Profile cover photo
Profile photo
محسن رضایی راوری
2,778 followers
2,778 followers
About
محسن's posts

Post has shared content
‏شكر نعمت يا توبه و استغفار!؟

امروز روز ⁧ #شکر_نعمت ⁩ نیست؛ روز توبه و استغفار است؛ ⁧ #توبه ⁩ بخاطر گناه کبیره اعتماد به آمریکا و دلخوش كردن به وعده هاى دشمن، و ⁧ #استغفار ⁩ بخاطر اینکه فریب آمریکاگرایان را خوردیم.
‏رهبری یعنی 4 سال صبر، و کمک به جامعه‌ای كه می‌پنداشت راه‌حل مشكلاتش مذاكره با آمريكاست، تا بفهمد نه آمريكا قابل اعتماد است و نه آمريكاگرايان.
‏تدبیر حکیمانه رهبری در نفی ⁧‫#دوقطبی‬⁩، به مردم کمک خواهد کرد تا در انتخابات پیش رو، بُت ⁧‫#برجام‬⁩ و بُت‌گر آن را مقتدرانه درهم‌شکنند.
Photo

Post has shared content
بررسي تطبيق روايات آخر الزمان در كلام سيد حسن نصرالله
دو سال پيش بود كه سيدحسن نصرالله در سه سخنراني عاشورايي خويش در شبهاي پنجم و هفتم و نهم دهه اوّل محرّم موضوع حساس و جذاب "اخبار آخر الزمان" را مورد بررسي و موشكافي قرار داد. روايات آخر الزمان همواره از مسائل بحث برانگيز در جامعه علمي بوده است، اما در سالهاي اخير به واسطه سرعت تحوّلات منطقه از عراق و شام تا حجاز و يمن، به سطح عمومي جامعه كشيده شده است.
ظهور و بروز گروههاي تكفيري با نمادها و علائم خاص در منطقه و وجود رواياتي كه به نوعي به نشانه هاي آنها اشاره مي كند سبب شده بود كه هرگاه در لبنان در بين جوانان و مردم حضور پيدا مي كردم، به سرعت سؤالات جمع به سمت تطبيق اخبار آخر الزمان و نزديكي ظهور با توجه به علائم آن كشيده مي شد.
فراگير شدن اين مباحث در جامعه عربي و خصوصاً جامعه شيعي لبنان بهانه خوبي بود تا دبير كل حزب الله از فرصت سخنراني هاي دهه محرم به بهترين شكل استفاده كند و هم موضوع مورد علاقه و اهتمام جامعه و جوانان را به بحث بگذارد، و هم با تبيين عالمانه و محققانه اين موضوع، از ايجاد انحرافات فكري و عقيدتي كه بستر آن به شدت فراهم شده بود جلوگيري كند.
اينك آن سه سخنراني به فارسي ترجمه شده و انتشارات دار المودة لبنان آن را در قالب كتاب "امام مهدي و اخبار غيب" منتشر كرده است؛ و آن طور كه شنيدم در ايام ولادت امام زمان عجّل الله فرجه الشريف در مسجد مقدس جمكران عرضه خواهد شد.
.
پ ن: ميخواستم از كتاب عكس بگيرم كه چشمم افتاد به تصوير عارف واصل، شهيد "وسيم شريف" كه در جنگ ٣٣ روزه به لقاء الله پيوست. او كه خود را اينگونه معرفي ميكرد: "مَن روحُهُ لِتراب مَقدمِ صاحب الزمان فداء.." كسي كه جانش فداي خاك پاي صاحب الزمان شد..
Photo

Post has attachment
هنوز چقدر جهاد تربیت میکنی مَرد....

#عماد_مغنیه
Photo

Post has shared content
اهميت #فضاى_مجازى به اندازه
اهميت انقلاب اسلامی است.
امام خامنه اى
Photo

Post has attachment
صدای من را از محل دفن ۴۰۰۰ شهید وطنم #ایران میشنوید.
الله اکبر
الله اکبر
الله اکبر
#انقلاب_تولدت_مبارک
#دهه_فجر
Photo

Post has attachment

أشبه الناس فقط خَلقاً نه خُلقاً نه منطقاً

شورای نگهبان به سیره و منطق امام نگاه میکند نه به صورت.

شورای نگهبان به أشبه الناسی که از همان ابتدا چشم امید به راهی غیر از قانون دارد اعتنایی ندارد.
#بدهکار امام جناب هاشمی است، که صراحتا راهی را آغاز کرده که بعضی در انتظار این آغاز زیاده گویی فراتر از قانون را داشتند.
بدهکار واقعی به سیره امام، مادام دم از مردم میزند اما نمیداند مردم جسارت های امروز او را فراموش نمیکنند.
#فتنه_اکبر
#شرارت_اکبر
#بیت_امام
#شرارت_اکبر
#اشبه_الناس
#مثل_امام
#دهه_فجر
#انقلاب_تولدت_مبارک
#جاء_الامام
#امام_آمد
Photo

Post has attachment
...
شنیدم با شمشیر خونت را جاری کردند

بعید است شما درد شمیر را حس کرده باشید مثل یاران اباعبدالله(علیه السلام) در روز عاشورا که امام باقر(علیه السلام) فرمود یاران روز عاشورا درد شمشیرها را حس نکردند
ولی اثر این شمشیر قلب ما را مجروح کرد.
خدایا اثر خون شیخ نمر را کامل کن چنان طوفانی به پا خیزد که جز خاکستری از آل سعود خبیث باقی نماند
کربلا همچنان جاریست ...
#no2saudi
#الشهید_الشیخ_نمر_النمر
#کرمتنا_من_الله_الشهادة
#كاظم_العصر#شیخ_نمر
#مملكة_الاجرام_والقتل
#آل_سعود #لعن_الله_آل_سعود
Photo

Post has attachment
...
این اربعین جای سینه زنهای با اخلاص ارباب، بین ما زمینی ها خالی بود
غبطه می خورم به حال آنها که مهمان سیدالشهداء هستند
شهدای نازنین مدافع حرم، ما رو هم کربلایی کنید 😢
بنظرم کربلایی کسیه که ارباب او را بخره، بعد شهید بشه برا ارباب
#شهداء #شهدای_مدافع_حرم #اربعین #كربلاء
#سردار_همدانی

Photo

Post has shared content
زن ها وقتی فرزندشان را از دست می دهند، گریه می کنند، ترک برمی دارند، می شکنند، زندگی شان بهم می ریزد و یک عمر یادشان نمی رود...

زن ها وقتی مادرشان را از دست می دهند، گریه می کنند، ترک برمی دارند، می شکنند، زندگی شان بهم می ریزد و یک عمر یادشان نمی رود...

زن ها وقتی پدرشان را از دست می دهند... وقتی برادرشان را از دست می دهند... وقتی خواهرشان را از دست می دهند... وقتی هر عزیزی شان را از دست می دهند...

اما زن ها وقتی مردشان را از دست می دهند، گریه نمی کنند؛ همه باران می شوند... ترک برنمی دارند؛ ناگاه فرو می ریزند... نمی شکنند؛ آوار می شوند... زن ها وقتی مردشان را از دست می دهند، زندگی شان بهم نمی ریزد؛ دیگر زندگی ای ندارند و عمری برایشان نمی ماند تا یک عمر یادشان بماند... تکیه گاه همه ی عمرشان می رود و زن ها ناگاه تمام می شوند و بعد بسته به قوت شان، یا دوباره از سر جبر روزگار برمی خیزند و یا دیگر هیچ وقت برنمی خیزند...

این سطور به احترام زنانی از کشورم نوشته شد که این هفته پا به پای همه شان اشک شدم و باریدم؛ همه زنانی که با مردشان به حج رفته بودند و تنها برگشتند و ما جلوی تلویزیون بغض شکسته شان را دیدیم که می گفت با هم رفته بودیم حج، حالا مردم نیامده و تنها برگشتم... آن دیگری به زبان محلی شان در جواب پرسش خبرنگار می گفت سوال نداره با کی رفته بودم! آقام با من بود و حالا نمی دانم کجاست... این زنان سنتی ایران، اینهایی که جز با مردشان سفری نرفته اند و حالا تنها برگشته اند... اینهایی که مردشان، آقای خانه شان هست و حالا خانه شان و خودشان و همه ی زندگی شان یتیم شده است...

و من پا به پای همه داغی که نمی دانم چقدر درد دارد، با آنها گریسته ام...

Post has shared content
‏هزینه حج ۲۳۹ میلیون دلار و هزینه واردات لوازم آرایشی به ایران سالی ۱/۵ میلیارد دلاره یعنی۶ برابر کلّ هزینه حج.
کاش راست راستی بفکر فقرا باشیم
Wait while more posts are being loaded