Profile

Cover photo
Bamdad Irani (‫بامدادی‬‎)
Attends University of Tehran
5,677 followers|2,181,943 views
AboutPostsPhotosYouTube+1's

Stream

 
 
نظر و داوری طرفداران ای‌خدا، ای‌فلک و ای‌طبیعت، نه فقط در ایران، بلکه در سراسر جهان در مورد حکومت‌ها و سیاست‌مداران کشورهای مختلف متفاوت است. با یک استثنا: آل سعود!
خاندان آل سعود یکی از پلیدترین، کثیف‌ترین، جانی‌ترین، رذل‌ترین، فاسدترین، نوکرمنش‌ترین، بدوی‌ترین باند‌های مافیایی جهان است. یعنی جز اعضای یکی‌دو گروه آدم‌کش تروریستی، هیچ‌کس در دنیا نیست که با نظر ما در این مورد مخالف باشد. 

یعنی - درست که فرانسوا اولاند رئیس جمهور ملت بافرهنگ فرانسه در مراسمی به مناسبت مرگ ملک عبداله، از او به عنوان کسی که طرح صلحی عادلانه و پایدار در خاورمیانه را در سر می‌پروراند، تقدیر کرد، و پرزیدنت صلح، باراک اوباما او را پادشاه و رهبری درست‌کار نامید که در امر پیشبرد روند صلح خاورمیانه از خود «شهامت» نشان داده است، و آنجلا مرکل همین یکی‌دوروز پیش از این باند تبهکار به عنوان عامل ثبات در منطقه یاد کرد، اما هیچ تردیدی نیست که نظر واقعی پرزیدنت اوباما، فرانسوا اولاند و آنجلا مرکل در مورد آل سعود، با نظر ما که بالاتر ذکر شد، مو نمی‌زند.
فرانکلین روزولت در جانبداری از دیکتاتور نیکاراگوا گفته بود: (نقل قول) «درست که او یک مادرجنده است، اما مادرجنده‌ی ماست!». زمان جنگ ایران و عراق همین حرف را در مورد صدام حسین هم می‌زدند [الان اونایی که از «اون ممه رو لولو برد» برآشفته بودند عرق‌جوش می‌زنن! :)].
مدتی‌ست رسانه‌ها از نارضایتی پادشاه عربستان از سیاست کاخ سفید، و اختلاف‌نظر سران کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با واشنگتون حرف می‌زنند. می‌گویند در رهبری عربستان تغییر به وجود آمده است، هیأت حاکمه جدید جوان‌تر است و با رژیم سابق فرق می‌کند. می‌خواهند به گردن سگ‌های خود مدال «سیاست مستقل» آویزان کنند. می‌گویند امروز دیگر این‌ها مادرجنده‌های ما نیستند و مستقل عمل می‌کنند. 
 ·  Translate
View original post
2
Add a comment...
 
 
روزنامه فرانکفورتر آلگماینه:
این‌که پیکارجویان سنی‌های جبهه النصره از مرز عبور داده شده و در بیمارستان‌های اسرائیل مورد معالجه قرارگرفته‌اند، دیگر جزو اسرار نیست. در بین نظامیان آمریکایی بیروت تصاویری دست‌بدست می‌شود که نشان می‌دهد سربازان اسرائیل اعضای شاخه القاعده را مسلح می‌کنند. تحویل چندین محموله به پیکارجویان جبهه النصره توسط نیروهای اسرائیلی را حتی بان‌کی‌مون در گزارشی به شورای امنیت تأیید کرده است. 
 ·  Translate
View original post
14
Add a comment...
 
 

#Public_Relations  
پلیس آمریکا روزانه دونفر را می‌کشد.
پلیس آمریکا در پنج‌ماه اول سال ۳۸۵ نفر را کشته است.

دو عنوان بالا عناوین خبر واحدی هستند.

عنوان اول از بی‌بی‌سی است.
عنوان دوم از راشا تودی.

http://www.bbc.co.uk/persian/world/2015/05/150531_l26_united_states_police_shooting_victims


http://www.rtdeutsch.com/21386/headline/toedliche-bilanz-polizei-in-den-usa-erschoss-in-den-ersten-fuenf-monaten-des-jahres-385-personen/

این‌طور هم می‌شود گفت: 
پلیس آمریکا سالیانه بیش از ۷۰۰ نفر را می‌کشد.
:)
 ·  Translate
روزنامه واشنگتن پست گزارشی منتشر کرده که نشان می‌دهد تعداد افرادی که در آمریکا هدف تیراندازی پلیس قرار می‌گیرند، بسیار بیشتر از آمار رسمی است. این رقم در پنج ماه اول سال جاری میلادی ۳۸۵ نفر گزارش شده است.
View original post
5
Add a comment...
 
 
يک جامعه وقتی رشد می‌کند که پيرانش نهال‌هايی بکارند که مطمئنند هرگز زير سايه‌شان نخواهند نشست. (ضرب‌المثل يونانی)
 ·  Translate
View original post
9
‫مانی ب‬‎'s profile photo
 
همون داستان انوشیروان و پیرمرد دهقان که درخت گردو می‌کاشت.
دیگران کاشتند و ما خوردیم، ما بکاریم که دیگران بخورند!!!!
 ·  Translate
Add a comment...
 
 

1. این پائین نقشه فعلی جنگ در سوریه است.
(خاکستری: داعش، قرمز: ارتش، زرد: کردها، سبز: ائتلاف ضد دولت، سفید: جبهه النصره). 

بیشتر از نیمی از مساحت سوریه، 9 استان از 14 استان در اختیار نیروهای داعش است. داعش سوریه همچنین کنترل تمامی میدان‌های نفتی و گازی مهم سوریه را در استان دیرالزور در دست دارد. میدان نفتی رمیله که نیروهای کرد سوریه کنترل آن را در دست دارند و میدان نفتی الشار که در دست دولت سوریه است، تنها میادین نفتی‌اند که در کنترل داعش نیستند. داعش روزانه صدها هزار بشکه نفت به تخمین قیمت 12 تا 15 دلار به دلالان نفت میفروشد تا هزینه های جنگش را تامین کند. مقایسه نقشه جنگ از اکتبر 2014 تا می 2015 جالب توجه است. در این فاصله داعش تنها در منطقه کوبانی عقب رانده شده. طبعا با حملات هوائی شدید جنگنده های ائتلاف. در مقابل در سایر مناطق پیروز بوده. در نبرد با ارتش آزاد سوریه منطقه تشرین را اشغال کرده. سپس به طرف شرق رفته و آخرین پاسگاه های مرزی در اختیار ارتش را در مرز عراق تصرف کرده و سپس در یک حمله برق آسا در مرکز سوریه حوالی شهر پالمیرا را تحت کنترل گرفته. در همین هفته های گذشته هم ائتلاف مخالفان دولت (شامل گروه های اسلام گرا همچون جبهه النصره و جنگجویان ارتش آزاد) شهرهای ادلب، اریحا و جسر الشغور را از ارتش سوریه گرفته است. 2 . صفحه "گزارش جنگ در سوریه و عراق" ظاهرا قرار است به گزارش صادقانه جنگ در سوریه بپردازد. این صفحه گزارش هائی میدهد درباره:

الف. بمباران مناطق مسکونی بوسیله ارتش سوریه.
ب. درگیریهای ارتش آزاد سوریه با نظامیان و داعش.
ج. حضور سربازان ایرانی، پاکستانی و لبنانی در ارتش سوریه.
د. حمایت های ایران و حزب اله لبنان از ارتش سوریه (حتی اینکه کنسروهای غذای ایرانی در دست افراد ارتش دیده میشود).
چیزهایی هم هست که نویسندگان این صفحه درباره آن حرف نمیزنند؛ از جمله: 
الف. نحوه رفتار سربازان ارتش آزاد سوریه با غیر نظامیان هنگام تسخیر شهرهای تحت کنترل ارتش. 
ب. مسلح کردن و آموزش دادن گروه های مسلح مخالف دولت سوریه بوسیله ترکیه و با کمک آمریکا.   
ج. حضور سربازان خارجی از چچن و چین و کشورهای عرب منطقه گرفته تا اروپا و آمریکا در داعش، ارتش آزاد سوریه و متحدانش (جبهه النصره و جیش الفتح و دیگران). 
د. حمایت کشورهای ترکیه، عربستان، قطر، اسرائیل و دیگران از ارتش آزاد سوریه. 


3 . چرا گزارش های یکطرفه و به نظر من غیر قابل اطمینان و استناد صفحه "گزارش جنگ در سوریه" مورد استقبال بخشی از کاربران ایرانی قرار میگیرد؟ 

یک احتمال این است: به مصداق رویه باطل "دشمن دشمن من، دوست من است" گروهی از ایرانیان بر این عقیده اند که؛ الف: دولت سوریه متعلق به جناح دشمن است. ب: گروه های مسلح "میانه رو" دشمن دولت سوریه هستند. و ج: این گروه های مسلح میانه رو دوست ما به حساب میایند.
و طبعا ما ها برای دوستانمان تبلیغ میکنیم و به آنها اطمینان صد درصدی داریم. 
4 . یک توجیه دیگر هم هست: بنظر میرسد انسان ها در مقابل پذیرش شواهد مخالف دیدگاه هایشان مقاومت دارند. ما شواهد منطبق بر عقایدمان را تبلیغ میکنیم و آنها را کاملا میپذیریم، و در مقابل شواهد مخالف با باورهایمان را کم رنگ جلوه داده، در صحت آنها تردید میکنیم و یا کلا آنها را نادیده میگیریم. دیدگاه مورد اشاره این است که در سوریه امروز، آدم بدهایی وجود دارند به نام بشار اسد و یارانش، و در مقابل این جبهه شر، ارتش خوب ها قرار دارد: همه گروه هایی که در قالب ائتلاف مخالف دولت با ارتش سوریه میجنگند: ارتش آزاد، جیش الفتح، احرار الشام، جبهه النصره، جیش الاسلام و دیگر گروه های در اصطلاح میانه رو. 
عجیب نیست وقتی حوادث و شواهدی در رد این نگاه دوقطبی رخ میدهد آدم ها سعی کنند برای آن توجیهی پیدا کنند. 

برای مثال برگردیم به خرداد گذشته. آن زمان کسی به نام حامد هاشمی در فیس بوک مطلبی نوشته است با مضمون همدستی داعش، ارتش اسد و دولت ایران با یکدیگر. به قصد بدنام کردن مخالفان "میانه رو" خاندان اسد. با ادعاهایی نظیر "داعش سوریه بر خلاف دیگر گروهها، علاقه زیادی برای سرنگونی اسد نشان نمیدهد ... داعش سوریه مناطق عمدتاً بیابانی و کم جمعیت (و فاقد اهمیت) شرق سوریه و غرب عراق را اشغال کرده ... گزارش‌های متعددی از رابطه مخفی مالی میان هم داعش و هم جبهه‌النصره با دولت اسد وجود دارد". متنی که در پلاس  (حداقل) بیش از 45 باز بازنشر میشود. رقم قابل توجهی است. 

آن نوشته همان زمان هم ، حتی و قبل از حضور گسترده داعش در عراق، غنیمت گرفتن گسترده سلاح های ارتش عراق و انتقال آنها به سوریه، درگیری با سپاه قدس ایران، و کنترل نیمی از خاک سوریه، به نظر احمقانه میامد. امروز بسختی میشود از آن ده ها نفری که آن متن مجعول را تبلیغ کرده اند پرسید الان درباره این ادعا چه فکر میکنند. البته اهمیت چندانی هم ندارد. مهم برای من این است که افکار عمومی هنوز هم احتمالا همانقدر در مقابل رسانه بی دفاع هستند.  


5 . در سوریه، داعش با ارتش اسد میجنگد. ارتش اسد با اتحاد میانه رو ها میجنگد. میانه رو ها با داعش میجنگند. نمونه ای کلاسیک از یک جنگ داخلی تمام عیار. همه بدون تبعیض در حال کشتن یکدیگرند. اعتماد تام و تمام به روایت هر یک از طرفین این درگیری یک ساده لوحی تمام عیار است.
 ·  Translate
58 comments on original post
7
‫مانی ب‬‎'s profile photo
 
یادم هست یه بار اسقف مسیحیان سوری به غربی‌ها اعتراض کرده بود که این‌هایی که ازشون حمایت می‌کنید (ارتش آزاد سوریه)، همونایی هستند که کلیساها رو آتش می‌زنند و مسیحیان رو پاکسازی قومی می‌کنن.
 ·  Translate
Add a comment...
 
 
پروتکل مامورای شهرداری چیه؟ بزن زیرش؟ اصلن از حفظ حرمت بویی بردن؟ یکی بالا سرت وایسته داد بزنه متقاعد می‌شی بری یا تحریک می‌شی وایستی تا آخرش بری؟ بابا ما اگه نخوایم دست‌فروش و غیره رو از خیابونا جمع کنید کی رو باید ببینیم؟ مگه از اول قرار بود به صورت فیزیکی جمع بشن؟ به جای این‌که ایجاد شغل کنن برای مردم هم‌اون مقدار وسیله‌ی معاش‌شونم معیوب می‌کنن. چند نفر باید خودسوزی کنن تا شهرداری‌ها شعور پیدا کنن که این سیستم اشتباهه؟
شورای شهرم که تا وقتی رشوه رو از شهرداری می‌گیره زیپ خفه. 
 ·  Translate
3 comments on original post
13
Add a comment...
Have him in circles
5,677 people
Dama sanj's profile photo
Pooyesh Rah no's profile photo
Fardin Pirouzkhavar's profile photo
Arafat Frukh's profile photo
‫نور الهدى‬‎'s profile photo
asghar mamd asghar mamad's profile photo
vavar meeran s's profile photo
‫/دوست تازه/ /‬‎'s profile photo
sardar ardalan's profile photo
 
موسسهٔ توانا وابسته به موسسهٔ واشنگتن و  ان.ای‌.دی برگزار می‌کند: کلاس‌های آموزشی درس‌هایی از هولوکاست

آخرین قسمت این دوره هم مربوط به انکار هولوکاست و سیاست‌های حکومت ایران در انکار هولوکاست می‌شود.
 ·  Translate
Tavaana's Lessons from the Holocaust course is designed to promote understanding of the Holocaust and, by extension, the threat of persecution and genocide more broadly. The course will introduce participants to the history of ideological violence, racism, persecution and genocide.
4
1
Seyed Koohzad Esmaeili's profile photo
Add a comment...
 
از این جناب چیزی همخوان نمی‌کنم، اما در واقع هم‌خوان می‌کنم به خاطر یادداشت +مانی ب ذیل آن:


+مانی ب دربارهٔ مطلب زیر می‌نویسد:

رتوریک

سال‌ها پیش یک ژنرال آمریکایی تهدید کرده بود که ویتنام را با بمب به دوران سنگی برمی‌گردانیم. آمریکایی‌ها بعد از یازده‌سپتامبر پاکستان را تهدید کرده بودند که در صورت عدم همکاری این کشور در جنگ علیه ترور، آن را با بمب به عصر حجر برمی‌گردانیم. هفت‌هشت‌سال پیش پنتاگون طرحی داشت که حاکی از توانایی آمریکا از برگرداندن نیروهای مسلح ایران به عصر حجر توسط بمب بود. اسرائیل هم طرح مخصوص خود را داشت: برای برگرداندن ایران عزیز ما به عصر حجر توسط بمب!

به این می‌گویند: رجزخانی یا رتوریک جنگی.

من با این صحبت محسن رضایی که رو به عربستان گفته است «اگر بخواهید امنیت ما را به هم بزنید شما را به دوران قبل از صنعتی شدن بر می‌گردانیم» مخالفم، چون یک چنین جنگی برنده ندارد، و برای منطقه فاجعه‌ای با عواقب وحشتناک خواهد بود. دیگر این‌که، از نظر این نگارنده شرکت ایران در یک چنین جنگی مطلقا خواسته آمریکا، اسرائیل، و سگ‌های آن‌ها در منطقه است.

از این گذشته محسن رضایی در اظهارات خود بدون رعایت «کپی‌رایت» عین سخن کولین پاول وزیر خارجه‌ی دروغگوی آمریکا را از آن خود کرده است: «ایران می‌تواند عربستان را به دوران ماقبل صنعتی برگرداند».

http://www.entekhab.ir/fa/news/205288

و آخرین دلیل مخالفت من این است که: عربستان را کسی نمی‌تواند به دوران ماقبل صنعتی برگرداند، چون این کشور در مناسبات قبیله‌ای فاسد و عقب‌افتاده‌ی قرون‌وسطایی به سر می‌برد، و بردن آن به دوران پیش‌صنعتی نوعی پیشرفت محسوب می‌گردد :)

+آرمان امیری می‌گوید: «دنیا اینقدر بی‌صاحب نشده که یک کشور بلند شود کشور دیگری را (در ابعاد عربستان با این همه هم‌پیمان جهانی) به قبل از صنعتی‌شدن پرتاب کند».

این سخن مطلقا غلط است، چنان‌که ما شاهد کشوری بودیم که بلند شد و لیبی و عراق را، خلاف قوانین حقوقی بین‌المللی تقریبا نابود کرد (و شرایط زندگی در غزه بی‌شباهت به زندگی در عصر حجر نیست). پس نتیجه این‌که دنیا صاحب دارد و صاحب دنیا هم همان کسانی‌هستند که آرمان بالاتر از آن‌ها به عنوان «این‌همه پیمان جهانی» (!) یاد کرد.

دلیل دوم مخالفت آرمان با رتوریک جنگی محسن رضایی این است که «این دوستان با تمام ادعا و دستگاه تبلیغاتی و خط و نشان کشیدن‌های‌شان نتوانستند یک کشتی را به مرزهای یمن برسانند یا یک هواپیما در فرودگاه یمن بنشانند. ده برابر این لاف‌ها را زدند و به هفته نکشید که سرشان را انداختند پایین عین بچه آدم هر کاری عربستان گفت انجام دادند». ...

گذشته از این‌که تحقیر نیروی نظامی ایران و تأکید روی ناتوانی این نیروها می‌تواند بخشی از تبلیغات «این همه پیمان جهانی» باشد، این گزاره دارد تلویحا می‌گوید، اگر ایران از چنان قدرتی برخوردار می‌بود که کشتی را به مرزهای یمن برسانند یا هواپیمایی را در فرودگاه یمن بنشانند رتوریک جنگی محسن رضایی اشکالی نمی‌داشت. و این رویکرد، از کسی که فکر می‌کند ناقد مناسبات قدرت است، شگفت‌انگیز است.
 ·  Translate
 
محسن رضایی به عربستان هشدار داده که «اگر بخواهید امنیت ما را به هم بزنید شما را به دوران قبل از صنعتی شدن بر می‌گردانیم».

به نظر می‌رسد بیماری طرح ادعاهای نامتعارف‌ در میان مقامات سپاه پاسداران ایران ویروسی و واگیردار است. اول اینکه دنیا اینقدر بی‌صاحب نشده که یک کشور بلند شود کشور دیگری را (در ابعاد عربستان با این همه هم‌پیمان جهانی) به قبل از صنعتی‌شدن پرتاب کند.

دوم اینکه این دوستان با تمام ادعا و دستگاه تبلیغاتی و خط و نشان کشیدن‌های‌شان نتوانستند یک کشتی را به مرزهای یمن برسانند یا یک هواپیما در فرودگاه یمن بنشانند. ده برابر این لاف‌ها را زدند و به هفته نکشید که سرشان را انداختند پایین عین بچه آدم هر کاری عربستان گفت انجام دادند.

سوم اینکه بر فرض محال که جنگی هم بین ایران و عربستان شکل گرفت و در جریان آن ما توانستیم خسارات وحشتناکی به زیرساخت‌های عربستان وارد کنیم و این کشور را به ماقبل صنعتی‌شدن پرتاب کنیم. فکر می کنید از فردای جنگ چقدر طول می‌کشد که عربستان به مدد دلارهای نفتی و هم‌پیمانان اروپایی/آمریکایی‌اش مجددا تمام کشورش را به شکلی فوق مدرن بازسازی کند؟ در مقابل ما چطور می‌خواهیم خسارات احتمالی را جبران کنیم؟ با کدام پول؟ با کدام شریک اقتصادی/تجاری/نظامی؟

حضرات همین امروز که جنگ نشده مملکت را به کجا کشانده‌اند که فردای پس از جنگ بخواهند گلی به سر ما بزنند؟

راستی، جناب سردار، دسته‌گل‌هایی را که در جنگ قبلی به آب داده بودید تازه دارند از آب می‌گیرند. بگذارید سوگ‌واری برای این گل‌های پرپر به پایان برسد، بعد دوباره از توانایی‌های‌تان برایمان بگویید
 ·  Translate
عربستان بايد مراقب باشد چرا که ملت ايران يک صبر دارد چرا که حفظ منافع ملي تنها به چارچوب جغرافياي ايران تعريف نمي‌شود.
29 comments on original post
13
khorshid dana's profile photo
 
بدبختی مسلمانان به جنگ هم افتادند و به این بدبختی افتخار می کنند
 ·  Translate
Add a comment...
 
وای بر ما!
 ·  Translate
 
این چیه واقعا؟
«مشيري (موشيري) مثل موشه ميگه يك سر دوگوشه ولي بي عقل و هوشه . چرا اینقدر ميجوشه بپرس ازش چي توشه؟ موشيري يا موشيرم موسلمانم تو موشي رم و شاهد ميگيرم خمش كن تخم يارو به فردوسيت چه كارو؟!»

نقد رييس فرهنگستان هنر درباره اظهارات بهرام مشيري
 
محمدعلي معلم‌دامغاني، رييس فرهنگستان هنر نقدي بر اظهارات بهرام مشيري درباره شاهنامه فردوسي در شبكه فارسي زبان VOA نوشت. 
بسم الله الرحمن الرحيم

در نفي و سُخره برنامه سياسي و نه حتي ديپلماسي شبكه VOA درباره شاهنامه فردوسي و فكاهه بهرام مشيري ........ تو بميري!

ياهو:

به نام خداوند جان و خرد، چو حق تلخ است با شيرين زباني حكايت سر كنم آن‌سان كه داني! مرگ بر VOA ، شبكه دَري وَري صدا و سيماي آمريكا . اما چرا؟ محض اِرا نه برا، يعني براي عدم درايه ( كه به فارسي مبين مي‌شود) نبودن درايت در بيان و روايت اعني نقص در محاكات و كذب در حكايات، آن هم قصص ناموسي. چون قصه‌هاي قرآن و داستانهاي فردوسي طوسي نه انگليسي و نه روسي. سيَّما ( خصوصاً) سوء استفاده سياسي، فاقد ديپلماسي. مثل است كه حامله گل! ميخورد ليك نه از سر هوس و نه به آرزوي دل ميخورد. آخر هر كار را ادبي و آدابي است تأملي و شتابي است. مقصدي و مآبي است. باري اي رم خورده بي وطن كه اگر گرين كارت داري دوزيستي و اگر نه به حقيقت نيستي (نه در غربت دلت شاد و نه رويي در وطن داري) غربتي قورباغه‌اي بي‌ريش بي‌ساقه‌اي نه خاكي‌اي نه آبي‌اي نه آدم حسابي‌اي به كام غيري تا خود را بيازاري، بنام غيري به بام غيري خودي نداري. فاحشه‌اي وجهي با اين گاهي و با آن گهي! خهي‌اي نشمه خر گهي، زهي تو نه ز كي تو؟! كه اولاد شكي تو نه فردوسي نه سعدي ولش باباي بعدي! ببم پور فلاحت. گذشت از حد ملاحت.

چه كار داري به مردم به نرخ آرد و گندم . تو و مادام حشيري با بهرام مشيري خودت بهتر ميدوني

باهاس عرعر بخوني ( گل بهرام ببين چه وقته؟ كه بلبل مست و شيداي درخته!)

جدايي خيلي سخته دلاتون لخت لخته . آخر مرد شلخته چقدر شلنگ و تخته. برگرد بيا به ايرون همين ميهن ويرون. اگر كه اهل دردي چرا بر نمي‌گردي؟ كس و كيشي نداري پس و پيشي نداري؟ مو چيزي؟ مرد فلاح. نه آگاهي يا آگاه؟ موسلمانم تو چيزي؟ ذليلي يا عزيزي؟ مشيري (موشيري) مثل موشه ميگه يك سر دوگوشه ولي بي عقل و هوشه . چرا اینقدر ميجوشه بپرس ازش چي توشه؟ موشيري يا موشيرم موسلمانم تو موشي رم و شاهد ميگيرم خمش كن تخم يارو به فردوسيت چه كارو؟! به مرد دين و ناموس حكيم خطه طوس . به پير كيش مهري فصيح لفظ فهري توفه از قه نداني مشي زين‌ها چه خواني؟

پيمبر بود سلمان علي گفتا موسلمان قران مهر و مه شد موسلمان روز به شد

تو از ماترا و ميترا نداني چرم و چيترا پسر شهنامه با شاه مكرر بوده همراه

نه زين كوته سخن شد نه شهنامه كهن شد تو را گر ياد ياد است زمان ايلياد است

تو اين تاريخ بگذار الخ تا بيخ بگذار از اين طفل نوآموز الف با تا بياموز

تو بولهولي به غارت به بولقاسم چه كارت جمالت را اشيرم تو شيري يا مو شيرم

تو سلاخي مو سلمان بر بي دين و ايمان تو را خر كرده برهان چه ميفهمي ز قرآن

قصص قول خبيره اساطير قول پيره حديث قوم مرده است كه چون آتش فسرده است

گر اسطوره پرستي خر خاكستر استي تو هستي ميت مرده است ببين چون يخ فسرده است

تو گر بهرام گوري مه به رام گوري مشير زر و زوري تويي بهرام پيزوري گرفتم زخم داغه خمش كن قورباغه.
http://honar.ac.ir/index.aspx?fkeyid=&siteid=1&pageid=214&newsview=4967
 ·  Translate
محمدعلي معلم‌دامغاني، رييس فرهنگستان هنر نقدي بر اظهارات بهرام مشيري درباره شاهنامه فردوسي در شبكه فارسي زبان VOA نوشت. بسم الله الرحمن الرحيم در نفي و سُخره برنامه سياسي و نه حتي ديپلماسي شبكه VOA درباره شاهنامه فردوسي و فكاهه بهرام مشيري ........ تو بميري!
29 comments on original post
7
1
h mohamad's profile photoAmmar Soleimani's profile photo
 
نمي تونم باور کنم!
 ·  Translate
Add a comment...
 
 
«کشاورز از کجا بداند محیط زیست یعنی چه و ...» از بهترین و مهمترین حرف‌هایی که یکی از این کشاورزان در گزارش «یازده یار دریاچه» گفت. 
لینک مطلب: http://goo.gl/nz36qi
 ·  Translate
«کشاورز از کجا بداند محیط زیست یعنی چه و ...» از بهترین و مهمترین حرف‌هایی که یکی از این کشاورزان در گزارش «یازده یار دریاچه» گفت. لینک مطلب:...
View original post
13
1
Mostafa Moghadam's profile photoSeyed Koohzad Esmaeili's profile photo
 
اگر این حرف را ابتکار زده بود صد تا تیتر مخالفت براش میرفتند که بعله اینها کشاورز ها را نفهم و بی سواد میدونن 
 ·  Translate
Add a comment...
 
 
این هم از دولت اصلاحطلب/اسلام‌گرای ترکیه که برخی دوستان جوگیر اصلاحطلب گاهی به ایشان با تحسین و گاهی با خودکم‌بینی نگاه می‌کردند به‌عنوان الگو! (و دوستان اصول‌گرا هم ذوب شدن رهبر ایشان در ساده‌زیستی رهبری را نقل می‌کردند!)
استقلال نظام قضایی جمهوری اسلامی (نخندید) بیشتر از اینهاست.
مسئله تروریسم دولتی و مسئله نوکری ناتو، اتحادیه اروپا، آمریکا، حکام مرتجع عرب و اسرائیل بماند.
 ·  Translate
یکی از روزنامه‌های پرتيراژ ترکيه که از مخالفان حکومت اسلامگرای رجب طيب اردوغان است روز جمعه برخی از اسناد و تصاوير مربوط به روابط ترکيه و گروه‌های شبه نظامی سوريه را منتشر کرد.
9 comments on original post
6
Add a comment...
 
شهید جاسم نوری چندی پیش با ارسال عکسی به پویش مهدوی کلنا عباسک یا مهدی(عج) پیوست که به صلاح دید مدیریت سایت به به دلیل مسائل امنیتی این عکس منتشر نشد که امروز پس از شهادت ایشان منتشر میگردد که در ذیل همین پست قابل مشاهده است...
 
 ·  Translate
افتخاری دیگر برای امت شهید پرور خوزستان سید جاسم نوری از فرماندهان هشت سال دفاع مقدس در الرمادي عراق به خیل شهدای مدافعین حرم پیوست
10
‫سروش سلیمانی‬‎'s profile photoBamdad Irani (‫بامدادی‬‎)'s profile photo‫توحید عزیزی‬‎'s profile photo‫محمد آشنا‬‎'s profile photo
9 comments
 
+Bamdad Irani توضیح شما منطقی است.
اخیرا عده‌ای چنان برای شهدای جنگ دلسوزی می‌کنند که خانم ابتکار برای یوزپلنگ ایرانی. انگار یک عده زامبی سحر شده به عنوان گوشت جلوی گلوله استفاده شده اند و هیچ عقیده و تفکری نداشته اند.
بحث من بیشتر برای شفاف شدن خودم بود که ببینم مطلب برای من هست یا نه.
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
5,677 people
Dama sanj's profile photo
Pooyesh Rah no's profile photo
Fardin Pirouzkhavar's profile photo
Arafat Frukh's profile photo
‫نور الهدى‬‎'s profile photo
asghar mamd asghar mamad's profile photo
vavar meeran s's profile photo
‫/دوست تازه/ /‬‎'s profile photo
sardar ardalan's profile photo
Education
  • University of Tehran
    present
Contact Information
Home
Address
Milky way, solar system, planet#3
Story
Tagline
A small man with big dreams
Introduction
There are four types of men:

The big man with small dreams. He is confident, lives a successful life.
The small man with small dreams. He is efficient, lives a decent life.
The big man with big dreams. He is heroic, lives a dramatic life.
The small man with big dreams. He is an idealist, lives on the margines.
Bragging rights
I can happily eat 1kg of frozen strawberries in less than 1 hour.
Basic Information
Gender
Male
Looking for
Friends, Networking
Other names
بامدادی
Bamdad Irani (‫بامدادی‬‎)'s +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
لیلای لیلی
leilaye-leili.blogspot.com

ارتش مردم را بکشد خوب است ... سپاه بکشد بد است! مسلمانها بهایی ها را بکشند بد است ... بقیه مسلمانها را بکشند عالی هم هست ... چپها هم حقشان ا

گ... و شقیقه
4divari-mani2.blogspot.com

امیدوارم از خواندن عنوان این نوشته احساس پست و منزجرکننده‌ای به سراغ شما آمده باشد:) چرا که در این صورت انزجاری را که شنیدن این عبارت در من

Maryam Momeni -
blog.maryammomeni.com

بخشی از گزارش سفر هشام مطر به لیبی پس از سال‌ها تبعید را می‌توانید در همشهری داستان این شماره (مرداد ماه) بخوانید. پدر هشام مطر را سال‌ها پی

مژده‌ی مداوم بهار عربی
azadnegar.wordpress.com

شری برمن( فارن افرز): با سقوط هر چه بیشتر سوریه به جنگ داخلی‌ای عمیق، ورود ارتش مصر برای ساقط کردن دولت منتخب و روزبه‌روز اقتدارگراتر کشور،

بزرگترین جنایت جنگی چیست؟
bamdadi.com

هیچ فکر کرده‌اید بزرگترین یا هولناک‌ترین جنایت جنگی از نظر قوانین بین‌المللی چیست؟ کشتار اسرای جنگی؟ شکنجه؟ غارت اموال شهروندان؟ گروگا‌ن‌گیر

می‌ترسم
bamdadi.com

- می‌ترسم، می‌ترسم، می‌ترسم. - آیا از خدا می‌ترسی؟ - خیر، خداوند ارحم الراحمین است، به بندگان رحم می‌فرماید. - آیا از پیغمبر می‌ترسی؟ - خیر،

جولی بدون انجلینا - کمانگیر
persian.kamangir.net

وقتی انجلینا جولی خبر داد که هردو پستان‌اش را برای خلاصی از خطر ِ محتمل ِ سرطان کنار گذاشته است شوکه شدم. تعجب کردم که یک نفر «۸۷٪ خطر» و «ژ

تفریق
najvaha.com

باید خودم را جمع کنم اما به جای جمع کردن خودم را تفریق می‌کنم. چیزی از من کم می‌شود من کوچک می‌شوم ده منهای هشت چند می‌شود؟ باید خودم را جمع

Qatar to France's Hollande: 'E tu Brute?'
feedproxy.google.com

"'America is something that can be easily moved. Moved to the right direction.They won't get in our way'" Benjamin Netanyahu. Thursday, July

آینده - وب سایت شخصی عباس عبدی: علت چرخش سياست نسبت به تركيه و مصر
www.ayande.ir

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از بروز رسانی وب سایت ایمیل خود را وارد کنید. همچنین به کمک RSS می توانید بدون مراجعه به وب سایت از به روز رسا

ترس
najvaha.com

- می‌ترسم. - چرا؟ - چون خیلی دوستش دارم. - از این‌که روزی دوستش نداشته باشی بترس.

اگر رئیس‌جمهور آمریکا حمله به هواپیمای مسافری ایرانی را محکوم کرده بود
bamdadi.com

به مناسبت فرارسیدن سالروز حمله‌ی ناو آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران و قتل‌عام 290 نفر سرنشین آن. در سپتامبر سال 1983، یک هواپیمای مسافری

پیراهنی برای نپوشیدن
najvaha.com

توی دست‌هایم گرفتمش. نرم بود. بوی دوردست‌ها را می‌داد. بوی شن‌های دریا را می‌داد. به صورتم چسباندمش. خودش بود. مرجان‌های خرد شده و صدف‌ها. ب

آینده - وب سایت شخصی عباس عبدی: چرا شگفتي؟
www.ayande.ir

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از بروز رسانی وب سایت ایمیل خود را وارد کنید. همچنین به کمک RSS می توانید بدون مراجعه به وب سایت از به روز رسا

سیاه‌چاله‌‌های فکری
bamdadi.com

خطر عجیب هر نظریه‌ی توطئه‌ی جامعی در این است که می‌تواند به یک سیاه‌چاله‌‌ی فکری تبدیل شود، به یک جاده‌ی یک طرفه. بیشتر امید ما باید به این

سيبستان: انقلاب سفید ولایی
sibestaan.malackut.org

نتیجه انتخابات 92 از این بابت شگفت آور نیست که روحانی انتخاب شد. از این بابت اسباب شگفتی است که خامنه ای بدون مشکل خاصی از آن استقبال کرد! چ

داستان ِ بلند ِ مردی که می‌خواست به شوروی برود، به جای آن به آمریکا رفت:...
sovietpostcards.blogspot.com

من نمی‌دانم. کمی بُهت زده‌ام. گروهی فکر می‌کنند این بُهت «جا خوردن ما از اقدام پیش‌بینی ناپذیر ِ مردم» است. آن‌ها ما را از مردم حذف می‌کنند.

PROTESTER NOTES: متنی که حکمرانی می‌کند
protester-notes.blogspot.com

میر حسین موسوی از فردایِ انتخابات، شنبه، 23 ِ خردادِ 1388، تا جمعه، 25 ِ خردادِ 1389، مجموعاً 18 بیانیه نوشت. هنگامِ نوشتن مردِ 67 ساله‌ای ب

یک پدرٍ خستهٔ خوشحال
najvaha.com

او و دوست‌دخترش تازه صاحب فرزند شده‌اند. بچه حدودا ده روز دارد. وقتی که به دنیا آمد با ای‌میل به همه بر و بچه‌های همکار خبر داد. از مدت‌ها ق

آینده - وب سایت شخصی عباس عبدی: ائتلاف بی‌فایده و ناممکن
www.ayande.ir

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از بروز رسانی وب سایت ایمیل خود را وارد کنید. همچنین به کمک RSS می توانید بدون مراجعه به وب سایت از به روز رسا