Profile

Cover photo
Bahareh M
Lives in Hamedan
AboutPostsCollectionsPhotos

Stream

Bahareh M

Shared publicly  - 
 
کسی از سکوت سنگین هفدهم شهریور چیزی نوشت؟!
 ·  Translate
9

Bahareh M

Shared publicly  - 
 
آلبوم جدید #چارتار ، #جاده_میرقصد ، رو گوش دادم. خیلی سعی کردم بدون پیش داوری بر مبنای نظرات ارسال شده مبنی بر ضعیف بودن این آلبوم نسبت به آلبوم قبلی بهش گوش کنم اما اولین چیزی که به نظرم رسید درست ادا نکردن کلمات اشعار بود. رسما از آهنگ اول و سوم چیزی رو متوجه نشدم، باید سر فرصت به متن ترانه ها رجوع کنم. خواننده انگار حوصله ی درست ادا کردن واژگان رو نداره یا شاید هم داره میذاره به حساب سبکش! ولی آلبوم قبلی واقعا از این نظر قوی بود. 
 ·  Translate
9
1
Bahareh M's profile photoFatemeh Za's profile photoAliii Shakiba's profile photo
7 comments
 
اون قبلی هم به دلم ننشست :/
 ·  Translate

Bahareh M

Shared publicly  - 
 
حمام علیقلی آقا
(بخش اول)

بخش های حمام به ترتیب ۱) سربینه ۲) چال حوض ۳) گرمخانه ۴) حمام کوچک

۱- سربینه (The Dressing Room)

فضای سربینه در حمام های سنتی زیباترین بخش حمام است. این فضا قاعده ای به شکل هشت ضلعی منتظم دارد. بخش دیگری با همین هندسه در میانه ی سربینه توسط سکوهای پیرامونش ایجاد شده است. طاق نماهای تو نشسته در هر وجه دو به دو محورهای این فضا را نمایش می دهند. حوض های درون سکوها بر دو محور آن قوت بیشتری میبخشند که هر کدام از آن ها مخصوص طبقات مختلف اجتماع بوده اند. حوض هشت گوش میانه ی این فضا و سنگاب درونش بر مرکز فضا تاکید دارند و طاق رسمی بندی بر فراز بخش میانی سربینه هندسه ی فضا را کامل می کند.

( از تابلوی توضیحات نصب شده در بخش سربینه ی حمام)

#iran #isfahan #ali_gholi_agha_bath_house
 ·  Translate
18
Fatemeh Za's profile photoBahareh M's profile photo
2 comments
 
باید لود بشن طول میکشه/ سورس عکسها رو پاک کردم، میگم چرا آپلود نمیشن این دو تا آخری ://
 ·  Translate

Bahareh M

Shared publicly  - 
 
یک جایی از زندگی هست که آدم می‌فهمد یا در واقع یقین پیدا می‌کند که محرومیت بخش غیر قابل حذف زندگی است. به این دریافت درونی اشاره می‌کنم که دریابی قرار نیست همۀ زیبایی‌های جهان از آن تو باشد. از اول هم قرار نبوده، اصلا ظرفیتش نیست. از زیبایی که حرف می‌زنم شما بشنویدش لذت، خوشی، هیجان. ما از جایی به بعد از سراب تملک هر زیبایی مقدور دست بر می‌داریم و یاد می‌گیریم تحسین را جایگزین تصاحب کنیم. حالا زیبایی در هر زن یا مردی ، لذت در هر موقعیت و مناسبتی؛ هم‌چنان خواستنی است اما کسی هست درون تو که می‌داند صاحب آن زیبایی شدن گاهی نه مقدور است و نه مفید.
من اسمش را می‌گذارم بالغ شدن. قبلش شبیه این بچه‌های تخسیم انگار که می‌خواهند هم‌زمان دست‌شان را در شیشۀ عسل کنند، ظرف مربا، جعبۀ بیسکوئیت، بستۀ خرما... از یک جایی به بعد یاد می‌گیری همه‌اش نمی‌شود. می‌پذیری که بگذاری بعضی خواسته‌ها بمیرند، بعضی را فقط در ذهنت زندگی کنی، بعضی‌ها را بسپاری به دست باد خیال، و برابر برخی فقط به تحسین اکتفا کنی. می‌دانی این روزها به این نتیجه رسیده‌ام که وفاداری، نه فقط در رابطه که در هر تعهد دیگری، بیش از آنکه محصول اخلاق باشد، برخاسته از خرد است. خردی که از گریزناپذیری مرگ برکت ‌یافته است.

 ·  Translate
یک جایی از زندگی هست که آدم می‌فهمد یا در واقع یقین پیدا می‌کند که محرومیت بخش غیر قابل حذف زندگی است. به این دریافت درونی اشاره می‌کنم که دریابی قرار نیست همۀ زیبایی‌های جهان از آن تو باشد. از اول هم قرار نبوده، اصلا ظرفیتش ...
7

Bahareh M

Shared publicly  - 
9

Bahareh M

Shared publicly  - 
 
و البته در ارتباط با پست قبلی، اشاره ای هم داشته باشیم به دنیاهای خود ساخته ی با ارزشی که میبایست نگهداری میشدند، اما شاید به وقت خودش این ضرورت رو احساس نمیکردیم. شاید چون احساس میکردیم از این دنیاها و البته جذاب تر از اون فراوان هست. اما شخصا وقتی به گذشته نگاه میکنم میبینم پانورامیو دنیایی بود که لااقل تا به حال جایگزینی نداشته. عکس های موقعیت های جغرافیایی نه در گوگل پلاس و نه در فیسبوک و نه در سایت پونصد پیکس و ... ارزششون به رسمیت شناخته نمیشد. در پانورامیو این عکسها سند میشد و ماندگاری پیدا میکرد. و با هر کامنت جدیدی که روی عکسها مخصوصا بعد از مدت ها گذاشته میشد دوباره خاطرات محل عکاسی برامون زنده میشد، ...
از دستش دادیم، ما به عنوان یک گروه نه فرد. حیف.
- روز جهانی عکاسی مبارک.
- عکس: کاخ گلستان
 ·  Translate
10
Zahra Zare's profile photoBahareh M's profile photo
2 comments
 
ای خدااا این پست رو چند بار دیلیت کردم بازم این عکس آپلود نشد! اصلا بهتر :))))
 ·  Translate

Bahareh M

Shared publicly  - 
 
شکوفه های بهاری،،، چقدر زود گذشت ..
 ·  Translate
15

Bahareh M

Shared publicly  - 
 
الان بگم مثل عطری که لحظه ی اول دلتون رو میزنه و تصمیم میگیرید دیگه سراغش نرید ولی بعد مدتی که سراغش میرید بیشتر و بیشتر دوستش دارید؟
#چارتار #جاده_میرقصد
 ·  Translate
6
masoud bahri's profile photo
 
کار آهنگ ساز و تنظیمش حرف نداره
 ·  Translate

Bahareh M

Shared publicly  - 
 
کی گفته عکسهای اصفهان من تموم شده؟
از فردا با عکس های حمام تاریخی علیقلی آقا برمیگردم.
فعلا این سر در حمام!
 ·  Translate
23
M Reza Samaee's profile photoelham m's profile photoBahareh M's profile photo
4 comments
 
My pleasure ;) +elham m​

Bahareh M

Shared publicly  - 
 
خیال ثابت و سیار تا کی خواند افسونت
سلامت نقشبند طاق این منظر نمی‌باشد
خیالش در دل است اما چه حاصل غیر نومیدی
پری در شیشه جز در عالم دیگر نمی‌باشد

- بیدل دهلوی

باغ فین کاشان

#isfahan #kashan #fin_garden
 ·  Translate
13

Bahareh M

Shared publicly  - 
 
با قاب طلایی بنویسید: ترس از بسته شدن در

آلمانیها یک اصطلاح خوبی دارند برای گروهی از ترسهای ناشی از زندگی در دنیای متمدن که مزمن و رایج هم هست در بسیاری از فرهنگها و ورژن وطنی اش هم که بحر طویل است اصلا. می گویند *" ترس از بسته شدن در"
کاربری اصطلاحش هم برای کسی است که فرضا روشنی بسیار حاکی از تعدد شمعهای روی کیک تولدش یا حاصل تفریق عدد روی تقویم دیواری از عدد توی شناسنامه اش یا ظهور چروک جدیدی کنج چشمش یا حقیقت قد کشیدن فرزندش یا معدل سنی همکلاسی های دانشگاهش را می بیند و فکر می کند ای وای... کار من و زمانم دیگر تمام است و عمرم رفت و الان برای همه چیز دیر شد...
بیماری هول و هراس ناشی از تمدن، سندرومی است که هر از گاهی می آید و می رود و شاید هم نمی رود هرگز. همیشه میتواند از هر گوشه ای بروز کند و روی دامن زندگی طرف بنشیند و برنخیزد. عین وقتی که مثلا توی فرودگاه همه راهرو ها را گلچین گلچین رفته ای و سر صبر دل بازی کرده ای و خدانگهدار گفته ای که ناگهان می بینی گیت دارد بسته می شود و اگر نجنبی مانده ای پس بی نگاهی به پشت سر می دوی. مثل وقتی که هی منتظر پیدا کردن "آدم" ش مانده ای و عوض و بدل کرده ای و اما به آنی دیده ای گویا دور و برت دایم خلوت و خلوت تر شده و انگار کسی نمانده روی زمین و تو کرگدن تنهای زمینی و می نشینی و برای تصویر تنها ماندنت در سالهای بعد بغض می کنی. می خواهی اسمت را بنویسی دانشگاه ولی چون شنیده ای که خواهرزاده دهه هشتادی ات دارد پذیرش از کره مریخ می گیرد از جوگندمی مویت شرم می کنی و می گویی ولش کن. جشن ازدواج تک تک دوستانت رفته ای یا بچه هاشان را برده ای پارک پس به اولین کج و کوله ای که سر راهت سبز می شود می گویی بیا ازدواج کنیم ... بالاخره دست به یک کاری می زنی یا از کاری صرف نظر می کنی...همه هم از ترس نرسیدن. از ترس تنها ماندن. از ترس پیر بودن. از ترس نزاییدن.
ترس از بسته شدن در، به دید من از سر اتلاف وقت و مواجهه با نتیجه اش نیست. از سر به موقع اش جیک جیک مستونت بود و فکر زمستونت نبود هم. چنین هراسی که از سر ندانستن است. ندانستن اینکه آنورتر هم راستش چندان خبری نیست. گیرم که یک مدرک شد سه تا و یک همسر رسید به فرزندان و نوه ها. گیرم که به جای اخذ تخصص در بیست و سه سالگی، دارد می شود یک شغلی در چهل و سه سالگی. به جای پرش های مرحله به مرحله و رسیدن به خط پایان زندگی قبل از چروک خوردن پستان و دور لب، یک جایی اصلا خسته شده ای و دلت نخواسته بروی جلوتر... مگر واقعا چه می شود؟

ترس خورده هایی که به نظرشان همه تند تند رسیدند و اینها هیچ شدند و زندگی پوچ گذشت، که الان فلانی ها همه سه بچه وچهار نوه و تجربه پنج ازدواج دارند و اینها هنوز یک دیت خشک و خالی آنلاین هم ندارند؛ که عکس می بینند و آه می کشند از بساری ها که هنوز به چهل نرسیده، دو خانه و سه ویلا دارند و تا خاک شاخ آفریقا را هم به توبره کشیده اند و اینها تازه می خواهند بروند دوبی را ببینند؛ ...خب که چه؟
دیگر از کشور چین که تندتر و زودتر و "بشو"تر نداریم که... من هر کدامشان را می بینم در بیست و پنج سالگی دکترا دارند با یک بچه مجاز در بغل و کلی سفر که صد تا دوربین با خودشان برده اند و از همه سوراخ هایش هزار تا عکس گرفته اند. خب؟ الان چه کار باید بکنیم؟ ما آن شکلی نیستیم. برویم بیابان همگی خودمان را حلق آویز کنیم؟
آن دکترای در بیست و پنج سالگی را خب شما در پنجاه سالگی ات بگیر اگر گرفتنش برایت مهم است. آن هزار تا سفر تند تند بدو بدو را شما دو تاش را برو با دل راحت و آدم موافق یا اصلا تنها و سر صبر. همه آن ویلا ها و خانه هایی که آقازاده ها و زد و بندکن ها در بیست و پنج سالگی سند زدند، شما تلاش کن یکی اش را یک زمانی بالاخره داشته باشی و چه سندش مال تو بود چه نبود یک جوری زندگی کنی که زیر سقفش قاه قاه بخندی و فیلم خوب ببینی و موسیقی به درد بخور بشنوی و برقصی و عشق بورزی. این بیست و پنج سال عقب مانده از همه تند ها و زرنگ ها و واردها و خرشانس ها و "بِرِس" های این وسط را هم، خب بیشتر و آرامتر پیوسته زندگی کن. حالا ما نشد که بشویم وهی هر وقتی که اراده کردیم برسیم. قرار نیست که همه شکل هم باشند. یک گروهی هم این شکلی می شوند. در زندگی بعدی اگر بدبختی گرفت و باز مجبور شدیم دنیا بیاییم، یا خرگوش تند پا بشویم یا چینی ذوب در پیشرفت جهان-وطنی.صلوات بلند.
برای پایان کار این یکی عمر، به قول همین آلمانها: وقتت را به گفت و شنود چرندیات تلف نکن، دورت را خلوت کن و دو سه تا رفیق اصل داشته باش و آبجویت را خنک نگه دار.
مسابقه نیست جدی. مگر که بیمار مسابقه دادن و شکست خوردن از سایه ات باشی. که خب... خیر پیش +
 ·  Translate
آلمانیها یک اصطلاح خوبی دارند برای گروهی از ترسهای ناشی از زندگی در دنیای متمدن که مزمن و رایج هم هست در بسیاری از فرهنگها و ورژن وطنی اش هم که بحر طویل است اصلا. می گویند  *" ترس از بسته شدن در"   کاربری اصطلاحش هم برای کسی...
7
2
arefeh ma's profile photoTiboo Simon's profile photoParinaz Soghrati's profile photo
 
عالیییییییی
 ·  Translate

Bahareh M

Shared publicly  - 
 
دارم به دنیاهای خود ساخته ی کم دوام فکر میکنم. به دنیایی که این روزها اسمش تلگرامه. تا کمتر از یکسال پیش تقریبا هویتی نداشت اما امروز خیلی ها در اون زندگی میکنن، همونطور که تا سال قبل در وایبر زندگی میکردن و به ناگاه ترکش کردن. راستی چه بر سر دنیای قبلی اومد؟ همون وایبری که گهگاه لحظه لحظه ی عمرمون صرف چک کردن آنلاین یا آفلاین بودن دیگران شد.. اینکه مدت زمان آفلاین بودن تعبیر به هزار مساله ی غیر مجازی زندگی هامون میشد .. اینکه عکسهایی مخصوص آواتارمون در وایبر میگرفتیم... اینکه عکس عوض کردن ها یا عکس عوض نکردن هامون تعبیر میشد... اینکه خوشحال بودیم که حالا بدون هزینه قادر به تماس تلفنی و تصویری با هم هستیم... چه دنیای جدید و جالبی. فکر ترک تا به این حد زود این دنیا تا سال قبل به ذهن هیچکس خطور میکرد؟.. این دنیا البته با فیسبوک و اسکایپ که قبلتر وجود داشتند فرق بزرگی داشت و اون این بود که اینبار تمام کانتکت های تلفن همراهمون رو میدیدیم، اشخاصی هم این بین بودند که شاید هرگز حاضر نبودیم در فیسبوک اون ها رو داشته باشیم. وایبر برای خیلی ها اولین تجربه ی استفاده از اینترنت بود. حالا ما عمری رو در گوگل تاک یا همون چت گوگل سپری کرده بودیم که به تازگی تبدیل شده بود به گوگل هنگ اوتز. به نظرمون تجربه اولیهای دنیای اینترنت با وایبر از اینترنت هیچ چیز سر در نمی آوردن، آخه مثلا بعضیها حتی ایمیل هم نداشتن. ما هم به نظر بعضی دیگه که تجربه ی برقراری ارتباط با گوگل ریدر که همیشه ازش به عنوان گودر نام میبردن رو نداشتیم، تازه کار میومدیم. این روزها شخصا احساس میکنم اگر بخوام به یکی از کانتکت هام در وایبر بجای تلگرام پیام بدم، اینطور به نظر میاد که به وضوح از روزگار عقبم! حتی حس میکنم برای دوستم خیلی سخت خواهد بود که پیامم رو در وایبر چک کنه و لطف بزرگی میکنه اگه بخواد همونجا و نه در تلگرام جوابم رو بده! اسم واتس اپ رو نیارید که از وایبر هم قدیمیتره و چک کردن و جواب پیام رو اونجا دادن به نظر خیلی سخت تر میاد! تجربه نشون داده عمر تلگرام هم روزی سر میاد و روزی به ناگاه اونجا رو هم ترک میکنیم و حتی اگر بعد تر ها و در کنار دنیای جدیدی که خواهد آمد، همچنان قابل استفاده باشه، غباری رو بر چهره اش میبینیم که باعث میشه کمتر رغبت کنیم که به سمتش بریم. از چند روز پیش با قرار دادن یک عکس نوشته بجای عکس خودم با تلگرام پیشاپیش خداحافظی کردم، سعی کردم هر دفعه که این عکس نوشته رو میبینم و مادامیکه این شبکه به روز قلمداد میشه، به خودم یاد آوری کنم که روزی این دنیا هم در هم فرو خواهد ریخت. 
 ·  Translate
13
Bahareh's Collections
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Hamedan
Links
Basic Information
Gender
Female
Looking for
Networking