👁‍🗨 سه روزه كه مردم سيستان و بلوچستان گرفتار باران و سيل هستند، خونه هاشون رو سرشون داره خراب ميشه، دريغ از يك خبر

👁‍🗨 ايران فقط تهرانِ مثه اينكه، فقط اونجاست كه برف مياد، بارون مياد، سيل مياد، فقط اونجاست ك خونه ها خراب ميشن، رَنج مردمان ساير شهرها اصن ديده نميشه

👁‍🗨 اینجا مادرای باردار و مریضای اورژانسی رو با لودر از سیلاب رد میکنن تا برسوننشون به بیمارستان , الان اینجا همه منتظر رسیدن لودر هستن

📝 جملاتِ بالا توییت های امروز صبحِ "نوید برهان زهی" یکی از معدود کاربرانِ توییتر از سیستان و بلوچستان است. توییت‌ها حاوی تصاویری‌ست که از امدادرسانی و احداث چادر در ایرانشهر، بزمان و بمپور حکایت دارد. پس به گمانم بغضِ نوید به سبب عدم پرداختِ رسانه‌هاست.

می‌دانم این ایام و این روزها سراسر غم و غصه بوده و توان آدم برای شنیدن "بغض" حدی دارد، اما فکر میکنم انتظار قابل درکی‌ست که شهروندان سایر شهرها بجز شهرستانِ تهران هم حقی بر دوش رسانه‌ها دارند و باید مشکلات و گرفتاری‌هایشان به همان مقدار دیده شود. "دیده شدن" هم صرفاً برای رسیدگی نیست، بلکه ابتدا همدردی و سپس اطمینان خاطری‌ست برای ساکنان یک منطقه. و این چیزی‌ست که غالباً اتفاق نمی‌افتد.

عدم توجه به این موضوع، شکاف میان پایتخت و سایر شهرهای کشور را عمیق‌تر می‌کند. شکافی که عمده‌ی آن محصولِ تمرکز گرایی‌ست و بخشی از آن هم مربوط به عدم پراکندگی رسانه‌ها در کل کشور. بخش دوم اما به گمانم با اهتمام فعالین رسانه قابل ترمیم است. از مسئولینِ خوش‌نشین که انتظاری نیست ولی کاش روی وایت‌برد رسانه‌های کشور دُرشت نوشته شود ایران فقط تهران نیست!


Shared publiclyView activity