Profile cover photo
Profile photo
Projektowanie wnętrz - Artes Design
27 followers
27 followers
About
Posts

Klienci często zadają nam pytanie czy oprócz kompleksowych projektów wnętrz świadczymy także usługę konsultacji u klienta. Oczywiście! :) Oferujemy porady na miejscu u klienta, dopasowane do Państwa dowolnych potrzeb. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego i umówienia spotkania.
Add a comment...

Post has attachment
Prezentujemy wnętrze eleganckiego wnętrza naszego autorstwa, w którym połączyliśmy szarość z miedzianymi elementami, białym marmurem i egzotycznymi okleinami
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
07.11.2017
7 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-07-04
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-07-04
9 Photos - View album
Add a comment...

Wnętrza z historiami
(ciąg dalszy)

Innym przykładem wnętrza eklektycznego, które realizowaliśmy jest osiemdziesięciometrowe mieszkanie w poznańskiej kamienicy z początku wieku. Zachowaliśmy tu oryginalne sosnowe podłogi i drzwi, które udało się odrestaurować. Wielką ozdobą salonu jest także oryginalny piec kaflowy, dzisiaj pełniący już tylko funkcję dekoracyjną. Założeniem aranżacji wnętrza było zachowanie świetlistości jaką dają duże okna w salonie, sypialni i kuchni. Łazienkę i korytarz (pomieszczenia bez dostępu światła dziennego) postanowiliśmy zaprojektować w kontraście – ciemne, klimatyczne. Historycznego ducha nadają mieszkaniu stylizowane meble, tapety z ornamentami, oryginalne żyrandole z ręcznie formowanego szkła. Zestawiliśmy je jednak z nowoczesnymi elementami, jak projektowane meble strefy wypoczynkowej, rozległa szafa garderobiana w sypialni z wypiaskowanym na szkle ornamentem z tapety, czy nowoczesne lampy w sypialni, kuchni i korytarzu. Jedynym pomieszczeniem w całości współczesnym jest łazienka. Postawiliśmy tutaj na zbudowanie nastroju dzięki zastosowaniu światła diodowego w strefie kąpielowej. Również w tym przypadku eklektyzm elementów wyposażenia sprawił, że projekt wnętrza cechuje oryginalność, ale jednocześnie lekkość, przestrzenny oddech.

Projekt można zobaczyć na naszej stronie internetowej:

http://artesdesign.pl/index.php/portfolio_page/architektura-projektowanie-wnetrz-mieszkanie-w-poznaniu-84-m2/
Add a comment...

Post has attachment
Wnętrza z historiami

Wnętrza eklektyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem, dlatego postanowiliśmy napisać parę słów na ten temat.
Eklektyzm to połączenie różnych stylów, w przypadku aranżacji wnętrz jest to najczęściej zestawienie elementów nowoczesnych z historycznymi. Tego typu realizacje z reguły mają bardzo indywidualny i niepowtarzalny charakter, dzięki unikatowym meblom i niebanalnym połączeniom.

Mieliśmy przyjemność zrealizować jakiś czas temu projekt eklektycznego wnętrza na poddaszu w poznańskiej kamienicy. Pięknie zrewitalizowany budynek z końca dziewiętnastego wieku zachęcił nas do wprowadzenia historycznych cytatów. Aranżację wnętrza zbudowały żyrandole znajdujące się prawie we wszystkich pomieszczeniach. Inwestor zdecydował się na zakup nowych, wysokiej jakości żyrandoli firmy Markslojd, ale rozważaliśmy również nabycie zabytkowych lamp na aukcjach kolekcjonerskich. Całe wnętrze utrzymane jest w tonacji monochromatycznycznej (czarno-szaro-białej), ocieplonej drewnem dębowym. Wyeksponowaliśmy oryginalne drewniane elementy konstrukcyjne. Pojawiają się tu meble stylizowane – jak szafy w salonie i korytarzu, ale ich dopełnieniem są bardzo nowoczesne elementy – czarna bezokuciowa kuchnia czy prosta, geometryczna sofa. Warto zwrócić uwagę na wykończenie ściany kuchennej farbą tablicową, co pozwala Inwestorowi na prowadzenie codziennych zapisków i ożywia pomieszczenie. Innym ciekawym rozwiązaniem dekoracyjnym jest umieszczenie napisów z folii w dużej skali na ścianie. Krój czcionki został dobrany do charakteru wnętrza, a cytaty to zabawne powiedzenia z życia, spisane przez Inwestora. 
Dzięki zestawieniu stylizowanych elementów z nowoczesnymi projekt poznańskiego wnętrza zachowuje lekkość, ale jest także charakterystyczny.
Zdjęcia tej realizacji można zobaczyć na naszej stronie internetowej:
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded