Profile

Cover photo
‫سید مهدی موسوی‬‎
Lived in Tehran
4,654 followers|361,042 views
AboutPosts+1's

Stream

11
سید مهدی موسوی's profile photoاشک مرد مهر's profile photo
2 comments
 
+اشک مرد مهر سلام. ممنون از لطفت ((: 
 ·  Translate
Add a comment...
 
 
ابراهیم حاتمی کیا امشب مهمان راز
ابراهیم حاتمی کیا امشب به بهانه نمایش فیلم چ و به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی
مهمان برنامه راز است.
ساعت ده شب در شبکه چهار سیما
 ·  Translate
20
1
Ali Eghtedar's profile photo
Add a comment...
 
ویژه نامه سید شهیدان اهل قلم
تبیین اندیشه‌ها و آراء متفکرانی که در قید حیات نیستند گاه همراه با افراط و تفریط‌هایی می‌شود که به مرور زمان اصل آن اندیشه‌ها را نیز دچار تحریف می‌کند. در این میان مراجعه به آثار مکتوب به جای مانده از آن فرد، میزان و ملاک خوبی برای مقایسه بین آنچه که رسانه‌ها از آن «انسان» به ما نشان داده‌اند و آنچه که در عالم واقع وجود داشته است، می‌باشد.
دریافت فایل پی دی اف:
http://kavirneshin.ir/post/222
 ·  Translate
2
سید مهدی موسوی's profile photoAmirhossian Zareasadi's profile photo
2 comments
 
+Amirhossian Zareasadi یه مدل خاصی نشون میده. با نرم افزارهای ار اس اس خون فکر کنم قبلا تست کردم درست بود. حالا دوباره چک میکنم. ممنون
 ·  Translate
Add a comment...
 
من بیشتر از اونی که بخوام حرف بزنم، دوست دارم بنویسم، گوش کنم و...
:-) :-) :-)
 ·  Translate
 
 پنج مورد کلیدی داریم که باید درباره درون‌گرا‌ها و دوست شدن با آن‌ها بدانید. 

۱. در کنار یک فرد درون‌گرا‌ سکوت اختیار کنید.
زمانی که یک درون‌گرا‌ ساکت است، کاملا همه چیز روبراه است. ما نگران و پریشان نیستیم. باور کنید، ما همه چیز را درک می‌کنیم. 
در واقع، ما تنهایم. خیلی ساکتیم. بهر حال، وقتی که می‌گیم تقصیر شما نیست، ما رو باور کنید. درون‌گرا‌ها هم هر وقت که دوست داشته باشند مثل برون‌گرا‌ها در بحث فرو می‌روند، اما اگر بخواهید ما را به زور به صحبت وادارید، فقط ما را ناراحت می‌کنید. 

۲. چهره بد خلق و ساکتی داشتن هم «چیز بدی» نیست.
چهره ساکتی که باعث می‌شود مردم فکر کنند که شما از زندگی لذت نمی‌برید.
 «مشکلی هست؟»‌ شایع‌ترین سوال از یک درون گرا است. باور کنید، در واقع هیچ مشکلی نیست، ما چهره‌مون این مدلیه. 
اگر بر حسب شانس دوستی را می‌شناسید که تا حدی درون گراست، آنوقت می‌بینید که آن‌ها دوست دارند بیشتر از آنچه می‌گویند، بشنوند و درک کنند. ما گوش می‌دهیم و نگران نیستیم. ساکت بودن یا چهره بی‌حس و عاطفه داشتن، به این معنا نیست که ما را تنها بگذارید، یا از پارتی بدمان بیاید. ما فقط داریم به شیوه خودمان با همه چیز برخورد می‌کنیم. 

۳. درون گرا‌ها از مردم متنفر نیستند.
ما از مردم متنفر نیسیتم. به همین سادگی. این تصور غلط وجود دارد که رسانه‌های زیادی وانمود می‌کنند که اگر هر شب با یک دوست که در آغوشتان می‌گیریدش و نوشیدنی به دست نباشید، آنوقت از مردم و از اجتماعی شدن متنفرید و این جور چرندیات. درون‌گرا‌ها هم از مردم لذت می‌برند، و ما هم دوست داریم که به جاهای مختلف برویم. این ایده که درون گرا‌ها از مردم گریزان و متنفرند توهمی منفی است که درک مردم از درون گرا‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

۴. گاهی اوقات استراحت دادن به خود در موقعیت‌های اجتماعی ضروری است.
اگر یک درون گرا در مهمانی، گردهمایی اجتماعی، یا در چنین موقعیتی باشد، معمولا هر چند دقیقه یکبار به خود استراحت می‌دهد فقط برای اینکه انرژی ما از اول تا آخر مراسم حفظ شود. منظور این نیست که یک ربع از مهمانی بیرون برویم، فقط در حد پنج دقیقه می‌تواند کافی باشد تا دوباره کنترل اوضاع را به دست بگیریم. 
ممکن است بپرسید چرا به این استراحت نیاز داریم؟ خب، این به ما اطمینان می‌دهد که درون‌گرا‌ها آنقدر خسته نمی‌شوند که نتوانند لذت ببرند. چون ما واقعا از مهمانی‌ها لذت می‌بریم. ما فقط یک استراحت کوتاه نیاز داریم تا بتوانیم هوایی تازه کنیم، هم از لحاظ روحی و هم از لحاظ فیزیکی. و اگر این انرژی ما را به سرعت روی سن رقص ببرد، مطمئناً این کار را می‌کنیم؟ 

۵. درون گرا‌ها دائماً درحال شارژ کردن خود هستند.
نکته اصلی که باید درباره درون گرا‌ها به یاد داشته باشید این است که ما به شکل‌های مختلف خود را شارژ می‌کنیم. دو نوع باتری متفاوت را در نظر بگیرید: یک باتری خورشیدی و یک باتری معمولی گوشی همراه. 
باتری خورشیدی تمام روز با قرار داشتن در معرض نور خورشید شارژ می‌شود و بعد می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. انرژی خود را می‌گیرد و برای استفاده در طول شب آن را حفظ می‌کند. باتری گوشی به آهستگی و روزانه شارژ تمام می‌کند و زمانی که به خانه می‌رسید و تنهایش می‌گذارید به شارژ نیاز دارد. 

برون‌گرا‌ها انرژی خود را از افرادی که در اطرافشان هستند و تعاملات اجتماعیشان تامین می‌کنند در حالی که تنها بودن انرژی آن‌ها را می‌گیرد. درون‌گر‌ها درست بر عکس اینند. تعاملات اجتماعی، چه سرگرم کننده و عالی باشد، که همینطور نیز هست باتری ما را خالی می‌کند، بنابراین ما یا به زمانی برای تنها بودن نیاز داریم یا زمانی برای استراحت کردن تا خود را دوباره شارژ کنیم. 
 ·  Translate
واژه ‘درون گرا’ دارای معانی ضمنی بسیاری است, بخصوص وقتی که به یک فرهنگ غربی نگاه می کنیم که درون گرایی را بعنوان یک هنجار اجتماعی به چالش می کشد. در همه ابعاد زندگی ما، ایده یک شخص کاملا اجتماعی، پر نشاط و خوش صحبت بودن که انرژی سایر افراد را تامین می کند و بخش زیادی از اوقات فراغت و انرژی خود را صرف اجتماعی شدن می کند دارای اهمیت بسیار است. واضح است که این برای همه صدق نمی کند اما به مزاج درون گراها که از ‘کمرویی’ دوران کودکی به دوران‘ تنهایی’ ...
10
1
MohammadReza Asayesh's profile photo
Add a comment...
 
 
شبکه سه در ایام نوروز برنامه‌ای پخش می‌کند به نام "یادگاری". از ادا و اطوارهای اواخواهرانه و لحن تصنعی و تقلیدی مجری برنامه که بگذریم، محتوای برنامه تشکیل شده است از بریده‌های فیلم و سریال‌های قدیمی که با نخ پیوند حرف‌های بی سر و ته مجری پشت سر هم پخش می‌شوند. حرف‌هایی که صرفاً ناشی از تهران‌زدگی است. مجری مدام می‌گوید قدیم، عید اینطور بود و آنطور ولی الان نیست. قدیم، مردم خوب بودن و مهربون و فلان و بهمان، ولی الان نیستند. قدیم، فلان رسم بود ولی الان نیست. یک نفر نیست به این آقا بگوید، پایت را از تهران بگذار بیرون و ببین هنوز در خیلی از شهرها و روستاها مردم همان هستند که بودند و چیزهایی که تو داری پشت سر هم بعنوان یادگاری از آنها یاد می‌کنی، هنوز سبک زندگی خیلی از مردم است. یکجوری از انقراض آداب و رسوم حرف می‌زند که انگار دارند در مورد انقراض دایناسورها حرف می‌زند! 
 ·  Translate
6
1
teacher alavi's profile photoMaryam Esmaili's profile photoمریم برومند's profile photo
2 comments
 
نقدش یه ذره شتابزده ست با پیاز داغ فراوون...
 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
4,654 people
 
حقوق اقشار ضعیف جامعه درگفت‌وگو با دکتر عطاءالله رفیعی‌آتانی
نحوه مواجهه با پدیده‌هایی مثل فقر بیش از مواجهه اقتصادی، به رویکرد فرهنگی نیاز دارد.
بخشی از گفت و گو: 
«واقعا من فکر می‌کنم کسی که در شمال شهر تهران کسی را ندارد و به جای اینکه با بچه‌هایش زندگی کند با سگش زندگی می‌کند، او از زندگی محروم‌تر است نسبت به کسی که جنوب تهران نشسته و فقط پول سنگکش را دارد ولی وقتی اذان مغرب را می‌شنود، با چه نشاطی به سمت جایی که دلش می‌تپد می‌دود».
متن کامل را در اینجا بخوانید:
http://kavirneshin.ir/post/223
 ·  Translate
7
Add a comment...
 
چای را آنکه تو دوست داری بریزد...
 ·  Translate
 
اشک باید در آغوش یاری بریزد
زلف بر شانه‌هایش نگاری بریزد

من سرم روی دوش تو باشد قشنگ است،
صخره وقتی از آن آبشاری بریزد

چای خوب است اما از آن بهتر این‌ست:
چای را آنکه تو دوست داری بریزد

عمر ما آن شکوفه‌ست بر شاخه، افسوس
می‌رود با نسیمی بهاری بریزد

خواست قلب مرا پر کند از تو این عشق
خواست دریا که در جویباری بریزد!

چهره‌ام مثل آئینه از غم گرفته‌ست
کاش با دستت از من غباری بریزد

-مژگان عباسلو
 ·  Translate
5
teacher alavi's profile photo
 
چشم.چایی میریزم برات:)
 ·  Translate
Add a comment...
 
 
به بهانه 21 اُمین سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی...

گزیده‌ای از داخل متن:

- آوینی اگر با همان ویژگی‌ها الان زنده بود بخش زیادی از این جلسه ما احتمالا در نقد آوینی برگزار می‌شد. خیلی از جلساتی که برگزار می‌شد در نقد آوینی و حرفهای او بود. موضوع‌هایش آوینی و بر علیه او بود. این را باید در خودمان اصلاح کنیم. ما متاسفانه ارزش و قدر آوینی را نمی‌دانیم چرا که به واقعیت و عمق آوینی آشنا نیستیم. مثلا باید از خودمان بپرسیم که چند نفرمان کتاب توسعه و مبانی تمدن غرب آوینی را خوانده‌ایم؟ جواب این سوال می‌شود میزان شناخت ما از واقعیت آوینی!

- یعنی بیستم فروردین که تمام شود، آوینی هم دیگر انگار تمام می‌شود. چند نفر از ما آیینه جادو را خوانده‌ایم؟ چند نفر روایت فتح را با آن زاویه‌ای که اشاره شد، دیده‌ایم؟ چند نفر از شما پیشنهاد کردید، پیگیری کردید ساختار و نگاهی را که آوینی در روایت فتح آورده است را تئوريزه کرده‌اید و یک مکتب و یک سبک هنری و یک ایده‌ای از آن برای هنر انقلاب در آورده‌اید؟ بنابراین ما به برخورد زنده با آوینی نیاز داریم نه مواجهه نوستالژیک و تاریخی.

- فیلمی که مجید مجیدی ساخته بود به نام "بدوک" که اولین فیلم او بود و در دوران سازندگی ساخته شد. فیلم "بدوک" که با موضوعیت فقر و محرومیت هایی همراه بود، با واکنش شدید دولت سازندگی مواجه شد و حتی خودش می‌گوید که من گریه کردم از انتقادهای آنها و به من گفتند ما که این همه سیلو و سد می‌سازیم در سازندگی، پس چرا اینها را نشان ندادی؟ می‌گوید که آوینی آمد و با من صحبت کرد و همدردی کرد و گفت اینها نمی‌فهمند؛ هنر که نمی‌آید سیلو و این چیزها را نشان بدهد. اینها کار هنر نیست.

- ممکن است آوینی اشتباهاتی هم داشته باشد و منظور این نیست که آوینی بدون اشتباه است. ما نمی‌خواهیم از او یک بُت بسازیم که در تمام حوزه‌ها خود را با آوینی تطبیق بدهیم. آوینی نیز قابل نقد است و ممکن است اشکالاتی هم داشته باشد. اما آوینی ظرفیت‌هایی دارد که می‌تواند پاسخگوی مسایل امروز ما باشد.

- او قربانی تنگ نظری‌ها، ارزیابی‌ها و تحلیل‌های شتابزده و مطلق گراهای عصر خود بود. این چنین نبود که مثلا شما فکر کنید آوینی را همه بر سر دست می‌بردند. حقیقت حیات آوینی اینچنین نبود. صف بندی‌های خیلی محکمی علیه او وجود داشت. او را حتی خارج از چهارچوب انقلاب می‌دانستند.

- سومین ویژگی آوینی و برجستگی او جنبه‌های تفکری و اندیشه‌ای آوینی است. برخی افراد می‌خواهند که چهره برجسته آوینی را در جنبه‌های فکر و فلسفی‌اش نشان دهند. اگر چه که اینها هم جزء جنبه‌های برجسته است ولی آنچه که برجسته‌تر است همان کاری است که در سینما کرد. چون تمام این ظرفیت‌ها را در خدمت این قضیه به کار گرفت و به میدان آورد.

ادامه در این لینک: http://goo.gl/M7cMxM
 ·  Translate
10
Add a comment...
 
 
دردناک اما قابل فهم: سبزها، #علی_خلیلی را نادیده می‌گیرند

(1)
من در شبکه‌ی اجتماعی گوگل پلاس، حلقه‌ای دارم به نام «سبز». در این حلقه افرادی که به گمانم جزء یا حامی جنبش (فتنه) سبز بوده اند (دست کم در مقطعی) و نوشته‌ها و نظرهایشان نیز دارای حد اقل‌های منطق و ادب است، قرار داده ام.

(2) 
نوروز امسال با خبر‌های ناخوشایندی همراه شد که یکی از آنها شهادت طلبه‌ی جوانی به نام علی خلیلی بود. وی دو سال قبل مورد هجمه‌ی اراذل و اوباش قرار گرفت و پس از تحمل درد جراحات وارد شده، نوروز امسال فوت کرد.

(3)
علی خلیلی مقام دولتی یا مسوول حکومتی نبود، فردی عادی بود از قشر میانه‌ی جامعه، یعنی همان قشری که اکثر «مردم» در آن قرار می‌گیرند و صاحبنظران در توجیه عقاید و نگاه‌های اجتماعی، اقتصادی، یا سیاسی، خود را مدافع این قشر معرفی می‌کنند.

(4)
علی خلیلی انسانی‌ترین عکس العمل یک شهروند را در یک موقعیت حاد از خود نشان داده بود. در حین مسافرت شهری، درخواست کمک یک شهروند را شنیده بود؛ بر حسب وظیفه‌ی شهروندی و حس انسانیش، به صدا پاسخ داده بود و مزاحمت خیابانی را از سر یک شهروند کم کرده بود. این پسندیده‌ترین و انسانی‌ترین کاری است که در هر کشوری می‌تواند از یک شهروند مسوولیت پذیر صادر شود و لزوما معلول اعتقاد به مذهب یا فریضه‌ای به نام «امر به معروف و نهی از منکر» نیست.

 (اگر روایت فوق از این حادثه را قبول ندارید ـ که حتما سند معتبری هم برای رد آن در دست دارید!ـ و نظر شما این است که علی خلیلی در روابط میان دو شهروند دخالت کرده بود، باز هم واضح است که چنین کرده‌ای، نباید با مرگ پاسخ داده می‌شد).

(5) 
و اما مساله‌ی دردناک این است که از روز انتشار خبر شهادت علی خلیلی، مرتبا به حلقه‌ی «سبز» خود سر زدم، اما متاسفانه هیچ مطلبی، از هیچ نوع و با هیچ نگرشی در این مورد ندیده ام.
صد البته که صفحات شخصی افراد در شبکه‌های اجتماعی (مثل همین گوگل پلاس)، واقعا «شخصی» است و هیچ کس را نباید به خاطر بازنشر یا عدم بازنشر مطلبی باز خواست کرد؛ این اعتقاد من است. اما در کنار این اعتقاد، این مساله را هم پذیرفته ام که نقد افراد از روی نوشته‌ها، نظرات، و علایقشان کار اشتباهی نیست و از حقوق دنبال کنندگان (فالورهای) آنهاست.

(6)
شبکه‌های اجتماعی، محیط‌های مجازی هستند و به واسطه‌ی همین ماهیت مجازی، افراد آگاهانه یا ناخودآگاه این محیط‌ها را بیشتر به شکل رویاهایشان رنگ می‌زنند، نه واقعیت‌های حاضر در دنیای حقیقی. به همین خاطر، فیلتر کردن خبرهایی که در مجازها و رویاهای افراد در دسته‌ی ناخوشایند یا نامطلوب طبقه بندی می‌شوند، بدیهی‌ترین فانکسیون در این محیط است. 

بر این اساس باید گفت که علی خلیلی و علی خلیلی‌ها جایی در رویاهای افراد حلقه‌ی سبز من ندارند. مدینه‌ی فاضله‌ی همپلاسی‌های سبز من، شهری است که در آن همه چیز به رنگ خودشان است: سبز است. در آرمانشهر سبز، آخوندی نباید وجود داشته باشد مگر کتبا و شفاها به سبز بودن دنیا شهادت داده باشد؛ آدم‌ها همگی سکولار هستند، مخالف ولایت فقیه هستند، و همگی خاطرات و داستان‌های تلخی از منش توتالیتر حکومت اسلامی تعریف می‌کنند و جای شلاق‌های ظالمانه‌ی حکومت را بر گرده خود دارند. 

علی خلیلی مشخصا در چنین کالت نمی گنجد و لذا از فیلترهای ذهنی این افراد عبور نمی‌کند تا به دنیای مجازی وارد شود و رویاهای آنها را چرکین کند.

(7) 
این گونه رفتار «سبز» از آن جهت دردناک است که فاعلانش، ادعاهایی دیگر بر زبان می‌رانند. آنها اداعا می‌کنند جامعه‌ای می‌خواهند که همه‌ی افراد، مسلمان و غیر مسلمان، مذهبی و غیر مذهبی، اصلاحطلب و اصولگرا، از حقوق مساوی شهروندی برخوردار باشند. اما من این حرف را باور نکرده و نمی‌کنم. رویای آنها از جامعه آرمانی، جامعه‌ای است که مخالفانش در آن حضور نداشته باشند یا اگر حضور دارند، هیچ صدایی نداشته باشند.

حقیقت تلخی است ولی باید پذیرفت که علی خلیلی‌ها در جامعه‌ی مطلوب سبزها، حتا به اندازه‌ی سنگ قبری در گورستان، جایی نخواهند داشت.

__________________________________________
مطالب مرتبط:
1- مرگ غیرت در رگ های خشکیده شهر  از +hm nasrabadi 
nasrabad.com/1393/01/06/post-741 2- اصلاح طلبان پاسخ دهند! از +محمدصالح مفتاح 
https://plus.google.com/101033503753223981262/posts/YkC6sLz6YZ2
3- اسم این کارم را دفاع از ناموس می‌گذارم
snn.ir/NSite/FullStory/Video/?Serv=12&Id=301621&Sgr=137
 ·  Translate
13
Add a comment...
 
بهار پشت در است...
 ·  Translate
 
شبیه شاخه‌ی تردی
من از تو سنگینم،
من از تو سرشارم،
شکوفه باش و بدم!
پرنده باش و بخوان!
هوای قلب مرا
تازه کن
بهاری کن...

-مژگان عباسلو
 ·  Translate
13
Add a comment...
People
Have him in circles
4,654 people
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Tehran - Qom - Semnan - Esfahan - kermanshah
Contact Information
Home
Email
Story
Tagline
مهم نیست اگه پیاده هستی، مهم اینه كه با پیاده باشی
Introduction
عاشق هنر و ادبیات و نویسنده جوانی که خیلی خیلی راه داره تا بشه یه نویسنده واقعی؛ اما امید داره که اون روز حتماً میرسه...
یادداشت های شخصی من را در کویرنشین دنبال کنید.
Bragging rights
یک کلمه بس است: "کویرنشین"
Basic Information
Gender
Male
Birthday
April 16, 1987
Relationship
Married
Other names
کویرنشین
Links
Other profiles
‫سید مهدی موسوی‬‎'s +1's are the things they like, agree with, or want to recommend.
کمرنگ
www.kavirneshin.ir

کمرنگ - وبلاگ شخصی سید مهدی موسوی

Press TV Mobile
market.android.com

The Official Press TV Mobile Application. Featured on PressTV's main website at http://www.presstv.ir/mobile.htmlThis application brings Pre

‫داستان همشهری‬‎
plus.google.com

صفحهٔ رسمی مجلهٔ داستان همشهری

بیان - ورود
najva.blog.ir

با محصولات و خدمات بیان، بهتر بیان شوید! با استفاده آسان از امکانات حرفه ای، حضور موثر در وب را تجربه کنید.

آقای روحانی! ما منتظر می مانیم... - یک وجب دل
kaf-alef.persianblog.ir

دلانه نویسی های سیاسی و ادبی کبری آسوپار

‫طنزیمات‬‎
plus.google.com

لبخند تو را چند صباحی­‌ست ندیدم

دهلیز/dehliz
plus.google.com

صفحه رسمی فیلم دهلیز در گوگل پلاس

Jewel Quest Deluxe
wickedgadgets.info

Solving the mysteries of an ancient civilization into Mayan ruins is your next task. You must complete each of the 108 puzzles. Line up thre

حدیث عشق
plus.google.com

علم حدیث، به كلامى كه حاكی از كردار یا تقریر معصوم (پیامبر صلى ‏الله ‏علیه ‏و ‏آله و اهل بیت علیهم ‏السلام ) است، «حدیث» و گاه «خبر» یا «روایت» گفته مى‏شود.

گزارش شفافیت گوگل
www.ageofinheritors.com

گوگل بخشی را به وی سایتش اضافه کرده است که در آن آمار اطلاعات اکانت‌هایی را که در اختیار دولت‌ها و مراجع قانونی می‌گذارد، نمایش می‌دهد. www.

محافظه کاری های یک لیدر اصلاح طلب! - یک وجب دل
kaf-alef.persianblog.ir

دلانه نویسی های سیاسی و ادبی کبری آسوپار

عصر وارثین
plus.google.com

وَ نُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَ نَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ

جـ ـ‌ ـ ـ ـار » صفحــــه یک
www.jaaar.com

جـــار | صفحه یک :: هر روز صبح قبل از همه :: پیشخوان مدرن روزنامه های ایران

plusone-button
www.google.com

Add +1 to your pages to help your site stand out. Let visitors recommend your content on Google Search and share it on Google+. Customize yo

‫خنثی شدن طرح ترور استاد رحیم‌پور ازغدی در ماه‌های اخیر‬ - خبرنامه دانشج...
iusnews.ir

خبرنامه دانشجویان ایران: حسن رحیم پور ازغدی ضمن تایید خبر ترورش توسط یک تیم تروریستی، گفت: آنها در کردستان عراق اتاق فرمان تشکیل دادهاند و د

نمی‌توان در لیستی بود که فردی در آن، در ختم آدم زنده شرکت کند/برخی به دن...
iusnews.ir

خبرنامه دانشجویان ایران: كامران باقری لنکرانی که روز گذشته در کنفرانس خبری حاضر شده بود به سوالات خبرنگار «خبرنامه دانشجویان ایران» پاسخ گفت

کمرنگ - اولین هایکوهای من
kamrang.blogfa.com

کمرنگ - اولین هایکوهای من - وبلاگ شخصی سید مهدی موسوی

پایان آقای کارگردان :نون
noon.razedel.ir

[برداشت هایی شتاب زده از جشنواره‌ی فیلم فجر- ۳] || درباره‌ی شبه‌فیلم «چه خوبه که برگشتی». CheKhubeKeBargashti. باز هم داریوش مهرجویی و فانتز