Profile cover photo
Profile photo
Archetypal z.s.
46 followers -
čtení, které vás změní
čtení, které vás změní

46 followers
About
Posts

Post has attachment
Děkujeme https://youtube.com/WizardyCZ za super představení světa #HPaMR během letošního Festivalu Fantazie - má potenciál přitáhnout nové čtenáře, a u existujících vyvolá chuť si tenhle fanfiction majstrštyk oživit.

Což je dobře, protože od podzimu začnou postupně vycházet kapitoly čtvrté knihy.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Hledáme nakladatelství, které by u nás vydalo Ilustrovanou knihu argumentačních klamů
Add a comment...

Post has attachment
Petr Štádler na svém blogu zveřejnil další zajímavý text o nesnázích překladatelské profese
Add a comment...

Post has attachment
Tento přehled kognitivních zkreslení, přeložený Adamem Zábranským, klidně může viset i u vás na nástěnce...
Add a comment...

Post has attachment
Příjemný den - zvlášť když si u nás můžete dopřát nově přeložený komiks o jednom zásadním vědeckém experimentu...
Add a comment...

Post has attachment
Překladatel Petr Štádler začal na blogu zajímavě psát o situaci českých překladatelů...
Add a comment...

Post has attachment
Tak třetí kniha už je fakt celá - už je i poslední půlka kapitoly. Stále probíhají úpravy, to ale u Archetypal není nic neobvyklého, jen se časem stavte pro novější verzi a kdyby to tahalo za oči, zkopírujte nám to sem nebo na chyby@archetypal.cz

Dík za přízeň a užívejte.

STAHUJTE POD UKÁZKOU

Řeknu jen tolik, pane Pottere: už jste nitroobráncem a myslím, že nebude trvat dlouho, než se stanete dokonalým nitroobráncem. Pro takové, jako jsme my, identita není to, za co ji mají druzí. Můžeme být kýmkoliv, kým si dovedeme představit být; a pokud vás něco skutečně odlišuje, pane Pottere, je to vaše neobvykle silná představivost. Dramatik musí obsáhnout svoje postavy, musí být větší než ony, aby je mohl ve své mysli oživit. Pro herce, špióna nebo politika je jeho vlastní průměr limitem, který určuje, kým může předstírat být, limitem výrazu, který může nosit jako masku. Ale pro takové, jako jsme vy i já, platí, že můžeme být kýmkoliv, koho si dokážeme představit - doopravdy a zcela, ne jenom v rozmaru. Dokud jste si sám sebe představoval jako dítě, pane Pottere, byl jste dítětem. Ale jsou tu jiné, větší existence, které dokážete obsáhnout, pokud si to budete přát. Proč že máte takovou volnost a takový rozsah, zatímco jiné děti vašeho věku jsou malé a omezené? Proč si dokážete představit víc a být dospělejší, než by dokázalo třeba dítě dramatika? To nevím, a o své dohady se nemohu podělit. Ale to, co máte, pane Pottere, je svoboda.

https://drive.google.com/drive/folders/0Bx7k3pMFI5A0b05lLVlTMWFETTg?usp=sharing
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Harry Potter a metody racionality už má skoro hotovou třetí knihu - zbývá poslední půl kapitoly a opravy chyb a překlepů.

Úplně hotové to bude až těsně před koncem roku, ale už teď je kniha připravena ke stažení a čtení, a připravte se na hodně napínavou jízdu, po které budete chtít číst dál, i kdybyste se kvůli tomu měli učit anglicky.

Stahujte, tiskněte, nahrávejte, posílejte, sdílejte... jako vánoční dárek, ať už sám o sobě, nebo do nového telefonu/tabletu/čtečky, je #HPaMR ideální!
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded