Profile cover photo
Profile photo
توحید عزیزی
13,960 followers -
مضی الزمان و قلبی یقول انک آتی
مضی الزمان و قلبی یقول انک آتی

13,960 followers
About
Posts

قانون تعلیق ویزا، عکس العمل دانشجویان ایرانی در آمریکا
نوشته‌ی دکتر #مجتبی_رضاخواه +Mojtaba Rezakhah

بعد از اعلام ناگهانی خبر تعلیق صدور ویزای ایرانیان، بلافاصله دانشجویان ایرانی عکس‌العمل‌های متفاوتی به این خبر داشتند. برخی از دوستان ایرانیِ امریکانشینِ ما، در فیس‌بوک نوشتند که ما تروریست نیستیم! برخی می‌نوشتند که ما مقاله‌های علمی چاپ می‌کنیم و به بشریت خدمت (!) می‌کنیم، برخی دیگر از تبعیض گله می‌کردند و می‌گفتند چرا این قانون بر علیه ماست ولی بر علیه شهروندان عربستان چیزی صادر نشده ... خلاصه داد و فغان‌ها به آسمان رفته که مگر ما چه بدی به شما آمریکایی‌ها کرده‌ایم که دیگر حق نداریم برای دیدار خانواده‌مان به ایران برویم؟

آری! جماعتی که هر ساله برای پیام تبریک نوروز اوباما ابراز شادمانی می‌کردند و از انجام مراسم رقص ایرانی در کاخ سفید به وجد می‌آمدند، این روزها حال خوشی ندارند😢

جماعتی که هرگز از تحریم‌های سنگین اوباما بر علیه ملت ایران آسیب ندیده بودند، این روزها در فضای مجازی زانوی غم در بغل گرفته‌اند. نه اینکه فکر کنید دلشان برای مردم ایران سوخته، نه هرگز، که اگر دلشان سوخته بود حداقل در خصوص تحریم دارویی ملت ایران توسط اوباما اعتراض کرده بودند. دلیل افسردگی این جماعت اینست که اکنون تحریم‌های جدید دامن ایشان را گرفته و کم‌کم دارند می‌فهمند که انگار تحریم درد هم دارد.

جماعتی که در ایران به رشد و تعالی رسیدند و به دانشگاه‌های خوب رفتند و بر پایه رزومه عالیِ درست شده در ایران از دانشگاه‌های خوب آمریکا پذیرش گرفتند و به محض ورود به این کشور، ایران را سرزمین بدبختی‌ها و آمریکا را سرزمین آرزوها معرفی می‌کردند، این روزها دچار تناقضات بدی شده‌اند. نمی‌دانند که بگویند آمریکا بد بوده یا ترامپ بد است؟

جماعتی که فقط و فقط به دنبال منافع شخصی بوده و در زمان اعمال تحریم‌های شدید توسط دولت اوباما بر علیه مردم ایران، به جای اعتراض به امریکایی‌ها، دولت ایران را مسبب همه مشکلات می‌دانسته، این روزها حال خوشی ندارد. حال که منافع این جماعت با مشکل مواجه شده، فریاد می‌زنند که ای ترامپ بد! خیلی کارت زشت بود، مگه نمی‌بینی ما داریم مقاله می‌دیم؟ ما که تروریست نیستیم، ما صلح طلبیم!

خوب یا بد، در حال حاضر آقای ترامپ رییس جمهور آمریکاست که بر خلاف اوباما در ظاهر نایس نیست. اگر مردمی که در ایران زندگی می‌کنند، آمریکایی‌ها را نشناسند، دوستان ایرانی ما (همان جماعتی که شرح حالشان در بالا اشاره شد)، این‌ها را خوب می‌شناسند. پیه رفتار آمریکایی‌ها در دانشگاه و محل کار به تنشان خورده و بعضاً بارها مورد تبعیض قرار گرفته‌اند، لکن فقط خوبی‌های زندگی در آمریکا را برای بقیه نقل می‌کردند و مثلا نمی‌گفتند که چرا بعضا ۸ سال طول می‌کشد که گرین کارت بگیرند و در طول این مدت حقوق بسیار اندکی نسبت به آمریکایی‌ها می‌گیرند.

دلخوشی این دوستان ایرانی ما به یک بیت شعری بود که اوباما می‌خواند ولی اکنون همان دلخوشی را هم ندارند چون آقای ترامپ اهل این سوسول بازی‌ها نیست و فقط بلدست هنوز نرسیده جلوی صدور ویزا را بگیرد :)

رییس جمهور سابق آمریکا در ظاهر نایس بود ولی در عمل سنگین‌ترین تحریم‌ها را بر علیه ایران اعمال کرد. همین نایس بودن ظاهری کافی بود تا عده‌ای فریفته شده و تحریم‌های سنگین را نادیده گیرند و از "بوی نویی هواپیما" مدهوش شوند و فریاد شادی سردهند. لیکن ترامپ شمشیر را از رو بسته و نشان داده اهل معامله نیست، بلکه به دنبال اعمال فشارهای جدید بر ایران‌ست.

امید که آمدن ترامپ باعث شود برخی ایرانیان ذهن خود را از توهمات پاک کنند و دنیا را آنگونه که هست ببینند، نه آنکه #عینک_منفعت به چشم زده و دنیا را آنگونه که دوست دارند برای بقیه تعریف کنند.

در ایامی که برخی شیفتگان غرب بر این بحث می‌کنند که آقای سابق‌شون، اوباما، خیلی خوب بود و آقای جدیدشون خوب نیست، ما به مولای‌مان عرض می‌کنیم که: عزیز علیّ اَن اَری ‌الخلق و لا تُری ...

مشاهدات چند دانشجوی ایرانی🇮🇷 از جامعه امریکا🇺🇸

https://t.me/K1inUSA/3939
Add a comment...

Post has shared content
اطلاعیه در خصوص فرمان ریاست جمهوری آمریکا در مورد حفاظت از کشور در برابر ورود تروریست های خارجی به ایالات متحده
پرزیدنت ترامپ یک دستور اجرایی ریاست جمهوری را صادر کرد که بر اساس بند ۲۱۲(اف) قانون مهاجرت و شهروندی، به طور موقت ورود شهروندان هفت کشور را به آمریکا تعلیق می‌‌کند. در حالی‌ که حفاظت از امنیت ملی‌ اولویت اولیه ماست، تعلیق ناشی‌ از این دستور اجرایی به ما امکان مرور فرایند‌های بررسی‌ کنونی را می‌‌دهد.
این دستور اجرایی، با هدف امکان بررسی‌ مناسب و ایجاد شاخص‌هایی‌ برای جلوگیری از نفوذ تروریستی یا مجرمانه شهروندان بیگانه، منعی ۹۰ روزه را بر ورود شهروندان کشورهای تعیین شده خاصی‌، اعمال می‌‌کند. این منع همچنین، ممنوعیتی ۹۰ روزه را بر صدور ویزا اعمال می‌‌کند. این کشورها که توسط کنگره یا وزیر امنیت میهن تعیین شده اند عبارتند از: عراق، سوریه، سودان، ایران، سومالی، لیبی‌ و یمن.
از ۲۷ ژانویه ۲۰۱۷ شهروندان یا شهروندان دو تابعیتی هر یک از این کشورها برای ۹۰ روز مجاز نخواهند بود وارد ایالات متحده شوند یا برایشان ویزای مهاجرتی یا غیر مهاجرتی صادر شود. آن‌ شهروندان یا شهروندان دو تابعیتی آن‌ کشورها که ویزای معتبر مهاجرتی یا غیر مهاجرتی دارند، مجاز نخواهند بود در این بازه زمانی‌ وارد آمریکا شوند. به طور کلی‌ در این مدت مصاحبه‌های ویزا برای شهروندان این کشورها برگزار نخواهند شد.
در مورد برنامه معافیت ویزا، در این زمان تغییری در برنامه معافیت ویزاها که توسط وزارت امنیت میهن اجرا می‌‌شود، ایجاد نخواهد شد. ما شما را برای اطلاعات بیشتر به وزارت امنیت میهن ارجاع می‌‌دهیم. فهرستی از کشورهای حاضر در لیست معافیت ویزا‌ها در این پیوند قابل دسترسی است: https://travel.state.gov/…/en/visit/visa-waiver-program.html
Photo
Add a comment...

Post has shared content
مرثیه‌ای برای #پلاس عزیز !!
هر کاری در هر حوزه‌ای که بخواهد شروع شود، مهم‌ترین جدی‌ترین و فوری‌ترین نیازش #شبکه_‌سازی است. شبکه‌سازی که شد، تقریباهمه چیز جور خواهد شد. کاسب‌های معروف یک اصطلاحی دارند که می گن شما همه ثروت من رو بگیر، فقط دفترچه تلفنم را نگیر سه‌ساله به همین ثروت امروز می‌رسم! این ارزش شبکه است.
حالا خوب یا بد، زمین دشمن یا زمین خودی در این پلاس یک شبکه گسترده از آدم‌های اهل فکر شکل‌گرفته بود، صبح که صفحه را باز می‌کردی کلی مطلب خوب(خوب به نسبت محتوای دیگر شبکه‌ها) برای خواندن بود. کلی بحث‌های بهتر وقتی در بستر زمانی می‌دیدی گواه از یک پیشرفت منطقی و استدلالی داشت.
نظام باهمه عرض و طولش همچنین شبکه‌ای حداقل از حزب الهی‌ها نتوانسته بود درست کند، قدرت این شبکه #پلاس به حدی بود که بسیاری از جریان‌های خبری و تحلیلی از همین جا آب می‌خورد و حتی بسیاری از رفرنس‌های کلام بزرگان به نظر می‌رسید به اینجا می‌رسد.
اما همین شبکه ارزشمند با دست‌کاری‌های #احمقانه، هرروز ضعیف‌تر و نابودتر شد و به وضع امروز رسیده! یک روز کامنت ها باز نمی‌شد یک روز عکس و از مدتی قبل هم که اصلاً بدون فیلتر شکن باز نمی‌شود.
به خدا زبان از بیان این سطح #بلاهت و #حماقت قاصر هست!
حالا جماعت #حزب_‌الله در دریای هرج‌ومرج تلگرام گم‌شده، فضای دیالوگ به فضای خودخواهانه و منولوگ کانال تغییر ماهیت داده و ما که داشتیم یاد می‌گرفتیم باهم حرف بزنیم باز برگشتیم به منبرهای که باید فقط گوش بدهیم.
فضای شبکه‌ای هم که اساساً برای این ساخته‌شده بود در یک تغییر ماهوی به ضد خودش تبدیل‌شده، گروه‌های تلگرام که اساساً تشکیل‌شده ملت باهم حرف بزنند شده محل تذکر و ارشاد که آقا چت نکنید!!
تلگرام به جای اینکه جایگزین کافه‌ها باشد جایگزین صداوسیما شده، می‌بینیم که محدودیت اجتماعی یک واقعیت فنی و زیرساختی مثل شبکه را دچار قلب ماهوی می‌کند و چیزی می‌کند که اصلاً مقصود سازندگانش نبوده، ولی باز هم این مهندسان عزیز هستند که فکر می‌کنند آن‌ها هستند که خلق می‌کنند نه اجتماع!!!

اصنافی

#از_رنجی_که_میبریم

Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has shared content
پایان قرار ده ساله ام با عزت الله ضرغامی

آبان ۸۵ شوراهای مرکزی وقت تشکلهای دانشجویی به دیدار رئیس وقت صداوسیما عزت الله ضرغامی رفتند

در آن دیدار در قبال کلی گوییها با استناد به مطالبات رهبری صداوسیما را به خاطر دامن زدن به اشرافیگری، سرگرمیگرایی بیمحتوا، سطحی کردن مردم، پرداختن به مسائل بی اولویت، بیتوجهی به مسائل مردم و پرداختن به مسایل بیربط سیاسی و... نقد کردم. در قبال ادعاهای مسئولین صداوسیماهم که میگفتند آدم نداریم از امادگی کثیری از نیروهای انقلابی فرهنگی که پیش از برنامه صحبت کرده بودیم گفتم

در توضیح کارهای مسخره صداوسیما از جمله به مسابقه پرتاب موبایل و کیبورد که از صداوسیما پخش شده بود اشاره کردم و دراین بین خودکار از دستم رها شد و روی میز افتاد که به پرتاب خودکار معروف شد و تا ماهها در هرجمعی سخنرانی و تریبون آزاد و... میرفتم تعدادی خودکار بالا می آمد.

در پشت صحنه برنامه هم بحثی بین من و آقای ضرغامی شکل گرفت
آقای ضرغامی هم مدعی شد این برنامه را بدون حتی یک دقیقه سانسور منتشر خواهد کرد و گفت آرزو میکند ده سال دیگر من را جایی ببیند که همین قدر انقلابی صحبت میکنم.

برنامه گذشت و صداوسیما در بیست و سی و هرشب در شبکه های مختلف تیزری از جلسه را به همراه خودکار من و خنده های ضرغامی پخش کرد و بعد یک هفته فیلم دیدار با سانسور صحبتهای من به ویژه تاکیدم بر امر رهبری در همدان بر عدم پخش تبلیغ کالاهای خارجی منتشر شد.

در عوص تا ماهها هم بعضی از مردم در محیطهای مختلف تشکر میکردند. یادم هست ازجمله یک راننده تاکسی گفت صداوسیما هی ماکروفر نشون میده خانوم و بچه هام میخوان منپولش رو ندارم چکار باید بکنم؟

گذشت و گذشت تا آبان امسال قرار ده ساله ما به پایان رسید. در سخنرانیهایی این ماجرا را گفته بودم و بعضی تشکلهای دانشجویی تماس میگرفتند و پیشنهاد سخنرانی مشترک با ضرغامی میدادند و من به علت خانه نشینی اجباری این چند سال که بخاطر کنترل جمعیت نسنجیده انتهای دهه ۶۰ گرفتار شده ام، رد میکردم

خلاصه آقای ضرغامی
بیش از ماه هم از قرار ما گذشت و نشد خدمت شما باشیم

البته گذر این ده سال خیلی من را تغییر داد
تازه فهمیدم انقلابی نبودیم و انقلابی عمل نکردیم
باید علاوه بر غربزده ها با محافظه کاران و محافظه کاری هم بیش از آنچه کردیم درگیر میشدیم

و اگر با محافظه کاری و مدیریت فرهنگی جمهوری اسلامی و مشخصا صداوسیما بیش از انچه کردیم درگیر شده بودیم احتمالا این همه عقبگرد در آرمانهای انقلاب، آشفتگی در جامعه، فتنه ۸۸، آسیبهای اجتماعی، برجام، چوب حراج زدن به کشور در برابر غرب و... روی نمیداد و بیعدالتی رسانه ای انقلاب را به لبه پرتگاه نمیکشاند و صداوسیما از نگاه مردم به مثابه توجیه گر وضع موجود مورد بی اقبالی قرار نمیگرفت و در زمان این دولت به بنگاه تبلیغاتی دولت تقلیل پیدا نمیکرد.

خلاصه دیدار ما میسر نشد ولی این روزها که صداوسیما دوباره در دست تیم شما افتاده و آن وضع ادامه یافته و شما هم درگیر و دار کاندید شدن و نشدن هستید زیاد به یاد آن قرار و فرصتهایی که برای نقد مدیریت فرهنگی جمهوری اسلامی از دست رفت میافتم
Photo
Add a comment...

Post has shared content
#حتما_بخوانید | #نشر_حداکثری/ انتشار برای اولین بار /بخشی از دفاعیه #علیرضا_زاکانی در دادگاه | مفتخور های هم سفره بقایی و مشایی، هم سفره دولت روحانی

پس از مقدمه ای که به نظرم ضروری می نمود، به محتوای شکایت آقای سید احمد موسوی می پردازم. اینجانب هیچ شناخت، سابقه مواجهه و مراوده و خصومت شخصی با ایشان نداشته ام که در مصاحبه مطبوعاتی خود بخواهم بر اساس منویات شخصی به وی اتهامی وارد نمایم و اظهارات اینجانب، بر اساس اصل امر به معروف و نهی ازمنکر، در امتداد بیانات مقام معظم رهبری بوده است.

تمامی آنچه که بنده در جریان نشست مطبوعاتی خود در انجمن روزنامه نگاران مسلمان پیرامون آقای موسوی مطرح کردم، این بود: «آقای موسوی‌ نامی در دولت قبل با هسته مرکزی آن مراوده داشت و الآن مولتی میلیاردر است اما در این دولت نیز روزی که آقای روحانی به حرم امام رفت و داخل ضریح امام (ره) شد دیدیم که آقای موسوی نیز با ایشان به داخل ضریح رفته است. این افراد چه ‌کارمی‌‌کنند؟ فرقی برای ما ندارد چه دولتی باشد ما مخالف فسادیم و همه باید با فساد و رانت‌خواری برخورد کنند. باید با ثروت‌های نجومی و رانت‌هایی که قبل از انتخابات به کار یک عده می‌آید برخورد شود.» (سند شماره 1)

بنده در این مطلب یک سئوال طرح کرده ام که کاملا شفاف و روشن است. البته در آن نشست خبری، عقبه و پشت صحنه این سئوال را باز نکردم و عبور نمودم اما اکنون در دادگاه و در پیشگاه مردم و عدالت سابقه موضوع را تشریح می کنم.
⛔⛔⛔ در اواخر دی ماه سال 1390 خبری در رسانه ها منتشر شد مبنی بر اینکه یک شرکت خصوصی، شرکت توسعه گردشگری ایران از شرکت های اقماری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را با قیمت نازل و غیرواقعی خریداری کرده است.بر اساس آنچه که در رسانه ها آمده بود، مدیر شرکت خریدار - با نام شرکت ایران توسعه - فردی به نام سید احمد موسوی است و قرارداد خرید شرکت توسعه گردشگری از سوی آقای موسوی، در زمان ریاست آقای بقایی بر سازمان گردشگری منعقد شده بود. در دولت قبل و بعد از دوره ریاست آقای بقایی برخی مسئولان سازمان گردشگری و هم دستگاه های نظارتی معتقد بودند که در این قرارداد، بیت المال تضییع شده و اموال دولت به ثمن بخس در اختیار آقای موسوی و شرکتش قرار گرفته است. (سند شماره 2)

بنده در خصوص کش و قوس های این پرونده تصدیع نمیکنم و به این اکتفا می کنم که موضوع در رسانه های مختلفی به عنوان یک پرونده رانت خواری مطرح شد و آقای موسوی نیز پاسخ قانع کننده ای به افشاگری های رسانه ها ندادند.
علی ایحال، این پرونده از سوی دستگاه های نظارتی پیگیری و دنبال شد و در ادامه پیگیری مسئولان جدید سازمان میراث فرهنگی در دولت کنونی نیز با این استدلال که اموال در اختیار شرکت توسعه در زمان واگذاری به شرکت آقای موسوی مورد ارزیابی دقیق قرار نگرفته و تعدادی از املاک و دارایی‌ها نیز به طور کلی قیمت‌گذاری نشده بود، نسبت به این واگذاری اعتراض کردند.
سرانجام در چهارم بهمن 1393 آقای حسنی مدیرعامل شرکت توسعه گردشگری صراحتا اعلام کرد که هیات داوری ماده 20 سیاست های اجرای اصل 44 قانون اساسی، واگذاری این شرکت به آقای سید احمد موسوی را ابطال کرده است. وی در مصاحبه ای تصریح کرد:
« با اعتراض ارگان‌های نظارتی و تاکید رئیس سازمان میراث فرهنگی به اجرای قانون با رعایت حقوق بیت‌المال، سه هیات‌ کارشناسی اقدام به ارزیابی و قیمت‌گذاری این شرکت کردند اما در نهایت قیمت درستی را پیشنهاد ندادند. در چند ماه اخیر با حمایت ویژه رئیس سازمان میراث فرهنگی، همکاری سازمان بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات اداری و سایر ارگان‌های نظارتی کشور، هیات داوری ماده ۲۰ سیاست‌های اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی، بحث واگذاری شرکت توسعه گردشگری را ابطال کردند.» (سند شماره 3)
اما آقای سلطانی فر رئیس وقت سازمان میراث فرهنگی در 26 اسفند 1393 صراحتاً از موضوع واگذاری شرکت توسعه گردشگری به آقای سیداحمد موسوی به عنوان یک تخلف بزرگ یاد کرد. (سند شماره 4)

ریاست محترم دادگاه!
اعضای محترم هیات منصفه!
همانگونه که ملاحظه می فرمایید مقامات مسئول در سازمان میراث فرهنگی در دولت های قبلی و فعلی، از قرارداد خرید شرکت توسعه گردشگری به عنوان «فساد مالی» یاد کرده است که با پیگیری مسئولان نظارتی و حکم قضایی خنثی شده است.
اینجانب در نشست خبری خود، به این صراحت درباره این پرونده اظهارنظر نکرده بودم اما همانگونه که عنوان شد، مقامات مسئول، به صراحت از قرارداد او به عنوان یک مفسده یاد می کنند.
و اما درباره بخش دوم ماجرا...
همان گونه که عنوان شد، آقای سیداحمد موسوی در دولت قبل از طریق روابط خود با برخی دولتمردان توانست چنان قرارداد مفسده آمیزی را که مظهر کامل رانت خواری بود رقم بزند به گونه ای که به عنوان یک پرونده فساد در رسانه ها مطرح گردید. اما در کمال تعجب و به رغم آن سابقه در دولت قبل، سال 1392 در نخستین روزهای کاری رئیس جمهور جدید، تصاویری در رسانه ها منتشر شد که نشان می داد آقای سیداحمد موسوی در زمره حلقه اول جناب آقای دکتر روحانی است!
زمانی که جناب آقای روحانی پس از انتخاب به مقام ریاست جمهوری به زیارت مرقد مطهر امام خمینی(ره) رفتند تصاویر منتشره از زیارت وی، بهت و حیرت اهل رسانه را برانگیخت چرا که هنگام حضور رئیس جمهوردر داخل ضریح حضرت امام(ره) آقای سید احمد موسوی نیز حضور داشت! (سند شماره 5 عکس های متعدد آقایان روحانی، سید حسن خمینی، یونسی و سیداحمد موسوی)
بسیار واضح است که در چنان موقعیتی که تنها 5 یا 6 نفر حضور دارند صرفاً کسانی می توانند حضور یابند که جزو یاران اصلی و حلقه اول رئیس جمهور باشند.
ریاست محترم دادگاه!
اعضای محترم هیات منصفه!
به دلیل ضیق وقت، وارد پیوندها و نوع روابطی که آقای سیداحمد موسوی با اطرافیان ریاست محترم جمهور و برخی از دولتمردان کنونی برقرار نموده، نمی شوم و تنها به این سئوال بسنده می کنم، فردی که از اقدامات و قراردادهای او در دولت قبل توسط خود مقامات مسئول دولتی صراحتاً به عنوان فساد یاد می شود و با پیگیری مسوولان دولت قبلی و فعلی از قصد تصرف نامشروع اموال دولتی توسط وی جلوگیری می شود، چرا و چگونه در کنار نفر دوم کشور اینگونه ظاهر شده و خودنمایی می کند؟
این سووال را باید جناب آقای روحانی پاسخ دهند که چرا پای این افراد سودجو را به داخل حرم مطهر امام مستضعفین و محرومان باز نموده اند. شبکه فساد امروز با شبکه قدرت پیوند خورده و اصولگرا و اصلاح طلب نمی شناسد. مسئول غارتگری در پروژه لاله را چرا جناب آقای روحانی داخل ضریح مقدس امام مستضعفین آورده است؟ امام و شهدا ما در پیشگاه شما شرمنده ایم. چرا جناب آقای روحانی به تاکیدات مکرر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در جلوگیری از نفوذ افراد دارای ثروت های بادآورده در کنار مسئولان صاحب قدرت بی توجهی کرده است. رهبر عزیزتر از جانم ما در برابر شما نیز شرمنده ایم که فرمودید امر به معروف و نهی از منکرکنیم، با فساد اقتصادی مقابله نماییم ولی امروز شاهد این صحنه های زشت هستیم.

آیا آقای سیداحمد موسوی که در دولت قبلی با بهره گیری از روابط خود با دولتمردان میانی توانسته بود قراردادی فسادآلود ببندد، در دولت کنونی با چنین موقعیت نزدیکی به مقامات ارشد و حتی شخص رئیس جمهور نمی تواند قرادادهایی به مراتب کلان تر و مفسده آمیزتر منعقد کند؟
آیا چنین روندی نمی تواند مصداق بارز همان هشدار مقام معظم رهبری در خصوص پدیده شوم پیوند ثروت و قدرت باشد؟ به راستی چه کسی باید در قبال این پدیده و پیامدهای شوم آن فریاد بزند؟
علی ایحال اینجانب بر اساس مستندات فوق مجدداً تاکید می کنم که شکایت و اتهامات آقای سیداحمد موسوی علیه خود را قبول نداشته و از شما بزرگواران تقاضای اعلام برائت دارم.

🔷 متن کامل دفاعیه زاکانی:
https://telegram.me/zakani_ir/120

#مفتخور #مفتخوریسم #فریدونیسم
#فساد #احمدی_نژاد #زاکانی #بقایی #مشایی
Photo
Commenting is disabled for this post.

Post has shared content
«دیپلماسی مفعول توسری‌خور»
اینکه نخست‌وزیر بریتانیا بیاد منطقه، و آشکار، واضح و علنی کشورهای همسایه را بر علیه ما تحریک کنه، و ایران را تهدیدی برای امنیت ‌این کشورها و صلح منطقه توصیف کنه، و همتای ایرانیش خودش را به نشنیدن بزنه و عکس‌العملی نشان نده، اسمش می‌شه  دیپلماسی؟ آن هم دیپلماسی فعال؟
حتی مقام یک رده پایین‌تر، یعنی وزیر خارجه کشور هم بجای اعتراض مستقیم به رفتار خصمانه نخست‌وزیر انگلیس، با جملاتی دوپهلو کشورهای همسایه را مخاطب قرارداد، که:
«برخی در منطقه، در نهایت بی‌شخصیتی، یک خانمی را می‌آورند به منطقه تا به آنها بگوید که ما امنیت شما را تأمین می‌کنیم»
و دیگر وزرا و وکلا و مقامات ریز و درشت، و مربوط و نامربوط  نیز با رجز‌خوانی‌های به همین درجه از  بلاهت، و اظهاراتی دوپهلو (که فقط کاربرد داخلی دارند) به  لوث کردن بیشتر مسئله کمک کردند، تا نشان بدهیم در ایران عزم و اراده‌ای واقعی  برای واکنش به دشمنی‌ها موجود نیست...
و این‌ دولتی است که با شعار «دیپلماسی فعال» وارد میدان شد، و ادعای دیپلمات بودن بعضی اعضایش بلانسبت گوش فلک را پاره کرده!

دیپلماسی فعال در مقابل آن دشمنی آشکار، اعتراض سریع و بی‌فوت وقت روحانی به نخست‌وزیر انگلیس می‌توانست باشد، و فراخواندن سفیر ایران از آن کشور به طور موقت.
اگه روابط میان دو کشور به حالت نیمه تعطیل در می‌آمد، و یا چنین خطر بالقوه‌ای وجود می‌داشت، آن وقت خانم «می‌» مجبور می‌شد در مجلس خودشان، و لااقل به نمایندگان احزاب رقیب جواب پس بده، و آنوقت می‌شد امیدوار بود در آینده امثال او در بیان این گونه اظهارات کمی بیشتر جانب احتیاط را نگه دارند. چرا که به لحاظ سیاسی برایشان «هزینه‌» دارد.
اما اکنون!؟ یقینا باز هم هرجایی که کمترین نفعی برای خود ببینند، پای ایران را به عنوان «توسری‌خور معرکه» وسط خواهند کشید، و برای هر منفعت کوچک و بزرگی از ما به عنوان لولوخورخوره استفاده خواهند کرد. چرا که «خرجی» ندارد.

اگه بخوایم اسمی برای این مفعولیت عجیب بذاریم، اسمش یقینا دیپلماسی و آن هم دیپلماسی فعال نیست.
Add a comment...

📝بخش منتشر نشده سخنان شهبازی در برنامه مناظره

🔷 انقلاب ما فقط برای جابجایی تاج و عمامه و چادر و فکل نبود برای استقلال، عدالت و رفع نابرابری، آزادی و اجرای احکام اسلام بود که مهم‌ترینش قیام به قسط است.

🔷 اقدام خلاف این آرمان‌ها خلاف انقلاب است. ضد انقلاب، فقط رقاصه‌های تلویزیون‌دار کالیرفرنیانشین و لندن‌شین نیستند.

🔷مسئله فراتر از فساد است، مسئله تبعیض نهادینه شده است، با کسی که سوء‌استفاده کرده برخورد نمیشود چون همه منفعت دارند

🔴 سقف حقوق بیست میلیونی را از کجا آورده اید؟ حتی قانون مدیریت خدمات کشوری هم تبعیض را نهادینه کرد، این تفاوت یک به هفت حقوق کارگر و مدیر را از کجا آورده‌اید؟

🔷 نمی‌شود موقع انقلاب تئوریسن‌های انقلاب، تفاوت حقوق کارگر و مدیر را نقد کنند، بعد چهار تا تکنوکرات، نسخه‌های صندوق بین‌المللی، پول، بانک جهانی و نهادهای سرمایه‌داری را در کشور اجرا کنند.

🔷 نه مجلس شفافیت را تصویب می‌کند نه دولت برخورد می‌کند.

🔷 چنان‌که رسانه‌ها می‌گویند، ظاهراً سه بار هیئت وزیران حقوق خودشان را افزایش داده‎اند،هیئت مدیره‌ها که چنین حقوقهایی گرفتند، به هیئت دولت نگاه کردند.

🔷 به تصریح سخنگوی قوه‌ قضائیه 2 وزیر دولت لیست اموالشان را نداده‌اند.

🔷 جناح محافظه‌کار و غربزده تنها پرونده‌های جناح مقابل را بازنشر می‌کنند.

🔷 دو جناح در حال سرگرم کردن مردم به سبک عموپورنگ هستند که کی از همه تمیزتره من من من من!

🔷 این تبعیض اشرافیت درست کرده است. امام میگفتند نتیجه اشرافیت، ظلم و دیکتاتوری به مردم و خضوع مقابل نهادهای خارجی است.

🔷 نتیجه‌ این وضع این شده در ادارات و بیمارستان‌ها ورقه زده‌اند اعتراض و توهین به مسئول و کارمند، شلاق و حبس و... دارد. مردم فقط وظیفه داشته باشند و حق نداشته باشند. یعنی شعار مردم‌‌سالاری بدهیم ولی مردم‌سواری کنیم.

🔷 اینها نتیجه ی اشرافیت، نیاوران نشینی و شمال شهر نشینی است. بعد برای افزایش ناچیز حقوق معلمها یک فرم ارزشیابی وحشتناک با شاخصهای عجیب و غریب بگذاریم.

🔷 نقد طرح تحول سلامت، منطقه‌ ممنوعه شده است. در صداوسیما نمی‌گذارند، طرح تحول نقد شود، برنامه ثریا و مناظره و... را تعطیل کردند.

🔷 به مدیر 50 میلیونی گیر دادیم به پزشک متخصص دولتی که 500 میلیونی میگیرد گیر ندادیم

🔷 طرح تحول کارانه‌ پزشکان را 2.5 برابر کرده است.

🔷 با قانون مدیریت خدمات کشوری هم بیست میلیون حق نداشتید. 19 میلیون و 8 میلیون خیلی با هم فرق دارند.

🔴 راه‌حل در نهج‌البلاغه است. امیرالمؤمنین (ع) در عهدنامه‌ مالک اشتر می‌فرمایند. إِنْ ظَنَّتِ الرَّعِيَّةُ بِكَ حَيْفاً فَأَصْحِرْ لَهُمْ بِعُذْرِكَ وَ اعْدِلْ عَنْكَ ظُنُونَهُمْ بِإِصْحَارِك‏.

🔷 امروز همه مسئولین کشور (جز رهبری که همه ساده‌زیستی‌اش را می‌دانند) در موضع اتهام هستند. تنها راه اعلام عمومی اموال و حقوق‌شان است. هم قانونی بشود، هم تا قانون بیاید داوطلبانه این کار را انجام دهند.

🔷 رئیس‌جمهور بیانیه دادند گفتند ظرف یک ماه قانون بیاید و حقوق‌ها علنی در سایت وزارتخانه‌ها و سازمان مدیریت اعلام بشود، از ایشان دعوت میکنیم، خود و مشاورین، معاونین و وزرایشان را در سایت ریاستجمهوری و سازمان مدیریت اعلام کنند تا بقیه یاد بگیرند.
Add a comment...

تراژدی عکس‌های فریب خوردگان
نوشته‌ی توحید عزیزی

جشن و پایکوبی مردم شمال شهر تهران در شب امضای #برجام بی‌شک نقطه‌ی عطفی در تاریخ پس از انقلاب اسلامی ۵۷ بود. همان زمان نیز فعالان اجتماعی تاکید داشتند که تصاویر این جشن و پایکوبی خیابانی باید برای عبرت آیندگان ثبت و ضبط شود.

اکنون اما، در حالی که با بالا رفتن قیمت دلار، تصاویر مردم از آن شب کذایی به کرات در فضای مجازی پخش می‌شود، نباید سیمایی از شعف و نمادی از «دیدید ما درست گفتیم؟!» به صورت منتقدان برجام ـ که عموما مدافعان جمهوری اسلامی هستند ـ نقش بندد.

مردمی که در این تصاویر مشاهده می‌کنید، مردمی که با شادی دلار آمریکایی را در کنار هزار تومانی ایرانی گرفته اند (به این امید که پول کشورشان قوت یابد) گناهی ندارند جز آنکه سخن مسوولان جمهوری اسلامی را باور کرده اند!

بله، این مردم فریب خورده اند، اما فریب دشمن را نه، فریب رهبران خودی خودشان را خورده اند. بر این مردم می‌توان افسوس خورد، اما نباید به آنها خندید. شرم این وقابع، بر مسوولان جمهوری اسلامی است، نه بر مردمی که به صداقت مسوولان امید بسته بودند.

https://telegram.me/ageofinheritors/457
Add a comment...

شفافیت اقتصادی یا #مصونیت قضایی؟
نوشته‌ی #مجتبی_رضاخواه

دولت ایالات متحده آمریکا (یا همان استکبار جهانخوار) حقوق کلیه کارمندان دولت را بصورت آنلاین اعلام می‌کند. این اطلاعات بطور آزاد برای همه افراد قابل دسترسی‌ست. اگر شما علاقمندید که بدانید فلان کارمند دولت چقدر حقوق می‌گیرد، تنها کافی است به وبسایت
FedsDataCenter.com
مراجعه کرده و نام شخص مورد نظر را وارد کرده و از جزییات حقوق دریافتی آن شخص مطلع شوید. شایان ذکرست حقوق دریافتی افراد نظامی و امنیتی اعلام نمی‌شود.

و اما در کشور ایران نه تنها حقوق کارمندان دولت به مردم اعلام نمی‌شود، بلکه حتی در یک سازمان مشخص هم، بطور معمول افراد از حقوق دریافتی یکدیگر مطلع نیستند. حقوق دریافتی مدیران نیز بطور کلی محرمانه تلقی میشود.

علاوه بر آن، بر اساس مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام، بررسی دارایی مسئولین کشور محرمانه است! بدین معنا که اگر کسی دارایی چند هزار میلیاردی فلان وزیر دولت فعلی و راههای کسب آن را آشکار سازد، راهی زندان خواهد شد چون به مسائل محرمانه ورود کرده است!

یعنی بطور خلاصه، نه تنها مسئولان نظام شفافیت اقتصادی ندارند، بلکه با تصویب قانون مورد اشاره برای خود مصونیت نیز ایجاد نموده‌اند. علاوه بر آن نمایندگان مجلس مصونیت قضایی نیز دارند! مضافا در برخی موارد مانند قرارداد کرسنت، منتقدان حتی حق اظهارنظر کارشناسی هم ندارند، چون بررسی قرارداد محرمانه تلقی شده است.

مقایسه عملکرد دولت آمریکا و دولت ایران نشان می‌دهد، فساد اقتصادی شامل اختلاس، استفاده از منابع بانکی ارزان قیمت، تخلف در انعقاد قراردادهای خارجی (مانند کرسنت)، استفاده از رانت واردات و ...، به مراتب در دولت ایران بیشتر است.

گسترش روزافزون فساد در دولت ایران طی سه دهه گذشته امری‌ست غیر قابل انکار و نبود شفافیت اقتصادی و ایجاد مصونیت‌های متعدد برای مسئولین کشور یکی از علل اصلی‌ست.

متاسفانه همراه با گسترش فساد در کشور، دارایی مسئولین نیز رشد قابل توجهی پیدا کرده، لیکن هنوز مایه شرمساری تلقی نشده است.

این درد را درمانی لازم است! بخصوص در روزهایی که قیمت ارز پرواز می‌کند.

#شفافیت_دارایی_مسئولین

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
برای همراهی با مشاهدات چند دانشجوی دکترای ایرانی🇮🇷 از قلب جامعه‌ی امریکا🇺🇸، عضو شوید: @K1inUSA
نظرات همراهان در @K1inUSA2
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded