Profile

Cover photo
‫محمد شرافتی‬‎
Worked at ارض الله واسعه
Attends دانشگاه صنعتی شریف
1,234 followers|569,637 views
AboutPostsCollections

Stream

Pinned
 
احسنت....احسنت....احسنت...
 ·  Translate
44
1
Add a comment...
 
ميدانيد واقعيت اين دروغ هاي كثيف است كه باعث ميشه توي هيچكدوم از اين كمپين ها و اعتراض ها شركت نكنم... وقتي كه حتي اقاي تناولي هم دروغ ميگويد....
 ·  Translate
 
من هم نوت مختصر و استعاری‌ای درباره‌ی موضوع آقای تناولی همخوان کرده بودم. بنابراین لازم است واقعیت فاش شده‌ی ماجرا را هم اینجا بیاورم:

تابناک: «شکایت یک مجموعه‌دار خصوصی از پرویز تناولی منجر به ممنوع‌الخروجی این مجسمه‌ساز از ایران شده، و هنوز منتهی به صدور قرارهای قانونی نشده است؛ پرونده‌ای که مطابق با آن تناولی شش مجسمه با ارزشی میلیاردی بدهکار است, اما با انکار آن، بر خلاف واقعیت، چهره سیاسی به پرونده قضایی‌اش داده است.

به گزارش «تابناک»، همه چیز از برگزاری یک نمایشگاه در سال گذشته آغاز می‌شود؛ جایی که پرویز تناولی، مجسمه‌ساز برجسته ایرانی، خواستار خرید تعدادی از نخستین مجسمه‌هایش که در مالکیت یکی از مجموعه‌داران بود، شد. اصرار تناولی برای خرید این مجموعه آثار اولیه‌اش به گفته خودش برای قرار دادن در بخشی از «خانه موزه»‌اش بود.

بنا بر اطلاعات دریافتی «تابناک»، مجموعه‌دار بخش خصوصی نیز در مقابل درخواست تناولی برای خرید آثار، تأکید کرد که قصد فروش ندارد، ولی حاضر به معاوضه این مجموعه با شش اثر از پرویز تناولی است. تناولی این توافق را پذیرفت و مجموعه‌دار نیز با حسن نیت، آثار اولیه تناولی را به این هنرمند تحویل داد و منتظر دریافت شش تابلو از وی شد. هرچه زمان می‌گذشت، خبری از تحویل این شش اثر نبود و تناولی حتی حاضر به باز پس دادن آثار اولیه‌اش به مجموعه‌داری که مالک این آثار نشد.

در ‌‌نهایت این مجموعه‌دار خصوصی برای احقاق حقوقش، ناچار به پیگیری حقوقی شد و شکایتی در این زمینه مطرح کرد اما تناولی برای پیگیری این شکایت به مراجع قضایی مراجعه نکرد. در همین راستا با دستور قضایی، وی به عنوان یک بدهکار تا زمان تعیین تکلیف این پرونده که ارزشی مالی بسیار بالایی دارد، ممنوع الخروج شد.

پرویز تناولی به تازگی مدعی شد: «به دادگاه مراجعه کردم و مطلع شدم که شاکی این پرونده، نیروی انتظامی و ناجاست و نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی، اتهاماتی بود که به من وارد شده است. این اتهامات را بنا بر مجموعه کارهایی که تاکنون انجام داده‌ام، به من وارد دانسته‌اند. به گفته آن‌ها، مجسمه‌هایی که ساخته‌ام مصداق تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب است.» اما در گفته‌های تناولی ذره‌ای حقیقت نبود.

طرح اتهام «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» آن هم از طریق مجسمه‌سازی ـ آن هم از سوی نیروی انتظامی ـ به قدری عجیب است که «تابناک» از نیروی انتظامی خواست، توضیح شفافی در این زمینه ارائه دهد و در ‌‌نهایت سردار منتظر المهدى، معاون اجتماعی نیروى انتظامی، در گفت‌و‌گوى اختصاصى با «تابناک» ضمن رد هرگونه شکایت از پرویز تناولی، افزود: ممنوع الخروجى مشارالیه بر اساس حکم دادگاه و ابلاغیه قضایى است و نیروى انتظامى، هیچ گونه شکایتى از ایشان نکرده است.

در شرایطی کنونی مشخص نیست چه کسی به تناولی این مشاوره را داده که در رسانه‌های عمومی موضوع شکایت خصوصی را به عنوان مسأله سیاسی جلوه دهد و این هنرمند با چه انگیزه‌ای صداقت را به کنار گذاشته؛ اما متأسفانه به واسطه سوابق تناولی، برخی هنرمندان با او همراهی کرده‌اند و با این تصور که او به واسطه «نشر اکاذیب و تشویق افکارعمومی» ممنوع الخروج شده، گروهی از هنرمندان پای یک نامه را در حمایت از او امضا کرده‌اند.»
 ·  Translate
1
1
Add a comment...
 
دوستان عزیز ، اگر کسی طرح درس مدونی برای فیزیک سال هفتم ، هشتم و نهم دارد ، اگر امکان دارد به بنده هم بدهد :) بسی ممنون
 ·  Translate
3
Add a comment...
 
اوصیکم ...
 ·  Translate
 
«دورهمی شبانه» از برنامه‌های تفریحی-آموزشی معمول و البته محبوب در بسیاری از موزه‌های دنیا برای بچه‌ها و بزرگترهاست.

---------------------------------------
کانال افروز در تلگرام:
telegram.me/AfroozSchool
 ·  Translate
View original post
4
hadi agahi's profile photo
 
کار جالبیه
 ·  Translate
Add a comment...
 
 
راستش انتظار ندارم این پست روی دیوار من خواننده زیادی داشته باشه. ولی از اونجا که نویسنده متن که پسردایی گرامی بنده است بعد مدتها متنی نوشته که من هم تونستم اون رو بفهمم (یا اقلا فکر میکنم که فهمیدم :D ) با خوشحالی برای شما هم به اشتراک گذاشتم
----------------------
...هردو منقوشند اما، این کجا و آن کجا...
به یاد دارم آن قدیم‌ها، همه جا، من‌جمله در دانشگاه معظم «علم و صنعت» (که بنده در آن به‌خطا طلب علم می‌کردم تا نان صنعت بخورم) در و دیوار توالت‌های عمومی خوابگاه و دانشگاه مملو بود از انواع نوشته‌ها و تصاویر قبیحه و نامستحسن جنسی: از تصاویر اعضا و جوارح و آلات و ادوات مربوطه بگیر تا انواع پوزیسیون‌ها و ورودی‌ها و خروجی‌ها. گاهی هم در آن میان، چند خطی «نوشته» در باب همان موضوعات موجود بود که علی‌الظاهر از قلم آن دسته از دانشجویانی تراویده بود که احتمالاً به قول حضراتِ رشتۀ طراحی‌صنعتی و معماری، دستشان در کارِ طرح و نقش چندان «قوی» نبود، پس از سر ناچاری، دست به دامان کلمات می‌شدند تا در حین تخلی درونیات جسم خود، خلجان روح خود را هم بیرون بریزند. بعضاً هم کسانی آثار دیگران را تکمیل یا بر حسب ذوق شخصی، تصحیح می‌کردند، چنان‌که از روی رنگ و ضرباهنگ متفاوت خطوط و تغییرات اعمال شده در اندازه‌های امور قابل پیگیری بود. این پدیده کاملاً عمومی بود و هیچ ساختمان و دانشکده یا کتابخانه‌ای نبود که این هنر متعالی در آن تجلی نیافته باشد. از آزمایشگاه «فشار قوی!» بگیر تا ساختمان نمایندگی مقام معظم. از قضا حتی توالت‌های مسجد دانشگاه که علی‌القاعده باید محل تخلی و تسلی موئمنین و نمازگزاران می‌بود هم از این هنرمندی‌ها خالی نبود که هیچ، آنجا به اوج رسیده بود –که البته همه می‌دانستند که این یک قلم کار صهیونیسم بود(!).
من در اینجا قصد نظریه پردازی و تحلیل دلایل و علل این ماجرا را ندارم و توصیف بیش‌تر آن را هم اطالۀ بیهودۀ کلام می‌دانم و آنچه قصد گفتن آن را دارم هم چیز دیگری است. بهرحال هر یک از ما حتماً امثال این چیزها را دیده است و ای‌بسا خود دستی در این هنر متعالی داشته بوده باشد.
اما بعد،
امروز دیوارنوشته‌ای در یکی از توالت‌های کتابخانۀ دانشگاه مونیخ توجه مرا بخود جلب کرد. چونان یک ماهی، که از فرط نزدیکی، آب را فراموش کرده باشد، ناگهان به یاد آوردم که طی این همه سال، تقریباً هیچ‌گاه در آلمان در هیچ توالت عمومی، حتی در توالت‌های محلات و اماکن عمومی پایین شهر، هیچ نوعی از آن تصاویر را که شرحش در بالا رفت، ندیده بودم. تقریباً برای اولین بار بود که چنین دیوارنوشته‌ای می‌دیدم. پس در خواندن آن کوشا و دقیق شدم و احوالاتی بر من گذشت که جای شرح آن اینجا نیست.
در ادامه، توصیف و ترجمه‌ای سردستی از این دیوارنوشتۀ مبارک می‌آورم تا انبساط خاطر دوستان حاصل گردد و شاید که یاران احوال این حقیر را بهتر درک بفرمایند.
این دیوارنوشته توسط چندین نفر و به‌نوعی در پاسخ به یکدیگر نوشته شده است که اگرچه آغاز آن مبتذل است اما به‌سرعت به سمت بحثی جالب پیش رفته است. گویا مسبّب اصلیِ ماجرا، جمله‌ای بوده است از یکی از دانشجویانِ (احتمالاً) رشته‌ای غیر از فلسفه که نوشته است (نقل به مضمون) دانشجویان فلسفه زندگی غم انگیزی دارند و شغلی جز راننده تاکسی در انتظار ایشان نیست. این نکته گویا به غیرت یک دانشجوی فلسفه برخورده و از آنجا که وی حدس زده است، آن جملۀ نخست را یک دانشجوی رشتۀ اقتصاد (یا حسابداری) صنعتی نوشته باشد، خطاب به او گفته است که (نقل به مضمون) خفه شود و بتمرگد سر پلان و بیلانس بی‌حاصل اقتصادی‌اش که به لعنت خدا هم نمی‌ارزد. توضیح این که: از میان دانشجویان رشته‌های نزدیک به علوم‌انسانی‌ در آلمان، اقتصادصنعتی‌ها تنها کسانی هستند که جذب صنعت می‌شوند و معمولاً در آینده شغل بهتری نصیبشان می‌شود و درآمد بهتری دارند و اگرچه اینان جلوی مهندسان همچون موش به سوراخ می‌خزند اما در مقابل دانشجویان سایر رشته‌های علوم انسانی خود را شیرانی درنده می‌پندارند و اینان را بدیدۀ تحقیر می‌نگرند. باری، این پاسخ گویا دفاع نفر سومی را برانگیخته که نوشته است و از اینجا به بعد بحث جالب می‌شود اگر امور واقع با نظریه جور درنیایند، این، مشکلِ امور واقع است و نه مشکل نظریه! این جمله در اصل یکی از جملات منسوب به هگل است.
القصه، گویا کس دیگری این نکته را دریافته و زیر این جمله، نام «هگل» را به عنوان گویندۀ آن اضافه کرده است. کس دیگری هم آمده و جلوی آن نوشته است «چه کسی مجرد می‌اندیشد؟». این عبارت اشاره دارد به یکی از مقالات هگل با همین نام که در ژورنال فلسفی منتشر شده بود و البته در میان آثار هگل، مقاله‌ای کوتاه اما بسیار خواندنی و مهم است.
باری، شخص دیگری گویا بر این نظر بوده که جملۀ بالا از هگل نیست و از فیخته است و یا تغییر یافتۀ جمله‌ای از فیخته. پس دست بکار تصحیح شده و «امور واقع» را در آن جمله خط زده و بجای آن نوشته است «اعمال». بواقع فیخته بر «عمل» تأکید فراوان داشت و واژۀ Tathandlung هم از ابداعات اوست در زبان آلمانی. این فیخته بود که پیش از هگل بر این نکته واقف شد که آگاهی را فقط به مثابۀ حرکت و بخصوص «عمل» می‌توان اندیشید. در ادامه، شخص مصحّح نام هگل را هم خط زده و بجای آن نوشته است فیخته. آنگاه شخص دیگری به طنز جلوی اسم فیخته نوشته است «من هستم، من هستم». فیخته را حتی در روزگار خودش برای جملات فلسفی بدیعی که در زبان آلمانی بکار می‌بُرد مسخره می‌کردند. بسیاری از فلاسفۀ هم‌عصر او هیچ درکی از فلسفۀ او نداشتند و آن را چرندیات می‌دانستند. از قضا یکی از گزاره‌های اساسی آموزۀ علم (نام جدیدی که فیخته بر فلسفه به مثابۀ علم گذاشته بود و آن را فلسفۀ خود می‌دانست) همین عبارت «من هستم» بود که فیخته حرف نخست «من» را مانند اسامی دستوری در زبان آلمانی بزرگ می‌نوشت تا بر مطلق بودن آن تأکید کند و به همین دلیل بسیاری (حتی گوته) او را به کنایه «آن من بزرگ!» می‌نامیدند.
شخص دیگری گویا از راه رسیده و متوجه کل این قضایا شده است و بصورتی مبسوط در صدد حل و رفع مشکل برآمده است. این شخص که به نظر من درک نسبتاً خوبی هم از فلسفۀ هگل داشته، نوشته است: «هگل هیچگاه چنین چیزی نگفته و ننوشته است. هگل می‌گوید طبیعت ساحت تصادف (به معنای حادث عرضی) است و وجودِ تصادف خود ضرورت است (یعنی وجود طبیعت ضرورت است). هگل بواقع در پاسخ به این جمله معترضه که در طبیعت انواعی یافت می‌شوند که ذیل هیچ دسته‌بندی قرار نمی‌گیرند چنین پاسخ داده است که ‹این مشکل طبیعت است›. زیرا طبیعت ساحت تصادف است بنابراین طبیعت نمی‌تواند حاوی امری قابل درک بوسیلۀ مفاهیم باشد».
در پایان هم نفر آخری آمده است و درخشان‌ترین جمله را در انتهای این دیوارنوشت نشانده است. ای کاش همۀ ما، نه بر سر توالت، بلکه پشت میز کارمان، حین نوشتن مقالاتمان یا به هنگام افاضۀ فیوضاتمان حداقل این جملۀ آخر نوشته شده بر دیوار توالتی در دانشگاه مونیخ را جدی بگیریم. آن نفر آخر با پیکانی که به نقلیات موجود در بالا اشاره دارد نوشته است: «منبع و محل دقیق نقل قول لطفاً!».
باری، اگر اشتباه نکنم گویا این نیچه بود که گفته بود آلمانی‌ها را جان به جانشان کنی، همه فیلسوف، آن هم فیلسوف ایده‌آلیست هستند! بفرما این هم سند و مدرکش!
سوال آزاردهنده اما این است: «پس ما کیستیم؟»

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10154187260730731&id=671865730
 ·  Translate
1 comment on original post
4
Mitra T's profile photohadi agahi's profile photo
2 comments
 
:)))
فقط اون قسمت سندش لطفا :)
+Mustafa Zali 
آقا شما که هگل شناسی نظرت چیه؟
 ·  Translate
Add a comment...
Friends: I am sorry to be the bearer of bad news, but I gave it to you straight last summer when I told you that Donald Trump would be the Republican no...
2
Mohammad Zandi's profile photo‫محمد شرافتی‬‎'s profile photo
2 comments
 
+Mohammad Zandi
فك كنم تو جلسه اينا بودن ، پيگيري ميكنم ببينم چطور شده
 ·  Translate
Add a comment...
 
وای بر شوما ، چه نشسته اید که یکی از خفن ترین سایت های تورنت دان شده و بنیان گذارش دستگیر !! اقا بنده فعلا یه چند روزی عزای عمومی اعلام میکنم تا ببینیم تکلیف چیه :((
 ·  Translate
وزارت دادگستری ایالات متحده ی آمریکا اعلام کرده که توانسته بنیانگذار و مدیر کنونی وبسایت «کیک اس تورنت»، یکی از بزرگترین تارنماهای فعال در حوزه ی...
4
Mahdi Mohammadi Bidhendi's profile photoMohammad Ab's profile photo
2 comments
 
آقا با این همه خدمت تا حدی عام المنفعه به بشریت ، نامردیه !
 ·  Translate
Add a comment...
 
See this Instagram photo by @takbeytiha • 1,233 likes
1
Add a comment...
 
ويديو جالبي است ببينيد!
 ·  Translate
 
قبلا درباره‌ی موضوع «شی‌انگاری» (در اینجا: https://goo.gl/x7wlXW ) نوشتیم و گفتیم که در موضوع شی‌انگاری، مطالعه‌ای که بر هر دو جنس معتبر باشد منطقا باید شی‌انگاری مرد در مقام کارت اعتباری را با شی‌انگاری زن در مقام کالای جنسی بسنجد و قیاس بکند. حالا ویدیویِ دروبین مخفی زیر و بقیه‌ی ویدیو‌های مشابه همین کانال را ببینید.
اگر از یوتوب نمی‌توانید ببینید از کانال تلگرام ما ویدیو را ببینید:
telegram.me/Mardsetizi


 ·  Translate
2 comments on original post
1
Add a comment...
 
 
امروز حضور چهار نفر در برنامه‌ی تبلیغاتی مجاهدین خلق مهم بود:

اول) ترکی فیصل، که قبلاً راه‌اندازی روابط بین اسراییل و عربستان را هم به عهده گرفته بود. عادل جبیر وزیر خارجه است، اما ترکی دیپلمات ارشدی است که پروژه‌های ننگ‌آور را کلید می‌زند و راه را برای رژیم سعودی باز می‌کند. امروز عربستان از مرز بزرگی عبور کرد.

دوم و سوم) هوارد دین، نامزد «پیشرو» ومحبوب حزب دموکرات آمریکا در سال ۲۰۰۴، و از چهره‌های فعال ستاد هیلاری در بین «اپوزیسیون ایران» حضور پیدا کرد. نیوت گینگریچ هم با این «اپوزیسیون» همبستگی نشان داد. گینگریچ قبلاً رییس مجلس نمایندگان بود و در این دوره هم از اولین کسانی بود که از ترامپ حمایت کرد. شرح با خودتان.

چهارم) ژوسه مانوئل باروسو، رییس سابق کمیسیون اتحادیه‌ی اروپا که دیروز خبر انتصابش در بانک گلدمن ساکس آمد.

کمربندها را ببندیم. 
 ·  Translate
11 comments on original post
1
Add a comment...
 
امروز روز جهانی بوسه و عید فطر است :) کمال استفاده را ببرید :))
#kissDay
#Kiss_Day  
 ·  Translate
6
Ehsan Mohammadi's profile photo‫محمودرضا امینی‬‎'s profile photo
2 comments
 
علی ای حال تحت عنوان ترویج مفاسد ریپورتت کردم بلکن توبه کنی ب راه راست هدایت شی 
 ·  Translate
Add a comment...
محمد's Collections
Work
Occupation
در جست و جوی حقیقت
Employment
  • ارض الله واسعه
Basic Information
Gender
Male
Birthday
November 5
Story
Tagline
ناز پرورد تنعم نبرد راه به دوست // عاشقی شیوه رندان بلاکش باشد
Bragging rights
این دنیا محل گذر است ....
Education
  • دانشگاه صنعتی شریف
    فیزیک‎, 91 - present
  • دبیرستان شهید بهشتی(ره) تیزهوشان
    ریاضی فیزیک‎, 84 - 91
  • دبستان 22 بهمن 57
    79 - 84