Profile

Cover photo
Arūnas Liuiza (IdeaG)
Works at Tribuna.lt
Lived in Kaunas, Lithuania
403 followers|508,730 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Arūnas Liuiza

Shared publicly  - 
 
To: +Remigijus Šimašius +Paulius Andriuškevičius +Skirmantas Tumelis ir kas dar mano ratuose turit Liberalų sąjūdžio kaunietiškos dalies ausį. 

Kažkaip netikiu, kad taip galėtų atsitikti, bet just in case primenu, kad jei Kaune Liberalų sąjūdis nueis į koaliciją su Viči krabais, jūs mano balso nebeturit. Jokiuose rinkimuose ever.

Nuoširdžiai,
Jūsų etatinis rinkėjas.
 ·  Translate
1
Arūnas Liuiza's profile photoSkirmantas Tumelis's profile photoGiedrius Majauskas's profile photoPaulius Andriuškevičius's profile photo
7 comments
 
Bet kokiu atveju bus xujnia. Ar Arūno balsą praradus ar opozicijoje likus. Aš pats krabus visada skeptiškai vertinau. Bet... Net ir juose yra privalumų. Ypač viltis iškratyti partinius iš savivaldybės įmonių. #JeSuisCrabe  

Ne aš šį sprendimą priimsiu. Mano pareigos skyriuje yra kone labiausiai girdimas Kauno liberalo balsas soc.medijoje. Not much decision making powers.

Kad neisime su konservatoriais į koalicija tikimybė tikrai didelė. Dėl krabų. Sunku pasakyt.
 ·  Translate
Add a comment...

Arūnas Liuiza

Shared publicly  - 
 
Vakar nustebau, pamatęs, kad Darbo partija turi daugiausiai (daugiau nei 24 tūkst. narių). Panašu, kad viskas vyko per M&A :)

Edit. Dar buvau Vagnorių praleidęs...
 ·  Translate
3
Add a comment...

Arūnas Liuiza

Shared publicly  - 
 
Kid-safe dangteliai. Yeah, right. Paulius eina kiaurai pro tokius, pirmu bandymu. 
 ·  Translate
4
Darius Vainilavičius's profile photoKarolis Pocius's profile photoArūnas Liuiza's profile photo
4 comments
 
+Karolis Pocius 3+ is too much, 30+ is just about right :-) 
Add a comment...

Arūnas Liuiza

Shared publicly  - 
 
Taigi, jau į tris savo el. paštus gavau phising'o laišką "nuo" DNB. Ir netikra svetainė šįkart visai padoriai nukopijuota. Tik gilyn įėjus Google Translate paveda :)
 ·  Translate
17
1
Skirmantas Tumelis's profile photoArūnas Liuiza's profile photoSaulius Kuprėnas's profile photoLoertas V's profile photo
3 comments
 
Nuo phisingo ir ne tik apsaugo tokie dalykai:
https://www.opendns.com/about/innovations/dnscrypt/
 ·  Translate
Add a comment...

Arūnas Liuiza

Shared publicly  - 
 
Kol pagaliau supratau ką reiškia tas "kodas XYZ" prie visokių pliusiečių postų. 
Ta proga - kodas 3830 , berods . :)
EDIT: kodas 4195, vis dėlto. Pasirodo, metus buvau sumaišęs. time flies
 ·  Translate
4
Joris Malinauskas's profile photopow w's profile photoArūnas Liuiza's profile photo
6 comments
 
+pow w pasirodo ir pas mane daugiau. Prasiskaičiavau metuose :D
 ·  Translate
Add a comment...

Arūnas Liuiza

Shared publicly  - 
 
 
#sodyba  
Žiema - ramybės metas ne tik buriuotojams, kurių laivės ilsisi krante ir laukia pavasarinių škvaliukų. Ramybės metas ir sodybų šeimininkams. Panašumas tarp šių žmonių yra tas, kad tiek vieni, tiek kiti žiemą daug galvoja ir planuoja būsimą šiltąjį sezoną. Ką veiks, ką reikia paremontuoti, ką nuveikti sezono pradžioje, kaip maksimaliai išnaudoti tas trumpas vasaros akimirkas - šios mintys sukasi ir žemiečio ir jūreivio galvoje.

Savo laivės dar neturiu (nemaniau, kad laivo statyba tokia imli laikui, tačiau kita vertus - juk ir pats statymo procesas yra malonumas, tad nėra prasmės skubėti) todėl pakalbėsiu apie sodybą.

Visą žiemą po krislelį rinkau informaciją, kaupiau žinias, pastebėjimus, išvedžiojimus ir šią informaciją sisteminau. Atradau, kad sodybų gyventojus grubiai galima skirstyti į dvi kategorijas: žmonės, kurie džiaugiasi kiekviena sodyboje praleista minute ir žmones, kurie +/- keikia (ar bent burnoja) sodybos temomis. Idant tyrimas būtų tikslesnis - atmečiau kraštutinumus: tai grupė žmonių, kuriems ir statybininko vagonėlis nuleistais ratais yra nepakartojama romantika ir tuos, kuriuos galima vadinti dvarininkais, nes visus darbus nudirba tarnai, o jie tiesiog atvažiuoja į užmiesčio rezidenciją gerai praleisti laiko.

Skaičiau, lyginau ir galvojau - kodėl taip yra? Kodėl panašaus socialinio sluoksnio ir išsilavinimo (pajamų, pasaulėžiūros  - whatewa) atstovai taip kardinaliai skirtingai kalba apie sodybą ir buvimą joje? Kodėl vieni instagramina kiekvieną žieduką, vabaliuką, uogytę ir, tartum maži vaikai, krykštauja o kiti - (sakant labai apibendrintai) į sodybą žiūri tartum į lažą tėvų kolektyviniame sode vaikystėje / paauglystėje ir pats sodybos buvimo faktas juos daro nelaimingais. Kai paskaitai  - rodos viskas gerai, tačiau kiekvienas pasisakymas papildomas nusiskundimu. Tai uodai suėdė, tai karšto vandens nebuvo ir t.t.

Susisteminęs informaciją aš supratau kodėl taip yra ir tikiuosi, kad kantriausi perskaitys šį raidžių kratinį iki galo ir jiems ši informacija bus naudinga. Esamiems ir būsimiems sodybų šeimininkams.

Svarbu suvokti kas yra sodyba. Sodyba nėra betoninio miesto džiunglių dalis. Sodyba yra žmogaus darbo inkliuzas gamtoje. Gamtoje, kuri gyveno tūkstančius metų iki mūsų ir gyvens kai mūsų nebebus. Mes, savo veiklos dėka, gamtos apsuptyje išplėšiame gabalėlį teritorijos ir ją pavadiname sodyba. Nesvarbu kur tai yra - ant ežero kranto prestižinėje Vilniaus rajono dalyje ar kažkur gūdžiame pasienyje, viduryje dirbamų laukų, kur nebent kontrabandininkai su cigaretėmis prasliūkina iš tolo. Sodyba yra žmogaus intervencija į gamtą. 

Kodėl taip yra? Žmogus nori būti gamtoje. Ne kiekvienas, bet yra tokia grupė žmonių. Jis pavargsta nuo miesto, asmeninės erdvės trūkumo ir ieško ramybės ar tiesiog geros investicijos į žemę už miesto ribų. Taip atsiranda (ar paveldimos) sodybos. 

Bėda tame, kad vos gavęs juridinę nuosavybės teisę žmogus pradeda intervenciją į gamtą. Ir štai čia prasideda nemalonumai. 

Sodybose (nepriklausomai nuo jų vertės, dydžio ir įvaizdžio) laimingi esti tik tie žmonės, kurie supranta, kad kovoti su gamta yra beprasmiška. Žmogus šios kovos niekada nenugalės, o jei ir nugalės - jis nesijaus laimingas. Laimingi esti tie, kas prisitaiko prie gamtos ir gyvena jos rimtu, netrukdo jai vystytis, o savo reikmėms pritaiko tik tą gamtos dalį, kurios reikia žmogaus poreikiams. Ne viską, o tik tiek, kiek reikia ir tiek, kiek geba. Tokie žmonės, gyvendami santarvėje su gamta, esti laimingi. Jie džiaugiasi juos supančia aplinka ir dalinasi šiuo džiaugsmu su kitais.

Antroji grupė (nelaimingieji) vykdo nesibaigiančią kovą su gamta ir pavargsta kaip kare. Šio begalinio nuovargio fone jie bando sau įteigti, kad sodyba kaip ir yra gerai, bet "mintys kyla visokios". Jie nesitaiko su gamta. Jie bando perkelti savo miestietiškas vizijas ir įvaizdžio lūkesčius į ten, kur to visai nereikia. Jie bando perlaužti gamtą taip, kad ji gyventų pagal žmogaus norus. Ir tam jie investuoja nesvietiškai didelius energijos ir finansų kiekius. Ir vis tiek esti nelaimingi. Net ir tada, kai rezultatas panašus į pirminius įsivaizdavimus.

Kame bėda? Visų pirma - lūkesčiuose. Žmonės yra matę kaip atrodo iščiustytos vasaros rezidencijos modistų žurnaluose, internetuose , televizoriuose ir gal net gyvai. Tačiau jie nepagalvoja kiek žmonių ir pinigų bei laiko buvo investuota siekiant rezultato. Ne. Užkadrinės detalės nesvarbu. Ir man taip reikia. Reikia taip ir ne kitaip.

Antra priežastis - vartotojiška visuomenė mus išmokė gyventi, kad viskas turi būti čia ir dabar. Ne po metų, penkerių ar (neduokdie) dešimties. Rudenį nusipirkom? Pavasarį jau turi būti! Rąstų ar betono troba, terasa į vakarus, golfui tinkama pievelė prieš namus, pirtis ant ežero kranto (nėra ežero? noriu ežero!!!), penkiametis sodas šalia pirties ir šimtamečių liepų alėja šalia keliuko. Dar kieme, kad hamakui būtų kur kaboti, kai skaitysiu Murakamį. Dar reikia akmeninio lauko židinio ir sendinto medžio pavėsinės, kur bus dedamos žemuogės ant smilgų, kurios bus tik foninė detalė ąsotėliui su pienu ir šviežiai kepta duona - instagraminsim ir feisbūkinsim!

Ir kai visa tai neįvyksta ir nepavyksta - žmogus sodyboje pasijunta blogai. Jis dirba, aukoja laisvalaikį, lieja prakaitą, meta milžiniškus pinigus - o žemuogių ant smilgos ant sendinto stalo hamako fone su Murakamio tomeliu kaip nėra taip nėra... 

Ką daryt?

Visų pirma - susitaikyti su savimi ir gamta. 

Nebandykite jos nugalėti. Prisiderinkite prie jos. Apsiimkite tiek, kiek patys sugebate nuveikti, kai ne būsimas rezultatas, o visų pirma pats procesas teikia džiaugsmą. Kažkuris CCCP stand up komikas - klasikas (berods Žvaneckis) yra pasakęs: su(si)mažinkite reikalavimus ir džiaukitės gyvenimu!

Žingsnis po žingsnio gamtoje ilgainiui taps jūsų geidžiamu rezultatu. Tačiau svarbu, kad ir siekimo procesas džiugintų. Antraip - bus ilga kančia ir trumpas atpildas.

Nesiekite perfekcionizmo gamtoje. Ji savaime ir savitai yra tobula. Tik jums atrodo, kad viskas turi būti kitaip, nes taip, kaip yra dabar yra nesamonė (copyleft A.U.). Jeigu ieškote sterilumo - nevažiuokite iš miesto. Susikurkite savo mikrokosmosą ir viskas bus gerai net neišvažiavus už miesto ribų. 

Jeigu norite pailsėti - palikite savo įvaizdžio eilutę mieste ir pasinerkite į gamtos glėbį. Čia jūs niekam neįdomus. Susitaikykite su savimi ir mėgaukitės jus supančia gamta. Sustokite. Įkvėpkite. Užsimerkite. Ir pajusite, kad Murakamiškas dzen yra aplink jus - tiesiog reikia ištiesti ranką. Ne link apžėlusios svogūnų lysvės ir vystančių braškių. Link vėjyje svyruojančių smilgų. Tolumoje ošiančių pušų. Virš galvos plaukiančių dovanų. Nustokite kovoti su gamta ir savimi - jūs esate niekam neįdomūs ir kova vyksta tik jūsų galvose. Tiesiog praleiskite laiką savo malonumui. Išmokite būti su savimi. Gamtoje. Ir tada pasijusite laimingi. Ir tada instagraminsite žiedus tarp žiedų ir uogas juose. Nes tai bus svarbiau, nei preciziškai nupjauta žolė.

Ne viskas prarasta. Išmokite sustoti. Ir mėgautis akimirka. Pradėkite ją pasatebėti. Arba - suvokti, kad "sodybos pavalkai" skirti ne jums. Tuomet nusipirkite laivę. Arba - pasistatykite. Arba - čioperį ir odines kelnes. Arba - bungalą Indijos paplūdimyje. Svarbu, kad būtumėte laimingi. Nesvarbu - sodyboje, kelyje ar ant vandens.  Svarbu - laimingi, kai esate patys su savimi. 

p.s. nuotrauka daryta šiandien ryte - veik istorinė. Šiandien šabakštynų vietoje jau iškastas tvenkinys, kuris yra didesnis nei dažnas namo sklypas sostinėje. Tačiau tai - visai kita istorija. Bet na gi nu iliustracijos reikia argi ne? :)
 ·  Translate
17 comments on original post
1
Add a comment...
Have him in circles
403 people
Darbų Sauga's profile photo
Būkime vieningi's profile photo
Renatas Puidokas's profile photo
Nijolė Ramonienė's profile photo
Tar Tom's profile photo
Tadas Silas's profile photo
Tomas Aleksiejūnas's profile photo
#birdsonwire's profile photo
Smeliai's profile photo

Arūnas Liuiza

Shared publicly  - 
 
Partijų „šeimos“ medis: http://partijos.cal.lt/ Work in progress. Socdemai nebaigti ir dar mažiukių visokių nesurankiojau.
 ·  Translate
Lietuvos politinių partijų geneologinis medis. V0.1 alpha.
29
3
Karolis Sankauskas's profile photoSkirmantas Tumelis's profile photoDarius Vainilavičius's profile photoDominykas Blyžė's profile photo
13 comments
 
Puikus darbas. +1
 ·  Translate
Add a comment...

Arūnas Liuiza

Shared publicly  - 
 
Vakar nustebau, pamatęs, kad Darbo partija turi daugiausiai (daugiau nei 24 tūkst. narių). Panašu, kad viskas vyko per M&A :)
 ·  Translate
1
Povilas Poderskis's profile photoArūnas Liuiza's profile photo
2 comments
Add a comment...

Arūnas Liuiza

Shared publicly  - 
 
Tokį esu ir aš pasigavęs kelyje iš Kauno į Druskininkus. Tiesa, nuo ta pačia kryptimi važiavusio tralo, ir tik truputį apibraižė vartotojo dureles. Spėjau pasitraukti šiek tiek.
 ·  Translate
1
Arūnas Liuiza's profile photoVyne Tu's profile photo
3 comments
Vyne Tu
 
Manau, kas tas furistas nematė, o ir aš nepamačiau ar nuo stebulės atitrūko ar atsarginį pametė, bo žiūrėjau it gilavandenio krabo iššokusiomis akimis į pareinantį per patį kapoto vidurį ratą. Ačiū Diev, paskutinę akimirką nukreivojo pro šalį, bet galėjo būti kaip tuose vaizdeliuose.:(
 ·  Translate
Add a comment...

Arūnas Liuiza

Shared publicly  - 
1
Darius Šimoliūnas's profile photoArūnas Liuiza's profile photoPaulius Šukys's profile photo
3 comments
 
Asmeniškai skamba kaip pseudo frankenšteiniškumas
 ·  Translate
Add a comment...
 
And that is how shit happens. #foundontwitter  
6
1
Arūnas Liuiza's profile photoSkirmantas Tumelis's profile photo
2 comments
 
Belekaip ;)
Add a comment...

Arūnas Liuiza

Shared publicly  - 
 
užėjau, vadinasi, naujienų paskaityti...
 ·  Translate
2
Darius Vainilavičius's profile photoArtūras M.'s profile photoArūnas Liuiza's profile photo
5 comments
 
+Artūras M. nebūtinai. Ir aš visada turiu teisę balsuoti kojomis - t.y. eiti ten, kur vaizdas tenkina. Nebūtina užsiimti vagystėm.
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
403 people
Darbų Sauga's profile photo
Būkime vieningi's profile photo
Renatas Puidokas's profile photo
Nijolė Ramonienė's profile photo
Tar Tom's profile photo
Tadas Silas's profile photo
Tomas Aleksiejūnas's profile photo
#birdsonwire's profile photo
Smeliai's profile photo
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Kaunas, Lithuania
Links
Contributor to
Work
Occupation
freelance web delveloper, kaunozinios.lt chief-editor, Kaunas college lecturer
Employment
 • Tribuna.lt
  Founder, 2013 - present
 • Freelance
  Web developer, 2000 - present
 • Kaunas College
  Assistant Lecturer, 2009 - present
 • Kaunas College
  Engineer, 2010 - present
 • KaunoZinios.lt
  Chief-editor, 2009 - 2012
 • ITMC
  Lecturer, 2009 - 2011
Basic Information
Gender
Male
Relationship
Married