Profile cover photo
Profile photo
ایزوگام پایتخت
19 followers -
ایزوگام ، قیمت ایزوگام ، فروش ایزوگام با نصب
ایزوگام ، قیمت ایزوگام ، فروش ایزوگام با نصب

19 followers
About
Posts

Post has attachment
کاربرد پود تالک در صنعت عایق
کاربرد پود تالک در صنعت عایق : در اثر خراشیدن سنگ معدنی تالک، پودر سفید رنگ و نرمی بدست می آید که در صنایع تولیدی عایق کاربرد فراوان دارد .از کاربرد های پودر تالک در تولید ایزوگام به عنوان ماده ی تثبیت کننده در شیره ی اصلی مواد اولیه است که باعث پایداری و افزایش ایستادگی لایه می شود . وجود تالک در شیره ی اصلی ایزوگام امری ضروری است اما اندازه و میزان آن در ترکیب ماده ی اصلی بسیار حائز اهمیت می باشد. به طوری که کمبود تالک کاهش پایداری و افزایش میزان تالک شکنندگی لایه ی ایزوگام را در پی دارد .

در انبارهای نگه داری ایزوگام ، برای جلوگیری از چسبیدن رول های ایزوگام در اثر گرمای تابستان به کار می رود .در تهیه ی آسفالت به عنوان ماده ی تکمیلی در کنار ماده ی قیراسیون به منظور افزایش دوام و پایداری استفاده می شود که این امر مانع از تجزیه ی قیر در برابر شرایط جوی می گردد.

#ایزوگام #عایق #تهران #ایزوگام_پایتخت
Add a comment...

Post has attachment
دلایل عایق کردن پل ها

پل ها از مهمترین سازه ها در شهرهای بزرگ هستند که کلید ارتباطی حمل و نقل زمینی محسوب می شوند.در دوران هخامنشین پلی بین دجله و فرات که بین النهرین نام دارد، وجود داشت که تمدن و فرهنگ ایرانیان را نشان می دهد. طراحی و طریقه ساختن پل های بتنی و عایق کاری پل ها توسط مهندسان اهمیت ویژه ای دارد. زیرا حمل و نقل در این پل ها زیاد است به همین دلیل باید مقاومت بالایی داشته باشند. در این مقاله به بررسی دلایل عایق کردن پل ها میپردازیم با ما همراه باشید.

دلایل مهم بودن عایق کردن پل ها ی شهری

بالا بودن هزینه احداث پل ها
این پل ها به دلیل حمل و نقل و رفت و آمد شهری اهمیت بسیاری دارند.
نگهداری پل ها و تعمیر آنها بسیار دشوار و پرهزینه می باشند.
در ادامه ی این مطلب انواع روش های عایق کاری پل ها و روش های اجرای آن مطرح می شود که قبلا روش قیر گونی را به طور کامل شرح داده ایم و شرایط و محدودیت های آن مانند نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز بررسی شده و مسائلی در مورد ایزوگام مطرح کرده ایم.
Add a comment...

Post has attachment
ضمانت نامه ایزوگام : در برخی از مواقع ایزوگام های کار شده در پشت بام دچار خرابی می شود و اگر خیلی زود این ایزوگام ها تعمیر نشوند می تواند باعث آسیب زیادی به خانه شما شود .

ضمانت نامه ایزوگام

اگر تاکنون قصد کرده باشید که سقف خانه یا کف استخر خود را ایزوگام کنید مطمئنا با مارک های مختلفی از ایزوگام ها آشنا شده اید که هر یک ضمانت نامه های مختلفی اعم از کوتاه مدت و طولانی مدت ارائه می کنند اما با وجود ضمانت های طولانی ای که هنگام خریداری به شما وعده داده می شود معمولا هنگام استفاده از این گارانتی ها مشکلات زیادی در راه مصرف کننده قرار دارد . در واقع این ضمانت نامه ها با شیطنت هایی که در برخی از بند های خود انجام می دهند باعث می شوند تا در آینده راه سوء استفاده برای آنها باز باشد .
Add a comment...

Post has attachment
قیر دمیده و تاثیر آن بر ایزوگام

قیر ماده ی هیدروکربنی است که به رنگ های سیاه و قهوه ای تیره وجود دارد و در دمای محیط حالت جامد دارد اما با افزایش دما به حالت خمیری در می اید.قیر دمیده از اصلی ترین عناصر ایزوگام به شمار می رود که در مقایسه با ایزوگام پلیمری از کیفیت کم تر و عمر پایین تری برخوردار است . در این مقاله قصد داریم تا این ماده را به طور کامل با یکدیگر بررسی نماییم پس با ما در ادامه همراه باشید .
Add a comment...

Post has attachment
ایزوگام عایق و ی ماده است که برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به لایه زیری استفاده میشود که به طور کلی به ۲ نوع تقسیم میشود ( ایزوگام دمیده و ایزوگام پلیمری ) که هر هرکدامشان دارای ویژگی های مختلفی می باشد. در این مقاله به بررسی انواع ایزوگام خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

انواع ایزوگام :

ایزوگام پلیمری : این نوع از ایزوگام با استفاده از ۷۰ یا ۶۰ درصد از قیر خالص بدست آمده که دارای کیفیت بسیار مطلوب و بالایی می باشد ، همچنین قیر ۷۰ یا ۶۰ درصدی از پالایش نفت خام ساخته میشود.قیر های خالص با استفاده از درجه نفوذشان نامگذاری شده و هر کدام از آنها موارد مصرف مختلفی دارند که به عنوان مثال میتوان قیر ۶۰ / ۷۰ درصدی را در آب بندی بام مورد استفاده قرار داد.همچنین در با حرارت دادن به نفت خام ،بنزین، حلالهای نفتی، نفت چراغ، نفت گاز و سایر روغنهای سبک آن در برجهای تقطیر پالایشگاه جدا شده و در گرمای بیش از حدود ۳۸۰ درجه (در فشار عادی) قیر آن به جا می‌ماند که به صورت جامد یا نیمه جامد است.
Add a comment...

Post has attachment
ایزولاسیون چیست و کاربرد ایزولاسیون

ایزولاسیون به معنی پوشاندن سطح پشت بام ها ، دیوار و کف زمین می باشد که توسط یک یا چند لایه با استفاده از عایق ها صورت میگیرد تا از نفوذ رطوبت و آب به لایه زیری خود جلوگیری کند.

امروزه با تنوع زیاد و وسیعی که در ساخت ایزولاسیون بوجود آمده است اجزای تشکیل دهنده این مواد نیز دارای تنوع بسیار بالایی می باشد و هر برند و شرکتی از اجزاء مختلفی در ساخت ایزولاسیون استفاده میکنند.
Add a comment...

Post has attachment
ایزوگام ماسه ای با روکش شن

ایزوگام ماسه ای : همان ایزوگام ساده و معمولی است که به اینکه روکش آن از فویل باشد از شن های رنگی در آن استفاده میشود و کیقیت آن بستگی به مصرف قیر و مشتقات استفاده شده درایزوگام دارد که به عنوان مثال میتوان به ایزوگام های بی – پی – پی (قیر خالص) وایزوگام بی -او – اف (قیر دمیده) اشاره کرد.

همچنین از کاربرد ایزوگام های روکش دار و ایزوگام های شنی میتوان به مواردی مانند استحکام کششی بالاتر ، پایداری حرارتی و انعطاف پذیری بسیار زیاد انواع عایق رطوبتی ایزوگام اشاره کرد که معمولا این ایزوگام ها معمولان در ساختمان ها و ابنیه های مختلف، تونل، استخر، پل و سرویس های بهداشتی، جهت عایق بندی رطوبتی، بصورت تک لایه و یا ترکیبی از لایه ها مناسب نموده است.
Add a comment...

Post has attachment
ایزوگام چیست ؟

ایزوگام نوعی پوشش مقاوم از قیر و الیاف های مختلف مصنوعی می باشد که به وسیله حرارت به سطح مورد نظر چسبانده میشود. این پوشش بسیار مقاومی برای جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت میباشد که معمولا عمر آن حدود 10 سال می باشد. همچنین امروزه در بیش‌تر ساختمان‌ها در مرحلهٔ پی و فونداسیون و در ایزولاسیون دیوارها، سرویس‌ها و پشت بام، ایزولاسیون یک لایه عایق رطوبتی صورت میگیرد و جالب است بدانید که تا 40 سال پیش غایق بندی ساختمان ها که به صورت سنتی با استفاده از قیر و آسفالت انجام می گرفت و مقاومت بسیار خوبی را نداشتند. امروزه با پیدایش عایق های مختلف ایزوگامی جای خود را به این عایق های مقاوم و بادوام دادند.
مواد تشکیل دهنده ایزوگام

این عایق تشکیل شده از لایه های مختلفی می باشد که باعث شده تا مقومت بسیار بالایی در برابر ، بارش باران ، برف و رطوبت داشته باشد که این لایه ها شامل : لایهٔ پلی‌اتیلن (polyethylene film) یا پودر معدنی(mineral powder) یا فویل آلومنیوم (aluminum foil) ، بافت (tissue) ، پلی‌استر (polyester) و مواد افزودنی ویژه لایهٔ پلی‌اتیلن (polyethylene film) می باشد که ایزوگام هایی که وجود دارد هر کدام بسته به نوع محصول به صورت تک لایه و یا دولایه ساخته میشود که تیشو و پلی آستر وارد تشتک قیر میشود و سپس با مواد پرایمری یا قیر دمیده آغشته شده که در مرحله آخر و خروجی ضخامت عایق تنظیم میشود و سپس ورق آلومینیم به لایه آغشته به مواد، چسبیده و وارد حوض آب شده و سرد میشود که در مرحله بعدی نیز پلاستیک به لایه پشت آن اضافه شده و ایزوگام در مرحله آخر وارد آسانسور ذخیره سازی میشود.همچنین در پایان کار فن‌های خشک‌کننده عملیات خشک کردن آن را انجام داده تا عایق را بتوان رول کرده و به شکل مخروطی درآورده شود.
کاربرد ایزوگام

این عایق به علت سبکی و مقاومت زیادی که دارد به تنهایی یک عایق رطوبتی کامل می باشد که در موارد مختلفی مانند پشت بام‌ها ایرانیت پی ساختمان استخرها مخازن آب تونل‌ها کانال‌های آبیاری سرویس‌های بهداشتی سردخانه‌ها سدها پل‌های هوایی باند فرودگاه پارکینگ‌های طبقاتی مرغداری‌ها لوله‌های آب گاز، نفت دامداری‌ها و ... استفاده میشود.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded