Profile cover photo
Profile photo
هفت آسمان آبی
47 followers
47 followers
About
Posts

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
بهترین مقاصد گردشگری دنیا در فصل بهار 
فصل بهار را می توان به دلیل آب‌وهوای بسیار خوب و زیبایی طبیعت، عروس همه فصل ها دانست. در این فصل خوب است به مکان هایی سفر کنیم که جاذبه های بیشتری دارند.
1. شهر خوردن و آشامیدن در آستین تگزاس
2. موج سواری در تودوسانتو – مکزیک
3. مناظر هنری– اسکاتسداله، آریزونا
4. افسون شهر کوچک – چارمستون، کارولینای جنوبی ، با داشتن بهترین ساحل های جنوبی، چندان عجیب نیست این شهر کوچک جزو بهترین شهرهای آمریکا دسته بندی شده است.
5. پیاده روی در بیگ آیلند – هاوایی ، با اینکه هاوایی بیشتر برای سواحل زیبا و مناظر طبیعی شهرت دارد اما در روزهای خوش آب‌وهوای بهاری پیاده روی کم هزینه ترین و بهترین تفریح این منطقه به شمار می رود. 
6. مقاصد فرهنگی در آمستردام ،فروشگاه های طرح ها و هنرهای پیشرو، مناظر طبیعی فوق العاده و معماری نفس گیر ساختمان ها همه دلایل خوبی برای بازدید از این شهر هستند.
7. مد، هنر و خرید در لندن ،هنرمندان و سرآشپزهای مشهور در East End لندن قرار دارند که دیدن آنها مایه خرسندی است.
پیاده روی در بارسلونا ، بارسلونا - پایتخت کاتالونیا، ایالت شمالی اسپانیا – دو کوه، ساحل درجه یک که یادآوری کننده سواحل میامی است و فروشگاه هایی که رقیب مراکز خرید نیویورک هستند و معماری هایی به سبک گوتیک و قرون وسطی دارد که برای هر بازدیدکننده ای جذاب و دوست داشتنی است. قدم زدن در میان زیبایی های این شهر روح انسان را شاد می کند.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
غذاهای نوروزی
یکی از متداول‌ترین غذاهایی که به مناسبت نوروز پخته می‌شود، سمنو (سمنک، سومنک، سوملک، سمنی، سمنه) است.
پختن غذاهای دیگر نیز در نوروز مرسوم است. برای مثال، سبزی‌پلو با ماهی را در شب عید و شیرینی‌هایی مانند نان نخودچی تناول می‌شود.
در افغانستان سبزی چلو با ماهی، در تاجیکستان باج، در ترکمنستان نوروزبامه ، در قزاقستان اویقی آشار ، و در بخارا نیز انواع سمبوسه پخته می‌شود. به‌طور کلی پختن غذاهای نوروزی در هر منطقه‌ای که نوروز جشن گرفته می‌شود، مرسوم است و هر منطقه غذاها و شیرینی‌های مخصوص به خود را دارد.
در برخی از کشورها، پختن این غذا با آیین‌های خاصی همراه‌است. زنان و دختران در مناطق مختلف ایران، افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان ، و ازبکستان سمنو را به‌صورت دسته‌جمعی و گاه در طول شب می‌پزند و درهنگام پختن آن، سرودهای مخصوصی می‌خوانند.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
نوروز 
در مجمع عمومی سازمان ملل، نوروز، جشنی با ریشه ایرانی که قدمتی بیش از ۳ هزار سال دارد و امروزه بیش از ۳۰۰ میلیون نفر آن را جشن می‌گیرند توصیف شده‌است.
مجمع عمومی سازمان ملل در نشست ۴ اسفند ۱۳۸۸ (۲۳ فوریه ۲۰۱۰) ۲۱ ماه مارس را به‌عنوان روز جهانی عید نوروز، با ریشهٔ ایرانی به‌رسمیت شناخت و آن را در تقویم خود جای داد.
پیش از آن در تاریخ ۸ مهر ۱۳۸۸ خورشیدی، نوروز توسط سازمان علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد، به عنوان میراث معنوی، به ثبت جهانی رسیده‌بود. 
در ۷ فروردین ۱۳۸۹ نخستین دورهٔ جشن جهانی نوروز در تهران بر‌گزار شد و این شهر به عنوان «دبیرخانهٔ نوروز» شناخته شد.
Nowruz 
Nowruz marks the first day of spring or Equinox , and the beginning of the year in the Persian calendar. It is celebrated on the day of the astronomical Northward equinox, which usually occurs on March 21 or the previous/following day depending on where it is observed. The moment the sun crosses the celestial equator and equalizes night and day is calculated exactly every year and families gather together to observe the rituals.
It originated in Persia in one of the capitals of the Achaemenid empire in Persis in Iran and is also celebrated by the cultural region that came under Iranian influence
Photo
Add a comment...

Post has attachment
* Happy New Year *
Photo
Add a comment...

Post has attachment
جنگ آرد در یونان
جوانان یونانی در شهر ساحلی گالاکسیدی برای ساعاتی به دوران کودکی خود برگشتند و با پودرهای رنگی به یکدیگر حمله کردند. قدمت این مراسم سنتی به بیش از یک قرن پیش برمی گردد.
Greece Flour War
For a few hours on a single day every year, the prim and elegant Greek seaside town of Galaxidi explodes into frantic childishness. 
Riotous groups of residents pelt each other — and unsuspecting visitors — with bags of dyed flour, in a Holi-like end-of-carnival tradition thought to date back to the town’s period of maritime glory more than a century ago.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
موزه آثار شگفت انگیز (Wonderwork)، نمایشگاه علوم
نمایشگاه علوم تعاملی در اصل شامل 4 ساختمان مجزا است که در فلوریدا، تنسی و کارولینای جنوبی واقع شده‌اند. معمار و طراح آن تری نیکولسون بوده است. این موزه خانوادگی با فضاسازی‌های قابل توجه در زمینه علومی همچون فیزیک و ریاضی خدمات رسانی کرده و برای بازدیدکنندگان فضایی تعاملی به وجود آورده‌اند که مستلزم مشارکت فعال و سازنده آنان است.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
 یکی از زیباترین هتلهای دنیا در دل بیابانی در ایالات متحده امریکا 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
غاری در بلغارستان معروف به چشم خدا !
Photo
Add a comment...

Post has attachment
از آسمان دیروز تا هفت آسمان آبی امروز 

آگهی تور تابستانه سال 1356

آژانس مسافرتی هفت آسمان آبی با نیم قرن تجربه کاری با مدیریت آقای محمد جواد صیامی

" From "Asseman" till today " Haft Asseman Abi 

Summer Tour Advertisement , 1356

Haft Asseman Abi Tour & Travel Agency with half century of management experience , 
management : MR. Mohamma javad Siami
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded