برای محافظت از آخرین سنگر تا کجا پیش می‌‎روید؟

من یکی از طرفداران فیلم‌های آخر الزمانی در ژانر «زامبی» هستم. چه سری فیلم‌های به سبک «مردگان زنده (Living dead)» و چه به سبک «شیطان حاضر (Resident Evil)» (بازی و فیلم). به نظرم در بطن اکثر این فیلم‌ها، واقعیت‌هایی فراتر از صحنه‌های ترسناک (و مشمئز کننده‌ی) خورده شدن مغز انسان‌ها توسط زامبی‌ها و تبدیل آدم‌ها به موجودات بی‌روح و درنده وجود دارد.

حالا فرض کنید، یکی از این فیلم‌ها واقعا اتفاق افتاده است (مثلا همین فیلم صهیونیستی اخیر، «جنگ جهانی ز [زامبی‌ها]» imdb.com/title/tt0816711). و فرض کنید که محله‌ها و شهرها و کشورها، یکی یکی سقوط می‌کنند و به دست زامبی‌ها می افتند.

شما در یکی از آخرین پایگاه‌هایی هستید که هنوز از نفوذ زامبی‌ها در امان مانده است؛ اما خطرات زیادی شما را تهدید می‌کند. نه فقط زامبی‌هایی که در پشت درها و دیوارهای پایگاه به دنبال رخنه به داخل می‌گردند، بلکه:

1- عده‌ای از دانشمندان داخل پایگاه معتقدند که می‌شود با زامبی‌ها زندگی مسالمت آمیز داشت و به دنبال همزیستی با آنها هستند (مثل فیلم روز مردگان، imdb.com/title/tt0088993)!

2- عده‌ای صحبت از حقوق زامبی‌ها می کنند و می‌گویند که زامبی‌ها هم آدم هستند و ما حق نداریم آنها را بکشیم یا از هیچ حق انسانی دیگر مانند عبور و مرور محروم کنیم! (مثل فیلم «بقای مردگان» imdb.com/title/tt1134854)

3- گروهی دیگر کلا معتقدند که زامبی‌ها بهتر از ما هستند! آنها زور بیشتری نسبت به انسان‌ها دارند و  تحملشان نسبت به گرسنگی، تشنگی، و صدمات فراتر از ماست. کلا آنها موجوداتی متکامل‌تر از انسان‌ها هستند و ما هم باید به آنها بپیوندیم تا متکامل شویم! (مثل فیلم اولتراویولت imdb.com/title/tt0370032)

4- گروهی دیگر رسما با زامبی‌ها همدست شده اند تا آنها را از در پشتی وارد پایگاه کنند. (مثل فیلم «بدن‌های گرم» imdb.com/title/tt1588173)

5- مشکل خیلی بزرگتر این است که این بیماری‌ای (که موجب تبدیل آدم به زامبی می‌شود) از راه هوا هم منتقل می شود (مثل فیلم «اتفاق» imdb.com/title/tt0949731) و عده‌ای از آدم‌های داخل پایگاه، علایم اولیه‌ی بیماری را نشان داده اند و به زودی به زامبی تبدیل می‌شوند.

6- همه‌ی اینها یک طرف، یک سری ابله هم مشغول کوبیدن چوب و تخته به درها و پنجره‌ها هستند به این امید که پایگاه را بیشتر حفاظت کنند، غافل از اینکه ایجاد سر و صدا به این صورت، بیشتر زامبی‌ها را جلب می‌کند. (مثل فیلم «شبِ مردگانِ زنده» imdb.com/title/tt0063350)

حالا شما چکار می‌کنید؟ برای محافظت از #جمهوری_اسلامی_ایران  ، یکی از آخرین پایگاه‌های بشری در مقابل هجوم زامبی‌ها، چه راه حلی دارید؟
(راه حلی به غیر از راه حل فیلم «28 روز بعد»! imdb.com/title/tt0289043)

___________________________________________
تصویر: زامبی‌ها در پشت دروازه؛ از فیلم «شیطان حاضر: زندگی پس از مرگ»
 Resident Evil: Afterlife  imdb.com/title/tt1220634
Photo
Shared publiclyView activity