Profile

Cover photo
‫سید مهدی موسوی‬‎
Lived in Tehran
5,162 followers|659,098 views
AboutPosts+1's

Stream

 
به قول اون دوستمون، یه سری شعار مرگ بر آمریکا رو به خودشون میگیرن...
 ·  Translate
 
همچین میگن شهدای غواص رو سیاسی نکنید انگار تو مسابقات واترپلوی المپیک به شهادت رسیدند!
 ·  Translate
6 comments on original post
20
Add a comment...
 
البته هنوز ندیدم این مستند رو.
برای خرید و دانلود به لینک زیر برید:
33sal.ir
 ·  Translate
 
شقشقیه بعد از «33 سال سکوت»
اگر ایرادی در کشور هست، تکرار می شود و به رغم تذکرها اصلاح نمی‌شود و بدتر از این، ژستی گرفته می‌شود که ما در این مورد همه چیز تمام هستیم، دیگر باید فریاد زد و همه را آگاه کرد.
«33 سال سکوت» این کار را انجام داده است. فریادی زده بر سر مسئولان و مردم کشور، که شما که دائم از دفاع از ارزش‌ها و پیاده‌سازی منویات امام و رهبری می‌گویید، این مشتی نمونه‌ای از خروار است. سرباز وطن که حالا بی وطن شده است. بد وطن شده است. پناه برده به همان کشوری که با بمب‌های شیمیایی‌اش این بلا را به سرش آورده است و حالا مزورانه دارد به مداوای بیماران بمب‌هایش می‌پردازد.
ابوالفضل دوزنده، سرباز داوطلب جبهه‌های میهن، که رفته بود از خاک کشورش دفاع کند، زخمی می‌شود و دکترهای داخلی می‌گویند بسوز و بساز! اما حقش را می‌گیرد و به آلمان اعزام می‌شود، دکترهای آنجا چیز دیگری می‌گویند. عمل اول انجام می‌شود ولی دو روز قبل از عمل دوم سفارت ایران اعلام می‌کند دوزنده باید به ایران برگردد و دیگر ریالی برای او هزینه نمی‌شود، عمل دوم با هزینه شخصی پروفسور سمیعی رایگان انجام می‌شود، اما سرباز زخمی وطن در کشور بیگانه رها می‌شود تا در کیوسک‌های تلفن شب را به صبح برساند و در نهایت پناهنده شود.
هر چند بنیاد جانبازان ایران او را 48 درصد جانباز می‌داند اما آلمان وی را 100 درصد معلول و دارای شرایط لازم برای تابعیت مادام‌العمر می‌شناسد، به قول حاج کاظم آژانس شیشه‌ای «معرفت اون خارجی که ویزا داد بیشتر از توی هموطنه».
فیلم از احمدی‌نژاد تا هاشمی رفسنجانی و حتی از سپاه و بنیاد شهید و ایثارگران  انتقاد می‌کند، انتقاد تند و تیز چه از بی‌تفاوتی احمدی‌نژاد به خودکشی یک دانشجو تا قایق سواری و جت‌اسکی‌بازی رفسنجانی در سد لتیان، جایی که کاخ شاه ملعون پهلوی بوده و حالا با حفاظت سپاه، منطقه ییلاقی رفسنجانی و خانواده‌اش شده است.
«من در میان شما باشم و یا نباشم، به همه شما وصیت و سفارش می‌کنم که نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد، نگذارید پیشکسوتان شهادت و خون، در پیچ‌و‌خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند»؛ این جمله امام راحل‌مان را همه فقط قسمت اولش را شنیده‌اند اما تقریبا می‌شود گفت سیاست‌های دوره سازندگی باعث شد پیشکسوتان شهادت و خون در پیچ و خم زندگی روزمره خود به فراموشی سپرده شوند، مثل ابوالفضل دوزنده. و در آینه مقابل میدان شارل دوگل فرانسه نمایش داده می‌شود که همواره پاسداشت جانباختگان جنگ جهانی در آنجا به راه است.
فریاد بلند «33 سال سکوت» در فیلم خیلی خوب آشکار شده و اعتراض به حق دوزنده و دوزنده‌ها مطرح شده بی آنکه لگدی به نظام و کشور بزنند، اتفاقا دوزنده عاشق کشور و رهبر و هموطنانش هست، اما دل پری از غارتگر بیت‌المالی دارد که باعث شده تا او و همسنگرانش به فراموشی سپرده شوند.
فیلم حکایت سکوت شرافتمندانه‌ای‌ست که بعد از سی و سه سال شقشقیه‌ای در زبان جانباز مطرود وطن می‌شود و دوزنده را جلوی دوربین می‌آورد، اما در نهایت با تاسف کامل حنجره‌اش در اثر سرطان، خارج می‌شود، جرمش این بود که اسرار هویدا می‌کرد. باز هم سکوت دوزنده ادامه می‌یابد ‫و این بار کارگردان در نقش حنجره دوزنده‌ها، سی و سه سال سکوت را ساخته است.

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940227001368

33sal.ir

+Mohsen Akhavan +Hossein Shamaghdari 
 ·  Translate
8 comments on original post
11
1
Add a comment...
 
امروز دوشنبه 31 فروردین، روزنامه وطن امروز، صفحه فرهنگ و هنر خودش رو به معرفی آخرین کتاب خانم سارا عرفانی اختصاص داده بود. 
انتظار نداشتم نویسنده کتاب و همسرشان اینقدر از این معرفی ـ نقد ناراحت بشوند. اگر هنوز این رمان جذاب و فوق العاده را نخوانده اید، لطفا متن روزنامه را نخوانید! 
بخشی از متن معرفی:
اینکه یک رمان بتواند ذهن خواننده را تا مدت‌ها به خود مشغول کند، دستاورد کوچکی نیست و برای من در خواندن «پنجشنبه فیروزه‌ای» چنین اتفاقی افتاد؛ اثری که اواسط اسفند ماه 93 رونمایی شد و نگاه جمعی از اصحاب قلم را به خود جلب کرد.

کل متن برای آنهایی که قبلا کتاب را خوانده اند:
http://vatanemrooz.ir/?nid=1580&pid=13&type=0
 ·  Translate
17
‫سید مهدی موسوی‬‎'s profile photo
 
+عباس ذوالقدری سلام. گفته بودند 1) نباید نقد می کردید. 2) با نقد شما اصل داستان لو رفته است.
 ·  Translate
Add a comment...
7
slm. mosafer's profile photo
 
:)
Add a comment...
 
 
رسم نیست؛ ننگ است
-----
صدای انفجارهای کوچک و بزرگ از این سو و آن سوی خیابان ها و کوچه ها می آید و من با هر صدایی پشت میزم می پرم! صدای آژیر آتش نشانی و بعدتر سروصدای آمبولانس هم به صدایی ثابت در کنار صدای انفجارها تبدیل می شود. از دیشب کلی سفارش کرده حضرت مادر که امروز زود بروم منزل. هنوز عصر نشده خبر اولین کشته ی امروز را روی خروجی سایت می بینم؛ نوجوانی 15 ساله... به مادرش فکر می کنم...
چیز خاصی نیست البته، هموطنان من مشغول بجا آوردن یک رسم قدیمی هستند؛ چهارشنبه سوری!

از دفتر الف بیرون می آیم، بوی باروت می زند زیر بینی ام؛ هنوز ساعت پنج نشده است. سریع ماشین می گیرم تا مترو، می ترسم معطل شوم، چند روز پیش از بالای ساختمانی جلوی پایم ترقه انداختند، از روی سرم رد شد، خورد به کاپوت ماشینی پارک شده، و بعد مستقیم توی شیشه ی پارکینگ آپارتمانی مسکونی و انفجار و شکستن شیشه ها و ... توی راه خواهرم و مادرم زنگ می زنند ببینند راه افتاده ام یا نه و کجا هستم و دلشوره دارند و ... سنگ فرش های کف پارک سرکوچه جای ترقه ها هست و سیاه شده، پارسال نقاشی های دیواری شهر و منظره های زیبای روی دیوارها نیز همین طور سیاه بود؛ فردا حتماً از این تصاویر زیاد می بینم. شهر پر از مامور است، پر از نیروهای امدادی...

این رسم نیست، ننگ است که روی دامن شهر من نشسته و به اسم شادی کردن، آدم ها را می ترساند و شهر را زشت می کند؛ و فراتر از آن، کسانی را می کشد، می سوزاند، نابینا می کند و خانواده هایی را داغدار. حال بماند چقدر پول امشب دود می شود و می ترکد! من از این رسم که هیچ نشانی از هیچ فرهنگ و تمدنی در آن نیست، بدم می آید؛ حتی اگر هزاران سال قدمت داشته باشد!

من برای رسوم باستانی سرزمینم که نشانی بر تمدن و فرهنگ ایران ماست، ارزش قائلم. هفت سین می چینم، سبزه سبز می کنم. خانه تکانی و خرید عید... اما چهارشنبه سوری ننگی ست که بر فرهنگ ما نشسته و کسی انگار فکر نمی کند امشب چقدر داغ بر دل می نشیند، که چی؟ که عده ای می خواهند به شیوه ای احمقانه شادی کنند و رسمی کهن را زنده نگه دارند! من در این رسم که تو بخاطر ژست ملی گرایانه ی کاذبت تبلیغش را می کنی، هیچ وجه عاقلانه ای نمی بینم!

شاید گفته شود این رسم این گونه نبود، بله، نبود؛ اما سال هاست این گونه شده و وقتی توان برپایی بی خطر این مثلا جشن را ندارید و ننگی بر فرهنگ این سرزمین شده، چه بهتر که نباشد... هیچ شادی ای به داغ یک خانواده، به سقط یک جنین، به سکته ی قلبی یک مادربزرگ، به سوختگی دست و پای بچه ها نمی ارزد...

*****آخرین خبرها می رسد؛ ازدحام مجروحین در بیمارستان سوانح سوختگی مطهری، قطع دست پسر 25 ساله در کرج، سوختگی 75 درصدی نوجوان 14 ساله در تهران... تهران یک فوتی هم دارد که کاش بیشتر نشود...

صدای انفجارها می آید و من با هر انفجاری می پرم و شیشه ها می لرزند...
 ·  Translate
24 comments on original post
1
1
Add a comment...
 
 
کاریکاتور / اقتصاد بیمار ایران
 واردات بی رویه و صادرات وابسته به نفت، اکنون مهم ترین چالش اقتصاد کشور ماست. در واقع دو مشکل فوق، برخلاف تفاوت ظاهری، به منزله دو روی یک سکه اند و هردو با هم، نشانه هایی از نبود سلامت در اقتصاد کشور را یادآوری می کنند
#اقتصاد  
#بیمار  
#نفت  
#تولیدات_داخلی  
#تولید_ملی  
#کاریکاتور  
#صادرات  
#Oil  
http://www.talkhandak.com/1393/12/05/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%DB%8C%D9%85%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86/
 ·  Translate
7 comments on original post
8
mohsen Ahmadi's profile photo
 
طرقه کپی کردن
 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
5,162 people
‫دریا دریای‬‎'s profile photo
alireza mousavi's profile photo
‫عباس اسلامی‬‎'s profile photo
nafee ir's profile photo
‫مجتبی جلیلی فر‬‎'s profile photo
hamid Alavitabare tarohid's profile photo
‫محسن محمدی‬‎'s profile photo
‫علی احمدی‬‎'s profile photo
ali ahmadi's profile photo
 
...
 
درمانده ام مانند سرداری که دیده، کل فتوحاتش شبی رفته است بر باد
مانند دانشمند محزونی که فهمید، روزی سفیری داده نامش را به موساد

ح.الف.غریبه
#شعرهای_یک_غریبه
 ·  Translate
12 comments on original post
8
Add a comment...
 
 
توئیتری در تمسخر سران کشورهای دیکتاتوری عرب:
کسی که با انتخابات روی کار اومده، دستش رو بلند کنه! :)
 ·  Translate
4 comments on original post
7
mohamad sarhang's profile photo
 
دفع یک ناهنجاری با فکر منطقی(بدحجابی)
جهت مشاهده مطلب به
http://iransarboland313.persianblog.ir/
مراجعه کنید
با تشکر
 ·  Translate
Add a comment...
 
هفدهمین قسمت از خاطرات یک نویسنده دوزاری منتشر شد
بابای یک ساعتی
به فریده فکر می‌کنم که بقیه میانه‌ی خوبی با او ندارند. به صدای اذانی فکر می‌کنم که وقتی از تلویزیون پخش شد، خیره شده بود و گوش می‌داد. پرستار می‌گفت عاشق صدای اذان است... وقت‌های دیگر را نمی‌دانم اما آن بعدازظهری بچه‌های آنجا به «عموپورنگ»ی که پخش می‌شد نگاه نمی‌کردند، عموها و خاله‌های واقعی مهمان‌شان بودند...
متن کامل را در لینک زیر بخوانید. عکس تزئینی است...
/ http://kavirneshin.ir/post/260
 ·  Translate
15
amin ma's profile photoParisa Abedi's profile photo‫سید مهدی موسوی‬‎'s profile photo
4 comments
 
+Parisa Abedi مشغله ها زیادن شدن.
 ·  Translate
Add a comment...
 
 
رفته تصویرت ولی با من صدایت مانده‌است
مثل لک قاب بر دیوار جایت مانده‌است

من دلم دریاست، موسا باش! حتا برنگرد
تا نبینی بر تن من رد پایت مانده‌است

عشق آن روزی که ما را آشنا می‌کرد، گفت
کاش فردا هم ببینی آشنایت مانده‌است!

ماهی و افسوس با هر برکه قسمت می‌کنی
خاطراتی را که از دریا برایت مانده‌است

«کی تو را از یاد خواهم برد؟» گفتم؛ عشق گفت
بی‌نهایت، بی‌نهایت، بی‌نهایت مانده‌است

_مژگان عباسلو

 ·  Translate
20 comments on original post
4
‫عسل  بانو‬‎'s profile photo
 
زىباست
 ·  Translate
Add a comment...
 
خاطرات یک نویسنده دوزاری 16
آیا نویسنده سوژه‌اش را می‌شناسد؟
آن روز ناگهان ساکت شدم. ناگهان به این سوال فلسفی رسیدم که «من برای چه کسی گریه می‌کنم؟ برای دوستی که از دست داده‌ام؟ برای دوستی که از دست ندادم؟ برای خودم؟ برای آنها که عاشق بودند؟ برای آنها که عاشق شدند؟» ناگهان همه‌ی حس‌ها با هم قاطی می‌شوند. ناگهان دیوانه‌وار می‌خندم...
کل متن را در kavirneshin.ir/post/254 بخوانید.
برای مطالعه ی همه ی این مطالب آموزشی می توانید تگ خاطرات دوزاری را در سایت بنده دنبال کنید.
 ·  Translate
9
Add a comment...
People
Have him in circles
5,162 people
‫دریا دریای‬‎'s profile photo
alireza mousavi's profile photo
‫عباس اسلامی‬‎'s profile photo
nafee ir's profile photo
‫مجتبی جلیلی فر‬‎'s profile photo
hamid Alavitabare tarohid's profile photo
‫محسن محمدی‬‎'s profile photo
‫علی احمدی‬‎'s profile photo
ali ahmadi's profile photo
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Tehran - Qom - Semnan - Esfahan - kermanshah
Contact Information
Home
Email
Story
Tagline
مهم نیست اگه پیاده هستی، مهم اینه كه با پیاده باشی
Introduction
عاشق هنر و ادبیات و نویسنده جوانی که خیلی خیلی راه داره تا بشه یه نویسنده واقعی؛ اما امید داره که اون روز حتماً میرسه...
یادداشت های شخصی من را در کویرنشین دنبال کنید.
Bragging rights
یک کلمه بس است: "کویرنشین"
Basic Information
Gender
Male
Birthday
April 16, 1987
Relationship
Married
Other names
کویرنشین
Links
Other profiles
‫سید مهدی موسوی‬‎'s +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
کمرنگ
www.kavirneshin.ir

کمرنگ - وبلاگ شخصی سید مهدی موسوی

ویراستیار
www.virastyar.ir

صفحه اصلی · اطلاعات محصول · قابلیت‌های ویراستیار · پیوندهای مرتبط · پرسش‌های متداول · گالری · رابط توسعه · دادگان · کد منبع · دریافت تمامی ک

Press TV Mobile
market.android.com

The Official Press TV Mobile Application. Featured on PressTV's main website at http://www.presstv.ir/mobile.htmlThis application brings Pre

‫داستان همشهری‬‎
plus.google.com

صفحهٔ رسمی مجلهٔ داستان همشهری

بیان - ورود
najva.blog.ir

با محصولات و خدمات بیان، بهتر بیان شوید! با استفاده آسان از امکانات حرفه ای، حضور موثر در وب را تجربه کنید.

آقای روحانی! ما منتظر می مانیم... - یک وجب دل
kaf-alef.persianblog.ir

دلانه نویسی های سیاسی و ادبی کبری آسوپار

‫طنزیمات‬‎
plus.google.com

لبخند تو را چند صباحی­‌ست ندیدم

دهلیز/dehliz
plus.google.com

صفحه رسمی فیلم دهلیز در گوگل پلاس

Jewel Quest Deluxe
wickedgadgets.info

Solving the mysteries of an ancient civilization into Mayan ruins is your next task. You must complete each of the 108 puzzles. Line up thre

حدیث عشق
plus.google.com

علم حدیث، به كلامى كه حاكی از كردار یا تقریر معصوم (پیامبر صلى ‏الله ‏علیه ‏و ‏آله و اهل بیت علیهم ‏السلام ) است، «حدیث» و گاه «خبر» یا «روایت» گفته مى‏شود.

گزارش شفافیت گوگل
www.ageofinheritors.com

گوگل بخشی را به وی سایتش اضافه کرده است که در آن آمار اطلاعات اکانت‌هایی را که در اختیار دولت‌ها و مراجع قانونی می‌گذارد، نمایش می‌دهد. www.

محافظه کاری های یک لیدر اصلاح طلب! - یک وجب دل
kaf-alef.persianblog.ir

دلانه نویسی های سیاسی و ادبی کبری آسوپار

عصر وارثین
plus.google.com

وَ نُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ

جـ ـ‌ ـ ـ ـار » صفحــــه یک
www.jaaar.com

جـــار | صفحه یک :: هر روز صبح قبل از همه :: پیشخوان مدرن روزنامه های ایران

plusone-button
www.google.com

Add +1 to your pages to help your site stand out. Let visitors recommend your content on Google Search and share it on Google+. Customize yo

‫خنثی شدن طرح ترور استاد رحیم‌پور ازغدی در ماه‌های اخیر‬ - خبرنامه دانشج...
iusnews.ir

خبرنامه دانشجویان ایران: حسن رحیم پور ازغدی ضمن تایید خبر ترورش توسط یک تیم تروریستی، گفت: آنها در کردستان عراق اتاق فرمان تشکیل دادهاند و د

نمی‌توان در لیستی بود که فردی در آن، در ختم آدم زنده شرکت کند/برخی به دن...
iusnews.ir

خبرنامه دانشجویان ایران: كامران باقری لنکرانی که روز گذشته در کنفرانس خبری حاضر شده بود به سوالات خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» پاسخ گفت

کمرنگ - اولین هایکوهای من
kamrang.blogfa.com

کمرنگ - اولین هایکوهای من - وبلاگ شخصی سید مهدی موسوی

پایان آقای کارگردان :نون
noon.razedel.ir

[برداشت هایی شتاب زده از جشنواره‌ی فیلم فجر- ۳] || درباره‌ی شبه‌فیلم «چه خوبه که برگشتی». CheKhubeKeBargashti. باز هم داریوش مهرجویی و فانتز