Profile cover photo
Profile photo
ATO DER
53 followers -
hakkımızda
hakkımızda

53 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
Kan Hastalıkları Federasyonunun düzenlediği "2.Uluslararası Kan Film Festivali" Başlıyor!

Ayrıntılı Bilgi ve Başvuru Formu;
www.kanfilmfestivali.com
Photo

Post has attachment
Public
Photo

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
Kan Film Festivali’ne ‘Büyük’ destek
Adana Valisi Mustafa Büyük,ATODER ve Talasemi Federasyonu’nun 6-7-8 Mayıs 2016 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirileceği Kan Film Festivali’ne destek olacağını kaydetti. Vali Büyük festivalin tanıtım videosunda da Adanalılara seslenecek.
Türkiye Talasemi Federasyonu Başkanı Ali Kılıç, Hukuk Danışmanı Av. Ali Çağatay Gürbaz, Proje Koordinatörü Mahmut Ünnü, Si-Der Başkanı Nüvit Dağtekin ve üyeler Faruk Kaya, Ayşegül Demir Adana Valisi Mustafa Büyük’ü ziyaret ederek 6-7-8 Mayıs 2016’da Adana’da gerçekleştirilecek Kan Film Festivali hakkında bilgilendirdi ve Vali Büyük’ten festival için destek istedi.
Adana Valisi Mustafa Büyük, festivalin tanıtım videosunda Adanalılara seslenmeyi de kabul ederek yapılacak olan festivali destekleyeceklerini açıkladı.
Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verdi:
FARKINDALIK KAZANDIRACAĞIZ
“Festival 6-7-8 Mayıs 2016 tarihleri arasında Adana’da gerçekleşecek. Festival ulusal boyutta, kalıtsal kan hastalıklarından olan talasemi (Akdeniz anemisi) ve orak hücre anemi hastalıklarını önlemeye yönelik ve mevcut hastaların da sosyal alanda yaşamış oldukları sorunlara farklı bir bakış açısı getirmek amacında olduğu gibi toplum bilincini arttırmak, kalıtsal kan hastalarının sorunlarını çözmeye yönelik sanatsal alanda bakış açısıyla farkındalık kazandırılmasını hedeflemektedir. Türkiye’de ilk kez düzenlenecek olan film festivalimiz katılımcı kitleyi birebir kucaklayan ve insan hayatının yaşam sıvısı olan kanın önemine vurgu yapmak üzere oluşturulacak bir projedir. Sanatsal faaliyetlerle toplumsal mesajların verileceği etkinlik programlarımızda, kan hastalıklarına ve kan bağışına farklı bir bakış acısı kazandırılarak daha bilinçli topluma ulaşmayı ve bu bilince ulaşan toplumumuzla ilerleyen zamanlarda daha güzel sanatsal ve kültürel etkinlikler sunmayı planladığımız gibi bu etkinliğimizi her yıl daha da büyüterek ulusallaştırmayı ve gelenekselleştirmeyi amaç edinmiş durumdayız.”
Photo
Photo
2015-11-15
2 Photos - View album

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
ATODER’in önderliğinde çekilen, Türkiye’nin en kapsamlı Talasemi ve Orak Hücre Anemisi belgeseli CanKırmızı, galasını 7 Kasım 2015’de saat 16.00’da Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde yapacak. Hasta ve Hasta yakınlarının da çeşitli etkinliklerle katkıda bulunacağı galamıza hepinizi bekliyoruz. 

Post has attachment
CanKırmızı Belgesel Film
Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalığı Üzerine
Wait while more posts are being loaded