Profile

Cover photo
221 followers|254,519 views
AboutPostsCollectionsPhotosYouTube

Stream

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
Ky #mëngjes ju zgjat #jetën
 ·  Translate
Të konsumosh mëngjes do të thotë të ulësh rrezikun e shfaqjes së disa sëmundjeve, duke filluar nga diabeti i tipit 2 deri tek sëmundjet kardiake. ...
3
Add a comment...

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
#Portokalli i kuq, ky frut me veti ushqyese dhe anti-inflamatore
 ·  Translate
Fillimi i vitit përkon edhe me fillimin e konsumit të portokallit të kuq. Sezoni i këtij varieteti zgjat nga muaj Janar deri në Maj. Sipas American Ho...
3
1
Add a comment...

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
#Çaj #rozmarinë kundër rënies së #flokut
 ·  Translate
Rozmarina e 1 mijë virtyteve: një mjet efektiv kundër rënies së flokëve, por edhe një qetësues, anti-inflamator, antiseptik që ndihmon tretjen e ushqi...
2
Add a comment...

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
Si të jemi më #pozitivë dhe të #suksesshëm
 ·  Translate
Janë shumë raste që kanë vërtetuar se të menduarit pozitiv shkon paralelisht me suksesin. Shumë nga shprehjet më të njohura për mendimin pozitiv janë...
2
Add a comment...

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
Arsyet pse duhet të konsumohet #bizelja
 ·  Translate
Bizelja përmban shumë proteina dhe stimulon ndërtimin e masës së muskujve. Vetëm 100 gramë bizele furnizojnë trupin me dhjetë herë më shumë proteina s...
2
Add a comment...

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
​Të mirat që na vijnë nga konsumini i #kafes
 ·  Translate
Për shumë njerëz, kafja është "mikesha" më e mirë, pasi na gjendet pranë kur kemi nevojë. Kafja është e ngrohtë dhe na mban në formë. A e dini ç...
2
Add a comment...

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
Fuqia shëruese e #nenexhikut të egër
 ·  Translate
Nenexhiku i egër është një nga erëzat më të preferuarat të stinës, jo vetëm për vlerat mjekësore, por edhe për shijen dhe aromën që përcjell. Gjethet...
2
Add a comment...

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
#Ushqimet që ju furnizojnë me energji
 ·  Translate
Trupi i njeriut ka nevojë për ushqim, për të qenë sa më aktiv në rutinën e përditshme. Ja lista e disa ushqimeve që duhet të konsumojmë për të q...
3
Add a comment...

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
#Testi i #urinës zbulon se çfarë hamë në të vërtetë
 ·  Translate
Një test urine që mund të zbulojë se sa janë të shëndetshme ushqimet që konsumojnë njerëzit, është duke u zhvilluar nga shkencëtarët në Mbretërinë e B...
2
Add a comment...

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
#Alkooli rrit oreksin
 ·  Translate
Alkooli rrit oreksin, kanë zbuluar shkencëtarët së fundmi. Në testet që janë realizuar në minj, alkooli ka aktivizuar sinjalet e trurit të cilat...
1
Add a comment...

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
#Sytë janë pasqyrë e trupit, përmes tyre mund të kuptohen #sëmundjet e #zemrës
 ·  Translate
Poetët thonë se sytë janë pasqyrë e shpirtit. Një mjek, si unë, thotë se syri është pasqyra e trupit. Askund tjetër nuk mund të shihet më qartë shënde...
2
Add a comment...

10minuta.com

Shared publicly  - 
 
#Ushqimet që duhet ti shmangni nëse keni dhimbje të #gjymtyrëve
 ·  Translate
Shkaqet kryesore të dhimbjeve të gjymtyrëve janë artriti, thyerja e kockave, muskujt e tendosura. Edhe konsumimi i ushqimeve të caktuara mund të ndiko...
3
Add a comment...
10minuta.com's Collections
Story
Tagline
Lajme Shqip, Lajmi i fundit, Lajme te shpejta!
Introduction
Portal informativ. Lajme Shqip, Lajmet e fundit 10minuta.com raporton çdo ditë lajme shqip ne Showbiz, Lifestyle, Argëtuese, Muzike, Politike, Ekonomi dhe Sport.