Profile cover photo
Profile photo
Atakan Sigorta
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Groupama Sigorta Tarihçesi

1959 yılında T.C. Ziraat Bankası önderliğinde Başak Sigorta unvanı ile kuruldu. T.C. Ziraat Bankası’nın % 56.67 ’ lik Başak Sigorta hissesi, 2006 yılında Avrupa’nın güçlü sigorta şirketlerinden Groupama tarafından satın alındı. Satın alınma sonrası Başak Groupama Sigorta ismiyle faaliyetlerine devam etti. 2008 yılında özelleştirme sonrası Grup bünyesine katılan Türkiye’nin köklü sigorta şirketlerinden Güven Sigorta ile birleşmesini tamamlayarak, 30 Eylül 2009 tarihinden itibaren Groupama Sigorta ünvanını aldı.

Groupama Sigorta ‘ yı neden tercih etmelisiniz ?
Groupama Sigorta’nın hedefi : Türkiye’nin en çok tercih edilen lider sigorta şirketi olmaktır.

Groupama Sigorta size, ” Kalite Politikası ” ile aşağıdaki gibi sesleniyor;

Her zaman, müşteri memnuniyetini gözeterek standart sigortacılık hizmetlerinin ve anlayışının ötesinde bir hizmet sunacağız.

Müşterilerimizin bize duyduğu güven doğrultusunda hareket ederek, Groupama Sigorta’lı olmanın bir ayrıcalık olduğunu hissettireceğiz.

Takım olarak çalışma arkadaşlarımızı mutlu kılacak bir çalışma ortamı yaratma konusunda çaba gösterecek, sürekli öğrenecek ve bizlerden beklenen yetkinliklerimizi geliştireceğiz.

Acente ve iş ortaklarımızın ihtiyaç ve beklentilerini sürekli izleyerek, çalışma yöntemlerimizi bu ihtiyaçları karşılayacak ve müşterilerimiz için sürekli katma değer yaratacak düzeye getireceğiz.

Yaptığımız her işin, geliştirdiğimiz her yöntemin daha iyisinin olabileceğini her zaman hatırlayarak, hiç bir koşulda kaliteden ödün vermeden Kalite Yönetim Sistemimizi sürekli iyileştireceğiz.

Post has attachment
ERGO Sigorta, ERGO Grubu’nun dünya pazarındaki gücüyle Türkiye sigortacılık sektöründe iddialı bir şekilde yerini aldı.
ERGO Sigorta, 461 milyon TL sermayesi, 624 milyon TL prim üretimi, yaklaşık 500 çalışanı ve Türkiye’ye yayılmış 1.500’ün üzerinde acentesiyle Türk sigorta sektörünün önde gelen firmalarından biridir. Sorumluluğu ve yetkinliği ile tanınan ERGO Sigorta, her türlü koşulda müşterilerinin yanında bulunarak müşterilerinin tüm sigorta ihtiyaçlarına çözüm üretmekte ve hayat boyu işbirliğini garanti etmektedir. ERGO Sigorta; Yangın, Oto Kaza, Oto Dışı Kaza ve Sorumluluk, Mühendislik, Nakliyat, Tarım ve Sağlık Sigortası alanlarında çok çeşitli ürünler sunmaktadır.Geniş ürün portföyü sayesinde hali hazırda ve gelecekte oluşabilecek her türlü ihtiyaca karşı kişiye özel çözümler üretilmektedir. ERGO Sigorta’nın Türkiye genelinde 8 Bölge Müdürlüğü ve 3 Satış Ofisi ile birlikte; yurt çapında birçok hastane, tanı ve tedavi merkezi, eczane ve 1.100 oto servisi ile anlaşması vardır.
Ergo Sigorta : Hızlı ve Öfkesiz
Ergo Sigorta : Hızlı ve Öfkesiz
1926 yılında kurulan ve Swiss RE’nin iştiraki olan La Suisse Türkiye Umumi Mümessilliği 1981 yılında Avrupa Sigorta Aracılığı A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmeye başladı.
1926 yılında kurulan ve Swiss RE’nin iştiraki olan La Suisse Türkiye Umumi Mümessilliği 1981 yılında Avrupa Sigorta Aracılığı A.Ş. olarak faaliyetlerini sürdürmeye başladı. 1988 yılında sigortacılık faaliyetlerini düzenleyen yasanın değişmesi sonucunda Avrupa Holding ve Swiss Re tarafından İsviçre Sigorta A.Ş. olarak yeniden kuruldu. La Suisse Umum Sigorta A.Ş. portföyü İsviçre Sigorta’ya devredildi. 1995 yılında Sağlık ve Hayat branşlarında hizmet vermek üzere İsviçre Hayat A.Ş. adını aldı ve Swiss Re ile ortaklık 2006 yılına kadar sürdü. Avrupa Holding 2006 yılında Münich RE’nin çoğunluk hissesine sahip olduğu ERGO International AG ile ortaklık anlaşması imzaladı ve grubun sigorta şirketlerindeki hisselerinin %75’ini devraldı ve yeni oluşum ERGOİSVİÇRE adını aldı. 2008 yılında kalan %25’lik hisse ERGO Insurance Group’a devroldu ve şirket ERGO International AG bünyesine geçti. Nisan 2010’da gerçekleştirilen marka değişim kampanyası ile ERGOİSVİÇRE markası ERGO adını aldı. ERGO Insurance Group’un uluslararası alandaki ilk 3 şirketinden biri olarak konumlandırılan ERGO Türkiye tüm ülkeler arasında ERGO Insurance Group’un gelecek yıllardaki büyümesine en büyük katkıyı yapması beklenen ülke olarak öne çıkmaktadır. ERGO Türkiye bugün 500’den fazla çalışanı, 1500’ün üzerindeki acentesi ve broker’larıyla Türkiye’nin dört bir yanında sigorta, emeklilik ve hayat alanında bireysel ve kurumsal ürün ve hizmetler sunmaktadır.

Post has attachment
Anadolu Sigorta

Anadolu Sigorta hakkında
Anadolu Sigorta hayat dışındaki tüm branşlarda (Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık ve Kredi) faaliyet göstermektedir.
Yurt çapında yaklaşık 2.500 profesyonel acentesi bulunmaktadır.
Anadolu Sigorta Kurumsal Değerleri
Köklülük
Atatürk’ün talimatıyla kurulmuştur.
Türkiye’nin ilk ulusal sigorta şirketidir.
Sigortacılık birikiminin getirdiği güçlü bir kurumsal yapıya sahiptir.
Öncülük
Ürün yaratmada öncüdür.
Teknolojide öncüdür.
Kendini yenileme kabiliyetiyle öncülüğünün devamlılığını sağlar.
Toplumsal sorumlulukta öncü role sahiptir.
Dürüstlük
Etik değerlere sahiptir.
Verdiği sözleri mutlaka tutar.
Şeffaflık ilkesine sahiptir.
İnsani değerlerden vazgeçmez.
Güçlü Yapı
Sürekliliği olan bir mali güce sahiptir.
Yaygın ve etkin hizmet ağına sahiptir.
Gelişmiş, nitelikli insan kaynağına sahiptir.
İş Bankası sinerjisinden güç alır.
Anadolu Sigorta Vizyonu ve Misyonu
Vizyonu
Anadolu Sigorta’yı, sigortaya ihtiyacı olan herkesin tercih edeceği sigorta markası yapmak,
Uluslararası sigortacılıkta da referans gösterilen bir güce ulaşmak
Misyonu
Kurumsal değerlerimiz ışığında;
Sektöre yön vermek,
Türkiye’de sigorta bilincinin yaygınlaşmasını sağlamak,
Müşteri odaklı hizmet anlayışını uygulamak,
Finansal gücümüzü uluslararası standartlara yükseltmek,
Şirketimizin değerini artırmaktır.
Anadolu Sigorta Kaybetmek Yok
Anadolu Sigorta Kaybetmek Yok
Bu alanlarda ürün ve hizmet kalitesinin belirleyici öğeleri uzmanlık, deneyim, dürüstlük, şeffaflık, güçlü sermaye yapısı, köklü geçmiş, teknolojik alt yapı ve mevzuat bilgisidir.Anadolu Sigorta bünyesinde bulundurduğu uzman ve deneyimli kadroları güçlü teknolojik ve finansal alt yapısı, sürekli gelişme ve iyileştirme anlayışı, deneyimli ve yaygın acente ağıyla kaliteli ürün ve hizmet sunmayı ve bunların sürekliliğini sağlamayı taahhüt eder.
Şirketimiz uzman kadroları, deneyimli ve yaygın acente ağıyla müşterilerini bilgilendirmek, sigortacılık hakkında bilinçlendirmek, ihtiyacı doğru ve tam belirlemek ve talebi karşılayacak ürünü sunmak konusunda çözümleyici ve yönlendirici bir rol üstlenerek, müşteri odaklı bir yaklaşımı benimser. Hızlı ve eksiksiz hasar ödemesi, Maksimum Hizmet Sigortacılığı anlayışı, yurt genelinde yaygın acenteleri, teknoloji kullanımı, sigorta hizmetlerindeki öncülüğü ve sürekli ürün geliştirme kabiliyetiyle farklılığını ortaya koyar.
Rekabet gücünün korunması, hizmet kalitesinin sürekliliği kadar iyileştirilmesine de bağlıdır. Bu bağlamda müşterilerimiz, acentelerimiz ve diğer kanallardan gelen geri bildirimler, düzeltici ve önleyici faaliyetler, iç denetimler, kıyaslamalar ve öneri geliştirme uygulamaları ile Anadolu Sigorta sürekli iyileştirme döngüsünü işletir.
Her bir Anadolu Sigorta çalışanı, şirketimizin faaliyet alanı içerisine giren her konuda, etkinliğin ve verimliliğin artırılması amacıyla, düzeltici ve önleyici faaliyette bulunma ve öneri geliştirme sorumluluğuna ve bilincine sahiptir. Çalışanlarımız ve acentelerimiz, müşterilerimizden gelen görüşlerin ve eleştirilerin önemini ve değerini bilir, müşteri tatminini sağlama ve sürekli kılma yönünde daima çaba sarf eder. Anadolu Sigorta Üst Yönetimi Kalite Yönetim Sisteminin gelişmesi ve sürekli kılınması için gereken tüm desteği ve kaynakları sağlar.

Post has attachment
Sompo Japan Sigorta
Sompo Japan Sigorta Tarihçesi
Şirketimiz, Finans Sigorta adıyla 6 Mayıs 2002 tarihinde sigorta sektöründe standartları yükseltmek hedefiyle yola çıktı. 2006 yılı içerisinde Fiba Grubu iştiraklerinden Finansbank’ın hisselerinin NBG Grubu’na satılması nedeniyle 1.11.2007 tarihinden itibaren kurucusu olan Fiba Holding’in adını alarak, “Fiba Sigorta A.Ş.” adı ile faaliyetlerine devam etti.
15.06.2010 tarihinde Fiba Holding ile Japon sigorta sektörünün en eski ve lider şirketlerinden Sompo Japon Insurance Inc. arasında Fiba Sigorta hisselerinin devrine ilişkin sözleşme imzalandı. Hukuki işlemlerin tamamlanmasının ardından 02.11.2010 tarihinde Fiba Sigorta hisseleri Sompo Japon Insurance Inc.’e devredilmiştir.28.02.2011 tarihinde ise Fiba Sigorta’nın ünvanı Sompo Japan Sigorta A.Ş. olarak değişmiştir. Bu tarihten itibaren dünyanın 4. büyük sigorta pazarı olan Japon sigorta sektörünün lider şirketlerinden Sompo Japan’ın gücünü ve desteğini de arkasına alarak yoluna emin adımlarla devam etmektedir.
Sompo Japan Sigorta ile Güvence Altında
Sompo Japan Sigorta ile Güvence Altında
Sompo Japan Sigorta Değerleri
Ulaşılabilir
Acentesinden, Genel Müdürüne kadar Sompo Japan Sigorta’nın her ferdine her zaman ulaşmak mümkündür.
Demokratik
Her Sompo Japan Sigorta ‘lı özgürce düşünür, düşüncesini ve varsa eleştirisini özgürce ifade eder.
Yenilikçi
Sompo Japan Sigorta ’nın her ferdi daima yenilikçiliğe inanır, olumlu anlamda farklı olmayı ve kendisini aşma çabasını bir hayat felsefi olarak benimser.
Katılımcı Yapı
Her Sompo Japan Sigortalı , gerekli hallerde karar mekanizmasına yapıcı katkı sağlar. Alınan kararlara koşulsuz uyar.
Güvenilir
Sompo Japan Sigorta ‘lı, ilişkilerinde açık ve şeffaftır. Düşündüğünü söyler, çünkü bilir ki, açıklık ve şeffaflığın olmadığı yerde güven olmaz. Güvenin olmadığı yerde huzur, huzurun olmadığı yerde başarı olmaz.
Rekabetçi
Sompo Japan Sigorta ’lı daha iyiyi, daha faydalıyı, daha karlıyı yaratmak ve standartları yükseltmek için daima kendisiyle bile rekabet halindedir.
Adaletli
Sompo Japan Sigorta üretkenliğe inanır. Müşterilerine, acentelerine ve çalışanlarına fayda yaratmayı hedefler. Yaratılan faydanın adil bölüşümü esastır. Her bir fert, yarattığı fayda oranında ayrıcalık sağlar. Ürettiği oranda ayrıcalık bekler.
Biz Sompo Japan Sigortalılar,
“ Sompo Japan Sigorta Değerleri ” ni kendi değerlerimiz olarak benimser, birbirimizle ve müşterimizle olan ilişkilerimizde bu ilkelerin çizdiği sınırların dışına çıkmamayı taahhüt ederiz.

Post has attachment
Liberty Sigorta Hakkında
2006 yılında, Liberty Mutual Insurance Grup, Şeker Sigorta A.Ş.’nin çoğunluk hisselerini satın almış ve Eylül 2007 tarihinde Liberty Sigorta ismiyle Türkiye’deki faaliyetlerine başlamıştır. Liberty Sigorta, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılayan bireysel otomobil, konut ve ferdi kaza sigortalarının yanı sıra nakliyat, mühendislik, tarım, iş yeri sigortaları gibi çok çeşitli ürün ve hizmetleri sunmaktadır.
Genel Müdürlük ve 8 Bölge Müdürlüğü ile faaliyetlerini sürdüren Liberty Sigorta, ürün ve hizmetlerini yurt çapında toplam 700’den fazla noktada, profesyonel acenteler aracılığıyla tüketicilere sunmaktadır.
Liberty Mutual Insurance Hakkında
Amerika Boston merkezli Liberty Mutual Insurance Grup, kurulduğu 1912 yılından bu yana “insanların daha güvenli ve daha emniyetli hayatlar yaşamasına yardım etmek” için çalışmaktadır. Özellikle bireysel otomobil ve konut sigortalarında ihtisas sahibi olan grup, hayat dışı sigorta alanında dünyanın önde gelen sigorta şirketleri arasında 5. sırada yer almaktadır. Liberty Mutual Insurance Grup, 31 Aralık 2013 itibariyle, 121.2 milyar dolar konsolide varlık, 102.2 milyar dolar konsolide yükümlülük ve 38.5 milyar dolar tutarında yıllık konsolide gelir hacmine sahiptir. Başarı grafiğini her geçen gün daha da yukarılara taşıyan Liberty Mutual Insurance Grup, ABD’nin 2013 yılı gelirini baz alarak belirlediği Amerika’nın en büyük kurumlarından oluşan Fortune 500 listesinde de 76. sırada yer almaktadır.
Dünya çapında 5 kıtada, 30 ülkede, 900 ofis ve 50.000’den fazla çalışan ile hizmet veren Liberty Mutual Insurance Grup, bireysel otomobil, konut, endüstriyel ve ticari riskler, genel sorumluluk, mesleki sorumluluk, ferdi kaza ve işçi tazminat sigortası gibi çok farklı ürün ve hizmetlerin yanı sıra yangın ve muhtelif branşlarda reasürans desteği de sağlamaktadır.
 
Size Bir Şey Olmasın
Size Bir Şey Olmasın
Liberty Sigorta Felsefesi Nedir ?
Acente ve müşterileriyle güçlü bir iletişim içindedir.
Ev, trafik ve iş kazalarının nedenlerini ortadan kaldırarak sakatlığa sebep olan yaralanmaları ve ölümleri önlemeyi amaçlar.
Acıyı, kederi, hüznü, korkuyu ve kaybı hafifletmeyi hedefler.
İnsanların sahip olduklarını ve değer verdiklerini korumak ve muhafaza etmek için çalışır.
Çalışmalarının gerçek değerini ise insanların daha güvenli ve emniyetli hayatlar yaşamasına ne kadar yardımcı olabildiğiyle ölçer.
Liberty Sigorta ; GÜVENLİ bir YAŞAM için çalışır !

Post has attachment
Nakliyat Sigortası

Nakliyat sigortası,  kamyon, gemi, uçak ya da tren gibi araçlarla taşınan malların bir kaza ya da bir olaya bağlı olarak fiziken zarar görmesi ihtimali için teminat altına alınmasıdır.

Diğer sigorta dallarında belirli bazı rizikolar olmasına karşılık, nakliyat sigortasında taşıt aracına ya da mallara zarar verebilecek çok çeşitli rizikolar vardır. Nakliyat sigortaları, genel olarak ticaret ve özellikle deniz ticareti ile yakından ilişkili bir sigortacılık dalıdır.
Nakliyat sigortalarının ticaretle yakın ilişkisi ise; bu sigorta dalına uluslararası bir nitelik kazandırmıştır. Nakliyat hasarları, birçok bakımdan, diğer sigorta dallarına ilişkin hasarlardan farklılık gösterir. Her şeyden önce koşulları ve türleri açısından bu sigorta dalı çok değişiktir; ayrıca, hasarın, hem nedeninin hem de miktarının belirlenmesi, çoğu kez, özel uzmanlık gerektirir.
Nakliyat Sigortasının Kapsamı Nelerdir?
Nakliyat Sigortası; para ile ölçülebilir her türlü mal veya kıymetin, bir nakil aracıyla bir yerden bir başka yere taşınması (nakledilmesi) sırasında doğabilecek çeşitli tehlikelere (rizikolara) karşı bir prim (sigorta ücreti) karşılığında güvence (teminat) altına alınmasına yönelik olarak hazırlanmış öğrenim materyalidir.

Post has attachment
Yangın Sigortası

Yangın sigortası ile yangının, yıldırımın, infilakın sonucunda meydana gelen duman, buhar ve hararetin sigortalı mallarda doğrudan neden olacağı maddi zararlar teminat altına alınır.

Yangın sigortası teminatlarına istenildiğinde deprem, sel ve su baskını, fırtına, duman, yer kayması, kar ağırlığı gibi doğal afetlere karşı güvenceler de eklenebilir. Ayrıca yine isteğe bağlı olarak, dahili su basması, hava taşıtlarından parça düşmesi, kara taşıtları çarpması, hırsızlık, enkaz kaldırma masrafları, grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler ve terörizm teminatları da satın alınabilir.
Dövize Endeksli ve Dövizli Poliçe
Yangın Sigortası Poliçesi’yle güvenceye aldığınız eviniz veya işyerinizin sigorta yaptırdığınız tarihteki değeri enflasyon karşısında hızla düşebilir. Hasar halinde bu değer kaybından zarar görmenizi önlemek için Dövize Endeksli ve Dövizli Poliçe hizmeti veren yangın sigortası poliçesi türleri de bulunmaktadır. Bu poliçeler ile sigorta ettirdiğiniz değer, o günkü döviz üzerinden hesaplanır. Böylece sigorta bedeliniz, yükselen döviz değerine uyum sağlar.
Enflasyon Klozlu Poliçe
Sigortalı değerleri enflasyona karşı korumak amacıyla uyguladığı bir poliçe türü de Enflasyon Klozlu Poliçe’dir. Bu uygulamada bir önceki yılın enflasyon oranı göz önüne alınarak, muhtemel enflasyon karşısında sigorta bedelinin değerini koruması sağlanır.
Abonman Poliçeleri
Işletmelerin depolarında veya üretim sürecinde bulunan hammadde ve mamul maddeler hiçbir zaman aynı düzeyde kalmaz. Oysa stoklarını sigorta ettirmek isteyen işletmeciler genellikle poliçelerini bulunması muhtemel en yüksek miktar üzerinden düzenletirler. Bu yüzden depo mevcutları en az düzeydeyken de en yüksek primi ödemek zorunda kalırlar. Bu nedenle depo mevcudunuzun gerçek değeri üzerinden prim ödeyerek, hem stoklarınızı tam değeriyle güvenceye almış, hem de fazla prim ödememiş olacağınız yangın sigortası poliçesi türüdür.
Yangın Sigortasının Kapsamı Nelerdir?
Konutunuzun veya işyerinizin eşyalarını, camlarını teminat altına alabilirsiniz. Ek teminatlar ile kapsamı ihtiyaçlarınız doğrultusunda genişletebilirsiniz.
Yangın Sigortası Hakkında Merak Ettikleriniz
Sadece konutlar mı yaptırılabilir ?
Hayır. Konutunuz gibi işyeriniz için de yaptırabilirsiniz.
Antikalarımı sigorta teminatına dahil edilebilir mi?
Ek sözleşme ile değerleri ve mahiyetleri ayrı ayrı belirterek teminat altına alınabilir.
Sigortalının ölümü veya değişiminde, yangın poliçesinin durumu ne olur?
Sigortalının ölümü halinde, poliçenin tüm hak ve menfaatleri, yeni hak sahiplerine devrolur. Mülkiyetin el değiştirmesi halinde ise, poliçenin tüm hak ve borçları, yeni sahibine intikal eder. Ancak 15 gün içerisinde sigortacıya durumun bildirilmesi gerekir; aksi takdirde sigortacının herhangi bir sorumluluğu olmaz. Yine de sigortacı veya yeni hak sahibi, sigortanın varlığını öğrendikten itibaren 8 gün içerisinde poliçenin iptalini isteyebilirler.
Yangın sigorta fiyatı her şirkette aynı mıdır?
Hayır. Her şirketin genel ve ek teminatlar için poliçe değerleri ayrıdır. Uzmanlarımız onlarca şirketten ihtiyaçlarınıza uygun teminatlar ile fiyat çalışması yaparak size en uygun teklifi sunar.

Post has attachment
Hırsızlık Sigortası

Hırsızlık veya hırsızlık girişimi sonucunda uğranabilecek zararların teminat altına alınması için yapılan sigortadır. Hırsızlık sigortası, sigortalı adreste bulunan kıymetleri uğrayacakları maddi zararlara karşı güvence altına alır.

Hırsızlık Sigortası Kapsamları ?
Taşınan Para Sigortaları;
Banka veya şirketlerin para veya kıymetli evrak nakli ile görevlendirdiği personelin taşıdığı kıymetlerin nakliyle ilgili olarak aşağıdaki olaylar sonucu oluşacak kayıpları temin eder:
Üçüncü kişiler tarafından silahla tehdit, tecavüz veya zor kullanmak suretiyle vaki olacak gasp ve hırsızlık,
Herhangi bir araç ile nakil sırasında aracın kazaya uğraması veya yanması sonucu meydana gelebilecek ziyan ve hırsızlık,
Nakil esnasında bilinmeyen nedenler sonucu oluşacak kayıplardır. Ancak parayı taşıyan şahsın suiistimali, ayrı bir sigorta konusu olmakta ve bu sigortanın dışında kalmaktadır.
Kasa Hırsızlık Sigortaları;
Bankalara, ticarethane ve diğer işletme ve müesseseler ile konutlardaki kasalarda bulunan para ve benzeri kıymetlerin çalınma rizikolarına karşı yapılır.
Emniyeti Suistimal Sigortaları;
Sigortacı; sigortalının emrinde ve hizmetinde çalıştırdığı adı, soyadı, görevi poliçede yazılı kişi veya kişilerin, sigortalıya ait para ve kıymetli evrakı veya para ile ölçülebilen malları çalmak, zimmetine geçirmek, hile dolandırıcılık veya sahtekarlık yolu ile bunlara sahip olmak suretiyle yapacakları emniyeti suistimal halleri sonucunda sigortalının uğrayacağı zararı, muafiyet hükmü saklı kalmak kaydıyla, poliçede yazılı tutarı geçmemek üzere temin eder.
Neden Hırsızlık Sigortası yaptırmalısınız ?
Sigorta, neden sigorta yaptırmalı sorusuna cevap olacak şekilde finansal olarak varlık sahiplerini korumak amacıyla ortaya çıkmıştır. Bu nedenle eğer yerine yenisini koymakta zorlanacağınız varlıklarınız varsa mutlaka sigorta yaptırmalısınız.

Post has attachment
Sağlık Sigortası

Sağlık Sigortası, kazalar veya hastalıklar neticesinde oluşan harcamalarınızın ve dahası ihtiyaç duyacağınız her türlü tanı ve tedavi işlemlerinizin, seçkin sağlık kurumlarında ücretsiz şekilde yapılmasını sağlar. Sağlık giderleriniz, genel ve özel şartlar dahilinde ve poliçenizde belirtilen limitler kapsamında karşılanır. Sağlık sigortası ile sağlık giderlerinizi yüzde 100’e kadar güvence altına alırsınız.
Sağlık Sigortası yaptırmalı mıyım?
Sağlık sigortası lüks değil, ihtiyaçtır. Geleceğinize yaptığınız bir yatırımdır. Özellikle yatarak tedavi hizmetleri ve acil yardım hizmetleri sağlık sigortası yaptımanız için en önemli nedenlerdir. Ayrıca aile hekimliği, PSA ve Mamografi , ayakta tedavi, doğum, yeni doğan bebek bakımı ve check-up gibi sağlık hizmetleri de sağlık sigortası kapsamında yer alabilir. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sağlanan hizmetlerin yetersizliğini özel sağlık sigortası ile kapatabilirsiniz. En seçkin sağlık kurumlarında, hızlı ve kaliteli hizmet alabilirsiniz. Dilediğiniz doktoru veya sağlık kurumunu seçebilirsiniz.
Sağlık Sigortası Hakkında Merak Ettikleriniz
Sigortam yurtdışında geçerli mi?
Poliçenize bağlı olarak yurt içinde veya dünyanın her yerinde geçerlidir.
Poliçemde özel şartlar neler olmalıdır?
Sağlık sigortası poliçesinde en önemli unsurlardan biri özel şartlardır. Özellikle incelenmeli ve kişiye en uygun poliçenin seçilmesi gereklidir. Genel şartlar bölümü tüm sigorta şirketleri içinde fazla farklılık göstermemesine rağmen özel şartlar bölümünde sunulan sigorta hizmetleri her sigorta şirketinde farklılık gösterir. Bu konuda uzmanlarımız size en uygun şartları sağlayacaklardır.
İstediğim doktor veya sağlık kurumunu tercih edebilir miyim?
Evet. Dilediğiniz doktor veya sağlık kurumunda öncelikli hizmet alabileceksiniz.
Yüksek meblağlar karşılanır mı?
Özel sağlık sigortaları yüksek meblağlı giderleri karşılayarak sigortalının en zor anında en büyük yardımcısı olur.
Vergi indiriminden faydalanabilir miyim?
Bordrolu olarak çalışanlar, brüt kazancınızın %5’ini, asgari ücretin aylık tutarını aşmamak kaydıyla, gelir vergisi matrahınızdan düşürebilir. Mükellefler ise, beyan ettiği yıllık gelirin %5’ini, asgari ücretin yıllık tutarını aşmayacak şekilde, gelir vergisi matrahından indirilebilir.

Post has attachment
Konut Sigortası

Konut Sigortası, evinizi ve eşyalarınızı yangından, hırsızlıktan, terörden, su baskınından, yıkılmalardan ve kazalardan oluşabilecek risklere karşı koruma altına alan geniş kapsamlı bir sigortadır. Evinizin bir teminat altında olduğunu bilmek evden uzaklaştığınız her an size güvende hissettir.

Dikkat !
DASK (Doğal Afet Sigortaları Kurumu) doğal afet sigortası ile evinizi sadece depreme karşı güvence altına alabilirsiniz. Yangın, hırsızlık, terör, su baskını ve diğer kazalar gibi deprem dışındaki risklere karşı evinizi ve değerli eşyalarınızı Konut sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.
Ne kadar prim ödeyeceksiniz ?
Onlarca sigorta firmasından, saatlerce uğraşarak, uzun uzun formları doldurmanıza gerek yok. Aşağıdaki linki tıklayın uzmanlarımız sizi arasın veya eposta adresinize en uygun teklifi iletsin.
lEn uygun Konut Sigortası teklifini almak istiyorum.
 
Neden Konut Sigortası yaptırmalıyım?
Zorunlu doğal afet sigortası (DASK) ile teminat altına alamadığınız risklere karşı evinizi ve değerli eşyalarınızı güvence altına alabilirsiniz. Ayrıca, konutta meydana gelen hasar sonucu oluşan tesisat ve elektrik sorunlarının tamiratından, doktor veya ambulans gönderilmesine, otel hizmetine veya konutun fatura ödemelerine destek vermeye kadar, geniş bir yelpazede hayatınızı kolaylaştıracak ve herhangi bir ek ücret istenmeden verilen asistans hizmetlerini de alabilirsiniz.
Teminat türleri nelerdir ?
Teminat türleri, sigorta şirketlerine ve poliçe kapsamlarına göre farklılık göstermektedir. Teminat türleri aşağıdaki maddelerden oluşabilir.
Yangın, yıldırım, infilak
Yer kayması
Yer kayması ek teminatı-civar kazılar sonucu oluşan hasarlar
Deprem
Enkaz kaldırma masrafları
Fırtına
Duman
Kar ağırlığı
Sel, su baskını
Dahili su
İzolasyon yetersizliği sonucu oluşan dahili su hasarları
Klima tesisatı ve ve buzdolabındaki arızalar sonucu oluşan dahili su hasarları
Kara/hava/deniz taşıtları çarpması
Cam ve aynaların kırılması
Elektronik cihaz sigortası
Elektronik cihaz teminatına bağlı gıda bozulması
Yangın mali sorumluluğu
Kıymetli eşya
Nakit para ve kıymetli evrak
Kira kaybı
Misafir eşyaları
Hırsızlık
Bina sabit tesisatındaki hırsızlık
Kiracılar için boya, badana vb. dekorasyon masrafları teminatı
Yakıt sızması
Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, kötü niyetli hareketler, terör
Alternatif ikamet değişikliği masrafları
Eşyaların konut dışında da teminat altında bulunması
Makine kırılması
Hukuksal koruma
Konut Sigortası
Evinizin bir teminat altında olduğunu bilmek evden uzaklaştığınız her an size güvende hissettir.
Konut Sigortası hakkında merak ettikleriniz.
Geçerlilik süresi nedir ?
Bu sigortalar yıllık olarak yapılır. Her sene yenilenebilir. Uzun süre aynı sigorta şirketinden konut sigortası yapıyorsanız ödemelerde indirimler de söz konusu olacaktır.
Kimler bu sigortayı yaptırabilir ?
Hem ev sahipleri, hem de kiracılar konut sigortası yaptırabilirler.
Apartman ve sitelerdeki ortak alanlar poliçe kapsamına alınabilir mi?
Evet. Poliçe kapsamına ortak alanları ilave edebilirsiniz?
Zorunlu Deprem Sigortam (DASK) var. Yine de yaptırmalı mıyım?
Halk arasında Deprem sigortası diye de adlandırılan DASK sigortanız, deprem nedeniyle oluşacak yangın, infilâk ve yer kayması hasarlarını teminat altına alır. Diğer tüm riskler için yaptırmalısınız.
Wait while more posts are being loaded