlodymlekarzem.pl/2015/06/porady-dla-poczatkujacych-rezydentow/
Add a comment...

Post has attachment
Staż podyplomowy, póki istnieje, jest konieczny do uzyskania pełnego Prawa Wykonywania Zawodu. Zgodnie z najnowszymi zmianami staż podyplomowy w obecnej formie ma już wkrótce zniknąć i zostać niejako zastąpiony praktykami w ramach szóstego roku studiów. Modyfikacje te były i są szeroko krytykowane przez środowisko lekarskie i niewykluczone, że nowi ministrowie powrócą do starego systemu, ale zanim to nastąpi, przyjrzyjmy się, jak wygląda sytuacja w innych częściach naszego kontynentu?

http://www.bedacmlodymlekarzem.pl/2015/06/jak-wyglada-staz-podyplomowy-w-innych-krajach-europy/
Add a comment...

Post has attachment
Dużo mówi się o samodzielnych dyżurach rezydentów (oraz lekarzy zdobywających specjalizację w innych trybach). Włączając się w tę dyskusję warto zwrócić uwagę na kilka dotychczas pomijanych wątków, dotyczących tego zagadnienia.

http://www.bedacmlodymlekarzem.pl/2015/06/czy-lekarz-rezydent-moze-samodzielnie-dyzurowac/
Add a comment...

Post has attachment
Na polskim rynku brak idealnego (bądź bliskiego ideału) podręcznika do pediatrii, odpowiednika Interny Szczeklika, który stanowiłby pediatryczną "Biblię", w której znaleźć można prawie wszystko i bez której żaden pediatra, ani szykujący się do egzaminu student, nie wyobrażałby sobie nauki. Gdy otrzymałam propozycję napisania recenzji nowej "Neonatologii" PZWL-u pomyślałam: "Co napiszę, jeśli podręcznik nie spełni moich wysokich wymagań"?


http://www.bedacmlodymlekarzem.pl/2015/06/recenzja-podrecznika-neonatologia-pod-redakcja-szczapy-wydawnictwo-pzwl/
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy do przeczytania relacji lekarza z dużym doświadczeniem pracy w Anglii jako Resident Medical Officer, gdzie opisuje warunki pracy "od kuchni" oraz odpowiada na najczęściej zadawane nam pytania. BML współpracuje obecnie z firmą rekrutującą lekarzy do pracy w charakterze RMO. Zapewniamy wsparcie w kontakcie, napisaniu CV i odpowiadamy na wszelkie pytania dot. warunków pracy. Zarobki w systemie 2 tyg pracy / 2 tyg przerwy - do 30 000 PLN miesięcznie. OFERTA WAŻNA JESZCZE TYLKO TRZY DNI!!!

http://www.bedacmlodymlekarzem.pl/2015/06/praca-w-anglii-jako-resident-medical-officer-jak-wyglada-w-praktyce/v
Add a comment...

Post has attachment
Akcja serialu osadzona jest w Nowym Jorku, w szpitalu Knickerbocker, w pierwszej dekadzie XX wieku. Nie istniały antybiotyki, a umieralność pacjentów była zatrważająco wysoka. Dr John Thackery wprowadza własne, pionierskie rozwiązania medyczne, jednocześnie sam zmaga się z uzależnieniem od kokainy. Thackery stoi na czele młodego, odważnego zespołu, w skład którego wchodzą jego protegowany Everett Gallinger, młody Bertie Chickering Jr. oraz Algernon Edwards – obiecujący chirurg z Europy, który – wbrew woli Thackery’ego, zostaje włączony do zespołu. Pozostali bohaterowie to: Cornelia Robertson, córka dobroczyńcy szpitala; gburowaty kierowca ambulansu Tom Cleary; Lucy Elkins, nowa twarz w zespole pielęgniarek; szemrany zarządca szpitala Herman Barrow, oraz siostra Harriet, pielęgniarka, która nie obawia mówić się, co myśli.

http://www.bedacmlodymlekarzem.pl/2015/06/serial-the-knick/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded