Profile cover photo
Profile photo
Ali Irani
4,550 followers -
شاعری وام گرفت، شعرش آرام گرفت!
شاعری وام گرفت، شعرش آرام گرفت!

4,550 followers
About
Posts

Post has shared content
کلیشه‌های تخریبی مانع همدلی هستند

گاهی می‌گویند با آنهایی که در ۸۸ و بعد از آن اذیت شدند همدلی کنیم بنده هم دلم می‌خواهد دشمنی‌ها برطرف شود اما تا وقتی گارد دارند و به تکه و کنایه عادت کرده‌اند غیرممکن است. یک کلیشه‌های تخریبی برای خودشان ساخته‌اند که اغلب آلوده به دروغ است و همیشه هم تکرارشان می‌کنند. تا این روحیه را کنار نگذارند و ‌کلان‌نگری را جایش نیاورند همدلی اتفاق نمی‌افتد. این کلیشه‌ها را برای تمسخر و تحقیر یا مظلوم نمایی استفاده می‌کنند در صورتی که بیشترش ساخته خودشان است. مثلا؛ بنده هرگز ندیدم احمدی‌نژاد عکس زن موسوی را بالا بگیرد، این خود موسوی بود که دست زنش را گرفت و همه جا نشان داد. بنده نشنیدم احمدی‌نژاد به همه معترضین گفته باشد خس و خاشاک، این خود سبزها بودند که از خس و خاشاک خوششان آمد و با هیجان به خودشان گرفتند. احمدی‌نژاد هرگز منتقدینش را بزغاله خطاب نکرد، منظورش روشنفکران ضد دین بود و باز اینها به خودشان گرفتند.

در شعار‌های «دیکتاتور کوتوله» و «شنبه قیامت می‌شه» دمکراسی ندیدم، بوی براندازی به مشامم خورد. در حمله به پایگاه بسیج سکوت و مسالمت ندیدم، شعار مرگ و سنگ و کوکتل مولوتوف و آتش دیدم. هرگز نشنیدم رهبری در نماز جمعه دستور سرکوب بدهد، نهایتش گفت به خاطر زورآزمایی شما انتخابات را باطل نمی‌کنم، مسئولیت کارهایتان هم با خودتان است. نمی‌توانم بپذیرم شکست موسوی و کروبی کودتا بوده و طراحیش مثلا با مجتبی خامنه‌ای برای اینکه رهبر بشود! یا اصلا باورم نمی‌شود جنگ خیابانی در روز عاشورا کار آدمهای خداجو باشد، برای ما که اساسا آدم نبودند تا بخواهند خداجو باشند. و باورم نمی‌آید ۹ دی مردم به خطر ساندیس آنطور بیرون ریخته باشند، یا آنها در ۲۵ بهمن به خاطر حمایت از مصر و تونس شلوغ کرده باشند، و منظورشان «اسقاط النظام» نبوده! تا جایی که یادم می‌آید آنها کودکان غزه و لبنان را هم چندان آدم حساب نمی‌کردند.

ساده‌تر از اینها، بنده ندیدم احمدی‌نژاد مادر چاوز را بغل کند، مادر ۹۰ ساله و داغدار چاوز بود که دست‌های احمدی‌نژاد را گرفت، احمدی‌نژاد هم البته توی گوشش نزد و به عقب هلش نداد. یا مثلا نمی‌توانم بپذیرم رهبری تعبیر میکروب سیاسی را خطاب به اشخاص و آدمهای سیاسی گفته باشد، چون جمله‌اش خیلی واضح به آسیب‌های سیاسی و اجتماعی اشاره داشت. ‌و باز باورم نمی‌آید و خیلی باورم نمی‌آیدهای دیگر. بعضی از اینها شاید بی‌اهمیت به نظر برسند اما مجموع‌شان که یک ذهنیت مبتذل و منفی، تکه‌انداز و خودبرتربین اخلاقی ایجاد می‌کند در صورتی که اصلش با دروغ ساخته شده. هنوز هم این روش را ادامه می‌دهند. همه افتخار‌ها و رقصیدن‌ها و تشکر‌های پسا اعتدالی ادامه همان ماجرای پروپاگاندا و فریب است. با دروغگوی شانتاژکار هم نمی‌شود همدلی کرد. اگر پذیرفتند که این بازی‌ها درست نیست آنوقت در مورد بعضی از خواسته‌های مشروع تفاوتی با هم نخواهیم داشت. 
Add a comment...

Post has shared content
سلام
برای یک پروزه جدید مشغول جمع کردن تیم برنامه نویس هستم.
لطفا اگر تمایل به همکاری دارید یا کسی رو می شناسید که دوست داره توی یه تیم برنامه نویس کار کنه به من معرفی کنید
در حال حاضر به این تخصص ها نیاز دارم:

برنامه نویس PHP آشنا با فریمورک و MVC
برنامه نویس فرانت اند آشنا با فریمورک و MVC
طراح UI و UX
برنامه نویس iOS


لطفا دست به دست کنید برسه به دست آدمش
#کاربازار   #بازارکار   #برنامه_نویس   #استخدام   #php  
Add a comment...

Post has attachment
متوسلیان رفت لبنان تا بگه هر جا مظلومی هست، اونجا وطنه. وگرنه مرزهای وطن فقط برا درس جغرافیاس #freemotevaselian

منبع: توییتر
Photo
Add a comment...

ولی توی این سفر اخیر به اوج شهرت خودم پی بردم! هر جا میرفتم میگفتند: «ایرانی؟»
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has shared content
‏امورات هیچ کشوری، مخصوصا جهان سومی، نباید دست بچه ننرهای لوس و درسخونی بیافته که تو عمرشون نازکتر از گل نشنیدن. اینا هر گندی هم که بزنن هر روز انتظار تشویق و جایزه دارن، و اگه کسی بهشون جایزه نده خودشون به خودشون جایزه می‌دن. تنها هنرشون پذیرفتن چیزهایی بوده که بهشون یاد دادند، منبع خارجی رو خدا می‌بینند و خودشون رو هم پیامبرش! نسبت به مردم و فرهنگ خودشون احساس برتری دارند و فکر می‌کنند آسمان شکافته شده و برای هدایت کور و کچل‌های فقیر و بدبخت به زمین افتادند. این حس حقارت و پرستش نسبت به دیگری و حس تکبر و برتری نسبت به خودی بیماری عمومی غربزده‌های جهان سومه. از زمان قجر همین‌ها عامل حراج ایران به قیمت حق دلالی از خدایگان استعمار شدند، و تا خود جمهوری اسلامی هم حیاتشون ادامه داره. حالا جولانشون به حدی رسیده که اعلام کنن کسی که از قدرت ایران دم بزنه آب به آسیاب لولوها می‌ریزه! کنار بکشید و تسلیم شید تا تصویر حقارتتون خش برنداره.
Add a comment...

Post has shared content
روس‌ها زمان احمدی‌نژاد نه تنها کمکی به حل پرونده هسته‌ای نکردند، و نه تنها با تحریم‌ها همراه شدند، که حتی زیر معامله اس - ۳۰۰ هم زدند، درست مثل زمان مصدق که نه تنها یک بشکه نفت هم از او نخریدند، که یازده تن طلای ایران را هم قبضه کردند تا مصدق نتواند کشور را از فلاکتِ تحریم نجات بدهد. روس‌ها البته بعد از کودتا طلب ایران را پس دادند! بعد از آمدن روحانی روس‌ها در همان ماه‌های نخست برای معامله بزرگی به ارزش ۲۰ میلیارد دلار وارد مذاکره شدند، به این ترتیب که ۵۰۰ هزار بشکه نفت تحویل بگیرند و در عوض به ایران کالا و خدمات صادر کنند. بعد از توافق لوزان هم پوتین دستور ممنوعیت تحویل اس - ۳۰۰ را لغو کرد، که طبیعتا شکایت و مطالبهٔ خسارت توسط دولت احمدی‌نژاد را منتفی می‌کند. ماه پیش هم روس‌ها حاضر شده‌اند قراردادی به ارزش ۲۱ میلیارد دلار برای فروش هواپیما و تجهیزات ماهواره‌‌ای با ایران امضا کنند! رفتارشناسی روس‌ها نشان می‌دهد که برای شکستن استقلال و قدرت ایران حاضرند هر نوع همکاری را با غرب انجام بدهند. روس‌ها با ایران ضعیف و بدون ژست مقاومت مشکلی ندارند. 
Add a comment...

Post has shared content
وقتی عده زیادی قزمیت در کشورتون دارید محاله چیزی وجود داشته باشه که به گند سیاست زدگی و دعواهای عقده‌ای کشیده نشه، حتی اگر برنامه خندوانه و یک رقابت سرگرم کننده و کاملا دوستانه باشه. قزمیت وقتی از دمکراسی حرف می‌زنه معنیش اینه که اگه امین حیایی در قلاده‌های طلا بازی کرده یعنی جنایت مرتکب شده، و هر طور شده نباید گذاشت رأی بیاره. محاسبه کنید رفتاری رو که در صورت قدرت گرفتن با مخالف شون انجام خواهند داد. تا وقتی قزمیت‌ها هر مسئله‌ای رو به دو قطبی سیاسی و جنگ علیه شیاطین تبدیل می‌کنند سیاست این کشور هم روی آرامش رو نخواهد دید. 
Add a comment...

Post has shared content
حضرت روحانی گفته: «شما می‌گویید روی میز چیزهایی داریم، ما ناچاریم زیر کوه برویم تا روی میز شما بی‌تاثیر شود»، واقعا نفهمیدم چه شد؟! «ما»؟ کدام ما؟ فردو را «دولت قبل» ساخته، همان دولت «افراطی» که ۷۰۰ میلیاد دلار پول مملکت را خورده و برده و حتی یک نکته مثبت برای اشاره و تقدیر نداشته، ولو برای نمایش اعتدال و انصاف! حالا چطور شد؟! یکهو این «ما» از کجا درآمد؟ ساخت فردو ۲۰۰۶ شروع شده و در خلال روزهایی که طبقات اعتدال آرزوی سقوط آن دولت دروغگوی بی‌کفایت و منحرف و فاسد را داشتند در ۲۰۰۹ رونمایی شد. فقط ظرف ۳ سال، و بهترین پاسخ عملی به تهدیدهای آمریکا و اسرائیل. اگر به اعتدال بود مگر فردویی ساخته می‌شد؟ مگر ۲۰ درصدی در کار بود؟ فردو‌ حاصل افراط است، اگر شما بودید فردویی هم در کار نبود، کما اینکه توافق کردید به مرکز غیرهسته‌ای تبدیل شود و دیگر بمباران شدن یا نشدنش علی‌السویه است. کاش هر جایی که کوچکترین نشانه‌ای از «دولت قبل» وجود دارد، طبق همان رویه سابق، به دزدی و خوردن و بردن و فحش به افراط و بیسوادی پرداخته شود، و پای «ما» وسط نیاید، چون مایی وجود ندارد. 
Add a comment...

Post has shared content
همینمون مونده بعد از پایان خدمت خودمون دو سال هم دست بزنیم زیر چونه دختره سربازیش تموم بشه!
در تدارک نوشتن یه مقاله‌ی مفصل و مستند و خیلی خفن در مورد پیشنهاد خدمت مقدس سربازی برای زنان هستم
اینکه بتونم تمومش کنم و منتشر بشه رو البته خدا عالمه
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded