Profile

Cover photo
Bamdad Irani (‫بامدادی‬‎)
Attends University of Tehran
5,669 followers|2,113,350 views
AboutPostsPhotosYouTube+1's

Stream

 
یادداشت زیر از یک کامنت توسط +christopher hitch

از پست امروز خلجی:

من با افزایش تحریم‌ها و جنگ مخالف‌ام و با مذاکرات هسته‌ای موافق.
چاره چیست؟ براندازی رژیم؟ در سیاق وضعیت ایران، براندازی رژیم تعبیری کمابیش بی‌معناست. در جایی که اغلب مردم حتا از شمار و هویت زندانیان سیاسی بی‌خبرند، سخن گفتن از براندازی شوخی است. ایده‌آل این بود که جنبش مدنی و سیاسی خشونت‌ستیزی بتواند تحول سیاسی را به ارمغان آورد. ولی هیچ نشانه‌ای از ظهور و حیات این جبنش هم دیده نمی‌شود. چه باید کرد؟
برای کوتاه مدت، کارهای کوچک ممکن‌ و بایسته‌اند؛ هر کاری که بتواند بر حکومت فشار آورد تا منافع عموم را درنظر بگیرد. در درازمدت دو کار ضروری است: آموزش مدنی و دوم تلاش برای آگاهی و فهم واقعیت سیاسی در جامعه‌ای که ذهنیتی سیاست‌زده دارد ولی در عمل دل‌زده از سیاست است؛ سخت مستعد برانگیخته‌شدن توده‌وار و کنش جمعی خودویران‌گر است ولی به کنش سیاسی سازمان‌دهی‌شده و با برنامه در دراز مدت علاقه‌ای ندارد

از مقاله‌ی خلجی در انستیتو واشنگتون:

*Ultimately, changing this mindset may require a profound shock of some sort, be it remarkably tough sanctions, more-complete political isolation, or military action
http://www.washingtoninstitute.org/policy-analysis/view/iran-confident-as-sanctions-tighten*

خلجی برای خواننده‌‌ی فارسی‌زبان از «آموزش‌مدنی» بعنوان راه‌حل نام می‌برد و برای خواننده‌ی خارجی از «حمله‌ی نظامی»! این است پرسونای دوگانه‌ی خلجی!
 ·  Translate
Iran sees itself in a strong position relative to the West and therefore believes it has little reason to be forthcoming in nuclear negotiations.
10
mohammad ali tavallaie's profile photo
 
خاک تو سرش
 ·  Translate
Add a comment...
 
باز هم دربارهٔ باند ضدایرانی (جنگ‌ طلب = ضد بشر؟) مهدی خلجی و موسسهٔ توانا. راستی چرا موسسهٔ توانا را در فیس‌بوک و گوگل پلاس «بلاک» نمی‌کنیم و از دوستان‌مان نمی‌خواهیم همین‌کار را انجام بدهند؟
 ·  Translate
 
«مهدی خلجی و دو عضو دیگر “موسسه واشنگتن”٬ در مقاله ای هشدار داده اند توافق اتمی نه تنها باعث رفع مشکلات جهان با ایران نمی شود٬ بلکه رفتار ایران همانند آلمان است که مسبب جنگ های جهانی اول و دوم بود. [۱]
۱- مهدی خلجی یکی از تئوری پردازانی بوده که در سال های گذشته تصویری به شدت ایدئولوژیک و آخرالزمانی از ایران ترسیم کرده اند. حکومتی با هدف نابودی اسرائیل و فراهم کردن مقدمه ظهور. چنین تصویری به کار کاستن از امکان سازش با ایران می آمد چرا که ایران٬ بنا به مصلحت منعطف است اما به دنبال جهاد علیه غرب است و با تقیه دروغ می گوید و قابل اعتماد نیست. مقاله اخیر اما برخلاف رویه سابق٬ به خواسته های برتری طلبانه ایران در منطقه (و نه ایدئولوژی شیعی) اشاره می کند و تصویری کاملا عادی از یک قدرت منطقه ای به دست می دهد. علیرغم اصرار مقاله به استثنایی بودن رفتار ایران٬ واضح نیست چه چیز در این برتری طلبی استثنایی و متفاوت از دیگر قدرت های جهانی است.
نویسندگان نتیجه گرفته اند که خواسته های هژمونیی طلبانه٬ باعث خواهد شد ایران تن به نظم بین المللی ندهد. معلوم نیست منظور آنها از نظم بین الملل چیست؟ در این “نظم” بین المللی٬ تجاوز عربستان به بحرین و یمن و تغذیه اکثر ترویست های مسلمان٬ حمایت ترکیه از القاعده و یا نسل کشی اسرائیل در فلسطین خارج از عرف محسوب نمی شود. چه چیز در توافق هسته ای٬ جز از میان رفتن امکان حمله نظامی به ایران نویسندگان را نگران می کند؟
۲- خلجی شب گذشته متنی ریاکارانه را منتشر و اعلام کرد به ۳ شرط یک ناسیونالیست است. شرط سوم تکرار همان نگرانی اصلی مقاله است: جذب ایران در جامعه بین المللی. اما خلجی بارها به زبان انگلیسی نسبت به بهبود رابطه جهان با ایران هشدار داده و علیه توافق هسته ای تلاش کرده. کسی که در اوج فشارهای کمرشکن اقتصادی خواهان افزایش و سخت تر شدن تحریم ها و حمله نظامی بوده٬ نه تنها ناسیونالیست نیست٬ بلکه یک ایران ستیز و جزیی از لابی ضد ایرانی است. [۲]
۳- مختصری درباره “موسسه واشنگتن”: موسسه توسط یکی از اعضای گروه آیپک تاسیس شده و در سال های گذشته یکی از حلقه های لابی ضد ایرانی در آمریکا (در کنار امریکن اینترپرایز٬ موسسه دفاع از دموکراسی ها و ...) بوده است. در بین مشاوران موسسه جو لیبرمن٬ کاندولیزا رایس٬ جیمز وولسی و ریچاردپرل٬ به دشمنی با ایران و دیدگاه های جنگ طلبانه شهرت دارند. جان میرشامیر و استفان والت٬ این موسسه را جزیی از هسته اصلی لابی اسرائیل در آمریکا می دانند. [۳]
(لینک ها را در کامنت می گذارم)»
 ·  Translate
مهدی خلجی و دو عضو دیگر “موسسه واشنگتن”٬ در مقاله ای هشدار داده اند توافق اتمی نه تنها باعث رفع مشکلات جهان با ایران نمی شود٬ بلکه رفتار ایران همانند...
5 comments on original post
13
3
‫تاملات م‬‎'s profile photoMad Roodgoli (Jeff)'s profile photoFahim's profile photo‫توحید عزیزی‬‎'s profile photo
3 comments
Add a comment...
 
 
اين هم از آقاى هانس روزلينگ و توضيح معضل نپذيرفتن مسئوليت از جانب دولتهاى اروپايى در برابر مشكل مهاجران سرگردان دريا. 
 ·  Translate
This Shows You Why Boat Refugees Don't Fly!
View original post
2
Add a comment...
 
دلالان تحریم باید به فکر شغل دیگری باشند.
 ·  Translate
10
Add a comment...
 
مهدی خلجی.
 ·  Translate
 
امپراطوری ایران؟ آخرین محصول از صنعت ایران هراسی

امروز مقاله ای در نیویورک تایمز با تحریف روشن واقعیات، به منظور ایجاد وحشت از عادی سازی حضور ایران در سیاست بین الملل، دست به مغالطه‌ی مفهومی عجیبی زده است. این مقاله ادعا کرده که ایران از زمان صفویه دارای گرایشات امپریالیستی و بلندپروازی های منطقه‌ای بوده، گرایشی که در زمان پهلوی و جمهوری اسلامی یکسان دنبال شده است. سپس با مقایسه ایران امروز با آلمان نازی به این نتیجه گیری رسیده است که تلاش اوباما برای عادی سازی رابطه با ایران ساده انگارانه است و ایران هرگز به مقتضیات نظم جهانی - که این مقاله صراحتا فرمانبری از آمریکا می‌خواند - تن نخواهد داد. یکی از نویسندگان این مقاله جیمز جفری سفیر سابق آمریکا در عراق، دیگری سونر چاگاپتای، و آخری مهدی خلجی از کارکنان ایرانی موسسه واشنگتن است.  ویدیوی زیر مصاحبه امروز با صدای آمریکا در توضیح آخرین تلاش های مستاصلانه مخالفان توافق هسته ای است. امیدوار بودم مناظره با حضور  خود اقای  خلجی صورت گیرد که متاسفانه ایشان به دلایلی در برنامه حضور نداشتند.
 ·  Translate
14 comments on original post
7
Add a comment...
Have him in circles
5,669 people
ilia nikachadze's profile photo
mohsen sd's profile photo
malavan ir's profile photo
farzad neam's profile photo
Tohid Gholipour's profile photo
Hamidreza Salehi's profile photo
‫اسمارت بید‬‎'s profile photo
‫محمد حسین خوش بیان‬‎'s profile photo
mohamad hasani's profile photo
 
 
مهدی خلجی که حقوقش رو از جنگ‌طلب‌ترین سیاست‌مدارهای آمریکا می‌گیره (این‌جا: http://goo.gl/5GTgd1) در متن انگلیسی می‌گه ایران تنها کشور جهان امروزه که مثل آلمان نازی می‌مونه (این‌جا: http://goo.gl/keeUQa) اما در متن فارسی می‌گه با افزایش تحریم‌ها و جنگ مخالفه (این‌جا: http://goo.gl/4Q5NTf). پس لابد باید با چنین دولت خطرناکی مذاکره کرد، نه؟ اما ایشون در متن انگلیسی‌ش معتقده که تصورات اوباما ساده‌انگارانه‌ست و مذاکره با ایران فایده‌ای نداره. حالا ریشه‌ی مشکل کجاست؟ در متن انگلیسی، این ویژه‌گی کشور ایرانه و حکومت‌های ایران از دوران صفوی این‌طور بودن. اما به متن فارسی که می‌رسی، مشکل از جمهوری اسلامیه. خلجی انگلیسی‌زبان اول از همه باید مشکلش رو با خلجی فارسی‌زبان حل کنه. بعدش هم بد نیست به فکر دست و پا کردن یه شغل جدید باشه. بعد از امضای توافق هسته‌ای، شاید دیگه وطن‌فروشی درآمد خوبی نداشته باشه.
 ·  Translate
1 comment on original post
7
2
Amir Maleki's profile photoAmir Khalatbari's profile photo
Add a comment...
 
واقعاً دست کسانی که این نوشتهٔ انگلیسی آقای خلجی را به خواننده‌‌های فارسی معرفی کردند درد نکند. امثال آقای خلجی مطالبی که به «زبان فارسی‌» و «زبان انگلیسی‌» تولید یا امضا می‌کنند با هم فرق می‌کند. البته اگر دقت کنید شباهت‌شان را متوجه شوید، اما خوب به هر حال واضح نیست. در مطالب فارسی کمتر پیش می‌آید که بگوید: «هی هم‌وطن! من دلم می‌خواد تو توی تحریم و تحدید خفه بشی و بعدش هم طرفدار این هستم که بمبارانت کنن و کشورت مثل سوریه یا عراق تبدیل بشه به جهنم. می‌دونی من هر روز این‌ور آب لابی می‌کنم برای این‌که به خاک سیاه بشینی. می‌دونستی هم‌وطن عزیزم؟»

نه. توی مطالب فارسی این‌ چیزها را نمی‌گویند. ژست‌ها و اشارت‌هایشان فرق می‌کند. اما مطالب انگلیسی.... این‌جا مخاطب فرق می‌کند. اگر این مطالب انگلیسی به اندازهٔ کافی نوشته نشود آخر سال که موقع تمدید قرارداد فاند موسسهٔ توانا می‌رسد ممکن است انستیتوی واشنگتن و ان.ای‌.دی (شعبهٔ فرهنگی سازمان سیا) قرارداد را تمدید نکنند. دل آقای خلجی هم خوش است که مردم ایران انگلیسی نمی‌فهمند. می‌شود با خیال راحت به انگلیسی لابی کرد و به فارسی از آزادی بیان و حقوق بشر حرف زد.

من واقعاً از دوستانی که مطالب انگلیسی زبان آقای خلجی را به فارسی ترجمه می‌کنند یا درباره‌اش می‌نویسند، به خصوص این‌یکی که در مهم‌ترین رسانهٔ آمریکایی منتشر شده است، تشکر می‌کنم.

فراموش نکنید که ما با هم هستیم.
 ·  Translate
 
سه نکته درباره‌ی یادداشت سونر کاقاپتای، جیمز جفری و مهدی خلجی در نیویورک‌تایمز:

اول) چه کسی یا کسانی از ایران و ایرانی‌ها با عنوان «صفوی» یاد می‌کنند؟ سلفی‌هایی که در قالب گروه‌های مختلف توی عراق و سوریه مسابقه‌ی قساوت راه انداخته‌اند، بعثی‌هایی که قرار بود از رمادی تا تهران سر «صفوی»ها را بکوبند، مفتی‌ها و «تحلیلگرانی» از مراکش تا ابوظبی که برایشان ایرانی/شیعه/صفوی/مجوس/آتش‌پرست فرقی ندارد و همه را لایق عذاب فی النار می‌دانند، و سونر کاقاپتای، جیمز جفری و مهدی خلجی.

دوم) یکی از خطوط ثابت مخالفان ایرانی تحریم‌های غرب علیه ایران، عدم حمله‌ی ایران به کشورهای دیگر در دویست سال گذشته بوده است. من دو مورد مشخص را به یاد می‌آورم که مخالفان برنامه‌ی هسته‌ای ایران و مدافعان تحریم‌ها، تاریخ را بیشتر از دویست سال به عقب بازگردانده‌اند: بنیامین نتانیاهو با اشاره به داستان ساختگی هامان در تورات در سخنرانی‌اش در برابر کنگره‌ی آمریکا، و یادداشت آقایان جیمز جفری، سونر کاقاپتای، و مهدی خلجی در نیویورک تایمز. به نظرم دلیلی ندارد از دولت صفوی دفاع کنیم یا بی‌معنا بودن گزاره‌ی مزبور را نشان دهیم. شاید اما بد نباشد به ششصد سال گسترش‌طلبی دولت عثمانی و بعد صد سال ادعاهای ارضی دولت جایگزین عثمانی روی همسایه‌ها، و یک و نیم قرن افزایش مساحت آمریکا و حدود دو قرن مداخله‌ی بی‌وقفه در امور داخلی کشورهای نیمکره‌ی غربی اشاره کنیم. ضمناً، ایران بر خلاف کشورهای متبوع دو نویسنده‌ی دیگر مقاله، در این لحظه روی خاک هیچ کشوری ادعای ارضی ندارد.

سوم) رابطه‌ی مؤسسه‌ی واشنگتن برای خاور نزدیک، مؤسسه‌ای که از دل آیپک و برای فاصله گرفتن از عنوان لابی اسراییل تشکیل شد و هر سه نویسنده همکارش هستند، با کسانی که ایران فعلی را به شکل احیاشده‌ی دولت صفوی می‌بینند، جالب است. همین.
 ·  Translate
5 comments on original post
26
2
christopher hitch's profile photoFahim's profile photozeno's profile photoEhsan Irani's profile photo
6 comments
 
+christopher hitch آقا نوش جونت. دستتم درست. دیگه برچسب تزنند و لقب ندهند چه کنند؟ :)
 ·  Translate
Add a comment...
 
به این فکر می‌کنم که چطور کسی روش می‌شه بعد از جورج کارلین خودشون رو کمدین معرفی کنه.
 ·  Translate
5
christopher hitch's profile photoBamdad Irani (‫بامدادی‬‎)'s profile photo
2 comments
 
+christopher hitch
 آره می‌شناسم. اما به نظرم قابل مقایسه نیست با کارلین.
 ·  Translate
Add a comment...
 
 
«شوتزکات مارتینز» (Xiuhtezcatl Martinez) یک نوجوان ۱۴ ساله و فعال محیط زیست آمریکایی (از تبار سرخ‌پوست‌های آزتِک) است. او مدیر جوان (youth director) یک سازمان مردم‌نهاد به نام «مراقبان زمین»‌ (Earth Guardians) است که وظیفهٔ خود را مراقبت از منابع آب، هوا، زمین و جو اعلام کرده است. با این حال او معتقد است که این زمین نیست که نیازمند نجات داده شدن است، بلکه…
 ·  Translate
View original post
5
Add a comment...
 
آمریکا زنده می‌شود!
 ·  Translate
10
Add a comment...
 
روبات شناگر (معادل پهپاد در دریا). حالا وقت میلیتاریزه و روباتیزه کردن ساحل‌ها و نواحی زیرسطحی دریاهاست.

http://www.defenseone.com/technology/2015/02/marines-are-building-robotic-war-balls/105258/
 ·  Translate
10
Seyed Mohammad Mirkazemi's profile photo
 
به خاطر پایستگی تکانه زاویه ای یک چیزی اون تو باید برعکس خود این ربات بچرخه دیگه! نمیشه همینجوری دور خودش بچرخه.
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
5,669 people
ilia nikachadze's profile photo
mohsen sd's profile photo
malavan ir's profile photo
farzad neam's profile photo
Tohid Gholipour's profile photo
Hamidreza Salehi's profile photo
‫اسمارت بید‬‎'s profile photo
‫محمد حسین خوش بیان‬‎'s profile photo
mohamad hasani's profile photo
Education
  • University of Tehran
    present
Contact Information
Home
Address
Milky way, solar system, planet#3
Story
Tagline
A small man with big dreams
Introduction
There are four types of men:

The big man with small dreams. He is confident, lives a successful life.
The small man with small dreams. He is efficient, lives a decent life.
The big man with big dreams. He is heroic, lives a dramatic life.
The small man with big dreams. He is an idealist, lives on the margines.
Bragging rights
I can happily eat 1kg of frozen strawberries in less than 1 hour.
Basic Information
Gender
Male
Looking for
Friends, Networking
Other names
بامدادی
Bamdad Irani (‫بامدادی‬‎)'s +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
لیلای لیلی
leilaye-leili.blogspot.com

ارتش مردم را بکشد خوب است ... سپاه بکشد بد است! مسلمانها بهایی ها را بکشند بد است ... بقیه مسلمانها را بکشند عالی هم هست ... چپها هم حقشان ا

گ... و شقیقه
4divari-mani2.blogspot.com

امیدوارم از خواندن عنوان این نوشته احساس پست و منزجرکننده‌ای به سراغ شما آمده باشد:) چرا که در این صورت انزجاری را که شنیدن این عبارت در من

Maryam Momeni -
blog.maryammomeni.com

بخشی از گزارش سفر هشام مطر به لیبی پس از سال‌ها تبعید را می‌توانید در همشهری داستان این شماره (مرداد ماه) بخوانید. پدر هشام مطر را سال‌ها پی

مژده‌ی مداوم بهار عربی
azadnegar.wordpress.com

شری برمن( فارن افرز): با سقوط هر چه بیشتر سوریه به جنگ داخلی‌ای عمیق، ورود ارتش مصر برای ساقط کردن دولت منتخب و روزبه‌روز اقتدارگراتر کشور،

بزرگترین جنایت جنگی چیست؟
bamdadi.com

هیچ فکر کرده‌اید بزرگترین یا هولناک‌ترین جنایت جنگی از نظر قوانین بین‌المللی چیست؟ کشتار اسرای جنگی؟ شکنجه؟ غارت اموال شهروندان؟ گروگا‌ن‌گیر

می‌ترسم
bamdadi.com

- می‌ترسم، می‌ترسم، می‌ترسم. - آیا از خدا می‌ترسی؟ - خیر، خداوند ارحم الراحمین است، به بندگان رحم می‌فرماید. - آیا از پیغمبر می‌ترسی؟ - خیر،

جولی بدون انجلینا - کمانگیر
persian.kamangir.net

وقتی انجلینا جولی خبر داد که هردو پستان‌اش را برای خلاصی از خطر ِ محتمل ِ سرطان کنار گذاشته است شوکه شدم. تعجب کردم که یک نفر «۸۷٪ خطر» و «ژ

تفریق
najvaha.com

باید خودم را جمع کنم اما به جای جمع کردن خودم را تفریق می‌کنم. چیزی از من کم می‌شود من کوچک می‌شوم ده منهای هشت چند می‌شود؟ باید خودم را جمع

Qatar to France's Hollande: 'E tu Brute?'
feedproxy.google.com

"'America is something that can be easily moved. Moved to the right direction.They won't get in our way'" Benjamin Netanyahu. Thursday, July

آینده - وب سایت شخصی عباس عبدی: علت چرخش سياست نسبت به تركيه و مصر
www.ayande.ir

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از بروز رسانی وب سایت ایمیل خود را وارد کنید. همچنین به کمک RSS می توانید بدون مراجعه به وب سایت از به روز رسا

ترس
najvaha.com

- می‌ترسم. - چرا؟ - چون خیلی دوستش دارم. - از این‌که روزی دوستش نداشته باشی بترس.

اگر رئیس‌جمهور آمریکا حمله به هواپیمای مسافری ایرانی را محکوم کرده بود
bamdadi.com

به مناسبت فرارسیدن سالروز حمله‌ی ناو آمریکایی به هواپیمای مسافری ایران و قتل‌عام 290 نفر سرنشین آن. در سپتامبر سال 1983، یک هواپیمای مسافری

پیراهنی برای نپوشیدن
najvaha.com

توی دست‌هایم گرفتمش. نرم بود. بوی دوردست‌ها را می‌داد. بوی شن‌های دریا را می‌داد. به صورتم چسباندمش. خودش بود. مرجان‌های خرد شده و صدف‌ها. ب

آینده - وب سایت شخصی عباس عبدی: چرا شگفتي؟
www.ayande.ir

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از بروز رسانی وب سایت ایمیل خود را وارد کنید. همچنین به کمک RSS می توانید بدون مراجعه به وب سایت از به روز رسا

سیاه‌چاله‌‌های فکری
bamdadi.com

خطر عجیب هر نظریه‌ی توطئه‌ی جامعی در این است که می‌تواند به یک سیاه‌چاله‌‌ی فکری تبدیل شود، به یک جاده‌ی یک طرفه. بیشتر امید ما باید به این

سيبستان: انقلاب سفید ولایی
sibestaan.malackut.org

نتیجه انتخابات 92 از این بابت شگفت آور نیست که روحانی انتخاب شد. از این بابت اسباب شگفتی است که خامنه ای بدون مشکل خاصی از آن استقبال کرد! چ

داستان ِ بلند ِ مردی که می‌خواست به شوروی برود، به جای آن به آمریکا رفت:...
sovietpostcards.blogspot.com

من نمی‌دانم. کمی بُهت زده‌ام. گروهی فکر می‌کنند این بُهت «جا خوردن ما از اقدام پیش‌بینی ناپذیر ِ مردم» است. آن‌ها ما را از مردم حذف می‌کنند.

PROTESTER NOTES: متنی که حکمرانی می‌کند
protester-notes.blogspot.com

میر حسین موسوی از فردایِ انتخابات، شنبه، 23 ِ خردادِ 1388، تا جمعه، 25 ِ خردادِ 1389، مجموعاً 18 بیانیه نوشت. هنگامِ نوشتن مردِ 67 ساله‌ای ب

یک پدرٍ خستهٔ خوشحال
najvaha.com

او و دوست‌دخترش تازه صاحب فرزند شده‌اند. بچه حدودا ده روز دارد. وقتی که به دنیا آمد با ای‌میل به همه بر و بچه‌های همکار خبر داد. از مدت‌ها ق

آینده - وب سایت شخصی عباس عبدی: ائتلاف بی‌فایده و ناممکن
www.ayande.ir

برای عضویت در خبرنامه و اطلاع از بروز رسانی وب سایت ایمیل خود را وارد کنید. همچنین به کمک RSS می توانید بدون مراجعه به وب سایت از به روز رسا