Profile cover photo
Profile photo
Archetypal z.s.
44 followers -
čtení, které vás změní
čtení, které vás změní

44 followers
About
Archetypal z.s.'s posts

Post has attachment
Tak třetí kniha už je fakt celá - už je i poslední půlka kapitoly. Stále probíhají úpravy, to ale u Archetypal není nic neobvyklého, jen se časem stavte pro novější verzi a kdyby to tahalo za oči, zkopírujte nám to sem nebo na chyby@archetypal.cz

Dík za přízeň a užívejte.

STAHUJTE POD UKÁZKOU

Řeknu jen tolik, pane Pottere: už jste nitroobráncem a myslím, že nebude trvat dlouho, než se stanete dokonalým nitroobráncem. Pro takové, jako jsme my, identita není to, za co ji mají druzí. Můžeme být kýmkoliv, kým si dovedeme představit být; a pokud vás něco skutečně odlišuje, pane Pottere, je to vaše neobvykle silná představivost. Dramatik musí obsáhnout svoje postavy, musí být větší než ony, aby je mohl ve své mysli oživit. Pro herce, špióna nebo politika je jeho vlastní průměr limitem, který určuje, kým může předstírat být, limitem výrazu, který může nosit jako masku. Ale pro takové, jako jsme vy i já, platí, že můžeme být kýmkoliv, koho si dokážeme představit - doopravdy a zcela, ne jenom v rozmaru. Dokud jste si sám sebe představoval jako dítě, pane Pottere, byl jste dítětem. Ale jsou tu jiné, větší existence, které dokážete obsáhnout, pokud si to budete přát. Proč že máte takovou volnost a takový rozsah, zatímco jiné děti vašeho věku jsou malé a omezené? Proč si dokážete představit víc a být dospělejší, než by dokázalo třeba dítě dramatika? To nevím, a o své dohady se nemohu podělit. Ale to, co máte, pane Pottere, je svoboda.

https://drive.google.com/drive/folders/0Bx7k3pMFI5A0b05lLVlTMWFETTg?usp=sharing


Post has attachment
Aplikaci 'Audioknihy do kapsy' nabízí nově zdarma +Český rozhlas 

Post has attachment
Harry Potter a metody racionality už má skoro hotovou třetí knihu - zbývá poslední půl kapitoly a opravy chyb a překlepů.

Úplně hotové to bude až těsně před koncem roku, ale už teď je kniha připravena ke stažení a čtení, a připravte se na hodně napínavou jízdu, po které budete chtít číst dál, i kdybyste se kvůli tomu měli učit anglicky.

Stahujte, tiskněte, nahrávejte, posílejte, sdílejte... jako vánoční dárek, ať už sám o sobě, nebo do nového telefonu/tabletu/čtečky, je #HPaMR ideální!

+Alain de Botton na Twitteru píše:
"Populismus: Zaměňuji osobu, která věrně vystihuje můj vztek, s osobou, která můj vztek dokáže vyřešit.
Co populista nakonec zjistí: vláda slušnosti je hrozně omezující, když jsem naštvaný a mocný já; spásná, když jde o jiného."

Post has attachment
Máme přeložených dvanáct krátkých postřehů, jejichž autorem není nikdo jiný než +Seth Godin

Čtěte a sdílejte

Post has attachment
Nový překlad vás bude bavit. Nebo vlastně raději ne?

Post has attachment
První kniha geniální fanfiction Harry Potter a metody racionality vás podle ohlasů dostala úplně stejně, jako nás.

Teď už můžete zhltnout a šířit i knihu druhou!

Post has attachment
Bylo by nádherné, kdyby víc lidí dokázalo rozpoznat neplatné argumenty. Rychle by to ve společnosti začalo vypadat jinak.

Chceme k tomu přispět. Pomozte nám podobná díla šířit.

Kniha už je dostupná i na našem webu a první balík chyb je opraven - dík za hlášení!

Post has attachment
V záhlaví stránky můžete nově spatřit o infračervené spektrum obohacenou fotografii galaxie Sombrero, která také tvoří úvodní fotku vynikající scifi povídce http://archetypal.cz/2016/eliezer-yudkowsky-three-worlds-collide/
Photo

Post has attachment
Eliezer Yudkowsky nepíše jen neskutečně podařeného Harryho Pottera #HPaMR, zajímavé eseje a příspěvky na své fórum, ale má na svědomí i další, zcela původní díla, jako třeba tuto naléhavou scifi novelu.

Stáhněte si ji na čtení do telefonu, tabletu, čtečky, nebo si ji vytiskněte...
Wait while more posts are being loaded