Profile cover photo
Profile photo
Altimetr.pl - Baza podjazdów rowerowych
5 followers -
Polska baza podjazdów rowerowych. Możesz dodać podjazd, zdobywasz profil...średnie nachylenia.
Polska baza podjazdów rowerowych. Możesz dodać podjazd, zdobywasz profil...średnie nachylenia.

5 followers
About
Posts

Post has attachment
Ostatnio dostałem podjazd Passo Sella z Dolomitów. Warto zauważyć iż jest to już 50-ty podjazd z Włoch. W bazie są już słynny Zoncolan, Stelvio czy Mortirolo, co oznacza że europejska baza wyraźnie się powiększa.

Zapraszam do dodawania podjazdów nie tylko z Polski. Baza Europejska jest już całkiem przyzwoita.
Add a comment...

Post has attachment
Długo czekałem na ten podjazd. Pico de Veleta to najwyżej położony asfalt w całej Europie, mimo że sama końcówka szutrowa. Droga ma też największe przewyższenie w całej bazie. Prawie 45 kilometrów podjazdu o nachyleniu blisko 6%. Trasa jest w Hiszpanii w górach Sierra Nevada.
Add a comment...

Post has attachment
Kilka dni temu dodałem podjazd do jeziora Grosser Oscheniksee w Austrii. Przyznam szczerze, że do tej pory nic o tym podjeździe nie wiedziałem, a trasa naprawdę niesamowita. Wąska droga na wysokość 2394 m n.p.m., prawie 1700 metrów przewyższenia i praktycznie cały czas trzyma ponad 12% z fragmentami dochodzącymi do 20%. Podjazd objął zdecydowane prowadzenie w rankingu na najtrudniejszy podjazd w bazie.

Na części podjazdu znajduje się też najtrudniejszy fragment do wjechania bez zatrzymania w bazie Altimetru. Odcinek ten ma długość 10,2 km o nachyleniu średnim 12,8% (!!!). Ten podjazd to prawdziwa masakra.
Add a comment...

Post has attachment
Wczoraj dostałem maila z zapytaniem dlaczego zniknął z bazy podjazd Hrobacza Łąka. Nic bardziej mylnego, Hrobacza Łąka ciągle jest podjazdem kultowym w Beskidzie Małym i oczywiście nadal w bazie jest.

Zresztą każdy podjazd który został dodany do bazy, ciągle w niej istnieje. Jeśli chodzi o Hrobaczą Łąkę około tydzień temu po sugestiach w komentarzach zmieniłem status podjazdu jako "szosa+szuter". Osobiście nigdy tego podjazdu nie jechałem, ale z tego co mówią inni z asfaltu niewiele tam już zostało. Podjazd więc nie zniknął z bazy a tylko z rankingów podjazdów szosowych.
Podjazd w rankingu najtrudniejszych podjazdów szosowych i szutrowych zajmuje 5. miejsce w Polsce.

Swoją drogą, jeżeli ktoś uważa, że jakiś podjazd w bazie nie powinien być rankingu zakwalifikowany jako szosowy piszcie. Spróbujemy wspólnie sprawę omówić.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Lubie dodawać takie podjazdy. Potwornie trudna ponad kilometrowa końcówka o nachyleniu średnim około 16% i z fragmentem ponad 20%. Podjazd znajduje się w Beskidzie Żywieckim i z miejsca został najtrudniejszym podjazdem w tym regionie.
Add a comment...

Post has attachment
Przepraszam wszystkich, ale w ostatnich tygodniach niestety nie dodawałem podjazdów, gdyż postanowiłem pojechać na urlop bez laptopa. (Polecam... urlop bez laptopa jest suuuper)

Od dziś nadrabiam zaległości. Już dziś passo Gavia, Kaurnetal oraz świetny podjazd z Czarnogóry. Warto zwrócić też uwagę na krótki bardzo stromy podjazd z Polski - Kocierz Moszczanicki.
Add a comment...

Post has attachment
W ostatnich dniach wstawiłem na główną stronę wyszukiwarkę podjazdów. Wystarczy wpisać miejscowość, by po chwili wyświetlić ranking najtrudniejszych jak i wszystkie możliwe rankingi podjazdów w okolicy.

 Początkowy zasięg to 30 kilometrów w pobliżu miejscowości, ale można sobie samemu zmienić zasięg na mniejszy lub większy. Można wyświetlić zarówno najwyższe podjazdy jak i najtrudniejszy kilometr, czy też najtrudniejsze fragmenty podjazdów. Zapraszam do przetestowania  wyszukiwarki.
Add a comment...

Post has attachment
Dziś dodany został podjazd Punta Veleno  z okolic Jeziora Garda. Podjazd jest wyjątkowo stromy i wyszedł na prowadzenie w rankingu na najbardziej trudny fragment trasy w bazie. 
Podjazd był w 2012 na wyścigu Giro del Trentino, gdzie fantastycznie pojechał Sylwester Szmyd zajmując drugie miejsce.
Add a comment...

Post has attachment
Jakiś czas temu na stronie głównej pokazałem specjalne zestawienia fragmentów podjazdów bez wypłaszczenia dla polski i całej bazy. Są to fragmenty trasy na których podjazd cały czas „trzyma”. 
Wypłaszczenie oznacza odcinek o nachyleniu poniżej 7%, a dla superstrome odcinków 9%. 

Od wczoraj zestawienia fragmentów podjazdów bez wypłaszczeń  są dostępne dla każdego kraju, regionu a nawet i okolic miast. Wystarczy wejść w zakładkę RANKING PODJAZDÓW i wybrać ranking Najtrudniejsze fragmenty podjazdów lub Superstrome fragmenty podjazdów.  

Zestawienia te można śmiało traktować za najtrudniejsze podjazdy do wjechania bez zatrzymania.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded