Profile

Cover photo
کالج بین المللی آریام
1 follower|20,066 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
شاید بارها و بارها از زبان آموزان خود شنیده‌اید که یکی از سخت‌ترین کارها برای آنها، هنگام تمرین مهارت Speaking، پیدا کردن و بخاطر آوردن کلمه، جمله یا ایده‌ ایی برای شروع صحبت است. شاید دیده باشید زبان آموزانی را که هیچوقت برای شروع صحبت داوطلب نمی شوند، ولی وقتی شروع به صحبت می‌کنند می توانند ساعت‌ها بی وقفه آن را ادامه دهند.

یکی از راه‌های اساسی که می‌تواند به این قبیل زبان آموزان در چیدمان ذهن و جمله‌سازی کمک کند، ” تصویر” است.
#Aryam_College #IELTS #Speaking #آریام #آیلتس #اسپیکینگ
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
با نگاهی دقیق‌تر به بخش لیسنینگ آزمون آیلتس، می‌توان دریافت که لازمه ارتقاء لیسنینگ و کسب نمره‌ی مطلوب در این بخش، شناخت درست آن است. یعنی بدانیم که چه مهارت‌هایی جهت پاسخگویی به سوالات لیسنینگ نیاز است. البته که تقویت گوش و ارتقاء مهارت شنیداری اصلی‌ترین نیاز این بخش است اما سایر مهارت‌های آزمونی نظیر پیش بینی جواب، انتخاب کلید واژه‌های درست و گم نکردن مسیر سوالات، از جمله عوامل تاثیرگذار در بهبود نمره شما در این بخش هستند.
#Aryam_College #Listening #Prediction #Synonyms
#آریام #آیلتس #لیسنینگ
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
مفهوم تنوع ساختاری (Grammar Range) و درستی جملات (Accuracy) معمولا توسط داوطلبین نادرست برداشت می‌شود. منظور از این عبارت تنها عدم اشتباه از لحاظ دستوری نیست بلکه استفاده از مجموعه‌ی متنوعی از ساختارهای زبانی مدنظر است. اغلب داوطلبان فقط بر روی ساختار صحیح گرامری تمرکز می‌کنند. جملات متن از دو دیدگاه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تعداد اشتباهات گرامری
مصحح متن را برای تعداد جملات صحیح بررسی می‌کند. به طور مثال برای گرفتن نمره 8 رایتینگ آیلتس داوطلب باید اکثر جملات را بدون ایراد بنویسد. در نمره 7 اغلب جملات بدون ایراد است و داوطلب کنترل خوبی بر روی گرامر دارد. در نمره 6 داوطلب تعدادی اشتباه گرامری دارد اما این اشتباهات به انتقال معنا لطمه‌ای وارد نمیکند. داوطلبی که اشتباهات گرامری بسیاری دارد که در فهم مطلب مشکل ایجاد می‌کند نمره‌ای بالاتر از 5 دریافت نخواهد کرد.

انواع اشتباهات گرامری
تمام اشتباهات گرامری یکسان نیستند. برای نمره ی 5 آیلتس داوطلب از جملات پیچیده‌ای استفاده می‌کند که ساختار درستی ندارد. برای نمره 6 داوطلب باید ترکیبی از جملات ساده و پیجیده را به کار برد. در نمره 7 از جملات پیچیده ی متنوعی در نوشتار استفاده می‌شود و در نمره ی 8 مجموعه‌ی متنوعی از ساختارهای گرامری به کار گرفته می‌شود. به کار بردن ساختارهای متنوع گرامری به اندازه صحیح بودن جملات اهمیت دارد. ضمائر موصولی (Relative Clause) مثال خوبی از ساختارهای پیچیده هستند که می‌توانند تاثیر مثبتی بر روی نمره‌ی رایتینگ داشته باشند. ضمائر موصولی مانند Who ,Where , When ,What, That هستند که برای اتصال بین جملات اصلی و جملات تابع به کار می‌روند.


#Aryam_College #IELTS #Writing #Grammar_Range #Accuracy #آریام #آیلتس #رایتینگ #تنوع_ساختاری


 ·  Translate
1
Add a comment...
 
ستراتژی‌های شناختی؛ استراتژی تحلیل تقابلی (قسمت دوم)


در مطلب قبلی به کاربرد استراتژی تحلیل تقابلی در حوزه یادگیری و کاربرد صحیح آواها و واژگان اشاره شد. همان‌گونه که قبلا گفته شد مقایسه عناصر زبان مادری و زبان خارجی می‌تواند بصورت یک استراتژی آگاهانه بکار گرفته شود. استفاده از این استراتژی نیازمند آموزش و راهنمایی استاد می‌باشد تا زبان‌آموزان بتوانند نسبت به کاربردهای مقایسه‌ای نادرست حساس شده و در نتیجه تحت تاثیر زبان مادری زبان انگلیسی را بصورت نامانوس و اشتباه بکار نبرند.

یکی از متداول‌ترین انواع خطاهای زبان‌آموزان، استفاده از ساختارهای دستوری غلط در هنگام صحبت کردن یا نوشتن است . بخش قابل توجهی از این اشتباهات نتیجه مقایسه نادرست ساختارهای زبان فارسی با زبان انگلیسی و برگردان تحت اللفظی ساختار جملات فارسی به انگلیسی است. #Aryam_College #Aryam   #IETS   #Cognitive_Strategies   #آریام   #آیلتس  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
برخی از کلمات و عبارات در ارتباط دادن ایده‌ها نقش موثری دارند این کلمات گاهی نشانگرهای (مارکر) متن نامیده می‌شوند. این عبارات به منظور ارتباط و نظم‌دهی ایده‌ها در گفتمان یا نوشتار استفاده می‌شوند و می‌توانند در انسجام زبانی متن بیفزایند در ذیل به این نشانگرها و مثال‌هایی از کاربرد آنها اشاره می‌کنیم. در این مطلب به یکی از مهم‌ترین ابزارهای انسجام متن یعنی کلمات ربط‌دهنده و نشانگرهای متن می‌پردازیم. کلمات ربط‌دهنده به کلماتی اطلاق می‌شود که دو عنصر زبانی را به یک واحد یکپارچه‌ی پیچیده تبدیل می‌کنند و به سه دسته تقسیم می‌شوند.

🔸ربط دهنده‌های پایه کلماتی هستند که دو یا چند جمله یا عبارت را به هم متصل می‌کنند مانند and,or,but,nor,so,yet,for,…
You can eat your cake with spoon OR fork.

🔸ربط دهنده‌های تابع کلماتی هستند که عبارات مستقل و غیر مستقل را به هم متصل کرده و جزء اصلی جملات پیچیده هستند مانند as,when,after,although,whenever,as soon as,because, before,it,since…
AFTER the basement flooded, we spent all day cleaning up.

🔸ربط‌ دهنده‌های قیدی کلماتی هستند که برای نشان دادن تضاد، نتیجه‌گیری و دیگر رابطه‌ها استفاده می‌شوند مانند In addition, as a result, anyway, finally, consequently, however, on the other hand…
They bought a new car; HOWEVER, it was still too small for their family.

#Aryam_College #IELTS #Writing #Cohesive_Devices #آریام   #آیلتس   #رایتینگ  #انسجام
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
یکی از کارهایی که می‌تواند در زمینه یادگیری زبان انگلیسی بسیار مفید و مثمرثمر باشد، این است که انگلیسی را از زبان گفتاری خود، وارد ذهن و فکر خود کنید. یعنی “به زبان انگلیسی فکر کنید”.

بارها برای همه ما پیش آمده که وقتی ذهنمان درگیر موضوعی است، در ذهن فکرهای خود را مرور می کنیم و حتی گاهی با خودمان با صدای بلند حرف می‌زنیم. حال بیایید تمام این کارها را به انگلیسی انجام دهید. به انگلیسی فکر کنید و فکرهای خود را با صدای بلند به انگلیسی برای خود بازگو کنید.

شاید ذکر یک مثال، مطلب را برایتان شفاف‌تر کند. به طور مثال فرض کنید که شما قصد خرید خانه‌ای را دارید. قاعدتا پیش از خرید خانه راجع به مسائلی از قبیل نوع خانه ، اندازه آن، منطقه مسکونی و همسایه‌ها فکر خواهید کرد. حال تمام این فکرها را به انگلیسی انجام دهید و جملات کوتاهی را به انگلیسی در ذهن خود تولید کنید.

به مثال‌های زیر توجه کنید:

I’d rather live in a small house than an apartment.

I’d like to live in an area near the shopping center.

I wish I have some friendly and quiet neighbors.

وقتی به این شیوه فکر کردن عادت کنید، رفته رفته فکر و ذهنتان با زبان انگلیسی عجین می شود. نکته مثبت آن این است که هنگام ساختن جملات سعی می کنید کلماتی را که قبلا آموخته اید ولی به دلیل استفاده نکردن به فراموشی سپرده اید، دوباره به یاد آورید و با تکرار این عمل پس از مدتی این کلمات خیلی سریع در زمانی که به آنها در صحبت کردن و نوشتن نیاز دارید بخاطر آورده می‌شوند.

#Aryam_College #IELTS #Think_In_English #آریام  
#آیلتس  #انگلیسی_فکر_کنید
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
🔹CONNECTED SPEECH🔹
حتما تا بحال به این مورد برخورد کرده‌اید که افراد انگلیسی زبان کلمات را بهم می‌چسبانند و به شکلی کاملا غیر قابل فهم بیان می‌کنند. از طرفی این ارتباط بین کلمات گاهی سبب شنیدن کلمه‌ای متفاوت می‌شود، یعنی ذهن فرد شنو‌ده‌ای که انگلیسی زبان نیست، کلمات بهم چسبیده را به شکل کلمه‌ای جدید و کاملا بی ربط می‌شنود و همین موضوع یکی از موارد شایع و از غلط‌های رایج در بخش لیسنینگ می‌باشد. به دو مثال زیر
دقت کنید
آنچه گوینده می‌گوید:

I have to go to the doctor.

I have an ear ache.

آنچه شما می‌شنوید:

Ivtegote the doctor.

Ivenearake.
براي ادامه مطلب و آشنايي با منابع آنلاين براي تقويت ليسنينگ به لينك زير مراجعه كنيد:


aryam_college #IELTS #listening #connected_speech# #monologue_dialogue #آریام #آیلتس #اسپیکینگ

 ·  Translate
1
Add a comment...
 
در task 2 آزمون نوشتار آیلتس و همچنین بخش سوم آزمون شفاهی، داوطلب باید به طور واضح نظر خود را نسبت به سوال بیان کند. برای این منظور بهتر است از کلمات و عباراتی استفاده کنیم که در انگلیسی به آن ها attitude adverbials ( قیود نگرشی ) گفته می‌شود که معرف نگرش یا احساس نویسنده و یا گوینده است. در زیر به مواردی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.
#IELTS #Writing #Speaking #Attitude_adverbials
#آریام #آیلتس #اسپیکینگ
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
معیار دامنه واژگانی
Lexical Resource Criterion
طبق معیارهای نمره‌دهی در آزمون آیلتس ،25درصد نمره شما بر اساس دامنه واژگانی می‌باشد.

دامنه واژگانی اشاره دارد به دامنه لغاتی که شما در گفتار خود استفاده می‌کنید. داوطلبین آزمون آیلتس می‌بایست نکاتی را در این خصوص مورد توجه قرار دهند. استفاده صحیح از کلمات در این بخش بسیار حائز اهمیت است. لزوما داشتن دامنه واژگانی گسترده نمی‌تواند کلید موفقیت داوطلب در بخش گفتار آزمون آیلتس باشد. یکی از مولفه های مهم معیار دامنه واژگانی استفاده درست از اقسام کلمه می‌باشد. به این معنا که استفاده اسم به جای فعل و یا استفاده صفت به جای قید جملاتی نادرست تولید می‌کند.
#Aryam_college #IELTS #Vocabulary #Lexical_resource_criterion #آریام #آیلتس #واژگان #معیار_دامنه_واژگانی
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
یکی از راه‌های ایجاد انسجام در رایتینگ آیلتس، استفاده از کلماتی است که به آن ها Reference Devices گفته می‌شود.

در این نوشته به موارد پرکاربرد آن‌ها همراه با مثال اشاره می‌کنیم.

That برای اشاره به چیزی که قبلا ذکر شده برمی‌گردد و در بعضی موارد برای ذکر دلیل استفاده می‌شود.

The number of tourists fell, that is why hotels’ income also fell.

Another به دومین و یا سومین اسم قابل شمارش مفرد از یک جمع اشاره می‌کند.

There are several reasons why people are happier than in the past. Another is that they have more money.

Ones به یک اسم جمع اشاره می‌کند.

Children from rural areas find it more difficult to go to university than children from urban ones.

Other به عنوان یک صفت قبل از اسم‌های غیر قابل شمارش و اسم‌های قابل شمارش جمع می‌آید.

Some furniture is exported to Europe. Other furniture is produced for the home market.

اگر به توضیح و مثالهای بیشتری نیاز دارید به لینک زیر مراجعه کنید:#Aryam_College #IELTS #Vocabulary #Reference_Devices #آیلتس   #آریام  #رایتینگ
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
شاید یکی از تفاوت‌های مشهود بین زبان فارسی و انگلیسی استفاده از حرف تعریف معین (معرفه) باشد. در فارسی فقط برای اسامی غیر معرفه (نکره) از حرف تعریف (یای نکره) استفاده می‌شود از این رو شاید استفاده از حرف تعریف معین در عین سادگی با اندکی سردرگمی همراه باشد. در زبان انگلیسی حرف تعریف معین (معرفه) نشان دهنده مشخص بودن اسم همراه آن برای شنونده است. این اسم ممکن است توسط گوینده از قبل ذکر شده باشد و یا اسمی منحصر به فرد باشد. حرف تعریف معرفه در زبان انگلیسی برای اسم‌های مفرد و جمع”The” است.

✔️ در موارد زیر باید از The استفاده کرد:

➕ با اسم کشورها و جاهایی که متشکل از چند ایالت و یا جزیره است.

The United States, the Middle East, the United Arab Emirates, the UK

➕ با صفات تفضیلی،

The best, the longest, the highest

➕ با اعداد اصلی (کاردینال)،

The first, the second, the third


➕ زمانی که فقط یکی از آن چیز در جهان وجود دارد.

The environment, the sun, the internet


➕ زمانی که یک اسم مفرد به یک گروه اشاره می‌کند.

The government, the police


➕ همراه با صفات، وقتی که آن صفت به یک گروه اشاره می‌کند.

The rich, the Chinese


➕ در عبارت the same as

✖️ در موارد زیر نباید از The استفاده کرد:

➖ با اسم غیر قابل شمارش و اسم جمع قابل شمارش در صورتی که به طور کلی راجع به موضوعی صحبت می‌کنید.

Life was more difficult for our grandparents.

People are often afraid of taking risks.


➖ At home, in/to hospital, in/to prison, at/to school, at/to university, at/to work

I’m going to go to university in Australia.

He’s at work at the moment.

#Aryam_college   #IELTS   #The  #آریام #کالج_آریام   #آیلتس  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 

برداشتی که اکثر زبان آموزان دارند این است که روانی و سلیس بودن (Fluency) همان سرعت داشتن در صحبت کردن است. بر خلاف این تصور، سلیس بودن ارتباط چندانی به سرعت در اسپیکینگ ندارد. کما اینکه حتی کسانی‌که زبان مادری ایشان انگلیسی است نیز با اینکه ممکن است لزوما در صحبت کردن سرعت بالایی نداشته باشند اما سلیس صحبت کنند.

Fluency:

به توانایی افراد در حفظ جریان اسپیکینگ با یک سرعتِ مناسب و بدونِ داشتنِ مکث یا درنگ‌هایِ غیر ضروری یا غیر طبیعی گفته می‌شود. البته این تعریف بدین معنی نیست که نباید هیج مکثی در حین صحبت داشت. بطور طبیعی وقفه در بین جملات و لغات اتفاق می‌افتد و این در برخی موارد کاملا قابل قبول و حتی به جا است. تنها باید سعی شود که این مکث‌ها از حد نرمال و طبیعی خارج نشود.

Coherence:

توانایی توضیح و بسط دادنِ موضوع به همراه ارائه مثال‌ها، دلایل و پاسخ به سوالات مطرح شده و پیوند دادن ایده ها در قالب یک ساختار منطقی، بدون تکرار و متنوع می باشد.
برای بررسیِ تعبیر این معیار در نمره بندی‌های مختلف آزمون آیلتس به لینک زیر مراجعه کنید.

# Aryam_College #Speaking #Flunecy #IELTS #آریام   #آیلتس  #انسجام_در_اسپیکینگ
 ·  Translate
1
Add a comment...
Contact Information
Contact info
Phone
+98 21 8879 0065, +98 21 8820 1369
Email
Address
تهران، خیابان آفریقا (جردن)، بابک مرکزی، بن بست اورنگ، پلاک 2
No.2, Owrand Dd End, Babak Markazi Alley, Africa Blvd, Tehran
Story
Tagline
Plan your study, plan your life
Introduction
Aryam International college offers specialized English Courses for those who seek quality education.