Profile

Cover photo
Akhbar Rasmi | اخبار رسمی
223 followers|146,907 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

 
خواندن ذهن مشتریان هدف با استفاده از «پیشنهادات گوگل»

گوگل ابزارهای فراوانی برای کمک به برنامه‌ریزی روابط عمومی دارد، اما یکی از ساده‌ترین این ابزارها پیشنهادهای گوگل است. پیشنهاد گوگل به شما کمک می‌کند تا تقریبا ذهن مخاطبان و عموم را بخوانید.

#اخباررسمی   #گوگل   #روابط_عمومی  
http://bit.ly/1SLTlYt
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
روابط عمومی، بازوی پرتوان بازاریابی

سایت ام بی ای نیوز در مقاله‌ای به مسئله روابط عمومی و اهمیت آن در بازاریابی پرداخته است. در این مقاله روابط عمومی و انتشار خبر را تائیدی بر پادشاهی محتوا دانسته و ضمن معرفی «اخبار رسمی» با مجید کثیری مدیرعامل و بنیانگذار «اخبار رسمی» به مصاحبه پرداخته است.
http://bit.ly/247cdnu

#اخباررسمی   #روابط_عمومی   #بازاریابی   #محتوا  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
باورهای غلط در مورد روابط عمومی

باورهای غلط در مورد روابط عمومی سبب شده امروزه مدیران روابط عمومی وظایف روابط عمومی را به اشتباه بشناسند.این باورهای غلط سبب شده است در بعضی موارد حتی روابط عمومی را صرفآ رپورتاژ آگهی بشناسند. در این مقاله به باورهای غلط درباره روابط عمومی می پردازیم. 


 

هفت باور غلط درباره روابط عمومی :

 
١- کار روابط عمومی در برقراری تماس و ارتباط خلاصه می شود
برای امور مرتبط با روابط عمومی نیازی به برقراری تماس نیست. در عصر امروز، ترتیب دادن برنامه ناهار کاری همه روزه با خبرنگاران غیرضروری به نظر می رسد. خبرنگاران به موضوعاتی علاقه مند هستند که خواسته آنها را برآورده کند و همچنین برای مخاطبان جالب و مرتبط باشد. اگر بتوانید با این سبک و سیاق با خبرنگاران ارتباط برقرار کنید همه چیز عالی پیش می رود. نکته کلیدی، ارزش خبری است که شما به خبرنگاران پیشنهاد می دهید. علاوه بر این، منابع زیادی در فضای مجازی در این رابطه در دسترس است که بنده به شما مطالعه مقاله «هفت عامل ایجاد ارزش خبری» را توصیه می کنم.
 
٢-باید قدرت نویسندگی داشت
بسیاری از مدیران روابط عمومی از انجام امور مرتبط با روابط عمومی به دلیل عدم اعتماد به مهارت های نویسندگی خود فاصله می گیرند. نویسندگی امری مهم و مفید است ولی نباید شما را از انجام فرصت های مرتبط با روابط عمومی دور کند. اگر به مهارت های نگارشی خود اعتماد ندارید راههای جایگزینی برای پیشبرد امور وجود دارد. برای انتشار اخبارتان نباید صرفا به رپُرتاژ آگهی اتکا کنید. برای انتشار خبر، راههای جایگزینی وجود دارد به طور مثال با خبر رسمی نوشتن شما می توانید رسانه ها را وادار کنید تا در مورد شما خبر بنویسند. مضرات رپرتاژ آگهی را در مقاله «رشد رپرتاژآگهی تهدید یا فرصت؟!» می توانید مطالعه کنید.
 
٣-جهت پوشش خبری می بایست انباشتی از اخبار را در دست داشت
شما  خود می توانید در جایگاه کارشناس قرار بگیرید،در مورد اخبار دیگران اظهار نظر کنید ولی یکی از مهم ترین وظایف روابط عمومی هر سازمانی رصد رسانه ها و اخباری که در مورد سازمان خود در رسانه ها منتشر می شود است. با استفاده از نرم افزار پایش رسانه ای پلتفرم «اخبار رسمی» شما می توانید کلمات کلیدی سازمان خود را تعیین کنید و در لحظه رسانه ها را رصد کنید.
 
۴-روابط عمومی باید ارتباط قوی با رسانه های زیادی داشته باشد
روابط رسانه ها و مطبوعات فقط بخشی از روابط عمومی محسوب می شود. هر چند که بخش مهمی تلقی می شود. حائز اهمیت است که به طور گسترده بر روی اهداف کسب و کار خود تمرکز کنید و با پرسیدن سوالاتی از رسانه ها می توانید نحوه حمایت از اهداف روابط عمومی را تبیین کنید. نمونه ای از اینگونه سئوالات:
رسانه ها به چه نوع محتوایی از سازمان ما احتیاج دارند؟
با چه کسی در رسانه ها ارتباط برقرار کنیم؟
چه چیزی برای گفتن داریم؟
ارتباطات مطبوعاتی و رسانه ای فقط یکی از روشهای یافتن مخاطب مورد نظر است. این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید که تنها راه نیست.
با استفاده از پلتفرم «اخبار رسمی» اخبار سازمان شما در اختیار بیش از ٢۰۰۰ خبرنگار داخلی و بیش از ٧۰۰ هزار خبرنگار خارجی قرار خواهد گرفت.
 
۵-ممکن است اخبار شما برای خبرنگاران جالب نباشد
اگر می توانید اخبار و نظرات پیشنهادی را دسته بندی کنید، آن وقت این اخبار و محتوا مورد پسند خبرنگاران واقع می شود. کافی است اندکی پژوهش کنید تا مسیر طولانی، کوتاه شود و حائز اهمیت است که وقت بگذارید و برخی از خبرنگاران مهم را نشانه بروید. اطلاعات کسب کنید که چه مطالبی مورد پسند آنها است و چگونه می توانید از آن بهره برداری کنید. پس باید بدانید که چگونه به سمت آنها به درستی نشانه بروید که تیر شما خطا نروید.
 
۶-روابط عمومی، امری رایگان و ساده انگاشته می شود
این مطلب کاملا درست است. ممکن است به طور مستقیم برای انتشار و یا چاپ خبر پولی پرداخت نکنید. ولی این ارزش روابط عمومی است و دلیل آن مهر تأییدی است که طرف سوم به شما می دهد. ولی، باید وقت بگذارید و تلاش خود را مضاعف کنید یا فردی را برای کمک انتخاب کنید. شما باید همیشه آماده باشید که به این کار مبادرت ورزید. ممکن است پاسخی از هجمه ایمیل های ارسالی تان دریافت نکنید ودور نمای روابط عمومی باعث شود مآیوس شوید ولی به خاطر بسپارید که ایده و یا خبر پیشنهادی شما در آن برهه زمانی درست از آب در نمی اید. ولی شما باید به انجام آن مبادرت ورزید.
 
٧-رپرتاژ آگهی همیشه موثر است
برای انتشار خبر دستخوش تغییر شده است، ولی باز هم یک نیاز و عطش قلمداد می شود. مسأله این است که بساری از کسب و کارها در این دام می افتند که فکر می کنند هر چیزی می گویند به مثابه خبر تلقی می شود. ولی در حقیقت این طوری نیست.نکته کلیدی این است که انتشار اخبار در جهت صحیح آن به کار رود، یعنی اینکه در مرحله باید انتخاب خبر صورت گیرد و سپس آن را در مسیر صحیح برای خبرنگاران شایسته جهت انتشار ارسال کند.انتشار خبر اثر خود را به جا می گذارد و راه مناسبی برای انتشار آن می باشد ولی وقتی اخبار مهم دارید باید دقت شود که به روش صحیح انتشار خبر انعکاس یابد.
به طور خلاصه ، ممکن است بتوانید اخبار مربوط به  کسب و کار خود را در رسانه ها و مطبوعات منعکس کنید ولی برای سرعت بخشیدن به فرآیند بهتر است از سایر ابزار کمک بگیرید و آمادگی لازم برای تلاش و وقت گذاشتن داشته باشید. برای نیل به نتیجه لازم است صبور باشید.

#اخباررسمی   #روابط_عمومی  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
معرفی امکانات جدید پلتفرم اخبار رسمی 

داشبورد جدید: روابط عمومی شرکت در یک نگاه
داشبورد در سیستم ما، نام «دفتر روابط عمومی» را بر خود دارد که صفحه اول ورود شما به سیستم است و بعد از ثبت‌نام در سایت، و ثبت پروفایل شرکت جدید و انتخاب پلن اشتراکی، آن را مشاهده می‌کنید. در این صفحه یک نمای کلی از وضعیت فعالیت شما قرار داده شده است که می‌توانید ببینید چه خبرهایی را منتشر و توزیع کرده‌اید و بازتاب‌های جدید نام شما در رسانه‌ها چه بوده است (امکان جدید جمع‌آوری بازتاب‌ها را در زیر توضیح خواهیم داد). همین‌طور می‌توانید وضعیت اشتراک خود در «اخبار رسمی» را در یک نظر ببینید. 
برای آشنایی با دیگر بخش های جدید پلتفرم #اخباررسمی  می توانید از لینک زیر استفاده کنید:
http://goo.gl/xpzrtz
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
معرفی امکانات جدید پلتفرم اخبار رسمی

بخش "گزارش ها":
با این امکان به صورت در لحظه (Real Time)‌ قادر هستید تا بازتاب نام خود در همه رسانه‌های آنلاین – از سایت‌های خبری گرفته تا وبلاگ‌ها و رسانه‌ها اجتماعی – را مشاهده کنید. این تکنولوژی به کار گرفته شده توسط اخبار رسمی، یکی از پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های پایش رسانه (Media Monitoring)‌ است که می‌تواند وضعیت بازخورد نام شرکت شما را در رسانه‌ها انعکاس دهد. این که بدانید در مورد شما چه رسانه‌های نوشته‌اند و یا در مورد شما در رسانه‌های اجتماعی چه گفته می‌شود، یکی از مهم‌ترین نیازهای هر شرکت است تا بتواند فعالیت‌های رسانه‌ای خود را به صورت هدفمند انجام دهد. اگر در مورد شما در رسانه‌ها چیزی گفته نمی‌شود نیز نشانه دیگری است که باید با تولید محتوای خوب و توزیع هدفمند آنها، حضور خود را در رسانه‌ها توسعه دهید. این کار را می‌توانید با نگارش و توزیع محتوا از طریق اخبار رسمی انجام دهید و بلافاصله بازتاب‌های جدیدی از خود ایجاد کنید. 
در بخش پایش رسانه‌های اجتماعی، سیستم ما در حال حاضر بر روی فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس کار می‌کند و در تلاشیم تا رسانه‌های دیگر اجتماعی را هم اضافه کنیم. 
در بخش پایش رسانه‌های آنلاین نیز، بیشترین پوشش را از نظر جستجو در اختیار شما قرار می‌دهیم تا مطمئن شوید اشاره به اسم شما را در هیچ رسانه‌ای نادیده نگرفته‌ایم. به زودی قادر خواهید بود توسط تکنولوژی تحلیل محتوا، از اینکه کدام رسانه به طور مثبت، کدام به طور منفی و کدام به طور خنثی در مورد شما مطلب نوشته‌اند نیز مطلع شوید. با کلیک بر روی هر لینک، قادر هستید، وارد سایت مورد نظر شوید و بازخورد نام خود را مشاهده کنید.
این امکان پایش رسانه‌ای، تنها برای حساب‌های پیشرفته فعال است و حساب‌های رایگان از این امکان بهره‌مند نیستند.
برای آشنایی با دیگر بخش های جدید پلتفرم #اخباررسمی  می توانید از لینک زیر استفاده کنید:
http://goo.gl/xpzrtz
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
آشنایی با مشترکین اخبار رسمی
اسپیرال:

فعالیتهای مرکز طراحی اسپیرال متمرکز بر طراحی و دیزاین است که طراحی وب و رابط کاربری، طراحی گرافیک، انیمیشن، تصویرسازی و طراحی اپلیکیشن موبایل و طراحی ایده را شامل می شود. این مرکز معتقد است، هر چیزی باید دیزاین اختصاصی خودش را داشته باشد، و در تمام تجربیات خود در زمینه‌های مختلف دیزاین، به طراحی‌های ایده‌محور باور دارد. مرکز طراحی اسپیرال اجرای طرح‌های کپی را قبول نکرده و خلاقیت را سرلوحه کار خویش قرار می دهد. جمله «اگر طراحی معمولی می‌خواهید ما اصلا گزینه خوبی نیستیم!» به محض ورود به سایت این مرکز بر صفحه اصلی آن نقش می بندد.

صفحه رسمی #اسپیرال  در پلتفرم اخباررسمی:
http://goo.gl/bluxPZ

#اخباررسمی  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
تمامی برگزیدگان هشتمین دوره جشنواره وب و موبایل ایران می توانند از خدمات ویژه «اخبار رسمی» استفاده کنند.

http://bit.ly/1Rk5v6M


#اخباررسمی   #iwmf  
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
امکانات جدید پلتفرم اخبار رسمی

سفارش نگارش خبر

خبر و یا به طور کل یک محتوای خوب، بهترین چیزی است که می‌تواند باعث بازتاب خوب محتوایتان در رسانه‌ها شود. اگر در خبرنویسی مهارت ندارید، توسط فرم می‌توانید نگارش خبرتان را برون‌سپاری کنید. داشتن یک خبر رسمی مناسب و مطابق با استانداردهای رسانه‌ای، اثر بسیاری در میزان بازتاب اخبارتان در رسانه‌ها دارد. در تمامی مراحل، محتوای تولید شده بر طبق نظر و تایید شما خواهد بود و هیچ خبری بدون تایید نهایی شما، منتشر و توزیع نمی‌شود.
برای استفاده از این سرویس، بعد از کلیک بر روی دکمه «خبر رسمی جدید»، بر روی «سفارش نگارش مطلب» کلیک کنید.

از لینک زیر می توانید وارد دفتر روابط عمومی خود بشوید و سفارش نگارش خبر دهید:
http://bit.ly/1n8nd3i

#اخباررسمی   #محتوا  
 ·  Translate
1
Add a comment...
«اخبار رسمی»، اولین سامانه توزیع محتوا در ایران، به جمع حامیان یکی از مهم‌ترین رخدادهای بازاریابی جهان با عنوان «گردهمایی جهانی بازاریابی» پیوست. این گردهمایی قرار است در روزهای ۳۰ آبان و اول آذرماه ۱۳۹۴، در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود.
1
Add a comment...
Story
Tagline
نخستین نیوزوایر بین المللی ایران؛ ابزار جامع روابط عمومی، انتشار و توزیع خبر، ارتباط با رسانه، بازاریابی محتوا و پایش رسانه ای برای شرکتها
Introduction
اخبار رسمی، اولین فراهم کننده خدمات پرس ریلیز، مدیریت ارتباطات رسانه ای و روابط عمومی آنلاین با تمرکز بر تولید و توزیع خبر در ایران است. این خدمات از طریق وبسایت اخبار رسمی ارائه می شود که شامل خدمات نگارش خبر، انتشار خبر، توزیع (آنلاین و آفلاین) و ارائه گزارش های تحلیلی بازخوردها است. اخبار رسمی همچنین  برای اولین بار در ایران، خدمات تخصصی به خبرنگاران و رسانه ها ارائه می دهد.
Contact Information
Contact info
Phone
021-22886635, 021-22886636, 021-22886637
Email
Fax
021-22862265
Address
Tehran, District 3, 1st Floor, No.16, 8th St., Khajeh Abdollah Ansari Ave.,, Shariati Ave, No. 16, 1661663692, Iran