Profile cover photo
Profile photo
ASTRON print, s.r.o.
About
ASTRON print, s.r.o.'s posts

Post has attachment
Ocenění Czech Business Superbrands 2016
Společnost ASTRON print, s.r.o., se stala jednou z mála B2B značek působících na českém trhu, které získaly prestižní ocenění Business Superbrands 2016.
Titul Superbrands, který je v České republice udělován po svém obnovení již čtvrtým rokem, získávají pouze značky, které si svou nominaci zaslouží obchodními výsledky. Rozhodující slovo při výběru má expertní komise Business Brand Council. Tu tvoří profesionálové z oblasti byznysu, komunikace, marketingu, médií a marketingového výzkumu.
Do úzkého spektra oceněných značek se na základě přísných kritérií dostane jen zlomek vyvolených. Posuzovány jsou parametry jako známost, budování brandu, inovace či prestiž.
Společnost ASTRON print, s.r.o., se tímto oceněním zařadila mezi respektované značky v České republice.
Photo

Post has attachment
Výstava fotografií Wintonovy vlaky
V dolní části Václavského náměstí je k vidění 28 panelů, které představují výstavu Wintonovy vlaky. Vzpomínku na legendárního sira Nicholase Wintona, zachránce více než 600 převážně židovských dětí, připravil režisér, kameraman a fotograf Jaroslav Brabec. Exteriérová výstava fotografií a dokumentů ukazuje cestu Wintonových vlaků z Prahy do Londýna z let 1939 i epizody ze života Sira Nicholase a potrvá do konce října 2015.

Všechny panelové poutače vyrobil ASTRON print, který se zároveň stal jedním z partnerů výstavy.
PhotoPhotoPhotoPhoto
2015-10-20
4 Photos - View album

Post has attachment
DGM – TECHNOFOIL 1050 FSC
V novém výrobním závodě v Jablonci uvedla společnost ASTRON print do provozu nejnovější výsekový stroj DGM – TECHNOFOIL 1050 FSC, formátu B1, s možností tekuté ražby. Nákupem tohoto stroje se zásadně rozšířily kapacity i možnosti dokončujícího zpracování.

Technické parametry:
Papír min. 80 g/m²
Karton max. 2000 g/m²
Vlnitá lepenka max. 4 mm
Rozměry papíru. min. 360 x 400 mm, max. 740 x 1050 mm
Rychlost 7500 ks/hod.
Lisování a velikost ražby (podélná) max. 720 x 1020 mm
Lisování a velikost ražby (příčná) max. 580 x 1020 mm
Vysekávání do velikosti max. 730 x 1040 mm
Výška stohu – podavač max. 1600 mm
Podavač s non-stop 1100 (1500) mm
Rozměry (délka x šířka x výška) 7,07 x 4,2 x 2,45 m
Photo

Post has attachment
Pro interiérové velkoplošné tisky vysoké kvality, jsme zakoupili ekologický stroj Xerox IJP 2000, jehož tiskovým mediem jsou inkousty na vodní bázi.

Tento stroj dosahuje při vynikající kvalitě tisku rychlosti až 420 m² za hodinu. Vytiskne plakáty a další produkty do šířky 1067 mm (délka role 30 m), v rozlišení 1600 x 1600 dpi. Stroj má 5 fixních hlav, více než 350 000 trysek, tiskové rozlišení 1600 x 1600 dpi, hybridní rastrování, velikost inkoustové kapky je 1,3 pikolitru. Jako tiskové medium používá voděodolné ekologické inkousty. Xerox IJP 2000 je vhodný primárně pro tisk interiérových aplikací. Součástí vybavení je i scanner umožňující scanovat předlohy nestandardních rozměrů do formátu A0.
Photo

Post has attachment
SVĚTOVÁ EXTRATŘÍDA DURST
O zaměření ASTRONu na nejkvalitnější technologie svědčí i to, že používá pět tiskařských strojů Durst, které patří k naprosté světové špičce. Společnost Durst Phototechnik AG sídlí v Brixenu v Jižním Tyrolsku a dodává především stroje pro velkoformátový tisk a tisk na textil, keramiku, sklo a další materiály. Další informace o společnosti Durst najdete na www.durst.it. O Jižním Tyrolsku se lze leccos dozvědět na stránkách www.suedtirol.info.

Post has attachment
Nákupem dalších strojů HP byl posílen ekologický latexový tisk.
V současnosti tvoří flotilu latexu 11 strojů a tato konfigurace umožnila vyřazení vysloužilých strojů s nešetrnou solventní technologií.

V plném provozu jsou nyní k dispozici: HP Latex 360 (4x), HP DesignJet L26500 (2x), HP DesignJet L25500 (1x), HP DesignJet 5500 (4x)

Nejnovější řada HP Latex 360 dosahuje vynikající kvality tisku na nejširší škálu materiálů, nově umožňuje tisknout na tepelně citlivá polypropylenová média. Složení latexového inkoustu současné generace posunulo mechanickou odolnost na uvedená média na nejvyšší úroveň, tedy na úroveň hard solventního inkoustu. To platí i pro stálost barev, která pro venkovní použití dosahuje tří let bez laminace a pěti let s laminací. Inkoust nepáchne a výtisk je tedy zdravotně nezávadný, vhodný pro veřejné instituce, nemocnice, hotely, školy apod. HP Latex 360 v průměru dosahuje cca o 30–50 % vyšší tiskovou rychlost než srovnatelné ekologické solventní technologie.
Photo

Post has attachment

ASTRON vybudoval novou výrobní halu v Jablonci nad Nisou a rozšířil tak své podnikatelské aktivity.
V novém závodě v Jablonci nad Nisou byl zahájen zkušební provoz a na plnou kapacitu najede výrobní hala na podzim. Vedle stávajícího centrálního závodu v Praze-Letňanech se jedná již o druhý výrobní závod ASTRONu. Jablonecká pobočka mimo jiné umožní vyrábět produkty z vlnité lepenky pomocí nejmodernějších technologií. Od každého takovéhoto výrobku bude možné zhotovit sérii čítající až tisíc kusů. Posilujeme také kapacity v oblasti velkoformátového kašírování, výseku a UV tekuté laminace. Možnosti jabloneckého závodu pro nás znamenají výrazný impuls pro další růst v segmentu, kde již nějakou dobu úspěšně působíme, a dovolí nám zúročit naše zkušenosti. Součástí nových výrobních prostor jsou i technologie pro ofsetový tisk a zázemí pro sklad materiálu a hotové výrobky. V Jablonci se rovněž připravují plně vybavené dílny na formátování hliníkových profilů a obrábění plastů. Podlahová plocha závodu je 6800 m2, obestavěný prostor činí 50 840 m2.
Nové prostory ASTRON využije i pro dokončovací zpracování včetně skládaček a lepiček displejů, ražby a slepotisku. Použité technologie obsahují významný podíl ručního zpracování, což se kladně projeví v zaměstnanosti v tomto příhraničním regionu.
Součástí nových výrobních prostor jsou i technologie pro ofsetový tisk a zázemí pro sklad materiálu a hotové výrobky. V prostorách areálu jsou dále k dispozici plně vybavené dílny na formátování hliníkových profilů, obrábění plastů a výrobu světelné reklamy. Světelná reklama se tak stala novinkou výrobního sortimentu ASTRONu.

Post has attachment
ŠKOLICÍ STŘEDISKO
Společnost ASTRON print, s.r.o. dokončuje v Ratměřicích prostory moderního školicího střediska, které bude v rámci ČR poskytovat ojedinělé vzdělávací možnosti v oboru polygrafie. Součástí školicího střediska jsou učebny, kanceláře a další zázemí. Školicí středisko je primárně určeno pro zaměstnance skupiny ASTRON. Volné kapacity budou nabízeny také partnerům – významným zákazníkům a dodavatelům, kterým v současné době chybí vhodné prostory pro školení. Kapacita školicího střediska je 50 míst.
Wait while more posts are being loaded