Profile cover photo
Profile photo
עורכי דין בחיפה - בן צוק
128 followers -
עורך דין ונוטריון בחיפה | עו"ד ספיר בן צוק
עורך דין ונוטריון בחיפה | עו"ד ספיר בן צוק

128 followers
About
Posts

קיפוח בעלי מניות מיעוט / בית המשפט המחוזי בחיפה

בית המשפט המחוזי בחיפה חייב את בעלי מניות הרוב לרכוש את מניות המיעוט מבעלייהם שיוצגו על ידי משרד עו"ד בן צוק בסך של 2,577,000 ש"ח בתוך 60 ימים. פסק דין זה נפתח בתביעה לפי סעיף 191 לחוק החברות בטענה לקיפוח בעלי מניות המיעוט על ידי הרוב, כגון, הפסקת תשלומי שכר דירקטורים, הפסקת חלוקת דיבידנדים, וניסיונות הרוב לבצע לכאורה השקעות ולקחת הלוואות ושיעבוד נכסי החברה. במספר הליכים שננקטו, הורה בית המשפט לבעלי מניות הרוב לבצע חלוקת דיבידנדים, נחסם ניסיון הרוב להוציא כספים מהחברה להשקעות תמוהות וכיוב', ומשכלו כל הקיצין ולאחר הליכים מרובים, הורה בית המשפט לרוב לרכוש את מניות המיעוט למרות דחיית טענת הקיפוח וזאת שלא לפי הסך הנמוך שהציעו הרוב או בתהליך התמחרות, אלא במחיר שווי שוק הוגן כפי שקבע מומחה מטעם בית המשפט.לא מעט פעמים עקב סכסוכים בין בעלי מניות, מנסה הרוב לדחוק את המיעוט ולהשאיר את מניותיו "כאבן שאין לה הופכין" במניעת חלוקת דיבידנדים או שכר, תוך ניסיון אילוצו למכור לו את מניותיו במחירי הפסד "בנזיד עדשים" כמי שכבולים לגחמות הרוב, ודרך התקיפה הטובה והיעילה היא לאלץ את הרוב לרכוש את מניות המיעוט בכפייה על ידי פסק דין ובמחיר שווי שוק אובייקטיבי הוגן.
Add a comment...

קיפוח בעלי מניות מיעוט בחברה / פסק בוררות

סכסוך בין בעלי מניות בחברה, הינו מהקשים הקיימים. לקוח משרד עו"ד ספיר בן צוק הינו בעל מניות מיעוט בחברת הסעות מהגדולות באזור הצפון שלה עשרות אוטובוסים, מוניות, ומבנים, וקהל לקוחות גדול ומגוון. ביסודה נוצרה החברה כמעין קואפרטיב נהגים שמטרתו ליצור להם בסיס לקבלת עבודה בהיקף גדול, וכן ככל שתצליח החברה שיוכלו הם להינות מדיבידנדים ראויים. עם הצלחתה של החברה, רכש אחד מבעליה משאר חבריו את מניותיהם במחירים נמוכים מאוד, ולקוח משרד בן צוק, נשאר במיעוט של כ 7 אחוזים, כאן החלה ההתעמרות, לא משלמים דיבידנדים מהרווחים שהצטברו (כ 15 מיליון ש"ח), מעלימים מידע, ולא מספקים לו עבודה, והכל בכדי לשכנע אותו למכור להם את מניותיו "בנזיד עדשים". הוגשה תביעת קיפוח בעלי מניות המיעוט לבית המשפט המחוזי בנצרת, משם עשה דרכו התיק לגישור, ושם מונתה שופטת מחוזית כבוררת ומונה מומחה לקבוע את שווי שוק מניות המיעוט. ביום 06/02/17 פסקה הבוררת כי על בעלי מניות הרוב לרכוש את מניות המיעוט במחיר של 1.5 מיליון ש"ח (מעל פי 4 ממה שהוצע), חייבה את החברה להוציא את התובע מכל ערבויות הבנקים, כמו כן חוייבה החברה ובעליה בהוצאות משפט, הבוררות ושכר מומחים בהיקף של עוד כ:- 40,000 ש"ח.
Add a comment...

הפרת זכויות יוצרים בפרסום / בית המשפט המחוזי חיפה

בית המשפט המחוזי בחיפה קיבל ביום 18/04/17 את תביעת לקוחות משרד עורכי דין ספיר בן צוק אשר דנה בהפרת זכויות יוצרים של הנתבעים שהם עסק מתחרה שהעתיקו תמונות שהופקו בסטודיו מקצועי, מחקו את הלוגו של התובעים ושמו את שלהם במקומו, ופרסמו את התמונות כשלהם בפייסבוק ועיתון אינטרנטי רב תפוצה.
הנתבעים המפרים, ניסו לתרץ את מעשיהם החמורים, כי לא הם עשו זאת, אלא איש הפרסום שלהם ללא ידיעתם וניסו בכך "לזרוק" אחריות מעצמם, כמו כן טענו למשך הפרה קצר מאוד של מספר שעות, ובנוסף לטעון כי במעשיהם הם ראויים להיקרא מפר תמים שהיא אחת ההגנות העומדות לנתבעים.
בית המשפט דחה את כל הטענות שהועלו על ידם ובפסק דין מנומק קיבל את כל הטענות של התובעים שיוצגו על ידי משרד עו"ד בן צוק, וחייב את הנתבעים בצו מניעה קבוע להסיר את כל התמונות המפרות, שלא לעשות בהם בכל דרך שימוש עתידי וחייב אותם לשלם לתובעים פיצוי כספי והוצאות משפט בסך של 47,500 ש"ח.
הנחת היסוד היא כי כל יצירה המופיעה ברשת האינטרנט מוגנת בזכויות יוצרים וצריך להיזהר שלא להעתיקה ולעשות בה שימוש, ובוודאי שלא שימוש מסחרי. (מחוזי חיפה ת.א 27730-07-16 שחידם ואח' נ' שחאדה ואח').
Add a comment...

Post has attachment
משרד עורכי דין בחיפה | עו"ד בן צוק
ייצוג והופעה בבתי משפט
Add a comment...

Post has attachment

בית משפט השלום תל אביב " תובע סדרתי ":

בית משפט השלום בתל אביב חייב "תובע סדרתי" בתביעות להפרת זכויות יוצרים לבצע הפקדה ערובה כספית בשני תיקים שמיוצגים על ידי משרדנו, מאחר והתובע התחמק מלמסור את כתובת החברה וכתובת מגורי מנהל החברה, וחייב את התובע לשלם לנתבע הוצאות משפט.
Add a comment...

בית המשפט המחוזי תל אביב " הפרת סימני מסחר ":

משרדנו ייצג לקוח  שהקים שתי חנויות למכירת "פרוזן יוגורט" שהן העתקה מלאה של רשת חנויות אמריקנית בעלת כ 150 סניפים בארצות הברית, וסך מחזורו השנתי בישראל הינו כ 2 מיליון ₪, לאחר מו"מ עם ב"כ החברה האמריקנית, הוחלף השם של החנויות בישראל, ונקבע בפשרה פיצוי מינורי בסך של 35,000 ₪ בלבד.
Add a comment...

בית המשפט המחוזי מרכז " הפרת זכויות יוצרים בתוכנה ":

משרדנו  ייצג נתבע על סך 300,000 ש"ח בגין ייבוא תוכנות ניווט מזויפות ומפרות זכויות יוצרים של תוכנות מקוריות, לאחר מו"מ עם התובעת, חברה זרה, הוסכם על פיצוי מינורי בסך 5,000 ₪ ועוד 5,000 ₪ ב 15 תשלומים שווים.
Add a comment...

בית המשפט המחוזי בתל אביב " הפרת זכויות יוצרים באינטרנט ":

משרדנו ייצג נתבעת  על הפרת זכויות יוצרים ב 4 תמונות ברשת האינטרנט בסך 400,000 ₪ על ידי חברה אמריקנית ידועה, לאחר מו"מ, הסתפקה התובעת בסך של 3,500 ₪ בלבד שבגינם הוצאה חשבונית מס כרכישה ולא כפיצוי על הפרת זכויות יוצרים.
Add a comment...

בית המשפט המחוזי בתל אביב " חיקויים מסחריים ":

בית המשפט דחה את תביעת חברת יקבים גדולה וידועה, נגד אחד ממפעלי המזון בטענה כי הועתקו מהם מוצרים שהינם בקבוקי יין וחייב את התובעת לשלם לנתבעים שיוצגו על ידי משרדנו סך של 20,000 ₪ הוצאות משפט.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded