Profile

Cover photo
Ardeshir T
10,451 followers|10,568,848 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

Ardeshir T

Shared publicly  - 
 
محمود دولت آبادی در گفتگو با نشریه-بولتن "اندیشه پویا"، در پاسخ پرسشی در مورد علت کارد آجین کردن برخی اعضای  کانون و قتلهای زنجیره ای نویسندگان کانون چون مختاری و پوینده، اینگونه پاسخ می دهد که: 

علت آن اتفاقات بد که برای نویسندگان افتاد، ورود زبانک های سیاست بازی به کانون نویسندگان و پولیتیک بازی کانون بود.

کانون نویسندگان ایران جوابیه ای برای دولت آبادی و اندیشه پویا می فرستد که با سانسورهای بسیار مواجه می شود. بخشی از جوابیه کانون در پاسخ به توجیهات دولت آبادی در مورد قتلهای زنجیره ای  نویسندگان کانون را در اینجا می آورم:

"می شد افاضات آقای دولت آبادی در باره ی ورود «زبانک های سیاست-بازی» به کانون نویسندگان ایران (در دوره ی سوم فعالیت اش) و «پولیتیک بازی» کانون در این دوره را بی جواب گذاشت. می شد به این سخن سست و بی مایه ی او که «برای من سیاسی بودن همیشه نازل بود و هست» پاسخ نداد. می شد از ایشان نپرسید که اگر واقعاً چنین بوده و هست، فعالیت سیاسی آشکارش به صورت دفاع تمام قد از هاشمی رفسنجانی در انتخابات سال ۱٣٨۴ و فراخواندن مردم به انتخاب او به عنوان رئیس جمهوری اسلامی چه صیغه ای بود؟! می شد از او نپرسید که آیا سخنرانی در ستاد میرحسین موسوی در سال ۱٣٨٨ برای حمایت از کاندیداتوری او «سیاسی بودن» آن هم از نوع «نازل» اش نبود؟ می شد به ایشان نگفت که آخر، دوست عزیز، قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را؟! می شد به دولت آبادی یاد آور نشد که او در دوره ی اخیر فعالیت کانون نویسندگان نه تنها کانون را «رها» نکرد بلکه برای دو دوره به عضویت هیئت دبیران کانون درآمد و در اکثر جمع های مشورتیِ کانون شرکت داشت. خلاصه می شد به خیلی از حرف های دیگرِ دولت آبادی جواب نداد و خیلی سوال های دیگر را از او نکرد. اما این یکی را دیگر نمی شد بی جواب گذاشت که «علت» آن «اتفاقات بد» که برای نویسندگان افتاد ورود «زبانک های سیاست بازی» به کانون نویسندگان و «پولیتیک بازی» کانون بود. این حد از وارونه نمایی حقایق و جفای تأسف انگیز در حق آن جان باختگان، که در عین حال به معنای تلاشی است – هر چند ناخواسته – برای تبرئه ی قاتلان، دیگر کارد را به استخوان انسان می رساند و سکوت در برابر آن را به وهنی خفت-بار بدل می کند که تحمل آن به راستی از ما ساخته نیست.

از آقای دولت آبادی می پرسیم و اصرار داریم که به این پرسش پاسخ دهد که مگر غیر از این است که وقتی ایشان به سانسور کتاب «کلیدر» یا ندادن مجوز نشر به کتاب «کلنل» از سوی [دستگاه سانسورِ موسوم به] «وزارت ارشاد» اعتراض می کند، در واقع دارد به دولت جمهوری اسلامی اعتراض می کند؟ اگر چنین است، که لاجرم چنین است، آیا اعتراض به دولت یک عمل سیاسی هست یا نه؟ پاسخ منفی به این پرسش فقط از کسی ساخته است که بخواهد خود را فریب دهد، که فکر نمی کنیم آقای دولت آبادی خواهان چنین چیزی باشد. بسیار خوب، اگر اعتراض به سانسور یک عمل سیاسی است، آیا نویسندگانی که در سال ۱٣۷۷ به قتل رسیدند کاری جز این کرده بودند؟ آیا آقای دولت آبادی می-تواند حتا یک مورد را نشان دهد که مثلاً محمد مختاری و جعفر پوینده، که در آن سال ها در چهارچوب کانون فعالیت می کردند و به قتل رسیدند، غیر از مبارزه با سانسور و دفاع از آزادی بیان فعالیت سیاسیِ دیگری داشته اند؟ بدیهی است که فعالیت سیاسی به معنای حزبیِ آن در بیرون از چهارچوب کانون حق مسلم تک تک آن نویسندگان بود، و آنان حتا به این معنا نیز به هیچ وجه مستحق آن [توحش مرگبار] نبودند. اما واقعیت این است که آن جان های شیفته ی آزادی فقط و فقط به علت مخالفت با سانسور و مبارزه برای آزادی بیانِ بی هیچ حصر و استثنا جان باختند و لاغیر. اگر جز این بود، قاتلان تا کنون هزاران بار آن را در بوق و کرنا کرده بودند تا، به زعم خود، برای عمل ننگین شان توجیهی دست و پا کرده باشند."

*********************************

توضیح نخست: عکس مربوط است به کارون و حمید پورحاجی زاده:  کارون ۹ ساله‌ در آغوش پدرش با ۳۸ ضربه چاقو قطعه قطعه شدند. عکسهای صحنه قتل کارون و پدر نویسنده اش را با کمی جستجو می توان یافت که به علت وحشتناک بودن آنها را اینجا نیاوردم. می توان از اینجا آغاز کرد:  
http://fa.wikipedia.org/wiki/حمید_حاجی‌زاده

توضیح دوم: اصل جوابیه اینجاست.
http://news.gooya.com/society/archives/162810.php

توضیح سوم: کلمات و عبارات سانسور شده توسط اندیشه پویا در کروشه آمده است.

توضیح چهارم: گرچه مطلب مربوط به دو سال پیش است اما امروز کلیپی می دیدم از دولت آبادی در مذمت مرگ و ستایش زندگی. یاد استاندارد دوگانه ایشان در برخورد با کشتار همکارانشان افتادم.
 ·  Translate
7 comments on original post
30
2
Mehdi MMJ's profile photoAmin Homayounfar's profile photoMarziyeh L's profile photo‫غزلی اقاقیا‬‎'s profile photo
3 comments
 
هِی......
Add a comment...

Ardeshir T

Shared publicly  - 
 
 
دویست و نود و شش سال پیش٬ در سال ۱۷۱۹ و در چنین روزی٬ رمان «رابینسون کروزو» اثر جاودانه‌ی دنیل دفو برای نخستین بار منتشر شد. این کتاب از مهم‌ترین رمان‌های تاریخ ادبیات جهان است و به زحمت می‌توان اثری پیدا کرد که خلاقیت و جذابیت این رمان را داشته باشد. دفو آن‌قدر ماهرانه دنیای جزیره‌ای که رابینسون در آن گرفتار می‌شود، و به‌ویژه افکار پریشان و متناقض او را، توصیف می‌کند که احساس می‌کنیم خود ما آن‌جا گیر افتاده‌ایم و باید با ساخت پناه‌گاهی با شاخ و برگ درختان، شکار بز و لاک‌پشت، و کاشتن غلاتی که در بساط‌مان باقی مانده زنده‌گی کنیم! رمان آن‌قدر جذاب است که به محض درگیرشدن با ماجراها دیگر نمی‌توان از مطالعه‌اش دل کند و با وجود آن‌که همه‌ی‌مان تاحدودی وقایع و سرانجام آن را می‌دانیم تا صفحه‌ی آخرش را با لذت و کنج‌کاوی می‌خوانیم.

رابینسون کروزو را نشر مرکز با ترجمه‌ی مرجان رضایی به زبان فارسی منتشر کرده است. .

متن برگرفته از وبلاگ «کتابلاگ» است

#گرجی_و_کتاب
 ·  Translate
View original post
58
1
Lili Dn's profile photo
Add a comment...

Ardeshir T

Shared publicly  - 
 
:)))))
 
خود سعدی هم دید سختشه اول جزء سی رو سعد کرد.
 ·  Translate
“خود سعدی هم دید سختشه اول جزء سی رو سعد کرد.”
6 comments on original post
39
Add a comment...

Ardeshir T

Shared publicly  - 
 
ثمره؟ شیب؟ بام؟
سعید قاسمی: احمدی نژاد تنها با یک حرف در مورد هولوکاست ۲۰ دلار و با یک سخنرانی در آمریکا ۲۰ دلار دیگر بر قیمت نفت می افزود؛ ثمره کار شما چیست؟

منبع | http://bit.ly/1G9DNBw
 ·  Translate
209 comments on original post
72
1
Fer Feri's profile photoparastoo t's profile photoReza Karimi's profile photoMHMD Moeini's profile photo
8 comments
 
چرا همه چیز را اینها از دریچه پول ومادیات نگاه میکنند نتیجه هولوکاست برای ملت ایران چی بوده!؟ در حدود 50 سال قبل ملتی ملت دیگر را از بین برده آنهم در قاره ای دیگر حالا بعد از اینهمه سال به من ایرانی این موضوع چه مربوطه؟ خود آلمانی ها این موضوع را قبول کرده اند چرا تاوان آنرا را بایستی ایرانیها بدهند
 ·  Translate
Add a comment...

Ardeshir T

Shared publicly  - 
 
 
فارغ از درستی‌ بحث؛ جالب است بدانیم که یک چنین نگاهی‌ هم در آمریکا وجود دارد، عمیق و قوی هم وجود دارد که اوباما در حال چرخش عمیق دیپلماسی منطقه‌ای خود است

مقاله توسط یک نویسنده سرشناس برنده جایزه پلیتزر نوشته شده؛ از نظر سیاسی متعلق به جناح جمهوری‌خواه، نسبتا دارای مواضع تند ضدّ نظام #ایران. انعکاس زیادی هم در نشریات مختلف داشته. نوشته با ردیف کردن چندین مثال، از بحث #یمن و #عراق تا توافق هسته‌ای، به بحث تقویت ایران و تضعیف #اعراب توسط آمریکا میپردازد و در پایان، این نتیجه را برجسته می‌کند که "این #خاورمیانه جدید است، واقعیت را همه بپذیرند: ایران قدرت خواهد گرفت، با کمک و پشتیبانی آمریکا"
مقاله به بررسی مشابهت این اتفاق و سیاست موازنه منطقه‌ای نیکسون میپردازد که طی‌ آن، نیروهای سیاسی و نظامی منطقه ای، بجای نیروهای آمریکایی‌ وظیفه حفاظت و در مورد لزوم جنگ را بر عهده خواهند گرفت و به این نتیجه می‌رسد که آمریکا می‌خواهد "این نقش را دوباره به ایران تفویض کند". ادامه بحث در مورد این است که ایران شدیدا ضدّ غرب است و غیر قابل اعتماد است و آمریکا نباید چنین کند و سیاست متزلزلی است و ...
و در پاراگراف نهایی به این عبارت می‌رسد که : 
"سعودی‌ها در برابر شکست در برابر ایران هنوز مقاومت میکنند. آنها به جنگ در یمن ادامه میدهند، در حالیکه که توسط آمریکا اجبار میشوند که با ایران مذاکره کنند، کشوری که خود مشکل است، و نه راه حل. اوباما به ادامه راهش مصمم است؛ و مصمم به ایجاد اولین بدیل دکترین نیکسون در منطقه، ایران، است. و متحدان ما در منطقه که برای چندین دهه از آنها در مقابل ایران دفاع میکردیم، اینک شگفت زده اند"
 ·  Translate
The president is handing over regional power to Iran.
24 comments on original post
22
2
‫کرگدن خسته‬‎'s profile photo‫امیـ نم‬‎'s profile photo
Add a comment...

Ardeshir T

Shared publicly  - 
 
آه اگر چون کمرم دست رسیدی به میانت...
 ·  Translate
 
خوبی زبان فارسی این است که #سعدی دارد. و چقدر خوب که سعدی دارد :)

اول اردی‌بهشت روز‌ بزرگداشت حضرت #سعدی است.

#گرجی_و_تاریخ
 ·  Translate
4 comments on original post
51
Razi Y's profile photo
Razi Y
+
2
3
2
 
به اذن خدا بيسكوييت گرجي زبان باز كرده
افلا تعقلون ؟
 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
10,451 people
Mansour Shakerian's profile photo
Fereshteh Safari's profile photo
malavan ir's profile photo
‫آرش خمسه‬‎'s profile photo
yaser amin's profile photo
Arafat Frukh's profile photo
Parisa zakaria's profile photo
‫شش سرطانی‬‎'s profile photo
nazaning s's profile photo

Ardeshir T

Shared publicly  - 
 
 
مقارن با هشتادمین سال تأسیس دانشگاه تهران، دانشکده علوم اجتماعی همایشی با عنوان «هشت‌دهه علوم اجتماعی در دانشگاه تهران» در روزهای یکشنبه و دوشنبه، 6 و 7 اردیبهشت در تالار ابن خلدون واقع در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار می‌‌کند. از جمله اهداف این همایش، مرور و بازاندیشی سنت‌های علوم اجتماعی و تحولات آن است. غلام‌عباس توسلی، ناصر تکمیل‌همایون، یوسف اباذری، سارا شریعتی، حمیدرضا جلایی‌پور و محمدامین قانعی‌راد از جمله سخنرانان این همایش هستند. در مراسم اختتامیه نیز از پیشگامان و پیش‌کسوتان علوم اجتماعی در دانشگاه تهران تجلیل خواهد شد. یکی از مهم‌ترین بخش‌های برنامه، نمایش فیلم‌هایی از اساتید علوم اجتماعی است که برامده از تاریخ شفاهی گردآوری شده توسط تیم اجرایی همایش است.

متن زیر نیز از زبان دبیر همایش قابل انتشار است:
از جمله مهم‌ترین اهداف، همایش مرور و بازاندیشی سنت‌های آموزشی و پژوهشی در حوزه علوم اجتماعی در دانشگاه تهران است. هشتاد سال از تأسیس دانشگاه تهران به عنوان اولین مرکز آکادمی که به صورت رسمی به تدریس و پژوهش در حوزه علوم اجتماعی پرداخته است، می‌گذرد. عمر علوم اجتماعی در دانشگاه تهران نیز در دهه هشتم خود به سر می‌برد. تحولات بسیاری در این حوزه به لحاظ اجتماعی و سیاسی اتفاق افتاده است. یکی از اهداف مهم همایش بررسی تحولات علوم اجتماعی و فرازها و فرودهای آن در دوره‌های تاریخی ایران معاصر است. علاوه بر این، بخش قابل توجهی از برنامه‌های همایش به نمایش فیلم‌هایی اختصاص دارد که در طول دو سال گذشته از اساتید و برخی از پیشگامان علوم اجتماعی در قالب تاریخ شفاهی علوم اجتماعی در دانشگاه تهران تدوین شده است. از این جهت، برخی از نکات از زبان کنشگران فعال علوم اجتماعی شنیدنی است. همچنین از برخی پیشگامان و پیش‌کسوتان در این حوزه تجلیل خواهد شد. این امر بیش از آنکه امری ترویجی باشد حاکی از اهمیت و جایگاه علوم اجتماعی و صاحب‌نظران آن دارد. هرنوع اصلاح اجتماعی بدون فهمی دقیق امکان ندارد و سنت علوم اجتماعی در ایران، میراث قابل توجهی را عرضه کرده که تحولات زیادی را از سر گذرانده و توانایی‌های بسیاری دارد. از این جهت،‌ همایش «هشت‌دهه علوم اجتماعی در دانشگاه تهران»‌ می‌تواند زمینه‌ای باشد برای توجه به جایگاه علوم اجتماعی و مروری تحلیلی بر میراث به جای‌مانده از اساتید این حوزه.
 ·  Translate
14 comments on original post
9
1
Arash Bahmani's profile photo
Add a comment...

Ardeshir T

Shared publicly  - 
 
 
هفته دوم اردي بهشت در سينماتك پرديس قلهك

#PardisGholhak 
 ·  Translate
1 comment on original post
21
2
‫سرکار خانم آپاندیس‬‎'s profile photomania a's profile photoMinahe RF's profile photoJalal Khordadi's profile photo
11 comments
mania a
 
The Fountain is perfect
Add a comment...

Ardeshir T

Shared publicly  - 
 
با عرض معذرت از آقام گواردیولا
 ·  Translate
 
FCBarcelona to face Bayern Munich in Champions League semi-finals.
+1 to support the team!

El FC Barcelona s'enfrontarà al Bayern de Munic en les semifinals de la Champions League. Fes +1 per donar suport a l'equip!

El FC Barcelona se enfrentará al Bayern de Munic en las semifinales de la Champions League. ¡Haz +1 para apoyar al equipo!

#UCLdraw #UCL #FCBLive #FCBFCB
 ·  Translate
236 comments on original post
28
1
Mohsen Nikfar's profile photoBehnoud B's profile photomasoud Samie's profile photoAliX x's profile photo
10 comments
 
با احترام به همه ی بارسایی ها ولی فک نکنم این بارسا بتونه از پس بایرمونیخ بر بیاد
 ·  Translate
Add a comment...

Ardeshir T

Shared publicly  - 
 
توریاله و نینگاله اسم دو برادر افغان بود که نزد یکی از اقوام ما کار می‌کردند. چند وقت پیش توریاله برای دیدن مادرش به افغانستان می‌رود و بعد از مدتی بر می‌گردد. در برگشت٬ با همراهانش در بلوچستان ایران داخل قهوه‌خانه‌ای نشسته بودند که عده‌ای از بلوچ‌های مسلح به قهوه‌خانه حمله می‌کنند و همه را گروگان می‌گیرند و به بیابان می‌برند و دو به دو به یکدیگر می‌بندند و به آنان می‌گویند که نفری دو میلیون تومان باید بدهند تا آزادشان کنند. گروگان‌گیرها تا صبح تریاک می‌کشیدند و گروگان‌ها هم دست و پا بسته آنها را نظاره می‌کردند. 
دم دمای صبح٬ گروگان‌ها نقشه‌ای برای فرار می‌کشند. تصمیم می‌گیرند که بهانه‌ی قضای حاجت بگیرند و بعد هرکس به طرفی فرار کند. نقشه‌شان تا حدی عملی می‌شود و گروگان‌ها می‌گریزند و بلوچ‌ها به دنبال‌شان. تا جایی خودشان را می‌رسانند و با کسی تماس می‌گیرند که سراغ‌شان بیاید و راه را نشان‌شان دهد. اما بلوچ‌ها زودتر سر می‌رسند و همه‌شان را به رگبار می‌بندند و اکثرشان٬ از جمله توریاله را می‌کشند. یکی دو نفری که موفق می‌شوند زنده بگریزند تعریف می‌کنند که دو ساعت تمام در بیابان‌ می‌دویدند تا به ایستگاه پلیس رسیدند و از آنچه بر سرشان گذشته شکایت می‌کنند. پلیس به محل می‌رود و می‌بیند که بلوچ‌ها جنازه‌ی تمام افغان‌ها را آتش زده‌اند.
آن افغان که زنده مانده بود٬ حالا به تهران آمده و داستان مرگ توریاله را برای برادرش نینگاله روایت کرده است. حالا چند روزی است که مادر این دو برادر (که ۲ فرزند دیگرش را آمریکایی‌ها کشته‌اند و ۱ فرزندش را هم قبلا طالبان کشته بود و الان فقط نینگاله را دارد) مدام به نینگاله زنگ می‌زند و می‌پرسد چرا توریاله به من تلفن نمی‌زند. به مادر گفته‌اند که پسرش رفته جایی مشغول به کار شده که تلفن ندارد و موبایل هم آنتن نمی‌دهد.
...و هیچ وقت هم آنتن نخواهد داد.
 ·  Translate
278
18
Golzar Alavi's profile photoBehnam Abasifar's profile photoAmir Masood's profile photozahra soleymani's profile photo
22 comments
 
:'(
Add a comment...

Ardeshir T

Shared publicly  - 
 
بر طبل شادانه بکوب
 ·  Translate
 


دلبر حامله شد و کوشکی پدر/وصلت یوزپلنگ‌های نادر ایرانی نتیجه داد!

استان وایر- «کوشکی»، یوزپلنگ منطقه حفاظت شده میان دشت خراسان شمالی که برای تکثیر نسل به استان تهران منتقل شده بود، پدر شد.

به گزارش اترک نیوز، «علی اصغر مطهری»، مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی در جمع خبرنگاران گفت: «کوشکی، یوزپلنگ نر منطقه حفاظت شده خراسان شمالی و "دلبر"، یوزپلنگ ماده منطقه حفاظت شده توران استان سمنان که در شرایط ویژه ای در قفس زندگی می کردند، اواخر سال گذشته برای تکثیر نسل به استان تهران منتقل شدند.»

مطهری افزود: «با این انتقال ، این دو یوزپلنگ در استان تهران در حضور استادان بین المللی و با اعمال نظارت های ویژه برای تکثیر نسل نگه‌داری شدند که نتیجه آن باردار شدن دلبر بوده است.»

وی خبر داد:« منتظر وضع حمل دلبر هستیم.»

او گفت: «خراسان شمالی در حال آماده سازی شرایط در منطقه میان دشت جاجرم است تا پس از وضع حمل دلبر، این خانواده حیات وحش را به استان منتقل کنیم. اقبال عمومی نیز خواستار استقبال از این خانواده حیات وحش است.»

مطهری درمورد مشاهده یک قلاده پلنگ در منطقه باقرخان بجنورد نیز گفت: «این گزارش به این اداره کل هم اعلام شد که همکاران گروه یگان حفاظت را به منطقه اعزام کردیم. در سال گذشته گزارش های مختلفی از مشاهده پلنگ در نقاط مختلف استان به این اداره کل می رسید که با دریافت هر گزارش، یگان حفاظت این اداره کل به منطقه اعزام می شدند که از آن تعداد گزارش های دریافتی، تنها چهار مورد  پس از مشاهده رد پا و اثر پلنگ تایید شدند.


 ·  Translate
99
5
faranak majidi's profile photonader madakto's profile photo‫هدیه مدنی‬‎'s profile photom.mehdi mehr's profile photo
 
مبارکه ، اتفاق خوش یمنه
 ·  Translate
Add a comment...
 
همراه با صاحب‌کاری خوش اخلاق و مشتی :)
 ·  Translate
 
آگهی استخدام
یک نفر آقای علاقمند به صنعت رستوران،
جهت سرپرستی شعبه‌ای از برندی خوشنام در تهران

توانایی کار با کامپیوتر و آشنایی با اصول اولیه حسابداری از الزامات این شغل هست.

ساعت کاری فول تایم از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۲ شب
رزومه به ایمیل زیر ارسال شود
Panahifar.a@gmail.com

ریشر شما مزید امتنان است.
+نی یاز مندیها
 ·  Translate
7 comments on original post
14
2
atefe elhami's profile photoArdalan PF's profile photom.mehdi mehr's profile photoMinahe RF's profile photo
2 comments
 
ممنون اردشیر جان+Ardeshir T
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
10,451 people
Mansour Shakerian's profile photo
Fereshteh Safari's profile photo
malavan ir's profile photo
‫آرش خمسه‬‎'s profile photo
yaser amin's profile photo
Arafat Frukh's profile photo
Parisa zakaria's profile photo
‫شش سرطانی‬‎'s profile photo
nazaning s's profile photo
Work
Occupation
Miner!
Links
YouTube
Contributor to
Story
Tagline
One man band!
Basic Information
Gender
Male
Birthday
September 5
Apps with Google+ Sign-in