Profile

Cover photo
AVLab
22 followers|12,486 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

AVLab

Shared publicly  - 
 
Antywirusy Arcabit z jeszcze lepszą ochroną. Producent dodaje "bezpieczną przeglądarkę". Szczegóły tylko u nas.

https://avlab.pl/antywirusy-arcabit-zyskuja-bezpieczna-przegladarke-safe-browser
 ·  Translate
Arcabit, producent z wieloletnią tradycją tworzenia oprogramowania antywirusowego i ochronnego oraz dostawca skutecznej bariery dla wszelkich współczesnych cyberzagrożeń, od kilku miesięcy nie przestaje nas zadziwiać.
1
Add a comment...

AVLab

Shared publicly  - 
 
Czy szyfrowanie komunikatora Telegram zostało złamane przez rosyjskie FSB? Rzekomy raport wskazuje, że TAK.
WhastApp także nie ma się najlepiej.

https://avlab.pl/czy-szyfrowanie-telegramu-zostalo-zlamane-przez-rosyjskie-fsb-i-co-z-whatsappem
 ·  Translate
1
Add a comment...

AVLab

Shared publicly  - 
 
Zebrane w jednym miejscu przez ekspertów AVLab informacje w zakresie prywatności, bezpieczeństwa i zabezpieczenia urządzeń końcowych. Edukacyjny materiał dla każdego użytkownika:

https://avlab.pl/slider/10-bezpiecznych-zasad-zachowania-bezpieczenstwa-prywatnosci
 ·  Translate
Wraz z firmą Bitdefender przygotowaliśmy 10 wskazówek podnoszących poziom bezpieczeństwa i prywatności. Ich przestrzeganie zagwarantuje spokój i niewrażliwy na atak szkodliwego oprogramowania smartfon, laptop, a także komputer stacjonarny. Co więcej, po zastosowaniu się do poniższych zaleceń, dostawcy internetu oraz hakerzy będą mieli znacznie utrudniony dostęp do generowanych przez Twoje urządzenie pakietów sieciowych — ich odszyfrowanie będzie ...
1
Add a comment...

AVLab

Shared publicly  - 
 
Aktualizacji nie ma i chyba nie będzie. Ponad 1,400,000 dysków NAS narażonych na atak.

https://avlab.pl/od-lutego-2016-r-ponad-milion-dyskow-nas-firmy-qnap-jest-zagrozonych-atakiem-aktualizacji-jeszcze
 ·  Translate
Firma F-Secure informuje o wykryciu trzech podatności w oprogramowaniu dysków NAS (Network Attached Storage) produkowanych przez QNAP Systems Inc. Hakerzy mogą wykorzystać luki w celu przejęcia zdalnej kontroli nad urządzeniami. Odkrycie dotyczy ponad miliona dysków, które są obecnie w użytku.
1
Add a comment...

AVLab

Shared publicly  - 
 
Jedna wiadomość MMS i twój iPhone wpada w niekończące się restarty - działa dla iOS od wersji 8 do iOS 10.2.1 beta2 (beta 3 została już załatana).

https://avlab.pl/jedna-wiadomosc-sms-moze-zawiesic-iphone
 ·  Translate
Posiadacze iPhone’ów kolejny raz zostali wystawieni na atak. Tym razem do zawieszenia urządzenia wystarczy jedna wiadomość zawierająca odpowiedni plik VCF (wizytówka). Po odebraniu wiadomości aplikacja zawiesza się i doprowadza do restartu, po którym telefon wpada w pętlę ciągłych restartów.
1
Add a comment...

AVLab

Shared publicly  - 
 
Korzystacie z Microsoft Publisher? Uważajcie na spam i załączniki z rozszerzeniami .PUB - mogą skrywać backdoora.https://avlab.pl/ukierunkowany-w-firmy-backdoor-ukrywa-sie-w-dokumencie-microsoft-publisher
 ·  Translate
Fala ukierunkowanego spamu zaraża komputery z oprogramowaniem Windows wykorzystując backdoora, który daje atakującym sposobność wykradania poufnych danych z małych i średnich przedsiębiorstw. Osoby zajmujące się analizą spamu z firmy Bitdefender zidentyfikowali kilka tysięcy e-maili, które podszywały się pod zamówienia i faktury, w dodatku zawierały w załączniku plik z rozszerzeniem .pub.
1
Add a comment...

AVLab

Shared publicly  - 
 
Pośrednik pracujący dla Symanteca wystawił 108 niezweryfikowanych certyfikatów SSL, które mogą zostać użyte do ataków na użytkowników sieci Internet.https://avlab.pl/w-2016-roku-symantec-wydal-108-niezweryfikowanych-certyfikatow-ssl
 ·  Translate
Kilka dni temu ujawniono spore „niedopatrzenie” ze strony firmy Symantec, który jako główny dostawca certyfikatów bezpieczeństwa (root CA) powierzył pośrednictwo walidacji certyfikatów firmie WebTrust.
1
Add a comment...

AVLab

Shared publicly  - 
 
Szkoła z Los Angeles zapłaciła 28,000$ haraczu za możliwość odzyskania danych. Historia zakończyła się szczęśliwie - w tym przypadku.

Pod artykułem link do kolejnego, gdzie opisaliśmy przypadek, w którym za zapłacenia okupu nie udaje się odzyskać plików.

https://avlab.pl/rekordowy-haracz-28k-za-odszyfrowanie-danych
 ·  Translate
Kilka dni temu uczelnia Los Angeles Valley College zapłaciła 28 tys. dolarów haraczu za odzyskanie swoich danych, odciętych atakiem szyfrującym 30 grudnia zeszłego roku. Władze szkoły uległy szantażystom powołując się na sugestie zewnętrznych „ekspertów”, którzy zakładając "wysokie prawdopodobieństwo" odzyskania danych doradzili jej wpłatę okupu.
1
Add a comment...

AVLab

Shared publicly  - 
 
Rozważania Andrzeja Miśkiewicza o bezpieczeństwie Windows 10 i Windows Defenderze.

https://avlab.pl/ochrona-antywirusowa-w-erze-systemu-windows-10
 ·  Translate
Wraz z premierą Windows 10, "system jako usługa" rozpoczął swój niesamowity rozwój zaczynając od wersja 1507, która zapoczątkowała błyskawiczne zmiany i po półtora roku zaowocowała trzema wersjami systemu oraz dziesiątkami buildów. Tak szybkie tempo zmian spowodowało, że nawet w Microsoftcie poszczególne zespoły nie nad
1
Add a comment...

AVLab

Shared publicly  - 
 
Przedstawiamy polecane narzędzia, oprogramowanie, dostawców VPN do ochrony prywatności.

https://avlab.pl/polecane-oprogramowanie-systemy-firmware-i-sieci-vpn-do-ochrony-prywatnosci
 ·  Translate
„You are being watched”, „Don't use Windows 10 - It's a privacy nightmare” – niewątpliwie, zdania te przykuwają uwagę czytelnika na dłużej, sprawiając, że chociaż na chwilę zastanowi się nad swoją prywatnością w sieci.
1
Add a comment...

AVLab

Shared publicly  - 
 
Uzyskanie roota za pomocą zainfekowanej ładowarki albo zainfekowanego narzędzia Android Debug Bridge - takie rzeczy tylko na OnePlus 3 i OnePlus 3T z softem OxygenOS do wersji 4.0.1.

https://avlab.pl/wszystkie-telefony-oneplus-3-z-softem-oxygenos-do-wersji-401-z-powazna-luka-w-bootloaderze
 ·  Translate
Podatność zgłosił użytkownik Roee Hay z IBM X-Force Application Security Research Team, który odkrył, że wykorzystując atak fizyczny na urządzenie [...]:
1
Add a comment...

AVLab

Shared publicly  - 
 
Dziesiątki, setki i tysiące polubień fanpejdżów, a to tylko oszustwo. Wizerunek Mariusza "Pudziana" Pudzianowskiego wykorzystywany przez scammerów do zbierania lajków oraz publikowania fałszywych konkursów.

https://avlab.pl/mariusz-pudzianowski-ma-dosyc-scammerow-my-takze-uwaga-na-oszustow-na-facebooku
 ·  Translate
Ktoś od wielu tygodni próbuje podszywać się pod Mariusza Pudzianowskiego – byłego strongmena, a obecnie znanego zawodnika MMA oraz właściciela firmy transportowej. Pan Mariusz ma już dość publikowanych konkursów z wykorzystaniem jego wizerunku w ramach fałszywych kont na Facebooku, dlatego na swoim profilu publikuje:
1
Add a comment...
Basic Information
Gender
Decline to State
Links
YouTube
Contributor to