Profile cover photo
Profile photo
İzmir Psikolog & Çocuk ve Aile Psikoloğu Dr. Sinem Malkoç İzmir Hipnoz - Aile dizimi
17 followers -
aile psikolog
aile psikolog

17 followers
About
Posts

Post has attachment
Türk Psikologlar Derneği Basın Açıklaması
13.10.2014
Basın ve Kamuoyuna;

Psikologlar olarak uzun bir süredir sınırımızda yaşanan savaşa bizler de endişeyle tanıklık etmekteyiz. Savaşlar sadece ölümlere ve bedensel kayıplara değil, başta Travma Sonrası Stres Bozukluğu olmak üzere birçok psikolojik sorunun ortaya çıkmasına da neden olurlar. Yaşadığımız bu deneyim ne yazık ki yine birçok can kaybına, yerinden edilmeye, insanların evlerini terk ederek ne zaman biteceği belli olmayan bir sığınmacılık sürecine girmelerine neden olmuştur. Özellikle kadın ve çocuklar bu süreçten oldukça olumsuz etkilenmişlerdir.

Öte yandan TPD olarak Kobané‘de yaşanan olaylara yönelik olarak gerçekleştirilen protesto eylemlerinin akabinde yetkililerin öfkeli, misillemeci ve tehditkâr üslubunu onaylamıyor, bir an önce barış dilinin inşa edilmesi ve karşılıklı diyalogun oluşturulması için gerekli girişimlerin başlatılmasını talep ediyoruz. Protesto eylemlerinin barışçı doğasına zarar veren provokasyon girişimlerini ve gösterilerin ayrımcılığa ve nefret söylemlerine sebep gösterilmesini kınıyor, halkımızın bu konudaki sağduyusuna güveniyoruz.

Bizler toplumsal barışın işlediği, şiddetin, savaşın, ölümün, olmadığı bir dünyaya tarafız ve tüm yurttaşlarımızı, tüm görevli ve yetkilileri barışın diliyle konuşmaya davet ediyoruz.

http://www.psikolog.org.tr/index.php?Detail=1134

Post has attachment
İzmir çocuk psikolog sayfamız açıldı. http://www.cocukpsikolog.com pedagoji ve çocuk psikolojisi konusunda 20 yıllık deneyim.Çocuk ve ergen sorunlarının çözümü için bize ulaşın :) 

Depresyon nedir ?
Depresyon duygusal, zihinsel, davranışsal ve bedensel bazı belirtilerle kendisini gösteren bir durumdur. En dikkat çekici belirtisi çökkün ruh hali ile ilgi ve zevk almada belirgin azalmadır. Depresyondaki kişi duygusal açıdan mutsuz, karamsar ve ümitsizdir. Eskiden en severek yaptığı işler bile artık zevk vermez olmuştur. Kişi kendini hüzünlü ve yalnız hisseder. Kendisine ve çevresine ilgisi azalır. Yoğun suçluluk duyguları olabilir. Herkese yük olduğunu düşünüp gereksiz yere sorumluluklarını yerine getirmediğini düşünür. Genellikle iç sıkıntısı, daralma, huzursuzluk ile birliktedir. Bazen kendisinin tüm duygularını yitirmiş gibi hissedebilir.Yazının devamı ve detaylar:
http://ailepsikolog.com/depresyon.html

Post has attachment
İzmir'de psikolog arıyorsanız,  konusunda deneyimli Almanya'da eğitim görmüş profesyonel klinik uzman psikolog Sinem Malkoç'a soru sorabilir aile ve evlilik danışmanlığı , bireysel , cinsel sorunlar , çocuk ve pedogojik destek ve randevu alabilirsiniz. #izmirpsikolog  http://www.ailepsikolog.com/izmir-psikolog.html

Post has attachment
Çift Danışmanlığı nedir ?

Evlilikte, çiftin birlikteliğini sağlayan en temel faktör çatışmaları çözme becerisidir. Çünkü iki insanın ortak olarak paylaştığı bir mekanda ve hatta yaşamda çıkarların karşılaşması ve çatışmaların olması kaçınılmazdır. Sevgi ve cinsellik ilk günkü şiddetinde sürse bile zamanla çatışmalar bu iki ulvi duyguyu etkileyebilmektedir. Önemli olan karşılıklı bağlılık duygusunu zedelememek ve yitirmemektir.

Bireylerde olduğu gibi çiftler sorunlarını genellikle tek başına çözmeye çalışmaktadırlar. Ancak bireylerde olduğu gibi çiftlerde de kolaylıkla farkedilmeyen kör noktalar vardır. Bazen günün getirdikleri ile uğraşırken bu kör noktalar iyice gömülür ve içeriden yıkıcı etkilerini gösterebilir. Aynı şekilde; herhangi bir çatışmanın veya durumun üstesinden gelmeyi sağlayacak olsa bile, hislerin ağırlığını kaldırıp bunların üstesinden gelmek ve asgari müştereke ulaşmak zor olmaktadır.

Çift danışmanlığı bu sorunların veya çatışmaların üstesinden gelme süresini kısaltmakta ve yaşamı kolaylaştırmaktadır.
http://ailepsikolog.com/cift-danismanligi.html

Post has attachment
İzmir'de konusunda deneyimli pedagoji ve çocuk gelişimi konusunda uzman, çocuk psikolog arıyorsanız, uzmanımız klinik psikolog Sinem Malkoç'un web sitesini ziyaret edebilir, makaleleri , özgeçmişi,  uzmanlık alanları ve kendisi hakkında tavsiyeler bölümünde danışan yorumlarını okuyabilir, randevu ve bilgi alabilirsiniz. http://www.ailepsikolog.com/izmir-cocuk-psikolog.html
http://ailepsikolog.blogspot.com.tr/2014/08/izmir-cocuk-psikolog.html

Post has attachment
öfke kontrolü öfke yönetimi
Öfke aslında normal ve sağlıklı bir duygudur. Ama kontrolden çıkıp da yıkıcı hale dönüştüğünde, okul ya da iş hayatınızda, kişisel ilişkilerinizde sorunlara yol açar. Öfke çok çeşitli olaylar sonucu ortaya çıkabileceği gibi doğal afetler gibi hiç beklenmeyen bir anda gelip hayatı alt üst eden ve istenmeyen değişikliklere sürüklenme durumlarında da sıkça ortaya çıkar. #izmirpsikolog   #ailepsikolog   Yazının devamı ve çözüm yolları:
http://ailepsikolog.com/ofke-kontrolu-ve-yonetimi.html

Post has attachment
Eşler arasındaki ilişkilerde ortaya çıkan çatışma, iletişim sorunları, cinsel, duygusal ya da entellektüel uyumsuzlukları ve sorunları çözmek amacıyla yapılan danışmanlıktır.  Her evlilikte birtakım sorunlar yaşanabilir. Kimi zaman bu sorunlar evliliği bitirme aşamasına getirebilirken, kimi zaman ise küçük olmasına rağmen huzuru kaçırmaya yeter. Huzursuz bir aile ortamı da tüm aile üyelerini mutsuz eder. Bir evlilik danışmanına başvurmak için çok ciddi bir sorunun var olması gerekmez. Şayet evliliğinize önem veriyorsanız evlilik danışmanına başvurma fikri size uzak gelmemelidir. Detaylar: http://ailepsikolog.com/evlilik-danismanligi.html #psikolog #izmirpsikolog #ailepsikolog

Post has attachment
Yaşlı Adam ve Deniz, Ernest Hemingway'in Nobel Edebiyat Ödüllü eseri. Eser aynı zamanda birçok ödül de kazanmıştır. Hemingway bu hikâyeyi Küba'da yazmıştır ve hikâyenin başkahramanı Kübalı bir balıkçı olan Santiago'dur. Hikâye yaşlı Santiago'nun Gulf Stream'in açıklarında büyük bir yelken balığı (bazı çevirilerde yanlışlıkla kılıç balığı olarak geçer) ile karşılaşması ve onunla 5 gün süren mücadelesini anlatır.Rus Animatör Alexander Petrov tarafından,cam üzerine yağlı boya animasyon tekniği yapilan
pek çok ödüle sahip animasyonu yapmak için iki buçuk yıl çalışmış ve filmin karelerini oluşturan 29 bin cam levhayı parmaklarıyla tek tek boyamış.Videodaki müzik ise Küba'lı müzik gurubu Buena Vista Social Club'a ait.
The Old Man and the Sea - Yaşlı Adam ve Deniz

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded