Profile

Cover photo
A.W. Lynx
Works at freelancer
Attends International Centre for Theoretical Physics
Lives in Polska
47 followers|492,814 views
AboutPostsPhotosVideos+1'sReviews

Stream

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
Ciekawa uwaga Samcika. Niestety ale prawdę może odkryć tylko prokurator bo tylko on ma moc dostępu do dokumentacji wewnątrz bankowej mogącej ujawnić to o czym pisze Samcik. 

CZY KREDYT, W KTÓRYM NIE MA FRANKÓW, SĄDY POWINNY UZNAWAĆ ZA FRANKOWY? Nie jestem prawnikiem, więc nie chcę się wymądrzać. Jednak wydaje mi się, że sytuacja nie wygląda tak, jak pisze mec. Garlacz, że kredyty frankowe były "finansowane depozytami w złotych", a różnicę między oprocentowaniem wynikającym ze stawki LIBOR a WIBOR-em pokrywały z transakcji CIRS. Chyba raczej interpretowałbym tę sytuację tak, że polski bank pożyczał z zagranicy franki, którymi finansował udzielenie kredytu walutowego swojemu polskiemu klientowi, ale tę pożyczkę zabezpieczał "zastawem" w formie własnych depozytów złotowych. W takiej sytuacji te polskie depozyty nie byłyby podstawą finansowania kredytów walutowych, lecz zabezpieczeniem tego finansowania. Oczywiście jest tu pewna cienkość. Może być tak, że banki rzeczywiście nie wymieniają się miliardami złotych i franków. To może wyglądać tak, że między bankami płyną wyłącznie odsetki, a reszta to tylko należności i zobowiązania, księgowane w bilansie. A więc zagraniczny bank nie bierze prawdziwego "zastawu", ani nie wypłaca polskiemu bankowi prawdziwych franków, a wszystko odbywa się na poziomie bilansu. No i jeśli rzeczywiście to tak wygląda, to tych franków w polskim banku rzeczywiście nigdy nie było. No i teraz pytanie: czy może być kredyt frankowy w sytuacji, gdy polski bank fizycznie nigdy nie miał żadnych franków? Od strony finansowej w tej transakcji międzybankowej wszystko jest bezpieczne i dobrze policzone - audytorzy pozwalają, by wszystko działo się na poziomie bilansów i ograniczało do wymiany odsetek. Ale od strony "filozoficznej" można się rzeczywiście zastanawiać czy kredyt frankowy może być frankowy, choć nikt nigdy nie widział żadnego franka. W tym sensie przed sądami stoi duże wyzwanie.
 ·  Translate
3
A.W. Lynx's profile photo
Add a comment...

A.W. Lynx

Shared publicly  - 
 
 
Szanowni Państwo, 

nie zamierzałem komentować zbliżających się wyborów, szanując zdanie i osobisty wybór każdego z Państwa, jednak zdecydowałem się podzielić swoimi poglądami. I zaapelować aby wybór był dokonany autonomicznie, a nie pod wpływem marketingu politycznego. Osoby, które się z poniższym nie zgadzają - przepraszam.

Wybory to moment w życiu, gdy każdy z nas ma unikalną możliwość wywarcia wpływu na rzeczywistość. Żyję na tym padole od ponad 40 lat, pamiętam moment przełomu "wolnościowego" i piszczy mi w głowie jak od tamtego czasu mądre głowy zawsze powtarzały w TV, radio oraz innych mediach że nie wolno zmarnować głosu. No nie jest to prawdą. Nie jest to tak samo prawdą jak to że można waloryzować kredyty. To jest po najzwyklejsze kłamstwo i najohydniejsza, antydemokratyczna, manipulacja. Demokracja polega na wolnym wyborze - każdy głos jest ważny, a najważniejszy jest głos szczery i nie zmanipulowany. Głos każdego z nas należy do niego samego - tylko i wyłącznie do Pana lub Pani i nikt nie może tym głosem dysponować. Należy podejmować decyzje zgodne ze swoim sumieniem, doświadczeniem oraz na podstawie pracy wykonanej przed wyborami - pracy mającej na celu poznanie kandydatów, ich planów, dokonań oraz zachowań. Kiedyś zdradził mi tą tajemnicę kolega mieszkający wiele lat w ugruntowanej demokracji, gdzie każdy przed wyborami wykonywał pracę, przygotowując się do głosowania. Czytał, rozmawiał, sprawdzał. Nam się mówi że o polityce nie wypada rozmawiać. Kolejne kłamstwo. W demokracji należy rozmawiać o polityce, ponieważ jest to jeden z podstawowych elementów nowoczesnego społeczeństwa. Oczywiście obok mediów, które robią z nami co tylko chcą. Pamiętajmy, że nie ma czegoś takiego jak zmarnowany głos. Każdy głos oddany zgodnie z podszeptem serca, głosem sumienia i kalkulacją rozumu jest głosem świadomego obywatela. 

A po wyborach postarajmy się, aby partie polityczne nie mogły zaciągać kredytów. Partie polityczne muszą być finansowane przez swoich członków. Jeśli nie mogą, bo tych członków nie mają to niech odejdą w niepamięć. Jak może nas reprezentować ktoś kto nie ma członków, czyli nawet nas nie ma jako swego członka? Cóż to za reprezentant narodu, co musi brać pożyczki? Spłacone potem, z resztą, z naszych podatków. Istna paranoja i parodia demokracji. Jest raczej wiadomym, że przy pomocy pieniędzy można nas zalać reklamami i propagandą i to tak że hohohoho! Sztuką u wartości demokracji jest zdobyć nasze głosy pracą, uczciwością i dotrzymywaniem obietnic. Postarajmy się aby w następnych wyborach już nikt pieniędzy na wybory od banków nie pożyczał.

Analizując naszą niedolę kredytową, poznałem kilka faktów, które oto dla porządku i z obowiązku odnotowuję:
1. 2006 - „Nie rozumiem polityki utrudniania dostępu do kredytów i nie zgadzam się z nią” - Kazimierz Marcinkiewicz, premier
2. 2006 - „Ograniczenia w udzielaniu hipotecznych kredytów walutowych przez banki trochę pogorszą sytuację obywateli i są projektem dyskusyjnym. Wprawdzie zdaniem niektórych lekkomyślnie trochę korzystali z kredytów denominowanych w walutach obcych, ale moim zdaniem obywatele są dorośli i mają prawo do pewnej dozy lekkomyślności w podejmowaniu decyzji” - prof. Zyta Gilowska, wicepremier
3. lipec 2006 - "Komunikat KP PiS dotyczący zalecenia Komisji Nadzoru Bankowego" krytykujący Rekomendację S KNB (nie KNF tylko KNB) - Ś.P.Przemysław Gosiewski
4. lipec 2006 - likwidacja KNB - Komisji Nadzoru Bankowego (część NBP, silna jednostka) i powołanie słabiutkiej, co może sobie rekomendacje wydawać ale nikt tego nie musi słuchać, Komisji Nadzoru Finansowego. Przegłosowano głosami partii rządzącej
5. 2007 - manipulacja WIBOR'em widoczna na załączonym obrazku. Dziwnym trafem skłoniło to wielu z Państwa do przewalutowania kredytów na CHF. Szefem NBP w tym czasie był Ś.P. Sławomir Skrzypek

Serce moje leży po stronie patriotycznej, sumienie po stronie prawdy, a rozum niestety po stronie rozsądku i faktów. Pamiętajmy co się wydarzyło 10 lat temu i kto nam to zgotował. Jeżeli mamy do wyboru pomiędzy głupcami i oszustami to może czas spojrzeć poza ten duet. Pisząc te słowa, myśli me padły na chocholi taniec z Wesela. Czyż nie zachowujemy się jak weselnicy omotani chocholim rytmem? Wyrwijmy się z marazmu, pokażmy że jesteśmy zdolni do działania!

Osoby, które się z powyższym nie zgadzają - przepraszam.

-Ryszard Styczyński
 ·  Translate
3 comments on original post
1

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecki-rzad-zatwierdzil-sprzedaz-14-lotnisk,6,0,1882630.html
Polska co prawda nie ma już wiele ale jest KGHM, lasy, kopalnie, prawa żeglugowe, kilka lotnisk no dużo młodych bez pracy. To wszystko można jeszcze sprzedać.
Już niedługo bo niewiele brakuje by Polska nie miała już możliwości spłaty długu, jeżeli jedynym skutecznym źródłem dochodowym w budżecie jest praca oraz małe i średnie przedsiębiorstwa.
 ·  Translate
Grecki rząd oficjalnie zatwierdził sprzedaż 14 regionalnych lotnisk niemieckiej firmie Fraport.
2
Add a comment...

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/po-wyborach-pozycja-polski-w-unii,192,0,1879232.html

Nikt nie może mieć wątpliwości, że będą kolejne kryzysy i Polska nie zawsze obejdzie się bez większego bólu, tak jak ostatnio. Problem jest taki, że dotąd nikt nie proponował realnej alternatywy tylko drobne korekty starego modelu
 ·  Translate
„Polska będzie odgrywała ważną rolę w Europie, jeśli będzie gospodarczą potęgą. Oczywiście mądra polityka zagraniczna i skuteczna dyplomacja mają znaczenie, ale tylko do pewnego stopnia. Myślę, że PiS nie zmieni kierunku aż tak dramatycznie. Przecież to Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński” – mówi Money.pl Dr Stanley Bill, koordynator nowych Studiów Polskich na Uniwersytecie w Cambridge. Pochodzi z Perth w Australii.
3
Virginia Baker's profile photo
2 comments
 
aa r poxu y ur99
Add a comment...

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
Na manipulowaniu kursem WIBOR po to by ludzie brali umowy oprocentowane do franka Polacy (tylko ci co brali kredyty hipoteczne) oddali bankom pomiędzy 2006 a 2014 około 30 miliardów więcej niż wprzypadku gdyby WIBOR nie był"robiony" pod "gotowanie" Polaków w umowy indeksowane do walut.

Te pieniądze zamiast pracować w gospodarce polskiej zostały wpompowane w system bankowy.

Te 30 miliardów za ostatnie 8 lat - o tyle więcej musieli zapłacić ludzie którzy wzięli kredyty hipoteczne w złotówkach by można było oszukać skuteczniej ludzi na umowy indeksowane do franka. Gdyby policzyć straty (liczone według metodyk bankow) wszystkich kredytobiorców w złotówkach za ostatie 8 lat to suma może zbliżyć się do 200 miliardów.
 ·  Translate
2
Robert Olek's profile photoA.W. Lynx's profile photo
9 comments
 
Z komunikatu PKO BP z dnia 26.01.2015
Wskaźnik kredytów zagrożonych (NPL) dla kredytów hipotecznych w CHF oraz PLN to odpowiednio 3,1% oraz 3,6%

Jestem Mirku z Tobą calkowicie zgodny że polskie państwo z budżetu absolutnie nie powinno pomagać również złotówkowiczom hipotecznym chociaż widać, że radzą sobie dużo gorzej ze spłatą tych kredytów niż frankowicze (i dolarowcy i eurowcy i jenowcy). 
 ·  Translate
Add a comment...

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
Sprawa Wałęsy czy TK nie jest istotna  o tyle, że każdy kto żył w PRL wie, że nie podpisanie lojalki groziło wywozem do lasu albo połamanymi palcami. 
Oczywiście tacy ludzie, niezłomni, są potrzebni. Są niezbędni. 
Choćby po to by można stawiać im pomniki i na ich przykładzie uczyć następne pokolenia jak być niezłomnym. Jednak ktoś musi przeżyć by uczynić i uczyć te następne pokolenie. 
Problemem ludzi Solidarności "okrągłostołowych" nie jest to, że zdradzili Solidarność ani, że poszli na układ z UB/WSI/PZPR by kosztem wywłaszczenia narodu z własności na korzyść ludzi z rodzin "resortowych" zmienić system. 
Problemem i przyczyną tego co nastąpi jest fakt, że ci ludzie zatrzymali się na posadach prezesów w nowo wybudowanych biurach bussiness centrów w wielkich miastach i zaczęli twierdzić, że już jest dobrze i tak ma zostać.
Skoro oni nie widzą problemu, zatem inni celowo stwarzają sobie problemy. 
 ·  Translate
1
Virginia Baker's profile photo
 
verdt n ou d yu po r v g t pi c v uh NH wept c g w ou ad oi f uh v v yg w we pi dd xd 5 o v y ry oi ok
 ·  Translate
Add a comment...

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-gospodarka-polska/item/63161-sfalszowanie-statystyk-inflacji-bezrobocia-i-pkb

Gdyby uwzględnić dane nominalne wzrost  wyniósłby ok. 47% (z 1,17 do 1,7 bln zł). Jednak obraz ten przedstawia się inaczej, gdy PKB liczymy nie w złotówkach, ale w walutach wymienialnych. Przyjmując np. średni kurs NBP z końca roku, to liczony w dolarach PKB wzrósł w okresie 7 lat zaledwie nominalnie 2,3%, a liczono w Euro – nominalnie o 23,9%. Jeżeli uwzględnić także wskaźniki inflacji dla tych walut, to okazuje się PKB w dolarach zmalał, a w Euro wzrósł nieznacznie. Do tego warto dodać, iż obecnie wlicza się w PKB dochody z prostytucji, narkotyków i przemytu (podczas gdy w przeszłości tego nie czyniono). Uwzględniając ostatnie zmiany legislacyjne także dopalacze staną się dodatkowym wektorem gospodarczym. A zatem wyciąganie wniosków dot. dodatniego rozwoju gospodarczego Polski w latach 2007-2015 jest nieuzasadnione.
 ·  Translate
1
Virginia Baker's profile photo
 
in c yg c t oi riov7 c yg v i rt jc yv c j uh vu I rt vg t pi w ed f j vt v ok
Add a comment...

A.W. Lynx

Dział ogólny  - 
 
http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/specjalne-strefy-ekonomiczne-nie-moga-byc,185,0,1874105.html

zabawne że najwicej kapitału w strefach pochodzi z .... Polski? przykład, po raz kolejny ze podatki sa za duże i polskie państwo przede wszystkim czerpie zyski z opodatkowaiapracy
 ·  Translate
W Polsce nie liczba miejsc pracy jest największym problemem, ale ich atrakcyjność. Młodzi Polacy emigrują nie dlatego, że nie mogą znaleźć pracy w kraju, ale dlatego, że oferowane im warunki są niesatysfakcjonujące - przekonują eksperci.
1
Add a comment...
Story
Tagline
Ile kotów potrafi zmieścić się na czubku igły? Pytanie raczej w ilu wymiarach potrafisz myśleć.
Introduction
Racjonalista, poganin. Uwielbia twarde kodowanie i jajka na miękko.
Bragging rights
Zostałem wreszcie zainicjowany. To nie jest oczywiście powód do dumy ale jest miło.
Education
  • International Centre for Theoretical Physics
    present
Basic Information
Gender
Female
Work
Occupation
Freelancer
Skills
To zaleźy za ile i na kogo.
Employment
  • freelancer
    present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
Polska
Previously
Niemcy - Francja
Links
YouTube
Other profiles
A.W. Lynx's +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
Sensacyjne dane ekonomiczne!!!
vod.gazetapolska.pl

Już w styczniu 50% wykonania planu długu... Planu zadłużenia na cały rok. Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK w rozmowie z Jackiem Sobal

Cywilizacyjny skok w tył...
vod.gazetapolska.pl

Główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak w rozmowie z Jackiem Sobalą o prognozach dla polskiej gospodarki.

"Polska kraj absurdów"
vod.gazetapolska.pl

Krzysztof Rak rozmawia z głównym ekonomistą SKOK Januszem Szewczakiem. "Kłamcy z profesorskimi tytułami sączą z ekranów i gazet półprawdy o

Dokument z czechosłowackiego MSW nt. Wałęsy - nowy wniosek dowodowy
vod.gazetapolska.pl

"Wałęsa - człowiek z teczki" - nowa książka dr hab. Sławomira Cenckiewicza. Z autorem rozmawia Rafał Dudkiewicz. Cz2/2 Redakcja vod: Wczoraj

Nareszcie są dowody: praca wywołuje depresję!
tylkomedycyna.pl

Gdy człowiek spędza dużo czasu w pracy, gdzie stawia mu się bardzo wysokie wymagania, kończy się to u niego depresją. Badania, opisane szcze

Pałac Radziejowice
plus.google.com

Pałac Radziejowice hasn't shared anything on this page with you.

Zamek Książąt Mazowieckich
plus.google.com

Zamek Książąt Mazowieckich hasn't shared anything on this page with you.

AniMaker
market.android.com

AniMaker is tool that makes animation likes easytoon. just draw some frames, AniMaker play each frame by fps(frame per seconds).Key Features

GrupOf
grupof.pl

Grupof - platforma ofert grupowych w internecie, codziennie nowe okazje, rabaty 50-90% na restauracje, kino, teatr, spa, rozrywkę i inne usł

Warto. Obiekt podobny do DAG (Muzeum Exploseum spod Bodgoszczy). Element projektu Riese.
Public - 5 months ago
reviewed 5 months ago
I recommend to review.
Public - 5 months ago
reviewed 5 months ago
5 reviews
Map
Map
Map
Chciałbym by w kazdym mieście była taka lecznica. Profesjonalnie prowadzona z dostępem do labu, usg, rtg.
Public - 10 months ago
reviewed 10 months ago
Zamek zrenowany w stanie średnim. Warty do obejrzenia w okolicy Warszawy. Trasa nie oznaczona przez gminę i wielka szkoda, że trzeba wiedzieć o jego istnieniu. W przeciwymym przypadku nie ma możliwości szybkiego odnalezienia jego istnienia i lokalizacji nawet w Necie. Jako wypad na kilkugodzinny wyjazd w okolice Piaseczna. Warto.
Public - 3 years ago
reviewed 3 years ago