Profile

Cover photo
zap doctors - זאפ דוקטורס
130 followers|52,641 views
AboutPostsPhotosVideos

Stream

 
הקיץ בפתח: מה כדאי לאכול?  >>>מאת: שרון גבריאל

בחורף אנו מכורים למרקים ולתבשילים - ובקיץ מתחשק לנו לאכול קרטיבים ופירות. מה חשוב לדעת על תזונת קיץ? ומדוע אבטיח איננו מה שחשבנו - ואין להפריז באכילתו?
בימי הקיץ החמים, החום עולה - ואתו הצמא, תחושת ההתשה והעייפות. בנוסף להקפדה על הגנה מפני השמש ועל שתייה מרובה, גם לתזונה שאנו אוכלים בקיץ יש השפעה רבה על בריאותנו וגם על מצב הרוח שלנו. כיצד כדאי אפוא להתמודד עם הקיץ באופן הטוב ביותר? ראשית, יש להבין מהו המזון שאנו צורכים - ומה בעצם מומלץ שנאכל בעונה החמה. 
http://www.doctors.co.il/ar/18669/%D7%94%D7%A7%D7%99%D7%A5+%D7%91%D7%A4%D7%AA%D7%97:+%D7%9E%D7%94+%D7%9B%D7%93%D7%90%D7%99+%D7%9C%D7%90%D7%9B%D7%95%D7%9C+q00
 ·  Translate
1
shoshana zur's profile photo
8 comments
 
Google tramslate
Add a comment...
 
הסיבים התזונתיים ידועים כאחד מרכיבי התזונה החשובים והבריאים הקיימים. לא בכדי, מצדדים ארגוני הבריאות העולמיים בצריכת סיבים תזונתיים - וגורסים כי צריכתם מסייעת לנו לשפר את איכות החיים. חוקרים סבורים כי אכילת מזונות עשירים בסיבים תזונתיים קשורה לבריאות טובה ולירידה בסיכון לחלות במחלות לב וכלי דם ובסוגי סרטן שונים. מהם היתרונות של הסיבים התזונתיים? איך הם מסייעים לעיכול? מדוע מומלץ להוסיף אותם לתפריט היומי שלנו?
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
מטפל או מאמן? זהירות משרלטנים>>>
תחום שיפור איכות החיים מאופיין בפריחה של מקצועות חדשים בתחום האימון, הטיפול והייעוץ. רגע לפני שתבחרו איש מקצוע, חשוב לוודא מה הכשרתו וניסיונו>>>מאת: ד"ר איתי זיו ודגנית גלסמן
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
"חיפה: שיעור הסרטן הגבוה בארץ>>
מחקר ישראלי חדש מגלה כי לתושבי אזור חיפה הסיכון הגבוה בארץ לחלות בסרטן ללא קשר לגורמי סיכון שונים; כמחצית ממקרי הסרטן בילדים - בגלל הזיהום.
שיעור התחלואה בסרטן גבוה יותר באזור חיפה מאשר בשאר חלקי הארץ, כך עולה ממחקר ישראלי חדש שפורסם לאחרונה בכתב העת American Journal of בancer Epidemiology and Prevention. נמצא כי התחלואה זו אינה קשורה במוצא, עדה, מין, גיל, הכנסה ואפילו עישון, שכן שיעור העישון בחיפה אינו גבוה יותר מאשר במקומות האחרים. הגורם לסוגי הסרטן הוא הזיהום הנובע מהתעשיות הפטרוכימיות באזור.

המחקר, שהוזכר במכתבו של ראש שירותי בריאות הציבור במשרד פרופ' איתמר גרוטו, העלה ממצא קשה נוסף, לפיו כמחצית ממקרי הסרטן בקרב ילדים עד גיל 14 באזור נובעים מזיהום האוויר. "
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
היום בדוקטורס: "שיעול בילדים ומבוגרים
לא מפסיקים להשתעל? קיימות לכך סיבות רבות: עישון, אסטמה, אלרגיה, בעיה בסינוסים, ריפלוקס או שאיפת עצם זר לריאות. הילד משתעל? כנראה שזה וירוס. מדריך מיוחד מאת: ד"ר דורון כרמי"
http://www.doctors.co.il/ar/18106/%D7%A9%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%9C+%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%93%D7%99%D7%9D+%D7%95%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%92%D7%A8%D7%99%D7%9D
 ·  Translate
לא מפסיקים להשתעל? קיימות סיבות אפשריות רבות לשיעול: עישון, אסטמה, אלרגיה, בעיה בסינוסים, ריפלוקס או שאיפת עצם זר לריאות. הילד משתעל? כנראה שזה וירוס. מדריך מיוחד
1
Add a comment...
 
היום בדוקטורס: וידאו: הקפאת ביציות, אופציה להורות - כתבת וידאו באתר עם ד"ר אריק כהנא.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
חולים מונשמים: אפשר גם בבית>>>
חולים המונשמים באופן כרוני, יכולים כיום להשתחרר מבית החולים ולקבל טיפול הנשמה בביתם הכולל: רופא, מומחה/ית לשיקום נשימתי, טכנולוג רפואי, ייעוץ תרופתי, ריפוי בעיסוק פיזיותרפיה ועוד
   

מאת: ד"ר דיצה גרוס
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
מחלות לב בקרב נשים>>>
בניגוד לדעה הרווחת: נשים חשופות להתקף לב ולשבץ מוחי בדיוק כמו גברים. כיצד משפיע הריון בגיל מבוגר על תפקוד הלב? מהם גורמי הסיכון?
לקראת כנס מיוחד בתחום

[עקבו אחרינו ב ניוזלטר ]
      
      

מאת: ד"ר אביטל פורטר, 11/06/15
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
שבועות: חג הקציר והסידן>>>
חג שבועות מהווה הזדמנות מצוינת להיזכר בחשיבות הסידן בגופנו - ולצמצם את המחסור בסידן באמצעות מוצרי חלב טעימים ומזינים. חשוב לזכור: ספיגת הסידן תלויה גם ברמת ויטמין D>>>מאת: ד"ר דורון כרמי
 ·  Translate
1
Madlen Madleen's profile photo
 
.
@@
Add a comment...
 
היום בדוקטורס: "יום שואה והגבורה: ניצחון החיים>>>
יום השואה מצוין בישראל בכל שנה במסגרת טקסים, עצרות וטקסי זיכרון. מה תאמרו אם יום הולדת, ארוחה חגיגית ושמחה יחליפו את הצפירות, קטעי הקריאה והדמעות?

גם השנה בני משפחת לאור חיזרו על פתחי הסושיות רגע לפני שסגרו שעריהן בערב יום השואה. הם בוחרים לחגוג, לחייך ולשמוח; לשים דגש על ההישרדות, על הניצחון ועל ההמשכיות. כבכל יום שואה מתכנסים בני המשפחה כדי לציין את יום השואה עם סיפורים, זיכרונות והתמונה של סבא טטו מחייך ומביט בנכדיו בעיניים גאות ובלב מלא שמחה. הם – ילדיו, נכדיו וניניו - בהם ראה את הניצחון המתוק שלו ושל בני משפחתו שנספו בשואה, מתכנסים גם השנה כדי להמשיך במסורת המשפחתית המרתקת. נועם, בכור הנכדים תורם מעט פרטים:"

הכתבה המלאה בדוקטורס.
 ·  Translate
1
Add a comment...
 
היום בדוקטורס: "חיסון נגד שפעת - האם הוא יעיל?
החיסון נגד נגיף השפעת הוא פופלארי בארצנו. אך מחקר חדש מצביע על כך שיעילותו לוקה בחסר, עקב התחדשות המוטציות בכל שנה. אז מדוע מומלץ להתחסן?
מאת: ד"ר קובי שדה.

עקבו אחרינו גם ב ניוזלטר      

 ·  Translate
בזכות קמפיין ציבורי רחב, הפך החיסון נגד נגיף השפעת לפופלארי בארצנו. אך מחקר חדש מצביע על כך שיעילותו לוקה בחסר, עקב התחדשות המוטציות השפעתיות בכל שנה ושנה. למרות זאת, מדוע בכל זאת מומלץ להתחסן ומי נמצא בקבוצת סיכון?
1
Add a comment...
 
היום בדוקטורס: "חיזוק טבעי - חורף בריא
כיצד לחזק את המערכת החיסונית - ולעבור בשלום את החורף? הנה כמה דרכים קלות, פשוטות וטבעיות, שיעזרו לנו לעבור את החורף בשלום (ובכלל, להיות יותר בריאים),
~~עקבו אחרינו ב ניוזלטר ~~    

מאת: שרונה גבאי, 08/01/15
החורף הגיע - וכולנו חוששים להידבק במחלות. חשוב לדעת שאפשר לעבור את העונה הקרה גם בלי לחלות בשפעת, חום, חולשה או הצטננות. כיצד? ניתן לחזק באופן טבעי את מערכת החיסון - ולא רק לטפל בסימפטומים עצמם מיד כשהם מופיעים"
 ·  Translate
1
Add a comment...
Contact Information
Contact info
Email
Story
Tagline
אתר הבריאות לקהל הרחב, הטוב והגדול בארץ. מיטב הכתבות, מאמרי ידע, עזרה מעשית אונליין, שאלות ותשובות של גולשים ומומחים מכל הארץ ומכל תחום רפואי אפשרי!
Introduction