Profile cover photo
Profile photo
رضا شریفی راد
20 followers
20 followers
About
رضا's interests
View all
رضا's posts

‏«عادت خوب» را در بازار اندروید ببین:
http://cafebazaar.ir/app/?id=co.nilin.goodhabit

Post has attachment

Post has shared content
امروز اتفاقی بعد مدتها سوار BRT شدم ؛ 
شلوغ بود ؛ چند ایستگاه که گذشت خلوت شد ماشین ؛ و تعداد صندلی های خالی زیاد شد ؛ تو یکی از ایستگاها این دو نفر مامورای عزیز شهرداری اومدن بالا ؛ با کمال تعجب نشستن روی زمین و روی صندلی ها نشستن ؛ وقتی ازشون سوال کردم چرا رو صندلی نمی شینید ؛ گفتن ؛ لباسامون کثیفه درست نیست ؛ تو کل مسیر من و بقیه مسافرا اصرار می کردیم که بشینن روی صندلی اما قبول نمی کردن ؛ اونجا بود که فهمیدم شعور و شخصیت هیچ ربطی به شغل و جایگاه توی اجتماع نداره ؛ اونجا بود که فهمیدم چقد کم داریم از این آدما تو کشورمون..!
Photo

Post has attachment
باب اسفنجی کارآفرین می شود

Post has shared content
عالی
احتمالا شما هم اطرافتون ادم هایی رو دیدید که برای دور کردن گربه ها با لگد به زیر شکمشون میزنن و اونا رو پرت میکنن یه سمت دیگه .بذارید به شکل ساده براتون توضیح بدم یک لگد ساده به زیر شکم گربه چه عواقبی برای اون حیوون و شهرمون داره!
اول از همه در اثر ضربه، پرده دیافراگم گربه پاره میشه و معده و روده از جاشون خارج میشن و داخل قفسه سینه گربه میرن.در اثر این جابجایی قلب و ریه که داخل قفسه سینه هستن فشرده میشن.بنابراین عمل خونرسانی قلب مختل میشه، تنفس گربه به شدت سخت میشه چون ریه جایی برای دم و بازدم نداره.به خاطر جمع شدن معده و روده گربه نمیتونه درست غذا بخوره و دچار سوتغذیه میشه.
از طرفی گربه ای که پرده دیافراگمش پاره شده به خاطر درد شدیدی که داره نمیتونه از جایی بالا بره، نمیتونه بپره ، بنابراین نمیتونه از داخل سطل ها غذا پیدا کنه و مگه چقدر غذا روی زمین ممکنه پیدا شه؟پس به سوتغذیه ناشی از مچالگی معده ، گرسنگی شدید ناشی از غذا پیدا نکردن رو هم اضافه کنید.
این گربه کم کم تغییر شکل میده.موهاش ریزش پیدا میکنه و به شدت کثیف میشه.بدنش لاغر میشه و استخونهاش معلوم میشه.پوکی استخوان میگیره و به راحتی دچار شکستگی استخوان میشه.ظاهر ترسناکی پیدا میکنه که خیلی ها رو ممکنه از ترس فراری بده.
اگر خیلی شانس بیاره( مثل نفس و گل پسر که عکساشون رو گذاشتم) توسط حامی های حیوانات نجات داده میشه و میره کلینیک دامپزشکی.هزینه عمل هرکدومشون متوسط 800 هزار تومنه.اونم با شانس زنده موندن ۲۰%.معمولا اگه از زمان اسیب دیدگی خیلی گذشته باشه گربه زیر عمل میمیره.
خیلی از گربه های مریضی که تو خیابون میبینید از اول اینجوری مریض و داغون نبودن.به خاطر ازار و اذیت مردم و کتک هایی که از اونها خوردن به این شکل در اومدن.یه لگد ساده به گربه میتونه اون رو به این شکل در بیاره و بعد همه میگن وااای چقدر این گربه ها مریض و کثیفن و باید اونا رو از سطح شهر جمع کرد مبادا شهر الوده شه.
نه عزیز من ،هیچ حیوونی مریض و زار و داغون و شکسته به دنیا نمیاد.اگر هم بیاد در دم میمیره.پس این گربه های بزرگ و داغونی که تو شهر میبینید حاصل ازار و لگد همین ادم های اطرافمون هستن.
اینجاست که میگن یه دیوونه سنگی رو میندازه تو چاه که صد تا ادم عاقل نمیتونن درش بیارن.
یه ادمی یه لگدی زیر شکم یه گربه میزنه ، صد نفر باید هزینه کنن تا نجاتش بدن و زندگی رو بهش برگردونن.
دفعه بعد که خواستید گربه ای رو با لگد از اطراف خودتون دور کنید به این فکر کنید که ایا حاضرید به خاطر دور کردنش جونش رو ازش بگیرید؟؟؟؟ایا حاضرید یه گربه زخمی و داغون رو به شهرتون اضافه کنید؟؟؟
نگران هزینه درمانشون نباشید البته...هستند ادم هایی که هزینه لگدهای آدم های بی مسولیت شهر رو بپردازن و بعد هم سرزنش بشن که چرا برای حیوانات پول خرج میکنند.
Photo
Photo
9/17/15
2 Photos - View album
Wait while more posts are being loaded