Profile cover photo
Profile photo
Akormatik
10 followers -
Şarkı Akorları ve Sözleri
Şarkı Akorları ve Sözleri

10 followers
About
Akormatik's posts

Post has attachment
"Mazeretim Var Asabiyim Ben", Mazhar Fuat Özkan'ın 18 Mayıs 1995 tarihli "M.V.A.B." albümüne adını veren şarkıdır. Sözleri Mazhar Alanson'a ait olan şarkının düzenlemesini Erdal Kızılçay üstlenmiştir.

Post has attachment
Söz ve bestesi Mazhar Alanson'a ait olan "Sarı Laleler", Mazhar Fuat Özkan'ın 11 Nisan 2006 çıkışlı AGU albümünde yer aldı. Düzenlemesini Ercan Saatçi'nin üstlendiği şarkının video klibi Murad Küçük yönetmenliğinde çekildi.

Post has attachment
Leyla The Band, "Leyla ile Mecnun" adlı TV dizisinin başrol oyuncusu Ali Atay'ın önderliğinde Mart 2013'te kurulan rock grubudur. Grubun diğer üyeleri, davulda yönetmen Onur Ünlü, bas gitarda Serkan Keskin, klavyede Osman Sonant, gitarda Fırat İkisivri, perküsyonda Sarp Aydınoğlu ve klarnette Sarper Aksoy'dur. Grup, ilk hitleri "Yokluğunda"nın ardından 15 Nisan 2013'de yayınladıkları "Aşk Bitti" parçasıyla hayran kitlesini arttırmıştır. Sözleri Ali Atay ve Murat Onbul'a, bestesi Ali Atay'a, düzenlemesi ise Fırat İkisivri'ye ait olan şarkının video klibi Murat Onbul yönetmenliğinde çekilmiştir.

Post has attachment
Bertuğ Cemil'in Rock, Funk, Pop, Blues ezgilerine sahip "Duygusal Tuzaklar" adını verdiği ilk albümü, Haziran 2006'da müzikseverlerle buluştu. Albümde yer alan "Yağmur" isimli şarkının söz ve müziği Bertuğ Cemil, düzenlemesi ise Alper Benli ve Cengiz Köroğlu imzasını taşıyor. Şarkının klip yönetmenliğini Neslihan Yeşilyurt yapmıştır.

Post has attachment
Rumeli türkülerimizden olan "Bülbülüm Altın Kafeste", Linda Çandır'ın yorumuyla, sanatçının 17 Mayıs 2013 tarihli "Vedud" albümünde yer almıştır. Ulu önder Atatürk'ün de çok sevdiği bilinen bu anonim türkünün kaynağı Ali Şevket Öndesev olarak belirtilmiş, derlemesi Muzaffer Sarısözen tarafından yapılmıştır.

Post has attachment
"Kimseye Etmem Şikayet", Nihavent makamında bir Klasik Türk müziği eseri olup, güftesi İhsan Raif Hanım'a, bestesi ise Kemani Serkis Efendi'ye aittir. Ulu önder Atatürk'ün de sevdiği bilinen eser, Nev ve Kutal Gürkan tarafından yeniden düzenlenerek, Nev'in 16 Haziran 2010 tarihli "Bir Nev-i Alaturka" albümünde yerini almıştır.

Post has attachment
Gökhan Türkmen'in 18 Şubat 2014 tarihli "En Baştan" albümünden ilk video klip, sözleri Gökhan Şahin'e, bestesi Gökhan Türkmen'e, düzenlemesi ise Atıl Aksoy'a ait olan "Çatı Katı" adlı şarkıya çekildi. Murat Joker yönetmenliğinde ve Varol Şahin'in görüntü yönetmenliğinde çekilen klipte Türkmen'e oyuncu Müjde Uzman eşlik etti.

Post has attachment
Üçüncü stüdyo albümü "Işığım ve Gölgem"i 29 Ağustos 2007'de yayımlayan Nev, albümün ilk video klibi "Sükût-u Hayal" için Mahir Akyol yönetmenliğinde kamera karşısına geçti. Söz ve müziği Nev'e ait olan şarkının klibinde sanatçıya Peru'lu fotomodel Valeria eşlik etti.

Post has attachment
Rock müzisyenliğinin yanı sıra, yaptığı başarılı dizi müzikleriyle de ses getiren Cem Özkan, "İnsan Nasıl Unutabilir ki?" adlı ikinci stüdyo albümünü 28 Ekim 2014'te piyasaya çıkardı. Albümün ilk video klibi İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde "Olmayacak Bir Hayal" şarkısına çekildi. Söz ve müziği Cem Özkan'a, düzenlemesi Tevfik Kulak'a ait olan şarkının klip çekimleri Şile Sahilköy'de gerçekleştirildi.

Post has attachment
İkinci albümleri "Rüyalarda Buruşmuşuz"u 2 Kasım 2016'da sevenleriyle buluşturan Adamlar grubu, "Hepinize El Salladım" adlı şarkısıyla güzel bir çıkış yakaladı. Bestesi ve sözleri Tolga Akdoğan'a ait olan şarkı, "Zor zamanlar olur. Nasıl çıkarsan içinden, omurgan öyle şekillenir." dizeleriyle büyük beğeni topladı.
Wait while more posts are being loaded