Profile cover photo
Profile photo
AudioStoryCZ
12 followers -
Vydavatelství AudioStory je zaměřeno na vlastní produkci mluveného slova a audioknih.
Vydavatelství AudioStory je zaměřeno na vlastní produkci mluveného slova a audioknih.

12 followers
About
AudioStoryCZ's interests
AudioStoryCZ's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Poslechněte si 3 kapitoly v podání Lenky Vlasákové  z naší novinky Želary - Jozova Hanule od Květy Legátové. 

Je to silný lidský příběh, brilantně napsaný autorkou, která se po roce 2000 náhle zjevila a zazářila na literárním nebi. Věra Hofmanová alias Květa Legátová byla za knihu Želary v roce 2002 vyznamenána Státní cenou za literaturu.
Novelu Jozova Hanule lze chápat jako pokračování povídkového cyklu Želary, nedotváří jej však, spíše jej doplňuje. Kniha byla přeložena do mnoha jazyků. Vzápětí byl podle literární předlohy vytvořen filmový scénář a natočen film Želary (2003). 
V centru dění novely Jozova Hanule odehrávající se za německé okupace naší republiky je lékařka Eliška. Spolu se svým kamarádem Slávkem a ženatým milencem Richardem se zapojila do odbojové činnosti. Ta je však brzy odhalena a Richard emigruje. Slávek Elišku varuje před nebezpečím, které jí teď hrozí a přesvědčí ji k odchodu z města. Jejím budoucím domovem se má stát vesnice Želary na moravském Slovácku a jejím manželem prostý, nevzdělaný dřevorubec Joza, pacient, jemuž darováním své krve v nemocnici zachránila život. 
Eliška je donucena změnit identitu a přijmout nové jméno – Hana... 
Příběh se dotýká něčeho, co je pro většinu lidí jaksi známé, niterné, pochopitelné, protože jde o snahu každého člověka dosáhnout celistvosti, stát se tím, čím opravdu je, tedy sám sebou – najít své bytostné já. A hlavní hrdinka tohoto příběhu samu sebe nachází a potkává svou životní lásku.

Celá audiokniha je k dostání v elektronickém prodeji na:
http://audioteka.cz/zelary-jozova-hanule,audiokniha.html
nebo
https://www.audiolibrix.com/cs/Directory/Book/2385/Audiokniha-Zelary-Jozova-Hanule-Kveta-Legatova

#audioknihy  

Post has attachment
Vlastimil Vondruška
Ulička hanby
Čtou:
Jaromír Meduna, Pavel Rímský, Simona Postlerová, Marek Holý, Václav Rašilov, Petr Lněnička, Otakar Brousek, Vojtěch Hájek, Bohuslav Kalva, Zuzana Skalická, René Slováčková, Regina Řandová, Jiří Valšuba, Ludvík Král, Šárka Vondrová, Martin Janouš, Svatopluk Schuller

Jiří Adam z Dobronína v době mládí poznal Sabinu, ženu, která se později stala majitelkou jednoho z nejluxusnějších nevěstinců na Starém Městě pražském. Avšak vlastnila také hampejzy v Krakově, v nuzné osadě pod novoměstskými hradbami u Vltavy. Říkalo se tomu odpornému místu Ulička hanby a právě tam někdo zavraždil vlivného člena královského dvora. 
Bakalář Petr s Rozárkou tráví léto mimo Prahu , a tak královský písař začně pátrat po záludném vrahovi spolu se Sabinou. Na světlo se vynořují okolnosti, které spojují pražskou spodinu s královskými úředníky na vysokých postech. V tomto případu půjde všem zúčastněným o život, protože proti nim stojí bezohledný zločinec.

Celou audioknihu si můžete koupit na:
https://www.audiolibrix.com/Sk/Directory/Book/2358/Audiokniha-Ulicka-hanby-Vlastimil-Vondruska
http://audioteka.cz/ulicka-hanby,audiokniha.html
#audioknihy
Wait while more posts are being loaded