Profile

Cover photo
Bamdad Irani (‫بامدادی‬‎)
5,450 followers|1,235,755 views
AboutPosts+1's

Stream

Bamdad Irani

Shared publicly  - 
 
 
دو سؤال منطقی از کسانی که این روزها خیلی داد می کشند و تهدید می کنند
جاسوس زنده زمان محمود خطری ندارد، مرده زمان حسن خطر دارد
در ششم بهمن 1386  جشنواره بین‌المللی فارابی در ایران برگزار شد و "ریچارد فرای"به عنوان مهمان رئیس جمهور وقت ایران در آن حاضر شد و مورد تقدیر ویژه قرار گرفت. 

 غلامعلی حداد عادل، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رییس وقت کمیسیون فرهنگی مجلس هم بعد از پایان سخنرانی رییس جمهور وقت، نزد فرای رفت و از او به دلیل یک عمر تلاش برای  معرفی فرهنگ و تمدن ایران زمین به مردم جهان سپاسگزاری کرد.

فرای در این مراسم، از دولت ایران خواست اجازه دهد که بعد از مرگ، پیکرش را در کنار زاینده رود دفن کنند. احمدی نژاد ، نه تنها با این درخواست موافقت کرد ، بلکه خانه ای را هم به او اهدا کرد که تا آخر عمرش بتواند در ایران زندگی کند.

حال که فرای از دیده از دنیا فروبسته است، دو سؤال منطقی از کسانی که مخالفت خود را دفن فرای در ایران را اعلام می کنند مطرح می کنیم و امیدواریم به جای آن که یکی از برچسب هایی که همواره در جیب شان دارند را نصیب ما کنند ، مثل آدم های عاقل بدان جواب دهند؟

گروه های تندرو در اصفهان، با هجوم به آرامگاه دو ایران شناس ، خواستار تخریب آن شدند و مخالفت خود با دفن فرای را اعلام کردند.

1 - اگر همان گونه که می گویید فرای جاسوس بوده است ، چرا وقتی این جاسوس زنده بود و به ایران آمد و رئیس جمهور وقت و رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از وی تقدیر کردند ، چیزی نگفتید و اعتراضی نکردید؟ واقعاً یک جاسوس زنده خطرناک تر است یا یک جسد بی جان؟

اگر پاسخی برای آن سکوت و این هیاهو ندارید ، قبول کنید که دارید سیاسی کاری می کنید. چون دولت مقبول خودتان ، حق داشت از فرای تقدیر کند و به او خانه ای تاریخی و مجلل اهدا کند ولی دولت رقیب ، حق ندارد در تجلیل از یک عمر خدمات این ایران شناس و در عمل به وصیت اش ، حتی یک قبر هم به او بدهد!
کمی تقوا ، مخصوصاً برای کسانی که ادعاها دارند، بد نیست.

چند نفر از نمایندگان اصفهان با نوشتن نامه ای به رئیس جمهور او را تهدید کردند که در صورت دفن فرای با "عکس العمل شدید کنترل نشده مردمی" مواجه خواهد شد!این نمایندگان نگفته اند که اگر فرای جاسوس بود ، چرا این عکس العمل کذایی را هنگام سفر او به ایران و اصفهان و دیدار با رئیس جمهور وقت ، راه نینداختند؟!

 2 - می گویید جاسوس است و وقتی هم این جاسوس به ایران رفت و آمد می کرد اصلاً اعتراضی نداشتید. حالا بفرمایید این آقا دقیقاً چه جاسوسی هایی می کرده است و چه سندی دارید؟ این که چشم تان را ببندید و دهان تان را باز کنید و بگویید فلانی جاسوس بوده که نشد حرف. همین اتهام را می شود بدون دلیل و مدرک درباه خودتان هم مطرح کرد.
احتمالاً یکی از حوزه های جاسوسی او ، دربارهای سلسله های پادشاهی کهن ایران بوده است چرا که به عنوان یک ایران شناس - و به قول موسوی بجنوردی،بزرگ ترین ایران شناس جهان - به زبان های اوستایی، سغدی و پهلوی آشنایی کامل داشت.

پس لطفاً درباره سکوت تان در هنگام سفر فرای به ایران و تقدیر احمدی نژاد از او توضیحی دهید و اسناد جاسوس بودن او را منتشر نمایید. البته سندتان "سند" باشد ، نه چیزی که خودتان نوشته باشید و بعد همان را به عنوان سند، ارائه دهید. متوجه که می شوید؟!
 ·  Translate
13
1
Amir Maleki's profile photoBamdad Irani's profile photoMohammad Kajbaf's profile photo
2 comments
 
ايا جرياني هست كه تناقض رفتاري داشته باشد؟
 ·  Translate
Add a comment...

Bamdad Irani

Shared publicly  - 
 
یاد مرحوم خیام افتادم :)
 ·  Translate
20
Add a comment...

Bamdad Irani

Shared publicly  - 
 
 
این تنها هم‌خوانی‌ست که خودم هم آن را لایک می‌کنم. واقعن خوش‌حال‌ام. ابومازن نشان داد راه‌کار درست پی‌گیری خواسته‌ها در برابر یک زورگوی غاصب وقیح چی‌ست؛ نه پراندن موشک‌های دست‌ساز و تحریک هیولا به واکنش خصمانه، که استفاده از راه‌کارهای هوش‌مندانه با استفاده از نظام حقوق بین‌الملل، که هیچ‌کس نتواند آن حکومت جنایت‌کار را محکوم نکند. درود بر فلسطین!

فلسطین به عضویت موافقتنامه های چهارگانه ژنو و پروتکل الحاقی اول آن در آمد.

شبکه الجزیره روز شنبه به نقل از وزارت خارجه سوییس اعلام کرد که فلسطین رسما به عضویت این موافقتنامه ها که مراجع اصلی حقوق بشر محسوب می شوند، درآمد.

رییس بخش مذاکرات در سازمان آزادیبخش فلسطین، این رویداد را تاریخی توصیف کرد و گفت که عضویت فلسطین در این موافقتنامه ها به معنی انتقال موضوع فلسطین از دایره خواسته های دیکته شده اسرائیل به محدوده حمایت بین المللی است.

صائب عریقات گفت: وضعیت کشور فلسطینی که شامل اراضی اشغالی 1948 و به پایتختی بخش شرقی بیت المقدس است، به مثابه یک کشور تحت اشغال تلقی می شود، درست مشابه وضعیت کشورهایی مانند نروژ، بلژیک، هلند، فرانسه، فیلیپین و کره در جریان جنگ دوم جهانی است که این کشورها تحت اشغال آلمان و ژاپن بودند. از این پس اسرائیل دیگر نمی تواند بگوید اراضی اشغالی کشور فلسطینی اراضی مورد اختلاف است و هر اقدام آنها مانند شهرک سازی در کرانه غربی و بیت المقدس جنایت جنگی تلقی می شود.

در پی بروز بحران در مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان، فلسطینی ها اعلام کردند که درخواست عضویت در نهادها و پیمان های بین المللی را ارایه می دهند. صهیونیست ها، فلسطینی ها را تهدید کردند که در صورتی که چنین اقدامی را انجام دهند، تحت مجازات های شدید قرار می گیرند. فلسطین در سال 2012 میلادی از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان کشور ناظر غیر عضو در سازمان ملل به رسمیت شناخته شد.
 ·  Translate
11
2
سلمان مسلمان's profile photoAli KiaKazemi's profile photoSha yan's profile photoBamdad Irani's profile photo
3 comments
 
ﻧﻤﯽ ﺩﻭﻧﻢ ﭼﺎﻧﻪ ﺯﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ۱۰ % ﺍﺯ ﺧﺎﮎ ﮐﺸﻮﺭ ، ﺍﺑﺮﺍﺯ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﯾﺎ ﺗﺎﺳﻒ.
ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺍﺳﺮﺍﯾﯿﻞ ﺩﺭ ﻣﻮﺿﻊ ﺿﻌﻒ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ، ﻗﺒﻮﻝ ﺍﻣﺎ ﺍﻣﯿﺪ ﺑﺴﺘﻦ ﺑﻪ ﻧﻈﺎﻡ ﺣﻘﻮﻗﯽ ﺍﯼ ﮐﻪ ﭼﯿﺰﯼ ﻣﺎﻧﻨﺪ "ﺣﻖ ﻭﺗﻮ " ﻫﻢ ﺩﺭ ﺁﻥ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ، ﺩﻝ ﺑﺴﺘﻦ ﺑﻪ ﺗﺎﺭ ﻋﻨﮑﺒﻮﺕ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ ﯾﮏ ﻫﻮﺍﯼ ﻃﻮﻓﺎﻧﯽ.
 ·  Translate
Add a comment...

Bamdad Irani

Shared publicly  - 
 
بازنشر

حذف کردن، قدرتمندترین نوع دروغ است. — جورج اورول

Omission is the most powerful form of lie. – George Orwell
 ·  Translate
حذف کردن، قدرتمندترین نوع دروغ است. -- جورج اورول Omission is the most powerful form of lie. – George Orwell لطفا مشترک شوید بامدادی نجواها کلیک‌های خاموش یک عکاس...
11
Add a comment...

Bamdad Irani

Shared publicly  - 
 
کسی که اینطور تحسین و تمجید می‌کنه،‌ مطمئنا خودش هم چنین انتظاری از دیگران داره.

یاد نوشته‌ی +Amir K  افتادم در مورد کنفرانس دانشجویی و رفتار جناب دباشی.
 ·  Translate
 
حمید دباشی فرموده:

دست مريزاد باران خانم كوثرى با اين كليپ زيبا--تهمورس خان پور ناظرى و سحر موسيقاييش--سايه غزلسرود هاى سيمين خانم بهبهانى مستدام بر سر اين بچه هاى عاشق ما--و بيش از هر چيز براى من خوش نواست تولد خوش قدم صداى خود همايون شجريان چند هنگام/اكتاو حياتى دو رتر از سايه بلند و صداى عظيم پدر كبيرش كه اين بشارت بر همه ما و بخصوص همنسلانش مبارك باد! خوشحالم كه ميشنوم صداى زيباى خود اين سهراب دلير بالاخره بر نواى رستمانه پدر تهمتنش فايق أمده است --اين كليپ كوتاه باران كوثرى را من غزلى ميبينم و ميشنوم بر گرفته ولى مؤثر تراز قصيده "شيرين" و مرثيه "تعزيه" استاد عباس خان كيارستمى--دامت إفاضاته عاليه 

اصلا کاری به آن کلیپ افتضاح باران کوثری ندارم. اما این القاب درشت حمید دباشی را روی کدام طاقچه بگذاریم؟ خدا پدر آن ملیجک هایی را بیامرزد که جنت مکان و خلدآشیان و همایونی و بنده نواز بار پادشاهان میکردند. امید خلعتی داشتند. حمید دباشی کارشناس علوم سیاسی و جامعه شناسی و تاریخ تفکر اسلامی، چرا این عناوین را بکار میبرد؟ حجم زشتی و کثیفی این واژه ها را نمیبیند؟
چند نفر هم در کامنت ها ایشان را "جناب استاد" خطاب کرده اند. نکند حمید دباشی هم مریدانش را خوب شناخته؟ و برای همان ها این نوع گفتمان را بازتولید میکند؟
 ·  Translate
6
Bamdad Irani's profile photozeno mekabiz's profile photoAmir K's profile photo
3 comments
 
چند وقت پیش هم عکسی منتشر کرده بودند از زنان محجبه که شعار سیاسی بر علیه اسلام آمریکایی می دادند. و بعد ایشان زیرش شعر سهراب سپهری را نوشته بودند که "من دلم نمی دونم چی چی و چی جی می گیرد ...وقتی حوری دختر بالغ همسایه و الخ"..
+Mary Harmony  هم یک بازنشری داشت از یک تعریف و تمجید عجیب و غریب از یک مقاله نویس متوسط. 
تفسیر فیلمهایشان در بی بی سی که خود فصلی مستقل است.
به نظر می رسد .ایشان مدتی است همه ی هم و غم شان را گذاشته اند که ما را از خودشان نا امید کنند. 
 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
5,450 people

Bamdad Irani

Shared publicly  - 
 
دوست دارم.
 ·  Translate
20
1
M. UTOPIA's profile photo
Add a comment...

Bamdad Irani

Shared publicly  - 
 
 
حالا آمار که ندارم. از تجربه ی محدود خودم و دوستانم می گویم. کلاسهای دانشگاه آزاد که تقریبا پذیرش نامحدود دارند، در دوره ی لیسانس هر سال خلوت تر می شوند و کلاسهای دوره ی فوق لیسانس شلوغ تر (استاندارد ها را کلا فراموش کنید). می شود حدس زد دخل و خرج دانشگاهها به این ترتیب کاملا بر پایه پولی است که از دانشجویان فوق لیسانس می گیرند(که پول زیادی هم است). ظاهرا قضیه ی پیک جمعیتی است. که الان رسیده اند به دوره ی ارشد.  می شود پیش بینی کرد که تا سه چهار سال دیگر همه ی این دانشجوها به بازار "دوره ی دکتری" جذب شوند. متوسط چهار سال هم بگیریم برای دکتری به این نتیجه می رسیم که هفت هشت سال دیگر کل این کشتی غرق می شود.
بعد مملکت با اینهمه دکتر قرار است چکار کند؟ تاحالا بر این اساس بوده که از دانشجویان پول بگیرند دکترشان کنند و آنها معلم شوند به دانشجویان جدید درس بدهند. ولی دکترهای آینده قرار است به چه کسانی درس بدهند؟
 کلی بازار حااشیه ای هم که الان درست شده برای نوشتن پایاننامه یا گرفتن اکسپت مقاله ی علمی پژوهشی و آی اس آی طبیعتا فرو می پاشد.
هر وقت پا به دانشگاهی می گذارم (بخصوص اگر واحدی از واحدهای دانشگاه آزاد باشد) دو تمثیل به ذهنم می رسد.
یکی موزیسین هایی که در تایتانیک تا لحظه ی آخر با شور و شوق می نواختند.
دیگر جذامخانه های قرون وسطی بعد از کنترل و از بین رفتن بیماری جذام در عصر جدید.
 هر دو تمثیل جواب می دهد. ولی دومی به نظرم به واقعیت نزدیکتر است. چون همانطور که فوکو می گوید، در نهایت آن ساختمانها تبدیل به تیمارستان شدند. 
 ·  Translate
17
1
Hermes Irani's profile photo
Add a comment...

Bamdad Irani

Shared publicly  - 
 
اگر سازمان ملل در آمریکا نمی‌بود، به این کشور کاملا حق می‌دادم که نسبت به ورود کسی که به هر حال در گروگان‌گیری‌ها نقش داشته (هر چند که مجری نبوده باشد) حساس باشد. اما سازمان ملل که یک نهاد بین‌المللی است  در کشور آمریکا واقع شده و در واقع یک نهاد میهمان در این کشور است  (می‌توانست در هر کشور دیگری واقع شده باشد).

به نظر من صدور روادید برای حضور در سازمان ملل یک بحث بین‌المللی است و دولت آمریکا در این زمینه فقط نقش فرمالیته دارد، نه بیشتر. نهایت کاری که (قاعدتا) آمریکا می‌تواند انجام دهد این است که حوزه‌ی تحرک نمایندگان کشورها در سازمان ملل را به نیویورک یا حتی محدوده‌هایی از نیویورک محدود کند.
 ·  Translate
20
1
شهریار شهریار's profile photoتوحید عزیزی's profile photoBamdad Irani's profile photoNader Eslami's profile photo
4 comments
 
+Bamdad Irani - از نظر حقوقی شما درست می گویید. می فهمم. اما مجری قوانین حقوقی، انسان ها هستند و انسان ها هم ویژگی هایی دارند از جمله اینکه زخمهای کهنه شان را فراموش نمی کنند.
آمریکا اینجا داره یک قانون شکنی می کنه تا روی داغ کهنه ای - که تازه شد - مرهم بذاره، من هنوز بهشون حق می دم.
 ·  Translate
Add a comment...

Bamdad Irani

Shared publicly  - 
 
 
فیلم کوتاه
پدرم همه‌ی فصل‌هایش یکی بود...
یاشلی علیزاده
 ·  Translate
14
2
Amirali Khodadadian's profile photoMehdi Omrani's profile photo
Add a comment...

Bamdad Irani

Shared publicly  - 
 
اقتباس خلاقانه‌ای از «دوگانه» (The Double) ساراماگو.

چند دقیقه پیش دیدمش. راضی بودم ازش.
 ·  Translate
8
2
محمدمسیح یاراحمدی's profile photoBehrang Yarahmadi's profile photoRezvan Hmd's profile photoBamdad Irani's profile photo
2 comments
 
+Rezvan Hmd


magnet:?xt=urn:btih:04e3a25fb7e6b2b2bea1e940931b9b26495adda6&dn=Enemy+2013+HDRip+XviD+MP3-RARBG&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.publicbt.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.istole.it%3A6969&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.ccc.de%3A80&tr=udp%3A%2F%2Fopen.demonii.com%3A1337


magnet:?xt=urn:btih:2484700bdd1a6ce0f20d7a065c1b9e0d18ed76bf&dn=Enemy+2013+HDRip+x264+AC3-MiLLENiUM&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.openbittorrent.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.publicbt.com%3A80&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.istole.it%3A6969&tr=udp%3A%2F%2Ftracker.ccc.de%3A80&tr=udp%3A%2F%2Fopen.demonii.com%3A1337
Add a comment...
People
Have him in circles
5,450 people
Basic Information
Gender
Male
Looking for
Friends, Networking
Other names
بامدادی
Story
Tagline
A small man with big dreams
Introduction
There are four types of men:

The big man with small dreams. He is confident, lives a successful life.
The small man with small dreams. He is efficient, lives a decent life.
The big man with big dreams. He is heroic, lives a dramatic life.
The small man with big dreams. He is an idealist, lives on the margines.
Bragging rights
I can happily eat 1kg of frozen strawberries in less than 1 hour.
Contact Information
Home
Address
Milky way, solar system, planet#3
Bamdad Irani (‫بامدادی‬‎)'s +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
لیلای لیلی
leilaye-leili.blogspot.com

ارتش مردم را بکشد خوب است ... سپاه بکشد بد است! مسلمانها بهایی ها را بکشند بد است ... بقیه مسلمانها را بکشند عالی هم هست ... چپها هم حقشان ا

گ... و شقیقه
4divari-mani2.blogspot.com

امیدوارم از خواندن عنوان این نوشته احساس پست و منزجرکننده‌ای به سراغ شما آمده باشد:) چرا که در این صورت انزجاری را که شنیدن این عبارت در من

Maryam Momeni -
blog.maryammomeni.com

بخشی از گزارش سفر هشام مطر به لیبی پس از سال‌ها تبعید را می‌توانید در همشهری داستان این شماره (مرداد ماه) بخوانید. پدر هشام مطر را سال‌ها پی

مژده‌ی مداوم بهار عربی
azadnegar.wordpress.com

شری برمن( فارن افرز): با سقوط هر چه بیشتر سوریه به جنگ داخلی‌ای عمیق، ورود ارتش مصر برای ساقط کردن دولت منتخب و روزبه‌روز اقتدارگراتر کشور،

بزرگترین جنایت جنگی چیست؟
bamdadi.com

هیچ فکر کرده‌اید بزرگترین یا هولناک‌ترین جنایت جنگی از نظر قوانین بین‌المللی چیست؟ کشتار اسرای جنگی؟ شکنجه؟ غارت اموال شهروندان؟ گروگا‌ن‌گیر

می‌ترسم
bamdadi.com

- می‌ترسم، می‌ترسم، می‌ترسم. - آیا از خدا می‌ترسی؟ - خیر، خداوند ارحم الراحمین است، به بندگان رحم می‌فرماید. - آیا از پیغمبر می‌ترسی؟ - خیر،

جولی بدون انجلینا - کمانگیر
persian.kamangir.net

وقتی انجلینا جولی خبر داد که هردو پستان‌اش را برای خلاصی از خطر ِ محتمل ِ سرطان کنار گذاشته است شوکه شدم. تعجب کردم که یک نفر «۸۷٪ خطر» و «ژ

تفریق
najvaha.com

باید خودم را جمع کنم اما به جای جمع کردن خودم را تفریق می‌کنم. چیزی از من کم می‌شود من کوچک می‌شوم ده منهای هشت چند می‌شود؟ باید خودم را جمع

Qatar to France's Hollande: 'E tu Brute?'
feedproxy.google.com

"'America is something that can be easily moved. Moved to the right direction.They won't get in our way'" Benjamin Netanyahu. Thursday, July

آینده - وب سایت شخصی عباس عبدی: علت چرخش سياست نسبت به تركيه و مصر
www.ayande.ir

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از بروز رسانی وب سایت ایمیل خود را وارد کنید. همچنین به کمک RSS می توانید بدون مراجعه به وب سایت از به روز رسا

ترس
najvaha.com

- می‌ترسم. - چرا؟ - چون خیلی دوستش دارم. - از این‌که روزی دوستش نداشته باشی بترس.

اگر رئیس‌جمهور آمریکا حمله به هواپیمای مسافری ایرانی را محکوم کرده بود
bamdadi.com

به مناسبت فرارسیدن سالروز حمله‌ی ناو آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران و قتل‌عام 290 نفر سرنشین آن. در سپتامبر سال 1983، یک هواپیمای مسافری

پیراهنی برای نپوشیدن
najvaha.com

توی دست‌هایم گرفتمش. نرم بود. بوی دوردست‌ها را می‌داد. بوی شن‌های دریا را می‌داد. به صورتم چسباندمش. خودش بود. مرجان‌های خرد شده و صدف‌ها. ب

آینده - وب سایت شخصی عباس عبدی: چرا شگفتي؟
www.ayande.ir

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از بروز رسانی وب سایت ایمیل خود را وارد کنید. همچنین به کمک RSS می توانید بدون مراجعه به وب سایت از به روز رسا

سیاه‌چاله‌‌های فکری
bamdadi.com

خطر عجیب هر نظریه‌ی توطئه‌ی جامعی در این است که می‌تواند به یک سیاه‌چاله‌‌ی فکری تبدیل شود، به یک جاده‌ی یک طرفه. بیشتر امید ما باید به این

سيبستان: انقلاب سفید ولایی
sibestaan.malackut.org

نتیجه انتخابات 92 از این بابت شگفت آور نیست که روحانی انتخاب شد. از این بابت اسباب شگفتی است که خامنه ای بدون مشکل خاصی از آن استقبال کرد! چ

داستان ِ بلند ِ مردی که می‌خواست به شوروی برود، به جای آن به آمریکا رفت:...
sovietpostcards.blogspot.com

من نمی‌دانم. کمی بُهت زده‌ام. گروهی فکر می‌کنند این بُهت «جا خوردن ما از اقدام پیش‌بینی ناپذیر ِ مردم» است. آن‌ها ما را از مردم حذف می‌کنند.

PROTESTER NOTES: متنی که حکمرانی می‌کند
protester-notes.blogspot.com

میر حسین موسوی از فردایِ انتخابات، شنبه، 23 ِ خردادِ 1388، تا جمعه، 25 ِ خردادِ 1389، مجموعاً 18 بیانیه نوشت. هنگامِ نوشتن مردِ 67 ساله‌ای ب

یک پدرٍ خستهٔ خوشحال
najvaha.com

او و دوست‌دخترش تازه صاحب فرزند شده‌اند. بچه حدودا ده روز دارد. وقتی که به دنیا آمد با ای‌میل به همه بر و بچه‌های همکار خبر داد. از مدت‌ها ق

آینده - وب سایت شخصی عباس عبدی: ائتلاف بی‌فایده و ناممکن
www.ayande.ir

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از بروز رسانی وب سایت ایمیل خود را وارد کنید. همچنین به کمک RSS می توانید بدون مراجعه به وب سایت از به روز رسا