Profile cover photo
Profile photo
Automedia.mk
3 followers -
Портал за автомобили http://Automedia.mk
Портал за автомобили http://Automedia.mk

3 followers
About
Automedia.mk's posts

Post has attachment
Вложувањето во вредни олдтајмери е новото вложување во злато. Преку 2.500 олдтајмери продадени за 292 милиони долари на маратонското наддавање во Скотсдејл, Аризона · http://automedia.mk/?p=13222

Post has attachment
http://automedia.mk/?p=12778 · Land Rover почна со одбележување на последната година на Defender. За почеток на прославата возилата направија џиновски цртеж во песок. Следуваат и три ексклузивни модели.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Land Rover at Red Dwarf Bay
14 Photos - View album

Post has attachment
http://automedia.mk/?p=12778 · Land Rover почна со одбележување на последната година на Defender. За почеток на прославата возилата направија џиновски цртеж во песок. Следуваат и три ексклузивни модели.

Post has attachment
Презентација на Discovery Sport во Исланд: Баш е „кул“ овој Land Rover

Другите марки во зимо ги прикажуваат новите модели на Коста Смералда. Land Rover, пак, го пушти новиот Discovery Sport да го запознае светот преку зимските патишта во Исланд.

http://automedia.mk/?p=12275

Post has attachment
Презентација на Discovery Sport во Исланд: Баш е „кул“ овој Land Rover

Другите марки во зимо ги прикажуваат новите модели на Коста Смералда. Land Rover, пак, го пушти новиот Discovery Sport да го запознае светот преку зимските патишта во Исланд.

http://automedia.mk/?p=12275
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Land Rover Discovery Sport na Island
17 Photos - View album

Post has attachment
Симфонија во октан-дур: Звукот при палење на 33 автомобилски легенди

Како изгледа „будењето“ на најголемите легенди во автомобилската историја? На ова одлично сработено видео се „јавуваат“ 33 суперавтомобили, од Jaguar D-Type до Ferrari 458 Speciale...

http://vimeo.com/114233497

http://automedia.mk/?p=12272

Post has attachment
Ослабен 325 килограми: Новиот Audi Q7 го презема тронот од Mercedes http://automedia.mk/?p=12260 #audi #audiq7

Post has attachment
Willys AW 380 Berlinetta: Додека се појави новиот Renault Alpine http://automedia.mk/?p=12086

Post has attachment
Aston Martin DB10 е новото службено возило на најпознатиот таен агент во светот, Џејмс Бонд. #astonmartindb10   #astonmartin   #jamesbond24   #spectre  http://automedia.mk/?p=12060
Photo

Post has attachment
http://automedia.mk/?p=12003

Ferrari FXX K нема против кого да се трка

Овој Ferrari е толку супериорен што соочувањето со други автомобили на тркачка патека му е понижувачки чин. Екстремниот FXX со 1050 КС ќе биде достапен само за пробно возење.


#ferrari   #ferrarifxxk   #ferrarifxx  
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
Ferrari FXX K
6 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded