Profile cover photo
Profile photo
Ajans Bulut
32 followers -
Bursa'da Web Tasarım, E-Ticaret, Google Adwords-SEO Hizmetleri, 3D Sanal Tur Panoramik Çekim Hizmetleri sunan profesyonel reklam ajansıyız.
Bursa'da Web Tasarım, E-Ticaret, Google Adwords-SEO Hizmetleri, 3D Sanal Tur Panoramik Çekim Hizmetleri sunan profesyonel reklam ajansıyız.

32 followers
About
Ajans Bulut's posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

https://www.ajansbulut.com/bursa-domain-hosting-hizmetleri/

BURSA DOMAİN VE HOSTİNG HİZMETLERİ

Bursa Alan Adı Ve Hosting
Bursa Domain Hizmetleri

İşletmenizin web sitesini veya bireysel sitenizi, daha büyük kitlelere ulaştırmak istiyorsanız, bu konuda domain tercihi oldukça önemlidir. Domain, sizin sanal ortamdaki isminizdir ve isminiz ne kadar sitenizin amacına uygun olursa, o kadar çok ziyaretçiyi sitenize çekmeyi başarabilirsiniz. Ancak bu konuda herhangi bir fikriniz olmayabilir ve bu konuda profesyonel destek almak isteyebilirsiniz. İşte bu konuda bursa domain-hosting hizmetlerimizle sizlere en iyi şekilde yardımcı olmaktayız.

Kurumsal web sitenizin ya da kişisel web sitenizin daha çok ziyaretçi sayısına ulaşması için, amacınıza en uygun olan alan adlarını sizin yerinize buluyor ve bu konuda aracılık yapıyoruz. Her zaman için en kaliteli domain ve hosting hizmetlerini alabilmeniz adına, profesyonel çözümlerimiz ile bu konuda size en iyi şekilde yardımcı oluyoruz. Sitenizin alan adının akılda kalıcı olabilmesi ve ziyaretçilerin sürekli olarak girip çıkabilmesi adına, sektörel tüm deneyimlerimizi sizlere sunuyoruz. Bu sayede hem seo açısından hem de sitenizin zihinde yer edebilmesi açısından, profesyonel bir hizmet sağlıyoruz.

Bursa Hosting Hizmetleri

Hosting, kurumsal veya kişisel web sitenizin sanal alem üzerinde yer kaplaması adına destek olan bir hizmet türüdür. Bu konuda hizmet veren birçok firma bulunmaktadır. Ancak bu konuda tarafımızdan da alabileceğiniz bursa domain-hosting hizmetleri bulunmaktadır. Hosting, hızlı yanıt verebilen bir sunucuya bağlı olmak zorundadır ve bu sayede sitenizin ziyaretçiler tarafından çabuk ulaşılabilir olmasına olanak tanımaktadır. Bu durum hem arama motorlarındaki sıralamanıza hem de ziyaretçilerinizin sitenizden memnun olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle hosting hizmeti, mutlaka profesyonel olarak alınması gerekilen bir hizmettir. İşte tam da bu noktada, firmamızın bursa domain-hosting hizmetleri sizin için devreye girmektedir.

Siteniz için en uygun olan hosting alanlarını firmamız tarafından temin edebilmeniz mümkündür. Bu konuda firmamızda sizin yerinize hosting seçimi yapabilir ve bu vesileyle en iyi hosting seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Sitenizin amacına göre ve tam anlamıyla kaplayacağı yere göre hosting seçimi yapılmalıdır. Eğer sizde hosting adına her türlü profesyonel desteği almak istiyor ve bunun yanı sıra siteniz için 0 uyumlu hosting hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız, firmamızın sizlere kapısı her zaman açıktır.

Post has attachment
https://www.ajansbulut.com/sosyal-medya-icin-hedef-belirlemek/

Sosyal Medya için Hedef Belirlemek
Sosyal medya, işletmelere harika fırsatlar sunar fakat işletmeler için bunaltıcı bir hale de gelebilir. Sosyal medya planınızı net bir şekilde belirlemenize yardımcı olması için, iş hedeflerinizden başlamanız gerekir. Sosyal medyadan ne gibi kazanımlar elde edeceğinizi bulmaya hazır mısınız?

Birçok sosyal ağ var ve farklı hedeflere ulaşmak için bu ağları kullanmanın birçok yolu bulunuyor. Ancak her yere kayıt olarak yayın yapmaya başlamadan önce, kendinize daha basit bir soru sorun. Sosyal medyayla başarmaya çalıştığınız şey ne?

Belki müşterilerinizin sorularına daha hızlı yanıt vermenin bir yolunu arıyorsunuz. Belki sosyal medya, mevcut müşterilerinize erişerek onları sizden daha sık alışveriş yapmaya teşvik etmenin bir yolunu sunuyor. Belki de yeni müşteriler haline gelecek yeni kişiler bularak işletmenizi büyütmek istiyorsunuz.

Bunların tümü, sosyal medyanın başarmanıza yardımcı olabileceği iyi hedef örnekleri ve sosyal medya aracılığıyla başarabileceğiniz daha birçok hedef var.

Klasik giyim mağazası örneğimizi hatırlıyor musunuz? Konuyu açıklamak için bu örneği kullanalım. Mağazanızı yeni açtığınızı varsayalım. Mağazanıza daha fazla müşteri gelmesini istiyorsunuz fakat bunu yapabilmek için konuşulmanızı sağlamanız ve mümkün olduğunca fazla kişiye ulaşmanız gerekiyor. İşte ilk hedefiniz: işletmeniz hakkında farkındalık oluşturmak.

Bu hedefi aklınızda tutmak, bir sonraki sosyal medya hamlenizi ayrıntılı olarak planlamanıza yardımcı olur.

Başlangıç olarak, söyleyecek ilginç bir şeyleriniz olmalı ve bunları söyleyebileceğiniz kişiler bulmalısınız. Sizi daha önce duymamış kişiler bulmaya çalıştığınıza göre, bu kişilerin neye ilgi duyabilecek veya yanıt verebileceklerini düşünün. Belki yeni bir şapka koleksiyonunuz vardır veya büyük bir açılış indirimi yapmayı planlıyorsunuzdur.

Söyleyecek bir şeyler bulduktan sonra, sıra bunu söyleyecek kişileri nasıl bulacağınızda.

Ağınızı genişletmek istediğiniz için muhtemelen büyük ölçekli ağlarla başlamak isteyeceksiniz. Facebook ve Twitter’a katılmaya karar verdiniz diyelim. Kendinize bu sitelerde hesap açtıktan sonra, sadık müşterilerinizden oluşan bir gruba ve hatta ailenize ve arkadaşlarınıza ulaşarak sizinle bağlantı kurmalarını isteyebilirsiniz. Siz bu kişilerle ve onlar da kendi ağlarıyla paylaşım yaptıkça kendi bağlantılarınızı artırmaya başlar ve böylece iş hedefinize ulaşmış olursunuz!

Unutmayın, sosyal medya tek yönlü bir yol değildir. Sizin de katılımcı olmanız ve yeni arkadaşlarınız ve takipçilerinizden oluşan ağa bir şeyler sunmanız gerekir.

Ağınızla etkileşim kurun. Ağınızdaki kişilerden bazılarının içeriklerini yeniden paylaşabilir, başkalarının moda trendleri hakkındaki içeriklerine veya klasik tarzda harika kombinasyonlar yapan bir ünlünün içeriğine yorum yaparak konuşma başlatabilirsiniz.

Planlamanız gereken son konu, kullandığınız farklı ağlardaki farklı kitlelerle nasıl iletişim kuracağınızdır.

Bu biraz da söz konusu ağların işlevlerine bağlı olarak değişir. Fakat kullanacağınız iletişim tarzını ve devam ettirmek istediğiniz etkileşimleri ayrıntılı olarak düşünmeniz faydalı olabilir.

Profesyonel ve otoriter mi olacaksınız? Hedef kitleniz de resmi ve profesyonelse veya LinkedIn gibi belirli ağlar içinse bu tarz işe yarayabilir.

Neşeli ve arkadaşça mı olacaksınız? Bu tarz, daha gündelik tüketicilerle etkileşim kurduğunuz daha az resmi veya kişisel ağlarda işe yarayabilir.

Tekrar söylemek gerekirse, iş hedeflerinizi unutmayın. Ağlarınıza ve işletmenize daha fazla kişi çekmek istiyorsanız, daha ilgi çekici ve davetkar bir iletişim tarzı kullandığınızdan emin olun. Mevcut müşterilerinizle etkileşim kurmak istiyorsanız, sadık müşterileriniz oldukları için minnettarlığınızı sunarak konuşmayı unutmayın.

Sosyal medya dünyası uçsuz bucaksız ve karmaşık olabilir. Fakat net bir şekilde belirlenmiş hedeflerle başlamak hangi ağlara katılacağınızı, bunları nasıl kullanacağınızı ve son olarak bu ağların hedeflerinize ulaşmanızı nasıl sağlayacaklarını bulmanıza yardımcı olur.Kaynak : https://goo.gl/mRhWvG

Post has attachment
https://www.ajansbulut.com/size-en-uygun-sosyal-medya-siteleri/

Size En Uygun Sosyal Medya Siteleri
Sosyal medyada yer almaya başlarken, ağları farklı kategorilere ayırmak dikkatinizi odaklamanız gereken yerleri daha iyi anlamanıza yardımcı olur.

En büyük sosyal ağlardan bazılarını ele alarak başlayalım. Örneğin, Facebook, Twitter, Google+ ve LinkedIn son derece büyük kitlelere sahiptir. Yalnızca Facebook’un tüm dünyada bir milyardan fazla kullanıcısı olduğunu biliyor muydunuz? Yani mevcut ve potansiyel müşterileriniz muhtemelen bu devasa ağlara üyedir. Bu nedenle, bir işletmeyseniz müşterilerinizi bulabilmek için bu büyük ölçekli ağlarda yer almayı düşünmelisiniz.

Ancak büyük ağların ötesinde, niş veya sektörel ağlar da bulabilirsiniz. Söz konusu ağlar belirli konularda hizmet verir ve daha ayrıntılı ve sektörel içerik arayan, konularında bilgili kitlelere yöneliktir. Sosyal seyahat yorumları için TripAdvisor veya restoran alanındaki Zomato gibi siteler bunlara örnektir. Farklı sektörlere özel birçok farklı site vardır. Bu nedenle işletmeniz için en önemli olanları bulmak amacıyla araştırma yapmalısınız.

Ayrıca söz konusu sitelerin üye sayısı daha az olsa da bu üyelerin tam olarak işletmenize çekmek istediğiniz türde kişiler olma ihtimali yüksektir.

Katılmak istediğiniz ağlara karar verirken dikkate almanız gereken bir başka konu ise söz konusu sosyal ağların amacıdır. Örneğin, bazı sosyal ağlar çoğunlukla kişisel ilişkiler için kullanılır. Bazıları içerik paylaşımına daha fazla odaklanırken, diğerleri profesyonel ağ kurmak için kullanılabilir.

Bu konuya biraz daha yakından bakalım. Kişisel ağlar, kullanıcılara arkadaşları ve aileleriyle İnternet üzerinden iletişim kurma imkanı verir. Fakat bu durum, bir işletme olarak bu ağlara katılamayacağınız anlamına gelmez; insanlar her zaman ürün ve hizmetler hakkında konuşurlar. Ancak bağlama dikkat etmeniz gerekir. Yaptığınız güncellemelerin satışa yönelik değil; neşeli, ilgi çekici ve yararlı olması gerekir. Örneğin, klasik kıyafetler satan bir mağaza, güzel bir klasik el çantası taşıyan müşterisinin fotoğraflarını yayınladığında, bu fotoğraflar ağdaki kullanıcılar tarafından referans gösterilebilir veya paylaşılabilir. Böylece işletme daha fazla kişi tarafından duyulmuş olur.

İçerik paylaşımına yönelik ağlar, potansiyel müşterilere ilişkin ulaşabildikleri tüm bilgileri sunarlar: bilgiler, rakamlar, grafikler, yorumlar ve benzeri veriler. Örneğin, az önce bahsettiğimiz klasik giyim mağazası, YouTube’da “nasıl giyilir” videoları veya Pinterest’te “sokak tarzı” kıyafetler içeren hoş fotoğraflar yayınlayabilir.

Profesyonel ağlar, genellikle iş dünyasına ve ağ kurma, iş bulma veya işe alma amacına sahip kişilere yönelik olur. Burada da bağlamınızı iyi bilmeniz önemlidir: klasik tarzda kıyafetler satmaya çalışarak fazla yanıt alamazsınız fakat burada bir sonraki çalışanınızı bulabilirsiniz.

Diğer yandan, başka işletmelere satış yapan bir işletmeyseniz, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin reklamını yapmak isteyeceğiniz yer tam olarak burası olabilir: belirli sektör veya görevlerdeki diğer profesyonellerin yer aldığı bir ağ.

Sonuç olarak, işin özü, her bir ağın ve bu ağlarda yer alan, bağlantı kurmak istediğiniz kişilerin hedeflerini anlamanızda saklıdır.

Facebook, Twitter, LinkedIn, Google+, YouTube ve diğer büyük ağlar birçok kullanıcıya sahiptir ve bu ağlarda birçok kişiyle karşılaşma olasılığınız yüksektir. Ancak bunun ötesinde, tam olarak yaptığınız işe yönelik ve sunduğunuz ürün ve hizmet türleriyle yakından ilgili kişilerle dolu daha küçük ağlar da bulabilirsiniz.

Kişilerin bunları nasıl kullandıklarını öğrenmek için her ağda biraz zaman geçirin. Bu sayede sohbetlere nasıl katılabileceğinizi veya ne tür içerikler paylaşabileceğinizi daha iyi anlayabilirsiniz.Kaynak : https://goo.gl/snFual

Post has attachment
https://www.ajansbulut.com/sosyal-medyayla-ilgili-temel-bilgiler/

Sosyal Medyayla İlgili Temel Bilgiler
Sosyal medya artık günlük hayatımızın vazgeçilmezi. Bir işletme olarak bu, sizin için büyük bir fırsat olabilir.

Online ağlar veya bizim verdiğimiz adla “sosyal medya”, insanlara bağlantı kurma, etkileşimde bulunma, paylaşma ve bilgi alışverişi yapma olanağı tanıyor. Bu ağlar kısa sürede olmazsa olmazlarımızdan biri haline geldi. Kelimenin tam anlamıyla milyonlarca insan her gün sosyal medyada bağlantı kuruyor ve paylaşımda bulunuyor.

Bu, işletmeler için mükemmel bir araç olabilir. Sosyal medya, müşterilerinizle ve müşteri adaylarınızla doğrudan iletişim kurmanızı, içerik paylaşmanızı, konuşmalara katılmanızı, güven oluşturmanızı, daha fazla kişiye ulaşmanızı, etki alanınızı genişletmenizi ve en önemlisi, müşterilerinizi daha iyi anlamanızı sağlayan bir platform işlevi görebilir.

Klasik giysiler satan bir giyim mağazanız olduğunu düşünün. Müşterileriniz sosyal medyada hakkınızda konuşuyor olabilir. Harika keşiflerini paylaşıyor, bir giyside yapılabilecek değişikler hakkında öneri almak istiyor, hatta ünlülerin eski moda kıyafetler içindeki fotoğraflarını gönderiyor olabilirler.

Bu sosyal ağlara katıldığınızda bu konuşmalara katılabilir ve yeni konuşmalar başlatabilirsiniz. Yeni ürünler geldiğinde bunların fotoğraflarını paylaşabilir, böylelikle müşterilerin “aklında” kalabilirsiniz. Bu sayede, müşterilerin mağazanıza tekrar tekrar gelmesi için onlara bir neden vermiş olursunuz.

Bu yolla ağınız kısa sürede büyüyebilir. Gönderilerinizi görenler bunları diğer moda tutkunlarıyla paylaşabilir, bu da size yeni takipçiler ve yeni bağlantılar kazandırabilir. Bu kişiler yeni müşterilere dönüşebilir.

Sosyal medya, hedef kitlenizde güven oluşturmanıza da yardımcı olabilir. Potansiyel bir müşterinin yorumları okuduğunu veya elbiselerinizi giyen ve onlar hakkında konuşan (mankenlerin değil) gerçek kişilerin videolarını izlediğini düşünün.

Sosyal medya, müşterilerinize ve takipçilerinize ürünlerinizi tanıtma olanağı sağlar ve bu da size karşı güven kazandırır. Neden mi? Bir başkası sizi övdüğünde bu daha inandırıcı olur. Kendi promosyonunuzu kendiniz değil müşterileriniz yapsın.
Sosyal medyanın işletmenize sağladığı son bir avantaj şudur: Tüketicilerin markanızla online ortamda nasıl etkileşimde bulunduğunu izleyerek bir takım bilgiler edinebilirsiniz.

Sırmalı ipek kumaşın tarihçesiyle ilgili bir blog yayınıyla kimse ilgilenmeyebilir, ancak ipek bir eşarbı bağlamanın 20 farklı şeklini gösteren bir video çok fazla paylaşılabilir. Hem online ortamda hem de mağazanızda insanların nelerden hoşlandıklarını saptayın ve bunlardan daha fazla sunun.

Kulağa hoş geliyor, değil mi? Pekala, şimdi de doğru sosyal medya sitelerine katılarak, içerik paylaşarak ve hararetli konuşmalarda yer alarak, ağınızı genişleterek sosyal medyanın işletmeniz için gerçekten yararlı olmasını nasıl sağlayacağınızı konuşalım.
Doğrudan içinde yer almadan sosyal medyanın gücünden yararlanamazsınız. Önce, farklı ağlar hakkında bilgi edinmelisiniz. Müşterileriniz en çok hangilerini kullanıyor?

Bu bilgi, bir Facebook sayfası, YouTube kanalı, Pinterest hesabı, Twitter hesabı, Google+ sayfası, Instagram hesabı, LinkedIn şirket sayfası veya bunlar ve diğerlerinin bazı kombinasyonları arasından hangilerine ihtiyacınız olduğuna karar vermenize yardımcı olur.
Ardından, profilinizi oluşturmanız gerekir. Bu genellikle, katıldığınız sitelerin her birindeki “ana sayfanız” olacaktır.

Her sosyal ağ farklıdır, ancak her mümkün olduğunda işletmenize ilişkin, örneğin konumunuz ve iletişim bilgileriniz gibi bilgiler eklemeniz gerekir. Bazı ağlar işletmeniz hakkında daha fazla bilgi sağlamanıza, hatta fotoğraf ve video kullanmanıza olanak tanır.

Bir sosyal ağa “taşındıktan” sonra sıra komşularınızı tanımaya gelir. Arkadaş edinmek zaman ve çaba gerektirir, ancak işletmenizin tanınmasına yardımcı olabilecek arkadaşlar kazanmak, karşılığını gerçekten veren bir yatırım olacaktır.

Sosyal medyayı işle ilgili kazanımlar elde etmek için kullanıyor olabilirsiniz, ancak burası bildiğimiz reklam kanallarından çok farklı bir ortamdır. Sosyal medyada etkileşimde bulunduğunuz kişiler yalnızca “dinleyici” konumunda kalmak istemezler. Bunu daha çok karşılıklı bir konuşma, tarafların sırayla kendilerini gösterdiği bir uzlaşma ilişkisi olarak düşünün. Sosyal medyaya, gerçek dünyada dostlarınıza ve iş arkadaşlarınıza gösterdiğiniz yaklaşıma benzer şekilde yaklaşın.

Sosyal medyada bir günde arkadaş edinemezsiniz. Bu zorla olacak bir şey değildir. Mağazanıza “Bizi burada takip edin” şeklinde veya daha da iyisi, online bağlanırlarsa %10 indirim yapacağınızı bildiren bir tabela asarak mevcut müşterilerinizi sosyal medyaya çekin.

Bunun ardından, yarışmalar, özel etkinlikler, yalnızca üyelere özel teklifler, eğlendirici içerik veya sosyal çevrelerinizin üyeleriyle gerçek, yüz yüze buluşmalar gibi ağınızı büyütecek diğer yollara geçin.

Ve sosyal ağınızın her üyesinin ayrıca kendi ağı olduğunu da unutmayın. Sosyal medya tümüyle paylaşmak üzerinedir. Bu nedenle, gönderiler ve fotoğraflar ekleyip konuşmalara katıldığınız sürece, insanların sizinle bağlantı kurması kolaylaşır. Bu, sizi ve işletmenizi daha çok insanın tanıyacağı anlamına gelir.
Sosyal medya, insanlarla karşılıklı konuşma başlatmak ve sonuçta müşteri tabanınızı genişletmek için mükemmel bir yerdir. Tabi online ortamda hep olduğu gibi bir plana ihtiyacınız vardır.

Bizi izlemeye devam edin. Diğer videolarımızda, İnternet’te ne tür sosyal ağlar bulunduğunu ve buralardaki varlığınızı nasıl oluşturacağınızı ele alacağız. Ardından, sosyal medya için bir plan oluşturma ve yönetme hakkında konuşacağız. Ve sosyal medyayla gerçekten ilgileniyorsanız, sosyal sitelerdeki ücretli reklamlara ve sosyal medyadaki başarınızı nasıl ölçeceğinize bile değineceğiz.Kaynak : https://goo.gl/ma1kh7

Post has attachment
https://www.ajansbulut.com/turkiye-sosyal-medya-raporu-2017-trendleri/

Türkiye Sosyal Medya Raporu & 2017 Trendleri
Türkiye Sosyal Medya Raporu & 2017 Trendleri, Türkiye Soyal Medya Raporu
Sosyal medya sadece kişisel değil, iş yaşamımızı da kökten değiştirirken oluşan bu yeni sanal Pazar da her geçen gün büyümeye devam ediyor. İletişim şeklimizi değiştiren bu yeni pazarla ilgili slideshare.net sitesi geçtiğimiz günlerde 2016 istatistiklerini ve 2017 trendlerini açıkladı. Türkiye’nin dijital dünyada hızla ilerlediğine ve bu alanda yapılması beklenen yatırımların artacağına vurgu yapan araştırmada, mobil ve videonun yükselişi dikkat çekerken; sanal gerçeklik (VR), arttırılmış gerçeklik (AR) ve nesnelerin interneti de 2017 yılı trendleri arasında gösteriliyor. Bunun yanı sıra, 2017 yılı dünyada ve Türkiye’de paylaşım ekonomisinin de yükselişte olacağı bir yıl olacak. Bu doğrultuda markalar dijital pazar stratejilerini doğru yönetmeli ve kendilerini hem var olan hem de yükselmekte olan dijital platformlarda doğru konumlandırmalı.

İstatistikler

78.741.053 milyon nüfusa sahip Türkiye’de GWI (Global Web Index) Turkey’in açıklamış olduğu rapora göre nüfusun %54’ün internet kullanıcısı. Kullanıcılar cinsiyet olarak ikiye ayrıldığında erkek kullanıcı sayısının 39.511.191 milyon; kadın kullanıcı sayısının ise 39.229.862 milyon olduğu belirtiliyor.

Tüm internet kullanıcılarının yaş aralığına göre sıralanışı;

16-24 %32.0

25-34 %31.0

35-44 %21.0

45-54 %12.0

55-64 %4.0
Bu doğrultuda markalar dijital pazar stratejilerinde, hedef kitle ile doğru iletişim kurmak için hedef kitlenin yaş aralığına ve o yaş aralığındaki bireylerin hangi mecralarda aktif olduğuna dikkat etmeli.

İnternet kullanıcılarının sosyal ağlarda ki üyelik oranları;

Facebook %92

You Tube %85

Twitter %80

Instagram %73

Google Plus %60

Linkedin %57

Snapchat %48

GWI Turkey raporuna göre, Türkiye’de kullanıcıların sosyal ağlarda geçirdiği ortalama süre 2s 53dk. Sosyal ağların çeşitlenmesi ve her şeyin dijitale entegre olmaya başlaması ile birlikte bu rakamlar günden güne artmaya devam ediyor. İnternet kullanıcılarının tamamına yakın bir oranının facebook ve YouTube’da yoğun olarak etkileşim içinde olmaları ve Instagram ile Snapchat’in her geçen gün yeni kullanıcı kazanması, dijital iletişiminde görüntünün önemli bir yerde olduğuna işaret. Markalar, dijital pazarlama stratejilerinde kullanıcıların bu eğilimi ve isteği doğrultusunda hareket etmeli. 2017 yılında görsel ve video içerik üretimine ağırlık vermeli.

Bunun yanı sıra 2017 öngörüleri arasında, paylaşım ekonomisi de dikkat çekmekte. Şöyle ki; Time’a göre ABD’li tüketicilerin %22’si paylaşım ekonomisini kullanıyor. Airbnb gecede ortalama 425.000 konuk ağırlıyor. Bu sayı Hilton Hotelleri’nin ortalama konuk sayısından %22 daha fazla. Bunun yanı sıra Uber ile hem kendi arabanızı hem de başkalarının arabalarını şehir içinde taksi gibi kullanabiliyor, Bla Bla Car ile yine aynı şekilde şehirler arası yolculuk yapabiliyor, Spinlister sayesinde bisiklet kiralıyor, Kickstarter sayesinde insanlar birbirlerinin hayallerine ortak olabiliyor. Tüm bu paylaşım ekonomisinin içinde insanlar dijital kimlikleri ile var olmakta, dijital kimlikleri ile evlerini, arabalarını, eşyalarını ve hayallerini paylaşmakta. Bu doğrultuda 2017 yılında markalar, dijital pazar stratejilerini oluştururken bu olguları da göz önünde bulundurmalı ve bu mecralar içinde içerik üretmeli.

TÜİK araştırmalarına göre kullanıcıların internette olma amaçları;

%82.3 Sosyal medya üzerinde profil oluşturma, mesaj gönderme veya fotoğraf/içerik paylaşma.

%74.4 paylaşım sitelerinden video izleme.

%69.5 online haber, gazete ya da dergi okuma.

%65.9 sağlıkla ilgili bilgi arama.

%65.5 mal ve hizmetler hakkında bilgi arama.
Türkiye’de kullanıcıların markaları keşfettikleri mecralar;

%47 arama motorları

%43 televizyon

%35 marka/ürün web siteleri

%33 sosyal medya öneri/yorumlar

%32 arkadaş/aile önerileri

%31 ürün karşılaştırma siteleri

%28 online reklamlar

%28 mobil reklamlar.
Sosyal Medya Raporu
Reklam stratejisi oluştururken kullanıcıların markaları keşfettikleri ve tanıdıkları mecralara dikkat edilmeli. Doğru zamanda doğru yerde olmaya özen gösterilmeli. 2017 yılında en çok konuşulacak trendler arasında web sitesi kişiselleştirmesi ve buna dayalı içerik üretilmesi yer alacak. Yatırımlarımız ve davranışlarımız arttıkça büyük datalar üretiyoruz. Web sitesi kişiselleştirmesi kadar önemli bir konu da analiz konusu olacak. Çünkü yatırımlarımızı ve bunların geri dönüşünü ölçümleyip yeni stratejiler geliştirmek için analize ihtiyaç duyacağız.

Kaynak: https://goo.gl/3R3aYl
Wait while more posts are being loaded