Profile cover photo
Profile photo
Bartłomiej Dwornik
23 followers -
SEO, SEM, social media, content marketing & media relations
SEO, SEM, social media, content marketing & media relations

23 followers
About
Posts

Post has shared content
Wiecie, który portal w Polsce ma najbardziej lojalnych czytelników, a który najlepiej robi SEO? Chodźcie zobaczyć!
Ciekawe wnioski płyną z porównania dostępnych danych o strukturze ruchu poszczególnych portali internetowych w Polsce. Pozwalają na przykład nakreślić obraz lojalności czytelników. Jeszcze ciekawiej robi się po odjęciu wizyt generowanych w każdym portalu przez pocztę internetową.

#media #internet #portale #czytelnictwo #analiza #dane
Add a comment...

Post has shared content
Bardzo interesująca postać i niesamowity życiorys.
Poznajcie historię niezwykłej dziennikarki. Dorothy Day, założycielka amerykańskiego pisma The Catholic Worker, przeszła drogę od wojującej feministki do twórczyni silnego ruchu katolickiego. W efekcie ma realne szansę zostać... świętą. Proces kanonizacyjny już trwa.

#media #historia #dziennikarze #CatholicWorker #sainthood
Add a comment...

Post has shared content
Jesteście w grupie podatnej czy odpornej na lokowanie produktu?
Dla prawie 1/3 widzów lokowanie produktu to zachęta do kupienia produktu po raz pierwszy. Na kolejne 18% badanych product placement działa jak przypomnienie i zachęta do ponownego zakupu – wynika z badania LIVE Panel, zrealizowanego przez #GroupMPoland i #Mindshare Polska.

#media #productplacement #marketing #reklama #lokowanieproduktu
Add a comment...

Post has shared content
Jak pisać, żeby chcieli cię czytać? Maszyna pomoże! A konkretnie - programy i aplikacje do badania czytelności treści. Zasady readability warto znać. Ułatwiają życie nie tylko czytelnikom, ale i algorytmom Google. Zapraszamy do lektury krótkiego poradnika na temat reguł czytelności i narzędzi, które pomagają w ich stosowaniu.

#readability #czytelność #media #narzędzia #pomoc #dobrerady
Add a comment...

Post has shared content
Czworo na dziesięcioro dziennikarzy przeprowadziło przynajmniej jeden wywiad przez komunikator internetowy. Tylko co czwarty z nas pracuje tylko w siedzibie redakcji. Pozostałym zdarza się przygotowywać materiały w domu, restauracji, a nawet w tramwaju. Przedstawiamy badania d*fusion communication , jak wygląda praca dziennikarzy w erze mobility.

#media #mobility #mobile #dziennikarze #dziennikarstwo #praca
Add a comment...

Post has shared content
A to ciekawe! W poszukiwaniu informacji Polacy najczęściej wybierają takie źródła:

➡️51 proc. - duże stacje TV.
➡️48 proc. - stacje tematyczne
➡️47 proc. - radio
➡️45 proc. - internet
➡️34 proc. - prasa
➡️26 proc. - magazyny kolorowe

Takie wyniki przyniosło badanie #HavasSoil od +Havas Media Group. Dopiero czwarte miejsce internetu jest dużym zaskoczeniem.
To ważne i dla mediów i dla marketingu. Własny rozwój intelektualny, finanse osobiste i sprawy dotyczące kraju to dziedziny najbardziej interesujące pod kątem treści dla zdecydowanej większości badanych. Poszukiwanie treści dotyczących decyzji zakupowych jest dopiero na szóstym miejscu pod względem ważności - wynika z badania +Havas Media Group.

#media #marketing #informacja #reklama #badanie #raport #internet
Add a comment...

Post has attachment
To był niesamowity projekt! Miałem ogromną przyjemność poprowadzić warsztaty i przygotować webinaria na temat dziennikarstwa obywatelskiego dla osób niesłyszących. Załoga z telewizji +Glusi.TV i Centrum Edukacji i Wsparcia RES-GEST z #Rzeszów robią kawał wspaniałej roboty!
Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za zaproszenie!

#media #telewizja #dziennikarstwo #dziennikarstwoobywatelskie +Reporterzy.info
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Pora zmienić przyzwyczajenia.
Doczekaliśmy się. Nowelizacja Prawa Prasowego wprowadza nowe zasady autoryzowania wypowiedzi. Koniec z liczeniem na to, że rozmówca o nią nie poprosi. Dziennikarz będzie miał obowiązek poinformowania rozmówcy o tym prawie PRZED rozmową. A jeśli nie dotrzyma zasad - grozi mu kara grzywny. Zmian jest więcej. Czekają jeszcze na podpis prezydenta.

#prawo #media #prawoprasowe #autoryzacja
Add a comment...

Post has shared content
Szósty numer +Reporterzy.info wylądował w sieci. Zapraszam!
Wiedzieliście, że to +BILD wymyślił pierwowzór lalki Barbie? I że przez niemiecki rząd uznany został swego czasu za zagrożenie dla wolności prasy? "Najpoczytniejszy brukowiec Europy" ma też w każdym numerze zarezerwowane miejsce na publikację sprostowań i przeprosin.

Zapraszamy do zajrzenia za kulisy gazety - rekordzistki Guinessa.
Add a comment...

Post has attachment
Stało się! Po szesnastu latach serwis Reporterzy.info został oficjalnie zarejestrowany jako czasopismo. Internetowe. Jako całkiem oficjalny wydawca i redaktor naczelny - zapraszam od dziś na nową, lepszą, większą i ciekawszą odsłonę. Świeżo po redizajnie!
https://reporterzy.info

Gratulacje i pochwały przyjmuję mailowo i telefonicznie. Konstruktywną krytykę i kalumnie także :D
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded