Profile cover photo
Profile photo
Barbora Štefkovič
421 followers -
orvokki.sk
orvokki.sk

421 followers
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
Chrastítka, hryzátka, látkový štvorec, známa Oball lopta i drevené hračky. Čo všetko baví Adamka? Na blogu nájdete veľký článok plný fotiek a tipov, aké hračky u nás doma vedú.

Post has attachment
Ohliadnutie za jarným festivalom mini.

Post has attachment
Krásne, hravé a originálne. Hračky, oblečenie, dekorácie ale i knižky. Prevažne české značky. Pre deti lákavý sprievodný program. Tri dni, desiatky vystavovateľov. To je už tretí festival mini, náš druhý, na ktorý sa chystáme. Tentokrát už s Adamkom v kočíku a nie v brušku. :)

Post has attachment
"In the sentimental series of photographs, doting dads are shown cuddling, sleeping with, bathing, and even wearing their babies—acts that are often mistakenly thought to be primarily maternal. “In our culture, it’s very much like mom has her role and dad’s role is outside of the home,” January Harshe, the co-founder of the account, explained to ATTN:. “The more and more we can show in social media that dads are engaged, the more we can break through the stereotypes.” Ultimately, each photo communicates a straightforward message: “don’t forget dads.”"

Post has shared content

Post has attachment
"Všetko podstatné sa "upečie" do šiestich rokov. V tom čase sa totiž naša osobnosť utvára až z 90%. To je základ, to by mal každý rodič vedieť. Dnes sú, bohužiaľ, ešte rodičia, ktorí čakajú, kým ich dieťa vyrastie alebo kým začne hovoriť, aby sa mu tzv. mohli začať venovať. A to je veľká škoda, pretože tým naozaj dôležitým obdobím pre celý náš život je v skutočnosti dokonca vek do troch rokov. Prvým kľúčom je nežná mama: jej milosť a súcit. Druhý kľúč je pevný otec: jeho nároky, poriadok a limit. A tretím kľúčom sú takzvané "okná príležitostí": časové obdobia, kedy sa dieťa mimoriadne dobre učí. Vo veku do šiestich rokov je to jedno okno príležitostí za druhým. Takže do šiestich rokov necháme dieťa vyskúšať čo najviac činností, ktoré bude prirodzene stretávať vo svojom svete: nech prelieva vodu, maľuje, kreslí, chodí na prechádzky, skúma kaluže, pomáha v kuchyni, zbiera veci, upratuje, prezerá si knižky, nech je čo najviac vonku. Mozog totiž potrebuje čo najviac skúšať a "ochutnávať", pretože to je jediná cesta, ako môže spoznať a nájsť, čo mu najviac vyhovuje. Hľadá svoje nadanie. Talent. Pretože to je ten základ, aby raz mohol byť každý z nás užitočný pre druhých. No a pri tom nech si dosýta zažije pocit "máme ťa radi". A zároveň nutnosť poriadku a pravidiel."

Post has attachment
V pražskom kine Evald sa v spolupráci so Škandinávskym domom koná pravidelný projekt Severský filmový čtvrtek. Tento týždeň sa bude premietať fínsky film Střihač psích drápů (orig. Koirankynnen leikkaaja), natočený podľa rovnomennej novely Veikka Huovinena. V češtine ju nájdete v súbore Pět finských novel, ktorý vydalo v roku 1988 nakladateľstvo Odeon. 🎥 🇫🇮 🐶

Post has attachment

Post has shared content
Boží! :-D
Neumím složit rubikovku, nikdy jsem na to neměl trpělivost. No a tihle frajeři složili 1300 kostek, aby mohli vytvořit tuhle boží animaci. Mazec.

Post has shared content
Wait while more posts are being loaded