Profile

Cover photo
A.W. Lynx
Works at freelancer
Attends International Centre for Theoretical Physics
Lives in Polska
45 followers|314,124 views
AboutPostsPhotosVideos+1'sReviews

Stream

A.W. Lynx

Dyskusja  - 
 
Nasza wizja.

 

Jak jest i jak powinno być.

Jesteśmy jednym z najbardziej pracowitych i innowacyjnych narodów na świecie a mimo to po dwudziestu pięciu latach od tzw. umowy okrągłostołowej, Polacy nadal są jedną z najmniej zarabiających nacji ze wszystkich pozostałych narodów Europy. Pomimo jednej z najwyższych na świecie produktywności Polacy traktowani są, jako tania siła robocza. Sprzyja temu słabe i nieefektywne państwo, czasami niepotrafiące poradzić sobie z problemami, które same tworzy.

Nie udaje się dalej ukrywać, że pomimo głoszonych przez polskie państwo haseł to rodzimi przedsiębiorcy odprowadzają najwięcej do polskiego budżetu w podatkach i tworzą miejsca pracy a nie zagraniczny kapitał. 

Prawdą jest, że w dużych zachodnich korporacjach można średnio zarobić więcej, ale czy to nie polskie państwo jest winne temu, że polscy przedsiębiorcy nie mogąc uczciwie konkurować z zagranicznym kapitałem muszą oferować niższe pensje niż by chcieli? Ci, którzy kiedykolwiek prowadzili jakąkolwiek działalność czy gospodarczą czy społeczną doskonale wiedzą, jaki ogrom problemów stwarza polskie państwo. Nie licząc nakładanych podatków i wszelkich możliwych danin.

To dzięki polskiemu państwu i lokalnym klikom takie korporacje jak zagraniczne sieci handlowe prosperują kosztem głodowych marż oferowanych polskim rolnikom.

Sądy są jednymi z najdroższych i nieefektywnych w Europie a jakość wyroków wskazuje na dowolność w interpretowaniu prawa przez funkcjonariuszy państwa: sędziów, prokuratorów, policjantów, funkcjonariuszy służb a zwłaszcza polityków i urzędników.

Konstytucja jest jednym z wielu źródeł prawa a nie aktem podstawowym, jasnym i jednoznacznym, na który zawsze w każdym sądzie można się powołać a każdy sędzia będzie miał obowiązek go uznać.

Czy należy potępiać masowo uciekających z Polski ludzi, jeżeli polskie państwo staje się opresyjne wobec obywateli? Nie da się dalej ukrywać, że polski obywatel może liczyć tylko na siebie w starciu z zagranicznym kapitałem a od opresyjnego polskiego państwa może oczekiwać tylko szykan.

Jest to już dziś oczywiste, że tylko Polak może pomóc drugiemu Polakowi.

Dlatego chcemy pomagać i będziemy pomagać wszystkim tym Polakom, którzy zostali zostawieni samym sobie.

Chcemy udowodnić, że pomimo trwającej od ponad 200 lat tresury Polaków w szczuciu i wzajemnym ubliżaniu Polak potrafi drugiemu Polakowi być Przyjacielem. Wielokrotnie to udowodniliśmy. Nawet, jeżeli polskie państwo i polscy politycy są temu przeciwni My nie musimy iść tą drogą. 

 

Polacy zasługują na więcej. Polacy zasługują na szacunek.

Naszym celem jest edukowanie Polaków by wybierali to, co dla nich najlepsze z pełną świadomością, że nie muszą godzić się na to, co widzą.

Chcemy by Polacy kupowali polskie produkty, bo są najlepsze a polscy przedsiębiorcy byli tymi, u których każdy młody człowiek chciałby pracować.
 ·  Translate
1
A.W. Lynx's profile photoTomasz Lingo's profile photo
2 comments
 
Ok. Jest dobrze. Jak wspomniałeś Dmowskiego to wiem, że myślimy tak samo.
 ·  Translate
Add a comment...

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/po-wyborach-pozycja-polski-w-unii,192,0,1879232.html

Nikt nie może mieć wątpliwości, że będą kolejne kryzysy i Polska nie zawsze obejdzie się bez większego bólu, tak jak ostatnio. Problem jest taki, że dotąd nikt nie proponował realnej alternatywy tylko drobne korekty starego modelu
 ·  Translate
„Polska będzie odgrywała ważną rolę w Europie, jeśli będzie gospodarczą potęgą. Oczywiście mądra polityka zagraniczna i skuteczna dyplomacja mają znaczenie, ale tylko do pewnego stopnia. Myślę, że PiS nie zmieni kierunku aż tak dramatycznie. Przecież to Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński” – mówi Money.pl Dr Stanley Bill, koordynator nowych Studiów Polskich na Uniwersytecie w Cambridge. Pochodzi z Perth w Australii.
3
Add a comment...

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
Na manipulowaniu kursem WIBOR po to by ludzie brali umowy oprocentowane do franka Polacy (tylko ci co brali kredyty hipoteczne) oddali bankom pomiędzy 2006 a 2014 około 30 miliardów więcej niż wprzypadku gdyby WIBOR nie był"robiony" pod "gotowanie" Polaków w umowy indeksowane do walut.

Te pieniądze zamiast pracować w gospodarce polskiej zostały wpompowane w system bankowy.

Te 30 miliardów za ostatnie 8 lat - o tyle więcej musieli zapłacić ludzie którzy wzięli kredyty hipoteczne w złotówkach by można było oszukać skuteczniej ludzi na umowy indeksowane do franka. Gdyby policzyć straty (liczone według metodyk bankow) wszystkich kredytobiorców w złotówkach za ostatie 8 lat to suma może zbliżyć się do 200 miliardów.
 ·  Translate
2
Robert Olek's profile photoA.W. Lynx's profile photo
9 comments
 
Z komunikatu PKO BP z dnia 26.01.2015
Wskaźnik kredytów zagrożonych (NPL) dla kredytów hipotecznych w CHF oraz PLN to odpowiednio 3,1% oraz 3,6%

Jestem Mirku z Tobą calkowicie zgodny że polskie państwo z budżetu absolutnie nie powinno pomagać również złotówkowiczom hipotecznym chociaż widać, że radzą sobie dużo gorzej ze spłatą tych kredytów niż frankowicze (i dolarowcy i eurowcy i jenowcy). 
 ·  Translate
Add a comment...

A.W. Lynx

commented on a video on YouTube.
Shared publicly  - 
 
Nawet zakładając że problem frankowiczów to 25 mld złotych to przy ZYSKU rocznym banków w Polsce = 15 mlrd zlotych to nie dużo. Jednak uznając oszustwo (wprowadzanie w błąd) przy tych "kredytach" frankowych te 25 mld nic przy 250 mld złotych na ile są stratni złotowkowicze.
 ·  Translate
8
Tomasz Lingo's profile photoA.W. Lynx's profile photo
9 comments
 
Patrząc na obecne zawirowania powiem tak:
- widać kto rządzi naprawdę w Polsce - rządzą zachodnie banki. 
- PO iPIS (i pzostali) są albo niekompetentni albo cyniczni. Frankowiczów mogliby spokojnie wykorzystać do przejęcia banków w Polsce a wystarczyło by po porstu mieć jaja i uznać te umowy za niezgodne z prawem bankowym. Chociażby dlatego, że przy rosnącym kursie walut wartośc zastawu pod kredyt jest pod kreską co powinno albo skutkować masowym wypowiedzeniem tych kredytów lub zabieraniem licencji przez KNF bo bank działa wbrew interesom depozytariuszy.
- i rolnicy i górnicy i ... dostają kasę z naszych podatków. Dlaczego? Bo w odróżnieniu od górnika czy rolnika oszukany w AmberGold czy na kredycie złotówkowym nie ma takiego przełożenia politycznego.
 ·  Translate

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
http://www.se.pl/pieniadze/newsy/ukrainski-parlament-zdecydowal-kredyty-do-przewalutowania-co-z-polska_637656.html

A jak to się robi po polsku? Po polsku to gdy oszust sprzedaje mercedesa z silnikiem fiata 126 spalającego 50 listrów na setkę lokalna władza uchwala ustawę w myśl której w zamian za podpisanie porozumienia klienta z oszustem, oszust dostanie zwolnienie podatkowe a klient będzie miał dodatek do połowy kupowanego paliwa (od czego odprowadzi podatek oczywiście).
 ·  Translate
W Polsce ze swoimi kredytami mają problem frankowicze, na Ukrainie ci, którzy zaciągnęli kredyt walutowy w dolarach. Ukraiński parlament postanowił wczoraj ...
1
Add a comment...
Have her in circles
45 people
Dorota Podlejska's profile photo
Robert Hurka's profile photo
maria maria's profile photo
Przemysław Paw's profile photo
Viola Kucinska's profile photo
Elżbieta Łochyńska's profile photo
analizafilmu's profile photo
Małgorzata Wilgosz's profile photo
Sławomir Wąsowski's profile photo

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecki-rzad-zatwierdzil-sprzedaz-14-lotnisk,6,0,1882630.html
Polska co prawda nie ma już wiele ale jest KGHM, lasy, kopalnie, prawa żeglugowe, kilka lotnisk no dużo młodych bez pracy. To wszystko można jeszcze sprzedać.
Już niedługo bo niewiele brakuje by Polska nie miała już możliwości spłaty długu, jeżeli jedynym skutecznym źródłem dochodowym w budżecie jest praca oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.
 ·  Translate
Grecki rząd oficjalnie zatwierdził sprzedaż 14 regionalnych lotnisk niemieckiej firmie Fraport.
1
Add a comment...

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/63161-sfalszowanie-statystyk-inflacji-bezrobocia-i-pkb

Gdyby uwzględnić dane nominalne wzrost  wyniósłby ok. 47% (z 1,17 do 1,7 bln zł). Jednak obraz ten przedstawia się inaczej, gdy PKB liczymy nie w złotówkach, ale w walutach wymienialnych. Przyjmując np. średni kurs NBP z końca roku, to liczony w dolarach PKB wzrósł w okresie 7 lat zaledwie nominalnie 2,3%, a liczono w Euro – nominalnie o 23,9%. Jeżeli uwzględnić także wskaźniki inflacji dla tych walut, to okazuje się PKB w dolarach zmalał, a w Euro wzrósł nieznacznie. Do tego warto dodać, iż obecnie wlicza się w PKB dochody z prostytucji, narkotyków i przemytu (podczas gdy w przeszłości tego nie czyniono). Uwzględniając ostatnie zmiany legislacyjne także dopalacze staną się dodatkowym wektorem gospodarczym. A zatem wyciąganie wniosków dot. dodatniego rozwoju gospodarczego Polski w latach 2007-2015 jest nieuzasadnione.
 ·  Translate
1
Add a comment...

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/specjalne-strefy-ekonomiczne-nie-moga-byc,185,0,1874105.html

zabawne że najwicej kapitału w strefach pochodzi z .... Polski? przykład, po raz kolejny ze podatki sa za duże i polskie państwo przede wszystkim czerpie zyski z opodatkowaiapracy
 ·  Translate
W Polsce nie liczba miejsc pracy jest największym problemem, ale ich atrakcyjność. Młodzi Polacy emigrują nie dlatego, że nie mogą znaleźć pracy w kraju, ale dlatego, że oferowane im warunki są niesatysfakcjonujące - przekonują eksperci.
1
Add a comment...

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1041267,title,Przedwyborczy-gest-PO-dla-slaskich-separatystow,wid,17773639,wiadomosc.html?ticaid=115650

Milion zmielonych podpisow w sprawach JOW.
Milion zmielonych podpisow w sprawach 6latkow oraz nazywanie ludzi zaangażowanych w tesprawę oszołomami. Tak mówili posłowie PO.
itd itd itd
 ·  Translate
Partia rządząca wstępnie zaakceptowała projekt dający Ślązakom przywileje jako mniejszości etnicznej.
1
Add a comment...

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
class="Tre">Dwa tygodnie temu przy okazji regularnych dyskusji organizowanych przez Centrum Imienia Adama Smitha dyskutowaliśmy na temat: &bdquo;Dlaczego Polacy nie odczuwają na własnej sk&oacute;rze wzrostu gospodarczego, mimo iż Polska zalicza się do kraj&oacute;w z najszybciej rosnąca gospodarką?&rdquo;</p> <p class="Tre">Na potrzeby dyskusji przygotowałem sobie własne wyliczenia zaczerpnięte z bazy NBP, GUS i rocznik&oacute;w statystycznych...
6
5
Mirek Dobek's profile photoaltin Majewski (altin A.M.)'s profile photo
Add a comment...

A.W. Lynx

Dyskusja  - 
 
Jaki jest cel naszego przedsięwzięcia.

Po dwudziestu pięciu latach od tzw. umowy okrągłostołowej, gdy nadal Polacy zarabiają prawie  najmniej ze wszystkich pozostałych narodów Europy a sądy są najdroższe w Europie i pracują najwolniej a jakość wyroków wskazuje na dowolność w interpretowaniu prawa przez funkcjonariuszy państwa: sędziów, prokuratorów, policjantów, agentów służb a zwłaszcza polityków i urzędników.
Gdy stało się jasne, że pomimo jednej z najwyższych produktywności Polacy traktowani są jako tania siła robocza, zwłaszcza przez lokalnych urzędników i polityków przeważnie wywodzących się ze starej komunistycznej nomenklatury. 
Gdy nie da się dalej ukrywać, że pomimo głoszonych przez polskie państwo haseł to rodzimi przedsiębiorcy odprowadzają najwięcej do polskiego budźetu w podatkach i tworzą miejsc pracy a nie zagraniczny kapitał. 
Gdy nie da się dalej ukrywać, że polski obywatel może liczyć tylko na siebie w starciu z zagranicznym kapitałem a od opresyjnego polskiego państwa może oczekiwać tylko szykan. 

Jest oczywiste, że tylko Polak może pomóc drugiemu Polakowi. Dlatego chcemy pomagać i będziemy pomagać wszystkim tym Polakom którzy zostali zostawienie samym sobie. Chcemy udowododnić, że pomimo trwającej od 80 lat tresury Polaków w szczuciu i wzajemnym ubliżaniu Polak potrafi drugiemu Polakowi być Przyjacielem. 

Polacy zasługują na szacunek. Jesteśmy jednym z najbardziej pracowitych i innowacyjnych narodów na świecie. Wielokrotnie to udowodniliśmy. Nawet jeżeli polskie państwo i polscy politycy są temu przeciwni My nie musimy iść tą drogą. 

Polacy zasługują na więcej. 

Wspieramy polską przedsiębiorczość bo ona daje to czego nie daje zagraniczny kapitał: stabilność, pracę i podatki zostające lokalnie. To polskie panstwo jest winne temu, że polscy przedsiębiorcy nie mogąc uczciwie konkurować z zagranicznym kapitałem muszą oferować niższe pensje niż by chcieli. Jeżeli mamy wybór, wybieramy polskie produkty. Głosujmy nogami. 

Wspieramy polskich pracowników. To dzięki nim Polacy są chwaleni za pracowitość, innowacyjność, produktywność. Głosujmy za zmniejszeniem podatku dochodowego lub całkowitym jego zniesieniu. Skoro zagraniczny kapitał nie pozwoli na podniesienie pensji to możemy wymusić na polskich politykach obniżkę podatku. Głosujmy na tych którzy to zrobią.

Wspieramy polskich producentów zdrowej żywności. To dzieki polskiemu panstwu i lokalnym klikom takie korporacje jak zagraniczne sieci handlowe prosperują kosztem głodowych marż oferowanych polskim rolnikom. Jeżeli tylko możecie, kupujcie od lokalnych dostawców zdrowej żywności. 

Wspieramy polski kapitał. Jeżeli tylko możemy, przenosimy nasze oszczędności do polskich banków spółdzielczych lub kas oszczędnościowych. Głosujmy nogami. Dlaczego w porównaniu do zachodnich narodów Polacy płacą najwięcej za opłaty bankowe i kredyty? Bo oddziały banków zachodnich w Polsce mogą to robić mając ciche przyzwolenie polskiego państwa. 


Polacy zasługują na wzajemną pomoc i szacunek.
 ·  Translate
7
1
Przemysław Paw's profile photoTomasz Lingo's profile photoA.W. Lynx's profile photo
2 comments
 
No właśnie chciałem o tym z Arturem porozmawiać, ale no nie było go wczoraj, dziś zadzwonię do niego, zrobię także porządek na stronie.
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have her in circles
45 people
Dorota Podlejska's profile photo
Robert Hurka's profile photo
maria maria's profile photo
Przemysław Paw's profile photo
Viola Kucinska's profile photo
Elżbieta Łochyńska's profile photo
analizafilmu's profile photo
Małgorzata Wilgosz's profile photo
Sławomir Wąsowski's profile photo
Work
Occupation
Freelancer
Skills
To zaleźy za ile i na kogo.
Employment
  • freelancer
    present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Polska
Previously
Niemcy - Francja
Links
YouTube
Other profiles
Story
Tagline
Ile kotów potrafi zmieścić się na czubku igły? Pytanie raczej w ilu wymiarach potrafisz myśleć.
Introduction
Racjonalista, poganin. Uwielbia twarde kodowanie i jajka na miękko.
Bragging rights
Zostałem wreszcie zainicjowany. To nie jest oczywiście powód do dumy ale jest miło.
Education
  • International Centre for Theoretical Physics
    present
Basic Information
Gender
Female
A.W. Lynx's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Sensacyjne dane ekonomiczne!!!
vod.gazetapolska.pl

Już w styczniu 50% wykonania planu długu... Planu zadłużenia na cały rok. Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK w rozmowie z Jackiem Sobal

Cywilizacyjny skok w tył...
vod.gazetapolska.pl

Główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak w rozmowie z Jackiem Sobalą o prognozach dla polskiej gospodarki.

"Polska kraj absurdów"
vod.gazetapolska.pl

Krzysztof Rak rozmawia z głównym ekonomistą SKOK Januszem Szewczakiem. "Kłamcy z profesorskimi tytułami sączą z ekranów i gazet półprawdy o

Dokument z czechosłowackiego MSW nt. Wałęsy - nowy wniosek dowodowy
vod.gazetapolska.pl

"Wałęsa - człowiek z teczki" - nowa książka dr hab. Sławomira Cenckiewicza. Z autorem rozmawia Rafał Dudkiewicz. Cz2/2 Redakcja vod: Wczoraj

Nareszcie są dowody: praca wywołuje depresję!
tylkomedycyna.pl

Gdy człowiek spędza dużo czasu w pracy, gdzie stawia mu się bardzo wysokie wymagania, kończy się to u niego depresją. Badania, opisane szcze

Pałac Radziejowice
plus.google.com

Pałac Radziejowice hasn't shared anything on this page with you.

Zamek Książąt Mazowieckich
plus.google.com

Zamek Książąt Mazowieckich hasn't shared anything on this page with you.

AniMaker
market.android.com

AniMaker is tool that makes animation likes easytoon. just draw some frames, AniMaker play each frame by fps(frame per seconds).Key Features

GrupOf
grupof.pl

Grupof - platforma ofert grupowych w internecie, codziennie nowe okazje, rabaty 50-90% na restauracje, kino, teatr, spa, rozrywkę i inne usł

Zamek zrenowany w stanie średnim. Warty do obejrzenia w okolicy Warszawy. Trasa nie oznaczona przez gminę i wielka szkoda, że trzeba wiedzieć o jego istnieniu. W przeciwymym przypadku nie ma możliwości szybkiego odnalezienia jego istnienia i lokalizacji nawet w Necie. Jako wypad na kilkugodzinny wyjazd w okolice Piaseczna. Warto.
Public - 2 years ago
reviewed 2 years ago
2 reviews
Map
Map
Map