Profile cover photo
Profile photo
Bahareh M
About
Bahareh's posts

Post has attachment
بازار قیصریه
(در امتداد این مسیر میدان نقش جهان قرار گرفته)
بیشتر از خلوت بودنش عکس گرفتم
Photo

Post has attachment
چرا نرفتین آکواریوم اصفهان؟
PhotoPhotoPhoto
6/28/16
3 Photos - View album

Post has attachment
باغ دولت آباد یزد

امیدوارم قبلا پستش نکرده باشم 😂، از بس نمیام، نمیاین، نمیایم پلاس دیگه حافظه هم یاری نمیکنه
پینوشت: آها ، منظره ی رو به روی اینجا رو قبلا پست کردم
Photo

Post has attachment
از متن کتاب پست قبل
Photo

Post has attachment
این کتاب خوندنش برای همه واجبه!

«اعتماد به نفس؛ چگونه آن را به دست آورید و با آن زندگی کنید» را از طاقچه دریافت کنید
http://taaghche.ir/-/Book/695

به به! آلبوم به گذر اردیبهشت میگن. اگر به سبک های تلفیقی علاقه دارین حتما بشنویدش. البته روال آهسته تری داره نسبت به مثلا آلبوم های گروه چارتار. ولی بسیار دلنشینه. و شعرها هم معنا دار هستن (از جهت بی معنی بودن اشعار اذیت نمیشین)
#گذر_اردیبهشت #گروه_دال

آلبوم جدید رضا یزدانی کاملا مایوس کننده بود. کپی خیلی ضعیف کارهای قبلیش. اصلا حوصله ام نگرفت بیشتر از دو سه آهنگ کامل بهش گوش کنم. متن ترانه ها همش اراجیف. کشدار کردن صدا هم که از آلبوم های قبلیشون باهاش آشنا شده بودیم، اینجا بیشتر به ادا در آوردن شبیه هست.
#رضا_یزدانی #reza_yazdani #duel_in_the_mirror

Post has attachment
برای کسی که بیش از یک دهه است که کتاب غیر درسی نخوانده، کتاب بسیار جالبی بود و فکر میکنم من را با دنیای کتاب خوانی آشتی داد. داستان آشنایی شمس و مولانا و اتفاقات قبل و پس از آن که زندگی هر دوشان را متاثر میکرد بسیار زیبا روایت شده بود. بدعت جالبی در روایت داستان وجود داشت و آن اینکه آنچه در ذهن تمامی شخصیت های اصلی و فرعی داستان میگذرد توسط ادبیات واحدی، ولی بصورت جداگانه و از قول تک تک آن افراد، شرح داده شد؛ گویی زبان ذهن تمامی افراد یکسان است. پیوند تنگاتنگ زمان های دور و نزدیک به جذابیت داستان افزوده بود.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پیشنهاد می کنم این کتاب را در فروشگاه فیدیبو ببینید.
ملت عشق
http://www.fidibo.com/book/view/4339
تعداد صفحات: ۵۱۰ صفحه
حجم نسخه کامل: ۳ مگابایت
پرفروش‌ترین رمان تاریخ ترکیه که گفته می‌شود بیش از پانصد بار تجدید چاپ شده است. این رمان به نوعی بازگویی رابطه میان شمس و مولانا در قالب داستانی امروزی و از زبان یک زن آمریکایی است که به همه روزمرگی ها و همسر و کار پشت پا میزند و عازم سفر ترکیه می شود.
اما پرفروش‌ترین رمان تاریخ ترکیه چگونه کتابی ست؟ رمان «ملت عشق» اثری‌ست عاشقانه؛ برخوردار از فرمی که می توان آن را دو رمان محسوب کرد در قالب یک رمان؛ دو روایت تو‌در‌تو که به صورت موازی روایت می شوند؛ اما در دو زمان مختلف جریان دارند. یکی قرنها پیش در شرق و یکی در زمان حال و در غرب (امریکا) بر این پایه اگرچه به ظاهر تفاوت های بسیار زیاد و اساسی باهم دارند اما از آنجا که بن‌مایه هردوی آنها عشق و تاثیر آن در زندگی‌ست بی شباهت به هم نیستند. ملت عشق از یک سو داستان دلدادگی و از دیگر سو داستان رهایی است؛ از یک سو به عشق زمینی می پردازد و از دیگر سو به عشق معنوی و جنبه های عرفانی عشق و زندگی اشاره میکند. این سویه های متقابل که در هر دو خط داستان دیده می شود از جمله جذابیت های اصلی این رمان محسوب می شود که الیف شافاک با چیره دستی با کنارهم قرار دادن این عناصر خط و ربطی برای نزدیک شدن و پیوند خوردن این دو داستان به وجود آورده است.
ناگفته نماند که ترجمه ارسلان فصیحی هم کاری بدون نقص است تا جایی که کاوه میرعباسی، نویسنده و مترجم معروف درباره آن می گوید: "من همیشه کتاب‌های اصلی را از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و اسپانیایی می‌خوانم، اما مدتی قبل، «ملت عشق» را با ترجمه ارسلان فصیحی خواندم و از آن بسیار لذت بردم."
نکته‌ی دیگر اینکه ترجمه این رمان پنج سال پیش به اتمام رسیده بود که تا چندی پیش جزو آثار غیرقابل انتشار وزارت ارشاد بود اما سرانجام پس از بازبینی مجدد، نشر ققنوس آن را منتشر کرد.

بخشی از کتاب
کلماتی که ما برای توصیف خالق بکار میبریم، درواقع نشاندهده ی آنست که ما خودمان را چگونه توصیف میکنیم. اگر موجودی هولناک در ذهنمان متصور میشویم، در واقع این ما هستیم که با ترس احاطه شده ایم. اما اگر عشق و محبت را احساس کردی، از تو چیزی جز این دو پدید نخواهد آمد.

Post has attachment
Photo

Post has attachment
نام کتاب: ملت عشق
نویسنده: الیف شافاک

اپلیکیشن: فیدیبو Fidibo
بعد از سالهای سال ، دارم کتاب غیر درسی میخونم. آشنا شدن با این کتاب برمیگرده به پستی در اینستاگرام، و عنوان کتاب رو سرچ کردم و دیدم با دانلود این اپلیکیشن میشه کتابهای متنوعی رو آنلاین خرید و در فضای اپلیکیشن دانلود کرد و بعدا خوند. جملات مورد علاقه رو میشه با چهار رنگ های لایت کرد و یا پاورقی نوشت.
اگر حوصله داشته باشید جملات منتخب خودم رو از این رمان زیبا اینجا پست میکنم.
اگر تا به اینجا که حدود یک پنجم از کتاب رو خوندم بخوام راجع بهش بگم، روایت آشنایی و معرفی شدن شمس تبریزی به مولانا ست و در همین حین داستان نویس از زندگی زنی روایت میکنه که در سال ۲۰۰۸ با کتابی با محتوای این داستان آشنایی برخورد میکنه و در جریان خوندن این کتاب متوجه میشه که سالیان زیادی از عمرش رو با روزمرگی خسته کننده ای گذرونده فقط برای اینکه همسر و مادری ایده آل به نظر بیاد اما حالا میخواد تغییراتی در زندگی خودش ایجاد کنه.
کتاب بسیار قشنگیه و ترجمه ی بسیار دلنشینی داره. طوری شده که من رو که مدت هاست کتاب نخوندم به شدت به خودش مشغول کرده.
Photo
Wait while more posts are being loaded