Profile cover photo
Profile photo
Batu ALPHAN
44 followers
44 followers
About
Batu's posts

Post has attachment
Photo

Post has attachment

Post has shared content

Post has attachment

Post has attachment
Mükemmellik örneği.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Avril Lavigne
143 Photos - View album

Post has attachment
Dünyadaki herkes size karşı mı? Kızlar sizden nefret ediyor ve anne-babanız sizi anlamıyor mu? Arkadaşlarınızın hepsi p*çin teki? Belki artık Metallica’nın şarkı sözleri size seslenmiyor. Değişim zamanı: Pantera CD’lerinizi bir kenara atın ve doğru müzik markete. Emo kid olmanın zamanı geldi!

Bunu başarmak istiyorsanız üzerinize düşen görevi yapmalısınız. 


Düşündüğünüzden çok daha kolay ve beleş bir iş. Emo eliti için eski ıvır zıvır satı dükkanlar birer hazine. Müzik dışında ihtiyacınız olabilecek herşey buralarda bulunabilir (bi dükkan da ben mi açsam ne). Buradan ilk emo kuralını çıkarıyoruz:

Emo kuralı #1: Hiç bir zaman yeni şeyler giyme. Asla.
Üstünde saçma sloganlar o eski tişörtler, solmuş lakostler, polo gömleklere ulaşmak hiç zor değil. Çok uygun fiyata haftanın her günü için birer tane alabilirsiniz. Pantolonlar ve şortlar için de sorun yok. Eski takımların pantolonları yıpranmış hakiler emoluğun yapıtaşlarıdır. Bit pazarından bazı cool eski spor ayakkabılar bulmaya çalışın.

Yapacağınız en büyük tehlike üzerinize yeni geçirdiğiniz emo kostümünü yepyeni bir ayakkabı ile tamamlamak zorunda kalmanızdır.Emo kuralları #2:Tişört ne kadar dar, sıkı o kadar iyi.
Gerçek bir emo olarak görünmenin en önemli öğesi eskimiş giysilerinizin tam tamına üstünüze oturmasıdır. Tişörtlere geldiğimizde eğer size dar geldiğini hissediyorsanız tamamdır. Serseri görünmekle hip ve emo görünmek arasında büyük fark vardır. market arabasını itiyorsa

Çizgili Le Tigre golf tişörtünüz biraz bolsa ya da uzun deri bir ceketle market arabasını itiyorsanız pek inandırıcı olmazsınız ya da Sunny Day Real Estate’in eski basçısına benzersiniz.Emo kuralları #3:Saçlarınızı taramayı bırakın.

Saçınız ne kadar dağınık, o kadar düzgün bir emo’sunuz. Arasıra kestirmeyi tabii ki unutmayın. Çok fazla uzarlarsa Slayer tişörtü alamamış bir metalciye dönersiniz sonra. Saçınızı yıkayıp yıkamamak size kalmış. Hep komik ekose bir golf şapkası giyerseniz emo elitinde büyük puanlar kazanırsınız.
Emo kuralları #4:“Get Up Kids” yazılı bir CD gördünüz, alın!

Son paranızı da harcamadan emo olabileceğinizi sanmadınız umarım. Emo giyim tarzının altında yatan fikir daha fazla uyduruk emo CD’leri alabilmek için geriye para kalmasını sağlamaktır. Gerçi müzik marketlerde sorun yaşayabilirsiniz. Emo CD’leri nerede derseniz çalışanlar size boş boş bakabilir ya da size bulabildikleri ilk pop-punk cd

cd’sini gösterirler. En iyisi indy müzikler satan bir yere gidip Weezer’a benzer birşeyler istiyorum demek. Eğer şanslı iseniz sizi kanatlarının altına alıp Promise Ring EP’sine ulaştırırlar.


Burada önemli bir nokta: pop punk ve emo ASLA aynı şey değildir. Kaçınmanız gereken, emo arkadaşlarınızın yanında “Blink 182” ve “Sum 41” gibi gruplardan bahsetmektir. En sevdiğiniz Jawbreaker parçasından fa da bahsederseniz MTV seven bir kek durumuna düşersiniz. Bunun olmasına izin vermeyin.

Pop punk ile emo arasındaki farkı daha iyi anlamanız için basitçe şunu söyleyeyim: emo gruplar henüz mainstream olamamış pop punk gruplarıdır. Ne kadar tanınmamış indy punk gruplarına ait albümünüz varsa o kadar iyi. Emo grupları ayırt eden diğer şeyler ise kolayca akılda kaln ciyak ciyak şarkı sözleri, parıldayan gitarlar ve sayı içermeyen isimlerdir.

Herşeyden önce gardrobunuzu değiştirmeyi ve biraz daha pahalı cd fiyatlarını karşılayabilirseniz siz de başarılı bir emo olabilirsiniz. Unutmamanız gereken en önemli nokta diğer emo’larında en az sizin kadar çatlak olduğu. Ortamı devamlı takip eder ve yeni bir Sunny Day Real Estate ve Weezer’e benzer kendince harika bir grup keşfedersen bu iş olmuş demektir; emo arkadaşların arasınnda popüleriten 

fena halde artar hatta pembe saçlı bi-polar(psikoloji:hem manyak hem depresif) bir kız arkadaşın bile olur. İyi şanslar.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Emo
302 Photos - View album

Post has attachment
Photo

Post has attachment
En basta müzikten baslamalisin.Etrafta duran tüm gruplari, tüm sarkilarini ezbere bileceksin.Sonra az bilenenlere geçeceksin.

Anti-Tikky olman gerek! Tikky gördügüne yüzüne tükereceksin.Mumkunse giydiklerin siyah olucak. Yirtacaksin file çoraplarini, kopkoyu siyah bir makyaj yapacaksin.Somurtacaksin hep! Gulersen eger iki saniye içinde tekrar somurtacaksin.Unutma! hayat b*k, sen boksun, herkes b*k, gülmek yok.

Internetin olucak.Vampirefreaks'e üye olacaksin, doldurucaksin "Insanlardan nefret ediyorum" demeyi de unutma.Bir de msn adresin olucak.Nick'ine, kisisel iletine alabildigine karamsar seyler yazacaksin ve ingilizce olucak.Bunu da unutma.

Eger messenger, vampirefreaks (yonja da olabilir bak simdi geldi aklima!!!) üyeliklerini aldiysan bir de resmin olucak gothic gothic.. Makineyi üstte tutacak ters ters bakacaksin.Çektin mi? Harika.Goth olma yolunda hizla ilerliyorsun.

Bunlari; yapinca, dogal olarak çevrende olmaya baslayacak.Onlarla alemin en kral yerlerine gideceksin, konusacaginiz en büyük konu gruplardir ki zaten bastan hallettin bunu dimi? Yirttin gotikim benim ve bir de samimi oldugun herkese kanka diyeceksin.Sokakta görüp tanimasan, seni arasa "Gel takilalim" derse, adini bile hatirlamasan "Oo kanka naber?" diyeceksin!

Kankalarinla özlesmen gerekecek.Sigara içerlerse bakacaksin ki sende içiyorsun.Alkolse her gece alacaksin.Derslerin kötü olmali, ailenle aran bozuk olmali.Varsa yoksa müzik ve kankalar.

Bunlari; yaptiktan sonra, artik sende "çok moda olan 'gothic'" özentisi olabilirsin!

Dikkat:Bu tip insanları; sokaklarda görebilirsiniz.Çogu ozel okula gidiyordur, para boldur.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Gothic (102 fotoğraf)
102 Photos - View album

Post has attachment
Hangi insan bir hiç uğruna onunla dalga geçilmesine hatta suratına bir şeyler atılmasına göz yumar ? Palyaçolar neşe kaynağıdır çoğu zaman insanlar için ama Palyaçolar en acı ,en zor ve en karmaşık duyguları yaşayan insanlardır. Yüzlerimizi öyle boyarız ki bir tanıdık bizi görmesin bizi tanımasın ama sonrada tanınmadığımız için üzülürüz. Her zaman gülen bir yüz olur ama altında asla sırıtmayan bir beden. Palyaçolar da ağlar hatta onlar daha çok ağlar bazen insanların gülücüklerine ağlarlar. Üzgün Palyaçoları insanlar daha çok sever aslında hoşlarına gider acılarını dışarıya vurmaları biraz olsun kendilerini üstün hissederler bu yüzdendir Ağlayan Palyaço makyajı büyük insanları mutlu etmek ve birazda gerçekçi olmak için.

Post has attachment
Palyaçolar komik değildir yalnızlığın bir kaçışıdır sadece. Palyaçolar da ağlar ... 
Wait while more posts are being loaded