Profile cover photo
Profile photo
‫مهندسی عمران ، معماری و دکوراسیون‬‎
813 followers -
دوستداران عمران ، معماری ،طراحی داخلی و دکوراسیون
دوستداران عمران ، معماری ،طراحی داخلی و دکوراسیون

813 followers
About
Posts

Post has attachment
عرض سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی.

سایت دانلود مهندسی عمران و معماری www.arshadownload.com طی چند ماه اخیر از لحاظ گرافیکی و سیستم مدیریت محتوای سایت بروزرسانی گردیده و در حال اضافه نمودن فایل های جدید و بروزرسانی بخش های مختلف سایت هستیم.

از شما دوستان و کاربران گرامی دعوت میکنیم در صورت تمایل از سایت جدید ما دیدن بفرمایید.
👇👇👇
www.arshadownload.com
Photo
Add a comment...

Post has attachment
مرکز اجتماعی شهر آئوموری از کنگو کوما
در شهر ژاپنی آئوموری، معمار کنگو کوما یک مرکز اجتماعی چوبی شامل اتاق بازی مواجی برای کودکان را طراحی و به اتمام رسانده است. این مرکز طراحی شده است تا با داشتن سقفی ناهموار، مقیاس بزرگ طرح را بشکند و با همسایگی شهری خود یکپارچه شود.

نمای خارجی پروژه با قاب هایی چوبی و پنل هایی، نما را پوشش و فعالیت های فضاهای بینابینی را آشکار می کند. در فضاهای داخلی، اتاق بازی کودکان به یک سالن آشپزی و یک اتاق تاتامی متصل شده است که همگی در اطراف یک سالن انتظار مرکزی قرار گرفته اند.
https://www.arshadownload.com
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
05/12/2015
6 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
دانشگاه آزاد برلین
دانشگاه آزاد برلین از جنگ جهانی دوم به بعد، نقش بسیار اساسی در زندگی روشنفکری این شهر ایفا کرده است. تاسیس این دانشگاه باعث پیدایش تحولی در آموزش و پرورش آموزش عالی آزاد و دموکراتیک بعد از جنگ گردید و به این ترتیب به یکی از نهادهای سمبلیک برلین تبدیل شده است. در حال حاضر دانشگاه برلین حدود سی و نه هزار دانشجو دارد و بزرگ ترین دانشگاه این شهر تلقی می گردد.

طرح توسعه ساختمانی دانشگاه، شامل مرمت ساختمان های دوره مدرن و بازسازی شکلی و تا حدودی ساختاری ساختمان کتابخانه می شد. دو ساختمان بزرگی که متعلق به دوره ی مدرنیست می باشند؛ شامل پردیس دانشگاه که توسط تیم کاندلیس ژوسیک وودس شیدهلم (Candilis Josic Woods Schiedhelm) طراحی شده، معرف معماری سال های 1970 می باشند و نما که با همکاری ژان پرووه (Jean Prouve) طراحی شده از "تناسبات طلایی" لوکوربوزیه الهام گرفته است. فولادی که پوشش تخم مرغی شکل محافظ کتابخانه با آن ساخته شده بود، در ترکیب خود المان های خورنده ای داشت که باعث فرسایش و خوردگی سریع بخش های بیرونی شده بود. به این علت و به عنوان مرحله ای از طرح مرمت بنا، معماران مصالح پوششی قبلی را با المان هایی از برنز که با گذشت زمان بافت و رنگ مصالح اصلی را پیدا خواهد کرد، تعویض کردند.

کتابخانه ی جدید دانشکده فلسفه فضایی معادل شش حیاط دانشگاه را در بر می گیرد. شکل یا تصویر بیضی شکل کتابخانه که به شکل کاسه سر می باشد، عنوان "مغز برلین" را به خود اختصاص داده است. چهار طبقه کتابخانه که در معرض استفاده عموم قرار دارد فضایی به شکل حباب است که از تهویه ی طبیعی برخوردار و با آلومینیوم و پانل های شیشه ای پوشیده شده است. پانل های شیشه ای که در قاب های فولادی با فرم شعاعی قرار گرفته اند. یک لایه پوشش داخلی از جنس فایبرگلاس مات، نور طبیعی را تصفیه و اتمسفری آرام، مطبوع برای تمرکز را مهیا می کند. پنجره های پراکنده ضمن آن که ورود اشعه خورشید را ممکن می کنند، در عین حال امکان مشاهده ی آسمان را نیز برای لحظه ای فراهم می کنند.(خواننده باید توجه داشته باشد که در برلین و اصولا کشورهای شمال اروپا که بیش از سه چهارم طول سال هوا ابری است و آسمان گرفته است، دادن آسمان باز حتی از ورای یک پنجره و آن هم برای یک لحظه نعمتی بزرگ و مسئله ی نور از اهمیت زیادی برخوردار است). قفسه های کتاب در مرکز هر طبقه قرار دارند و میزهای مطالعه پیرامون آن ها، در جداره فضای هر طبقه پیده شده اند.

با توجه به شکل کروی سازه، هر طبقه نسبت به طبقه ی پایین تر عقب نشینی دارد که باعث پیدا شدن فضاهای نورانی در اطراف هر طبقه شده و در این فضاها می توان بدون استفاده از نور مصنوعی کار کرد. کتابخانه سازه ای بتنی است که به دو فضای مرکزی بزرگ تقسیم شده است. پوشش جدیدی از برنز جایگزین نمای قدیمی شده است و ساختمان اصلی کتابخانه اندکی تغییر کرده تا بتواند به ضوابط و معیارهای جدید پاسخ دهد؛ از جمله حذف مقادیر زیادی آزبست که بنا را پوشش می داد. حذف این پوشش قدیمی از یک سومساحت طبقه اول ساختمان قدیم را به طور محسوسی کاهش می دهند و از سوی دیگر امکان ایجاد ایزولاسیون حرارتی مطلوب را برای طبقه همکف فراهم می کند.

کتابخانه جدید که در پنج طبقه گسترده شده است، جای خود را در میان ساختمان های انستیتوهای قدیمی و دیگر کتابخانه های پراکنده ی شهر پیدا کرده و در حال حاضر دارای 36 سالن مطالعه و هفتصد هزار جلد کتاب می باشد.

کارفرما: دانشگاه آزاد برلین

کاربری: کتابخانه و سالن مطالعه

زیربنا: 46200 مترمربع

تاریخ ساخت: 2004
http://www.arshadownload.com
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
02/12/2015
17 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
موشه سفدی
كنسرواتور دانشگاه موناش در استراليا
شركت آمريكايي معمار سفدي اولين پروژه شان ،كنسرواتور موسيقي در محوطه ي كالج دانشگاه موناش را در استراليا نشان داد ،كه يك مركز موسيقي و فرهنگي جديد نشاط و سرزندگي را در گسترش بيشتر منطقه ي ملبورن اضافه خواهد كرد. اين پروژه در دو بخش در نظر گرفته شده است: فضاي پذيرش و لابي بين دو ديوار بتني پيش ساخته ي مقعر آينه اي با يك آتريوم مرتفع ، باشگاه جاز، كافه ها ، رستوران ها ، دفاتر اداري، فضاهاي پشتيباني ، چهل اتاق تمرين فردي و استوديوهاي ضبط.

خرپاهاي عظيم فولادي و سطوح شيشه اي فضاي شفاف عالي ايجاد مي نمايند كه بازديدكننده ها را به درون يك منطقه ي نيمه عمومي دعوت مي كند. 500 صندلي سالن تكنوازي متشكل از اشكال منحني خالص است كه سطح نور را در اجراي فضاها و سالن چند منظوره كنترل ميكند . قسمت بيروني شامل يك چشم انداز سبز با آمفي تئاتر متصل به پياده روي موناش، تفرج گاههاي بزرگ كه در آن بيشتر عابران پياده گردش مي كنند.
http://www.arshadownload.com/
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
02/12/2015
8 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
سینمای باکس پیکسل در ووهان
شرکت مستقر در هنگ کنگ معماران one plus partnership ، پروژه سینمای باکس پیکسل را طراحی کرده اند ؛ یک مولتیپلکس سینما در ووهان چین . در این پروژه عنصر پایه ای یک پیکسل کوچک به عنوان اساس طراحی در نظر گرفته شده و این طرح به دنبال غوطه ور کردن بازدیدکنندگان به عرصه تصاویر متحرک و فیلم های سینمایی به واسطه ایجاد یک بنمایه بصری فراتر از واحد های مربع شکل است .

واحد های مبلمان و مناطق پروگراماتیک که توسط همبستگی موضوعی از طریق پیکسل ها ساخته شده اند ، توسط جعبه هایی با ارتفاعات مختلف تعریف می شوند : کانتر صندوق ، کابین نمایش غذا ، کانتر سرو ، صندلی ها و میز ها که توسط برآمدگی های مکعبی شکل مانند یک مجموعه سه بعدی ایجاد می شوند . در سالن اداری بزرگ ، یک پوشش بزرگ مخروطی از بیش از 6000 قطعه هایی از پانل های فولادی ضد زنگ به شکل یک فضای قابل سکونت ایجاد شده که به طور کامل در اطراف بینندگان می پیچد .
http://www.arshadownload.com/
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
02/12/2015
12 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
ساختمان جدید شبکه BBC

ساختمان جدید شبکه BBC، بیانی‌ نو از هنر و مرکز چندرسانه‌ای در قالب شهر لندن می‌‌باشد. 

این ساختمان در سطح جهانی‌ خانه‌ای جدید و آیکونیک برای شبکه بی‌ بی‌ سی‌ و فعالیته های جهانی‌‌اش در رادیو، تلویزیون، اخبار و به صورت آنلاین می‌‌باشد.

ارائه نگرشی در این شبکه، خانه جدید رسانه ای، خدمات دیجیتالی یکپارچه تر برای مخاطبان و محیطی‌ خلاقانه تر را برای کارمندان نوید می‌‌دهد. 

برای اولین‌بار گزارشگران اخبار بی‌ بی‌ سی‌، اخبار جهانی‌، صدا و موسیقی و خدمات جهانی‌ همگی‌ در یک مکان ۴۷۴۳۷۵ فوت مربعی در محیط رسانه‌ای گردآوری شده اند. 
ساختمان جدید شبکه خانه‌ای برای نزدیک به ۶۰۰۰ کارمند، سه کانال خبری ۲۴ ساعته ۹ شبکه رادیویی و ۲۶ خدمات زبان‌های خارجی‌ می‌‌باشد؛ در حالی‌ که مخاطبان بالای ۲۴۱ میلیون نفر را دارا می‌‌باشد.

در این ساختمان کلیه افراد و خدمات بی‌ بی‌ سی‌ در یک مرکز رسانه هنری واحد، مناسب برای همکاری، اشتراک گذاری مباحث و خلاقیت میا‌ن برنامه‌ها و دپارتمان‌ها ایجاد می‌‌کند. 

شبکه بی‌ بی‌ سی‌ به دنبال یک معمار طراحی داخلی‌ به همراه راهکارهایی مبتکرانه بود تا محیط کاری پرتکاپو، هیجان انگیز و سرزنده برای استفاده بهینه از این فرصت‌ها ایجاد کند.

 از همان ابتدا، شبکه بی‌ بی‌ سی‌ بر آن بود که این طرح نیاز به ارائه ارزش پول با بهترین استفاده از فضا و ترکیب کردن تکنولوژی برجسته دیجیتال برای بالا بردن کیفیت و وسیله فراهم کردن برای راه‌های موثرتر کار و قابلیت تطابق بالا برای اطمینان حاصل کردن از همگام بودن خانه جدید شبکه‌ای و دپاتمان‌های تکنولوژیکی آینده داشت.

این نیز برای شبکه بی‌ بی‌ سی‌ حائز اهمیت بود که خانه جدید شبکه، دسترسی‌ بیشتری برای عموم داشته و به افراد این اجازه را بدهد که با شبکه بی‌ بی‌ سی‌ تعامل داشته باشند.

با اشتیاق به طراحی داخلی‌ خانه جدید شبکه به گونه‌ای که گویی در هوا معلق می‌‌باشد، چالش HOK اطمینان حاصل کردن از این بود که طراحی‌های داخلی‌، برند و شخصیت شبکه بی‌ بی‌ سی‌ را منعکس می‌‌سازد؛ در عینی که همچنان هویت‌های متمایز دپارتمان‌های متفاوت بی‌ بی‌ سی‌ قاب تشخیص باشد. 
این بسیار حیاتی‌ بود که تمامی پس زمینه‌های ساختمان برای شبکه مناسب باشد. بنابراین HOK مجبور بود  از پالت برند بی‌ بی‌ سی‌ به رنگ‌های قرمز و نارنجی استفاده کند.

در سرتاسر ساختمان، HOK ، تیم طراحی گرافیک خود را به کار گرفت تا طرحهای خلاقانه سفارشی را برای متمایز ساختن شخصیت هر یک از دپارتمان‌هایش توسعه بخشد. در هر طبقه، گرافیک‌ها برای نام گذاری اتاق‌های ملاقات به کار برده شده است.

تعامل با افراد کلیدی بی‌ بی‌ سی‌ بخشی جدایی ناپذیر از فرایند طراحی اولیه بود. HOK از نزدیک با اعضای کارکنان از سراسر بی‌ بی‌ سی‌ تعامل داشت تا از توسعه طیف وسیع کارها برای دست یابی‌ به خلاصه اخباری تکامل یافته اطمینان حاصل کند. نتیجه یک طراحی داخلی‌ خلاق، منعطف و کاربردی می‌‌باشد.

در قاب ساختمان جدید شبکه، اتاق خبر بی‌ بی‌ سی‌، فضایی بدون ستون که توسط حیطه‌های فنی احاطه شده و از طریق آتریوم ۸ طبقه‌ای بالایش نور روز می‌گیرد.

 این اتاق جزو یکی‌ از بزرگترین اتاق‌های خبر زنده در دنیا می‌‌باشد. بنابراین بسیار حیاتی‌ می‌‌باشد که طراحی طبقه خبر در برابر فشار‌ها و هسته‌های یک چرخه‌ خبری ۲۴ ساعته ایستادگی کند. 
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
03/11/2015
20 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
معماری باغ آینده

کونمینگ- چین 2014

طراح: vincent callebaut

این باغ توسط وینسنت کالبوت در کونمینگ چین طراحی گردیده است.این طرح شامل ۴۵ ساختمان با معماری مربوط به آینده و با استفاده از انرژی پاک برای ایجاد یک سبک زندگی سازگار با محیط زیست سالم است.
تمامی ساختمان ها به صورت تنظیم خودکار و همگام سازی شده با سیستم باد و خورشید است، این مجموعه بصورت محیط ضد دود و حمل و نقل عمومی در آن به صورت خودرو های برقی می باشد، گاراژ ها و اتاق های فنی کاملا زیر زمینی وسطح کاملا برای خودروهای برقی ودوچرخه محفوظ شده است.
۳ تیپ ساختمان در این مجموعه پیش بینی شده است ، ساختمان موبیوس، ساختمان موتاین و ساختمان شل.
ساختمان موبیوس معماری مانند یک نوار بی پایان حدود دو ایوان با پانل های خورشیدی در سقف طراحی گردیده است .
ساختمان موتاین( کوهستانی) مانند یک فن بزرگ با ظاهری شیشه ای برای استقبال از نور خورشید در صبح و یک پله کان شیشه ای حول اسانسور شیشه ای است.
ساختمان شل مانند یک پیله با یک توربین در بالای ان و ۶ ستون در اطراف که دید پانوراما از اطراف را ارائه می دهد.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
23/10/2015
6 Photos - View album

Post has attachment
ساختمان مسکونی Relmar اثر تیم معماری Luc Bolaine
مکان اجرا پروژه : Toronto, Canada
مشاور طرح(معمار) : Architects Luc Bolaineتیم طراحی و معماری Luc Bolaine ، اخیرا خانه ای زیبا را در تورنتو ، کانادا طراحی و اجرا نموده اند. در توضیحات طراحی پروژه چنین آمده است : ساختمان Relmar ، یک بنای مدرن و منحصر به فرد می باشد، دارای پوسته خارجی صلب و پوشیده از متریال سنگ های تراش خورده و هندسی و اما در میان چنین پوسته ای، بازشوهای شفاف و وسیع جانمایی شده در پوسته خارجی به نمایش فضاهای روشن و مدرن داخل می پردازد.
خانه Relmar، در سه طبقه بنا شده و در منطقه Forest Hill ، تورنتو واقع گردیده است . منطقه ای در شمال هسته مرکزی شهر. Forest Hill در تورنتو ،به عنوان منطقه ای برای املاک و خانه های بزرگ و معماری های سنتی مطرح می باشد . این ساختمان مسکونی، نوید دهنده زندگی ای آرام برای خانواده در بنایی متمایز است
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
23/10/2015
12 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
طراحی و معماری maison terrebonne

معماری : la SHED architecture
موقعیت : مونترال، کانادا
خانه ی ییلاقی maison terrebonne که به سبک خانه های سال های 1990 آن را طراحی کرده اند، با صفحات گسترده ی چوبی پوشیده شده است. در معماری ساختمان سعی کردند طبقات مختلف را که در ساختار خانه نقش مهمی دارند، حفظ کنند. طراحی و معماری خانه متناسب با فضای زندگی یک فرد است، اتاق ها همگی بزرگ هستند تا نور طبیعی خورشید در ساختمان بیش تر باشد.
نمای خارجی ساختمان با متریال چوب سرو پوشیده شده، درب و پنجره های ساده ی خانه فریم مشکی رنگی دارند و مانند شکاف هایی بر روی حجم کلی ساختمان هستند. با قرار گیری فرم ها و طبقات بر روی هم یک پارکینگ باز ولی سرپوشیده در انتهای خانه ایجاد شده است.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
23/10/2015
10 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
پارک آبی آوازه

ترکمنستان 2015

طراح: معماران jds

این پارک آبی با معماری منحصر به فرد مربوط به آینده می باشد .
پارک آبی آوازه با الهام گرفتن از چشم انداز های طبیعی اطراف سایت این پارک آبی و با توجه به اقلیم و نوع توپوگرافی ترکمنستان در بیش از ۹۰۰۰۰ هزار متر مربع فضای تفریحی، تجاری ، ورزشی همراه با یک هتل لوکس و همچنین یک باشگاه بین المللی قایق بادبانی طراحی گردیده است پیش بینی می شود این مجموعه به یکی از قطب های جذب توریست در ترکمنستان تبدیل شود.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
22/10/2015
8 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded