Profile

Cover photo
Alireza Majidi
16,706 followers|6,237,631 views
AboutPostsCollectionsPhotosYouTube+1'sReviews

Stream

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
تسوایگ در ۲۸ نوامبر سال ۱۸۸۱ در وین اتریش به دنیا آمد. این رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، روزنامه‌نویس اتریشی بود با سربرآوردن ناسیونال‌ سوسیالیسم در آلمان و ضمیمه شدن اتریش به آلمان نازی، در سال ۱۹۳۴ ناچار به ترک اتریش شد و به لندن گریخت. پس از آغاز جنگ جهانی دوم، اشتفان تسوایگ تبعیت بریتانیا را پذیرفت ولی در لندن طاقت نیاورد و از طریق آمریکا، آرژانتین و پاراگوئه، سرانجام در سال ۱۹۴۰ به برزیل رفت. اشتفان تسوایگ در تاریخ ۲۳ فوریه ۱۹۴۳ میلادی، در تبعیدگاه خود در برزیل، به زندگی خود پایان داد و به هم‌راه همسرش خودکشی کرد...

 ·  Translate
پیش از این در «یک پزشک»، کتاب خوب شطرنج‌‌باز تسوایگ را معرفی کرده بودم. اما به مناسبت زادروز تسوایگ این بار قصد دارم، کتابی جدی‌تر از او را معرفی کنم. تسوایگ در ۲۸ نوامبر سال ۱۸۸۱ در وین اتریش به دنیا آمد. این رمان‌نویس، نمایشنامه‌نویس، روزنامه‌نویس اتریشی بود با سربرآوردن ناسیونال‌ سوسیالیسم در آلمان و …
8
Add a comment...

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
از دیروز، یعنی در همان زمانی که در غوغای معرفی گلکسی نوت ۷ سامسونگ بودیم، اینستاگرام ویژگی جدید را به نام داستان یا stories را معرفی کرد.

پیش از هر چیز باید بگویم که این ویژگی تقریبا کپی برابر با اصل ویژگی سرویس اسنپ‌چت است و به همین خاطر فیس‌بوک- مالک اینستاگرام- بسیار مورد انتقاد و نیز تمسخر قرار گرفته است.
فلسفه اولیه راه انداختن بخش داستان یا stories در اینستاگرام چیست؟

این بخش طوری طراحی شده است که کاربران بتوانند داستان ۲۴ ساعت از زندگی خود را در قالب عکس، ویدئو  و نوشته‌های روی آنها روایت کنند. مثلا اگر شما به مسافرت یا کنسرت رفته‌اید، می‌توانید در این بخش به صورت عکس/ویدئو/نوشته حال و هوای ۲۴ ساعت خود را با کاربران دیگر به اشتراک بگذارید.
 ·  Translate
از دیروز، یعنی در همان زمانی که در غوغای معرفی گلکسی نوت ۷ سامسونگ بودیم، اینستاگرام ویژگی جدید را به نام داستان یا stories را معرفی کرد. پیش از هر چیز باید بگویم که این ویژگی تقریبا کپی برابر با اصل ویژگی سرویس اسنپ‌چت است و به همین خاطر فیس‌بوک- مالک اینستاگرام- بسیار مورد انتقاد …
14
Add a comment...

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
یک سری از عکس‌هایتان در یک مراسم مهم، مثلا مراسم ازدواجتان، با اندام واقعی‌تان تناسب ندارد؟!

گرچه نوع پوشش شما می‌تواند در چاق یا لاغر به نظر رسیدن شما مؤثر باشد، اما باید بگوییم که واقعا تکنیک عکاسی هم می‌تواند در این امر مقصر باشد!

بله، این ادعا که از نظر بیشتر ما به شوخی می‌ماند و طبق آن ما در عکس‌ها سه چهار کیلوگرم، چاق‌تر هستیم، می‌تواند تا حدی درست باشد.
 ·  Translate
یک سری از عکس‌هایتان در یک مراسم مهم، مثلا مراسم ازدواجتان، با اندام واقعی‌تان تناسب ندارد؟! گرچه نوع پوشش شما می‌تواند در چاق یا لاغر به نظر رسیدن شما مؤثر باشد، اما باید بگوییم که واقعا تکنیک عکاسی هم می‌تواند در این امر مقصر باشد! بله، این ادعا که از نظر بیشتر ما به شوخی …
11
Add a comment...

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
یک شرکت زیرمجموعه کنسرسیوم CityBridge به نام LinkNYC ، در پی توافق با شهرداری نیویورک، در نظر دارد در محل کیوسک‌های قدیمی تلفن و نیز مکان‌های دیگر، کیوسک‌های وای فای نصب کند. با این کیوسک‌ها مردم می‌توانند به اینترنت بسیار سریع از طریق وای فای متصل شوند. به علاوه با این کیوسک‌ها می‌توانند گجت‌هایشان را شارژ کنند.

برد وای فای این کیوسک‌ها حدود ۳۰ متر است و کاربران باید نخست با ایمیل، گجت‌هایشان را ثبت‌نام کنند تا بتوانند از خدمات آنها استفاده کنند.

طبق یک برنامه جاه‌طلبانه قرار است ۷۵۰۰ کیوسک وای فای در سطح شهر نصب شود.
 ·  Translate
یک شرکت زیرمجموعه کنسرسیوم CityBridge به نام LinkNYC ، در پی توافق با شهرداری نیویورک، در نظر دارد در محل کیوسک‌های قدیمی تلفن و نیز مکان‌های دیگر، کیوسک‌های وای فای نصب کند. با این کیوسک‌ها مردم می‌توانند به اینترنت بسیار سریع از طریق وای فای متصل شوند. به علاوه با این کیوسک‌ها می‌توانند گجت‌هایشان را …
27
1
Add a comment...

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
انتظار می‌رود که گوگل در ادامه سال میلادی جاری، سرانجام از گوشی موبایل اختصاصی خود رونمایی کند. برخی بر این گمانند که این گوشی انقلابی‌ترین گوشی‌ از سال ۲۰۰۷، یعنی از زمانی که اپل، آی‌فون را معرفی کرد، باشد.
البته همان طور که می‌دانید پیش از این گوگل با مشارکت سازندگان سخت‌افزار و گوشی، گوشی‌های نکسوس را با برند گوگل وارد بازار کرده بود، اما تا به حال پیش نیامده بود که از اغاز تا پایان ساخت یک گوشی، مستقیما زیر نظر خود گوگل باشد.
انتظار می‌رود که گوشی گوگل در ابتدا در دسترسی توسعه‌دهندگان قرار بگیرد و سپس در سال ۲۰۱۷، در دسترس همگان باشد.
پروژه گوگل برای ساخت گوشی‌های ماژولار، که موسوم به پروژه آرا Ara است، چیزی نیست که تضمینی برای موفقیت آن باشد
 ·  Translate
انتظار می‌رود که گوگل در ادامه سال میلادی جاری، سرانجام از گوشی موبایل اختصاصی خود رونمایی کند. برخی بر این گمانند که این گوشی انقلابی‌ترین گوشی‌ از سال ۲۰۰۷، یعنی از زمانی که اپل، آی‌فون را معرفی کرد، باشد. البته همان طور که می‌دانید پیش از این گوگل با مشارکت سازندگان سخت‌افزار و گوشی، گوشی‌های ...
26
2
tenthwindow's profile photoAnahita Parsa's profile photo
2 comments
 
جالب بود
 ·  Translate
Add a comment...

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
یک تایپیست با شرایط زیر به صورت تقریبا تمام‌وفت:
- وقت‌شناس و آنلاین و منظم و دقیق
- دقت در تایپ نیم‌فاصله و نقطه‌گذاری
کسانی که دارای شرایط هستن با ایمیل
alirezamajidi@gmail.com
تماس بگیرند
 ·  Translate
13
2
Mar Jan's profile photoHamed T.k.i's profile photo
2 comments
 
علیرضا جان سایتتون و معرفی کردم به یکی دو تا از وبمستران همکارم جهت ریپورتاژ بهتون ایمیل دادن ، پاسخ ندادین . گفتم بهتون اطلاع بدم . ممنون .
+Alireza Majidi​
 ·  Translate
Add a comment...

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
j
14
1
همه روزها's profile photoBahador A.H,B's profile photoabolfazl baghcheghi's profile photoمهپویا دماوند's profile photo
15 comments
 
🆎
Add a comment...

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
معمولا شبکه‌های اجتماعی در ایران جایی نیستند که در آنها کسی به کتاب و ترجمه یک کتاب تازه، توجه کند. در این شبکه‌ها همه چیز با سرعت می‌گذرد، آنها ملقمه‌ای هستند از راست و دروغ و خبرهای سطحی سیاسی بدون تحلیل، عکس‌های و ویدئوهای سرگرم‌کننده، استیکرهای بامزه. این همه هیاهو، مگر فرصتی برای صحبت در …
19
Add a comment...

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
مایکروسافت ساتیا نادلا، خیلی وقت‌ها کارهایی می‌کند که با رفتار آن مایکروسافت عبوث و سنتی، متفاوت است. گاهی این کارهای مایکروسافت ما را به یاد شرکت گوگل در دوره جوانی‌اش می‌اندازد!

در این راستا مایکروسافت به تازگی یک اپلیکیشن عکس برای iOS عرضه کرده است که کار با آن بسیار ساده است و کارایی بسیار خوبی دارد.

اسم این اپلیکیشن Pix است. وقتی با پیکس عکسی می‌گیرید اصلا نیازی نیست که هیچ تنظیماتی انجم بدهید، فقط باید دوربینتان را متوجه سوژه کنید و دکمه ثبت عکس را بفشارید. همین! بقیه کارها را خود اپلیکیشن پیکس می‌کند.

بیایید کیفیت عکس‌های اپلیکیشن استاندارد عکس اپل را با پیکس مقایسه کنیم ...
 ·  Translate
مایکروسافت ساتیا نادلا، خیلی وقت‌ها کارهایی می‌کند که با رفتار آن مایکروسافت عبوث و سنتی، متفاوت است. گاهی این کارهای مایکروسافت ما را به یاد شرکت گوگل در دوره جوانی‌اش می‌اندازد! در این راستا مایکروسافت به تازگی یک اپلیکیشن عکس برای iOS عرضه کرده است که کار با آن بسیار ساده است و کارایی بسیار …
13
Add a comment...

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
عکسی اول این پست، با یک دوربین ساده لایکا و لنز mm35 ثبت شده است این عکس در دسامبر سال ۱۹۴۸ در شانگهای چین گرفته شده است.

در آن زمان مجله تایم، برسون را به چین فرستاده بود تا عکس‌های خبری از دوره گذار چین به کمونیسم را تهیه کند. ارزش پول کاغذی در آن زمان از بین رفته بود، طوری که حزب حاکم ناسیونالیست چین، تصمیم گرفت به جای پول، ۴۰ گرم طلا به ازای هر شخص توزیع کند. همین امر باعث ایجاد صف‌های طولانی و ازدوحام مردم و حتی تلافات ناشی از خفگی شد.

این‌ عکس دارای ترکیب‌بندی‌های بسیار قوی و استوار است
 ·  Translate
هانری کارتیه‌ برسون‌ در‌ سال ۱۹۰۸ در شانتلو فرانسه به دنیا آمد. نخست به آموختن نقاشی پرداخت و سپس‌ در‌ ۱۹۳۰ به صورت جدی به عـکاسی عـلاقه‌مند شـد‌ و در‌ سال ۱۹۳۶ به فیلم‌سازی روی آورد و به عـنوان دسـتیار کـارگردان فرانسوی ژان رنوار به کار فیلم‌سازی پرداخت و در ساخت‌ فیلم‌های‌ «گردش‌ در صحرا» …
23
2
مریم الماسی's profile photo
 
ببخشید کامنت بیربط به پست میدم. پیشاپیش عذرمیخوام.
یک سوال داشتم. من کالکشن ساختم چه جوری میتونم پستهای قبلیم رو بفرستم توی اون کالکشن؟؟ از منوی پست میرم همچین گزینه ای نداره.
 ·  Translate
Add a comment...

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
اعتیاد یک بالای خانمانسوز است و مبارزه با آن و ترک اعتیاد، مسلما کار ساده‌ای نیست.
شیوه‌های روتین دادن تجویز داروهای خوراکی، برای ترک اعتیاد، خالی از اشکال نیست و نیازمند مراجعه منظم و مکرر مددجو به پزشک و مراکز ترک اعتیاد، برای دریافت دارو است. ضمن اینکه در بازه‌های زمانی خاصی، در چرخه توزیع دارو، مشکلات خاصی هم پیش آمده بود.
اما در این پست ما می‌خواهیم شما را با یک شیوه نوین درمان اعتیاد آشنا کنیم، شیوه‌ای که همین یک ماه پیش، سازمان غذا و داروی آمریکا، مجوز استفاده همگانی از آن را صادر کرد.
 ·  Translate
اعتیاد یک بالای خانمانسوز است و مبارزه با آن و ترک اعتیاد، مسلما کار ساده‌ای نیست. شیوه‌های روتین دادن تجویز داروهای خوراکی، برای ترک اعتیاد، خالی از اشکال نیست و نیازمند مراجعه منظم و مکرر مددجو به پزشک و مراکز ترک اعتیاد، برای دریافت دارو است. ضمن اینکه در بازه‌های زمانی خاصی، در چرخه توزیع ...
13
2
Add a comment...

Alireza Majidi

Shared publicly  - 
 
فکر کنم به لطف تلگرام و نیز دیگر شبکه‌های اجتماعی، شما داستان هیچان‌انگیزی در مورد داستان زندگی پوتین را خوانده باشید.

قضیه از این قرار است:

هیلاری کلینتون، در سال ۲۰۱۴، کتابی منتشر کرد که در مورد خاطرات دوران تصدی وزارت امور خارجه‌اش بود. نام این کتاب «انتخاب‌های سخت» است و در ایران هم به فارسی ترجمه شده است.

در بخشی از این کتاب، او نوشته است که در سال ۲۰۱۲ در نشست همکاری های اقتصادی آسیا-پاسفیک به میزبانی روسیه در شهر “ولادی وستک” شرکت کرده بود و در حاشیه این نشست ملاقاتی با پوتین داشت. در اینجا بود که روایت هیجان‌انگیزی از زبان او نقل می‌کند ....
 ·  Translate
فکر کنم به لطف تلگرام و نیز دیگر شبکه‌های اجتماعی، شما داستان هیچان‌انگیزی در مورد داستان زندگی پوتین را خوانده باشید. قضیه از این قرار است: مهمترین خبرهای علم و فناوری محل تبلیغ متنی طلایی شما محل تبلیغ متنی طلایی شما هیلاری کلینتون، در سال ۲۰۱۴، کتابی منتشر کرد که در مورد خاطرات دوران تصدی …
21
Add a comment...
Alireza's Collections
Story
Introduction
وب‌گرد مبتلا
Basic Information
Gender
Male
Work
Occupation
physician
Employment
  • physician, present
Links
Contributor to
Alireza Majidi's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
نجواهایی از تاریخ ; صداهای ضبط شده از خبر فوت افراد مشهور - یک پزشک
1pezeshk.com

گذشت زمان هرچیز بی ارزشی را می تواند تبدیل به طلا کند. صداهایی که امروزه ضبط می شوند و ارزش خاصی ندارند می توانند در آینده به عنوان بخشی از

پی سی دانلود
p30download.com

دانلود رایگان، سایت دانلود با لینک مستقیم، از دانلود لذت ببرید!، دانلود نرم افزار، دانلود برنامه و بازی موبایل، دانلود بازی، دانلود کتاب، دا

caffè ristretto
cafferistretto.blogspot.com

giovedì 8 dicembre 2011. Cesare Prandelli. پنج شنبه هشتم دسامبر چزاره پراندللی سرمربی تیم ملی فوتبال ایتالیا با لباس بابانوئل در حال جمع آور

گزاره‌ها » لینک‌های هفته (۶2)
gozareha.com

گزارهها. يادداشتهايي دربارهي مديريت و مشاورهي مديريت، آيتي و زندگي. خانه; دربارهی من; خدمات من; آرشیو پستهای لینکهای هفتهی گزارهها; تماس با

گزاره‌ها » حرفه‌ای‌ها (10)
gozareha.com

۲۵ تیر ۱۳۹۱ علی نعمتی شهاب دیدگاهتان را بنویسید دیدگاه های این نوشته. ـ هر چه مهارتت بیشتر شود، حس مسئولیتت افزایش مییابد. ـ همینگوی معتقد ب

خوابگرد -
www.khabgard.com

در دو ماه اخیر هیچ تماس و ملاقات و حتا گفت‌وگویی با ایشان نداشته‌ایم. خواست‌مان در آستانه‌ی سومین سال حبس غیرقانونی آن‌ها که بیش‌تر به آدم‌ر

مهدوی‌کیا: اسطوره می‌ماند | یک پزشک
1pezeshk.com

فرانک مجیدی: برنامه‌ی پایانی «نود» در سال ۱۳۹۱ بر خلاف دو سال گذشته که با دعوت از هنرمندانِ طنزپرداز به شوخی و خنده می‌گذشت، با بررسی اتفاقی

خاموشی گوگل‌ریدر اشتباه دیگری از گوگل | عصیان :: نیما اکبرپور :: Nima Ak...
osyan.net

خاموشی گوگل‌ریدر اشتباه دیگری از گوگل. ۲۴ اسفند ۱۳۹۱. rss-death برداشتن خاصیت شبکه اجتماعی از گوگل‌ریدر نخستین ضربه‌ای بود که گوگل به این سر

Iran App Festival
iranappfest.com

همایش تخصصی نرم افزارهای موبایل و موبایل وب ایران

ای خود ِ آزادی، اتفاق افتادی
raaheman.wordpress.com

بارها و بارها گفته‌ام که نوشتن از تو ساده نیست. اما اتفاقی که این روزها برای من و تو افتاده تا ما شده‌ایم را هر چقدر هم که نوشتنی نباشد، بای

ReaderSharer Brings Sharing Options Back to Google Reader in Firefox and...
feeds.gawker.com

Chrome/Firefox (Greasemonkey): If you're not a fan of the Google+ integration in Google Reader or you simply wish you could still use the ol

New Technology Gives Different Meaning to Touchscreen Phones
www.androidauthority.com

@androidauth. Android Authority. Home; News; Phones; Tablets; Apps; Reviews; Vs; How To. Trending Tags: #Apple#AT&T#HTC#Ice Cream Sandwi

دیزاین در برابر هنر | پیکسلر
www.pixeler.ir

هر پروژه ای نیاز به دیزایندارد . نحوه تجزیه و تحلیل ، اجرا و پایان یک پروژه باید دیزاین یا طراحی شود . آیا مفهوم دیزاین با مفهوم هنر برابر ا

10 Best Sexy Anime Movies
www.screenjunkies.com

Check out 10 Best Sexy Anime Movies in Movies Movie Lists and more entertainment news for guys at Screen Junkies.

ساخت اولین فیلم بلند با نوکیاN8؛ این بار یک کارگردان ایرانی!
farnet.ir

برای استفاده کامل از نوکیاN8 به عنوان یک دوربین کامل فبلمبرداری و عمق میدان مناسب، عوامل پشت صحنه این فیلم، لنز یک دوربین فیلم‌برداری متعلق

ویدئوهای گلستان علی | گلستان علی
www.golestan-ali.com

در سال 1391 خوشبختانه افتخار این رو داشتیم که برنامه‌های کوتاه در مورد گل و گیاه برای بخش

یک یادداشت شخصی: دین، سیستم عامل و صفحه کلید استاندارد فارسی
jadi.net

سیستم عامل مثل دینه. آدم با یکیش بزرگ می شه و بهش عادت می کنه و یکسری همیشه شروع می کنن به توضیح اینکه چطور سیستم عاملی که باهاش شروع به کار

بازی‌های خنده‌دار - شُمال از شُمالِ غربی
azarm.persianblog.ir

سینما و ادبیات ـ نوشته‌ها و ترجمه‌های نویسنده‌ی این وبلاگ را بی‌اجازه در هیچ سایت، وبلاگ و نشریه‌ای منتشر نکنید.

هجدهمین شماره‌ی ماه‌نامه‌ی تجربه منتشر شد... - شُمال از شُمالِ غربی
azarm.persianblog.ir

سینما و ادبیات ـ نوشته‌ها و ترجمه‌های نویسنده‌ی این وبلاگ را بی‌اجازه در هیچ سایت، وبلاگ و نشریه‌ای منتشر نکنید.

1 review