Profile cover photo
Profile photo
Кілійський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів №6
About
Posts

Post has attachment
КОЛЯДУЙМО ВСІ РАЗОМ!

Ще з перших днів зими всілякі негаразди й постійні клопоти, ці вічні супутники щоденного життя, залишаються наче на узбіччі. Вони раптом втрачають свою владу, бо на серці теплішає. Це нечутними кроками приходить на землю особлива пора. Пора очікування різдвяно-новорічних див.

В Україні традиції святкування Різдва Христового передавалися від покоління до покоління. Наші прадіди чекали цього свята весь рік і ретельно до нього готувалися. Різдво завжди вважалося сімейним святом. Народна традиція зберегла дуже мудрий звичай – не сваритися цього дня, помиритися з усіма, задумати нові добрі справи. Важлива і незмінна традиція на Різдво – це колядування.

Як твердять фольклористи, колядувати можна, починаючи від Святвечора – 6 січня – аж до 15 лютого, тобто до свята Стрітення. Щоправда, найпоширенішим для колядок є час напередодні Різдва: як тільки на небі являється перша зірка – розпочинається Свята Вечеря, а ближче до її завершення діти й підлітки збираються гуртом і йдуть вітати всіх колядками з народженням Христа.

Колядують в Україні на Різдво – 7 січня , щедрують на Меланки - 13 січня, а посівають на старий Новий рік або на Василя – 14 січня.

Як і колись давно, зараз люди намагаються прикрасити ці дні розвагами, згадати старовинні обряди та звичаї. Не є винятком у цьому й учні та вчителі фольклорного ансамблю «Україна колядує» Кілійського ЗЗСО І-ІІ ст. №6.

8 та 14 січня 2019 року учасники ансамблю своїми яскравими колядками та щедрівками вітали давніх друзів навчального закладу: ТОВ «Рута Нова-К» (Наньєв І. С.), ТОВ СГП «Дунай-Агро» (Швайка В.Т.), СПК «Дунай» (Куляс В.М.), ТОВ «Тріада-Юг» (Божко С.С.), ТОВ «ПІВДЕНЬ АГРО ХОЛДИНГ» (Марченко Р.С.), Кілійську міську раду (Бойченко П. І.), відділ освіти та молодіжної політики (Мергут С. І.), ПП Швайка І.В., ПП Голубенко В.О., магазини «Каштан», «Елегія», «Маячок» та мешканців селища Омарбія.

9 січня 2019 року фольклорний ансамбль «Україна колядує» Кілійського ЗЗСО І-ІІ ст.№6 взяв участь у фестивалі «Новорічні дива» на базі Кілійської дитячої музичної школи.

Чарівні мелодії супроводжувалися радісними вигуками колядників, щирими побажаннями: «На щастя, на здоров’я, на Новий рік, хай вам буде краще, ніж торік!»

І ми щиро віримо: так обов’язково буде!

Отож, нехай Новий рік буде радісним, а Різдво – світлим і вселяє надію. Нехай лунають у Вашій оселі сміх, колядки та щедрівки. Нехай не оминають Вашого дому посівальники з добрими побажаннями!

Веселих свят!

Смачної куті!Гарного настрою, миру й добра на весь рік!

https://kzoch6.ucoz.ua/news/koljadujmo_vsi_razom/2019-01-15-448

Post has attachment

Post has attachment
З РІЗДВОМ ХРИСТОВИМ!

Вітаємо з Різдвом Христовим! У це світле свято хочеться побажати миру і спокою в кожному домі, добра, взаєморозуміння, достатку, любові, щастя, душевної рівноваги, успіхів у всіх починаннях, побільше радості, міцного здоров’я та всіх благ! Нехай справдяться усі очікування і збудуться найзаповітніші мрії!

Бажаєм вам добра,
Від Різдва і до Різдва,
Щоб здоров’ям, щастям в хаті,
Ви були завжди багаті.
Спокій в домі, сонце ясне,
Хай ніколи не погасне,
Хай у добрі проживає
Вся ваша родина.
Колядуйте, веселіться,
Бо весела днина.
Хай заходять до оcелі
Радіcть, злагода та cпокій
І любов на довгі роки!
Христос народився!
https://kzoch6.ucoz.ua/news/z_rizdvom_khristovim/2019-01-06-447

Post has attachment
Новий рік – як нова книга читаного раніше автора: ви приблизно знаєте тематику його творів, манеру письма, але при цьому сюжет конкретної книги невідомий. А так хочеться дізнатися, що ж задумав автор! Тож нехай кожен день життя в новому році буде ще однією сторінкою вашого особистого бестселера!

Кожен від Нового Року чекає, сподівається і вірить у щось своє. Тому бажаємо вам у прийдешньому році виконання бажань! Нехай збудеться все те найпотаємніше, що кожен з нас вважає блакитною мрією!

Нехай 2019-й рік приносить всім тільки радісні новини, нехай в ньому відбуваються тільки світлі події, нехай він буде сповнений здоров'я, любові і щастя!
Всього самого найкращого вам і вашим родинам!

З Новим Роком!
https://kzoch6.ucoz.ua/news/z_nastupajuchim_novim_rokom/2018-12-29-445
ПРИВІТАННЯ
ПРИВІТАННЯ
kzoch6.ucoz.ua

Post has attachment
«І ЗНОВУ КАЗКА ПРИЙШЛА НОВОРІЧНА»

Новорічні свята, на які з нетерпінням чекають діти - одні з найулюбленіших. Саме з цього часу ми всі починаємо вірити в казку, сподіваємося на щасливі зміни і, затамувавши подих, загадуємо бажання. На новорічну казку 30.12.2018 р., яку підготувала та провела завідуюча клубом Стариш Наталя Фомівна, радо запросили дітей селища Омарбія, вулиць Маяк та Хотинської ведучі (Стариш Ольга та Чернієнко Євгенія).

Добрі Баби Ягусі (Голубенко Аліна та Владиченко Ірина) самі напросились на свято, де змагалися в різноманітних іграх, танцях та конкурсах. Разом з дітьми вони із нетерпінням чекали на Діда Мороза та Снігуроньку. Головні герої свята привітали присутніх з наступаючим Новим роком, і повеселились у хороводі.

Та казка не була би казкою, якби на святі не з’явилися два Діда Мороза (Швайка Віталій та Кучеренко Олександр). Вони дарували всім присутнім на святі діткам подарунки від ООО СХП «Дунай-Агро» (директор Швайка В. Т.). З гарним настроєм, радістю, відчуттям чарівної новорічної казки – ось з якими емоціями діти зустрічатимуть Новий 2019 рік:

Зустріли весело й завзято
Ми новорічне наше свято.
Хай рік Новий щасливим буде,
Хай не сумують добрі люди.
Хай радість й щастя принесе,
Біду і горе відверне.
А разом з щастям - сонце й сміх,
Вітаєм з Новим роком всіх!
https://kzoch6.ucoz.ua/news/i_znovu_kazka_prijshla_novorichna/2018-12-30-446

Post has attachment
ПОЖЕЖНО-ТАКТИЧНІ НАВЧАННЯ

Актуальним завданням сьогодення є вдосконалення підготовки колективів шкіл до дій за умов виникнення пожежі чи інших надзвичайних ситуацій, здобуття стійких навичок, необхідних під час прийняття швидких і чітких рішень. З метою перевірки готовності складів освіти до евакуації і проведення робіт з гасіння пожежі, запобігання нещасних випадків серед дітей і підлітків, забезпечення пожежної безпеки при проведенні Новорічних та Різдвяних заходів, 27 грудня 2018 року в Кілійській ЗОШ І-ІІ ст. №6 було відпрацьовано план евакуації учнів, вчителів і працівників школи на випадок пожежі.

Організували і провели пожежно-тактичні навчання, разом з особовим складом чергової зміни, начальник Кілійського МРС підполковник СУЗ Олег Васильович Вайдич та заступник начальника 23ДПРЧ 3ДПР ГУ ДСНС України в Одеській області (м. Кілія) підполковник ЗУС Плешу Валерій Андрійович. Також участь в навчанні приймали начальники підрозділів ДСНС міст Болград, Ізмаїл та Рені.

Завданнями проведення тренування були:
• вироблення в учнів та працівників школи навичок самостійно, швидко і безпомилково орієнтуватися у ситуації у разі виникнення загрози пожежі чи іншого виду надзвичайних ситуацій;
• навчання прийомам і способам порятунку, евакуації людей;
• практичне відпрацювання раціональних прийомів і методів використання наявного спорядження, первинних засобів пожежогасіння.

За легендою навчань, в школі відбувалась умовна пожежа в комп’ютерному класі. Всі учасники навчально-виховного процесу повинні були швидко і без паніки залишити приміщення школи, а вчителі доповісти про кількість евакуйованих та «постраждалих». Особовий склад рятувальної частини задіяв пожежну техніку, почав виконувати дії з локалізації «осередку займання» та повного «приборкання вогню».

Також учням керівниками навчань було нагадано основні правила пожежної безпеки та дії під час пожежі і продемонстровано роботу засобів пожежогасіння. В цілому евакуація людей зі школи була проведена оперативно. Особовий склад чергової зміни ДСНС впорався із поставленим завданням.
https://kzoch6.ucoz.ua/news/pozhezhno_taktichni_navchannja/2018-12-27-444

Post has attachment
А НА ПОРОЗІ НОВИЙ РІК

Новий рік – улюблене і довгоочікуване свято дітлахів всього світу. Воно буває лише раз на рік і пов’язане з магічними подіями та подарунками, вірою в добро та казку. Так, 26 грудня 2018 року новорічне свято зібрало в прикрашеному залі клубу селища Омарбія учнів, батьків та гостей Кілійської ЗОШ І-ІІ ступенів № 6 на карнавал.

Сяючі та дзвінкі ялинкові іграшки, різнокольорове оформлення, новорічні стіннівки, запах красуні-ялинки – все це створювало атмосферу справжнього дива. Звичайно ж, на свято завітали казкові герої. Так, Баба Яга (учениця 8 класу Медведенко Катерина) не давала ведучим (учениці 9 класу Чернієнко Євгенія та Владиченко Ірина) проводити новорічне свято. Довелося стару вмовляти, аби дозволила продовжити веселощі. Король з Королевою (учні 7 класу Божко Василь та Ломова Діана) в гумористичній формі пробували довести неслухняній принцесі (учениця 7 класу Петрова Олена) важливість гарного навчання та хорошої поведінки. Веселі пісні, запальні хороводи, флешмоби, різноманітні конкурси дарували присутнім чудовий, піднесений настрій. Приємним сюрпризом став сучасний танок у виконанні випускниці нашої школи Голубенко Аліни. І звичайно весела дітвора дочекалась традиційних подарунків від Діда Мороза та Снігуроньки (учениця 4 класу Іваненко Сніжана).

Нехай здійсняться всі новорічні побажання, які лунали в залі впродовж свята. І в душі кожної людини збережеться вогник надії на краще в новому 2019 році! Нехай в душі буде більше добра! Здоров’я, любові, взаєморозуміння, радості, достатку, подорожей, вражень і хороших подій. Нехай Новий Рік буде тільки щасливим!
https://kzoch6.ucoz.ua/news/a_na_porozi_novij_rik/2018-12-26-443

Post has attachment
«ВІН УНОЧІ ДО НАС МАНДРУЄ, ПОДАРУНОЧКИ ДАРУЄ»

З першим снігом і морозами приходять в Україну зимові свята. Найбільшим і найрадіснішим для дітвори є свято Миколая. Святий Миколай — заступник людей від усіх проблем та нещасть. Відомо, що все життя він ніс людям Добро і Милосердя. Для діток він почесний охоронець і завжди приходить до них з подарунками.
Завітав Святий Миколай і в Кілійську загальноосвітню школу І-ІІ ст. №6 на розважально-ігрову програму «Він уночі до нас Мандрує, подаруночки дарує», яку підготувала та провела завідуюча клубом Омарбія Стариш Наталя Фомівна.

Казкові герої - Капосниця (Владиченко Ірина, 9 кл.) та Листоноша (Чернієнко Євгенія, 9 кл.) - допомогли засвітити зірки, які вказували Миколаю дорогу на свято. Робили це вони проведенням цікавих конкурсів, запальними танцями та веселими піснями. Допомогли також і учні 3 класу, виконавши танок «Віночок» та пісню «Лужком-бережком», а всі присутні діти заспівали пісню «Миколай Святий ходив».

А такі творчі та веселі діти не могли залишитися без подарунків. Тому Миколай пригостив усіх дітей медовим печивом «Миколайчики» від Кілійської міської ради та солодощами від батьківського та учнівського комітету школи. А діти, в свою чергу, пообіцяли Миколаю гарно вчитися, бути добрими і чесними, поважати старших та вчителів. Шанувати батьків, бабусь, дідусів та бути просто добрими і хорошими людьми. Тому знов запросили Миколая в гості на наступний рік.

Також солодкі сюрпризи на свято отримали і учні старших класів від представників ООО СХП «Дунай-Агро», депутатів Кілійської міської ради Швайка Віталія Тимофійовича та Кучеренко Олександра Олександровича. День Святого Миколая – це свято, у яке здійснюються найзаповітніші мрії, свято, яке завжди розмальовує наші обличчя щирими посмішками, а наші душі – теплим та незгасаючим вогнем любові до ближнього.
https://kzoch6.ucoz.ua/news/vin_unochi_do_nas_mandrue_podarunochki_darue/2018-12-19-442

Post has attachment
ЗНАЄМО ПРО СВОЇ ПРАВА

Важливо, щоб кожна людина знала свої права, щоб ці права стали цінністю, визнаною і державою, і суспільством. Вирішення цього завдання залежить від якісної роботи державних органів влади, освітніх установ, засобів масової інформації та всіх структур громадянського суспільства. Це необхідно для того, щоб уміло і правильно користуватись своїми правами і добре виконувати свої обов'язки, не порушуючи інтересів інших, та знати закони.

10 грудня відзначають Всесвітній день прав людини. Цього дня в 1948 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини, яка стала першим міжнародним документом з чітко сформульованими положеннями про права людини. У Декларації заявлено, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особистих відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які існували на той момент з даного питання.

Указом Президента України від 8 грудня 2008 року № 1149/2008 встановлено започаткувати проведення Всеукраїнського тижня права в тиждень, що включає 10 грудня - День прав людини. З того часу Тиждень права має статус державного. Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року №681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права», листа Департаменту освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації від 30.11.2018р. № 3547/02/52-01-02, на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26.10.2018 №1233/А-2018 «Про затвердження регіонального плану заходів з проведення в Одеській області у 2018 році Всеукраїнського тижня права», наказу Відділу освіти та молодіжної політики Кілійської районної державної адміністрації від 05.12.2018 року №2081, з метою виховання у громадян поваги до закону і прав людини, з 10 по 14 грудня 2018 року в Кілійській ЗОШ І-ІІ ст. №6 було проведено заходи до Всеукраїнського тижня правових знань.

Вчителем історії та правознавства Білим А. П. для учнів 7 та 9 класів було проведено Всеукраїнський урок права «Знаємо та реалізуємо свої права!», що містив елементи тренінгового заняття. Після вступної частини учні прийняли участь у вправі «Таємна коробочка» в ході якої поновили свої знання з прав дитини. Під час виконання вправи «Історія з дівчинкою» учні прокоментувавали наявність прав, ситуації, коли деякі з них можна втратити, та як розв’язати дану проблему. Також діти відгадували казкову вікторину, переглянули кілька відеороликів на правову тематику, повторили обов’язки громадян України, адже важливо знати свої права і при цьому не порушувати права інших.

В шкільній бібліотеці діяла виставка літератури на правову тематику «Мої права – моє життя», яку підготувала бібліотекар школи Голобородова Жанна Миколаївна. Діти мали можливість віднайти ще більше правової інформації.

Серед учнів 7 та 9 класів було проведено анкетування «Що ми знаємо про свої права?» в якому вони могли перевірити свою правову обізнаність, висловити власну думку щодо дотримання прав дітей в нашій державі та школі.

Для учнів 1-4 класів вчителем історії та правознавства Білим Андрієм Петровичем було проведено виховний правовий захід на тему: «Права людини починаються з прав дитини». Учні переглянули відеоролик про появу прав, також познайомились з основними правами, які мають діти. Для них було проведено вікторину «Вгадай героя», в якій діти вгадували казкових персонажів за переліком їх порушених прав. Учні другого, третього та четвертого класів читали присутнім вірші про права, у яких звернули увагу на необхідність дотримання прав задля порядку у суспільстві. Наймолодші учні – першокласники підготували прислів’я про закони і справедливість, тим самим наголосили, що всі закони в державі мають бути справедливими.
Також до цього заходу діти створили малюнки з епізодів своїх улюблених казок, мультфільмів чи книг. З кращих малюнків було створено виставку «Шляхами правових знань».

Заходи, проведені протягом тематичного Всеукраїнського тижня правових знань, були розраховані на різні категорії учнів з урахуванням їх вікових особливостей, набутих знань та інтересів. Вони мають допомогти учням розширити та збагатити свої знання та вміння застосовувати їх на практиці, що в свою чергу сприятиме формуванню правової свідомості учнів та вихованню правової культури молоді.

Кожна дитина – це неповторна особистість, яка сама має визначити своє місце в суспільстві та реалізувати свої здібності. Показником гуманізму держави та суспільства є, насамперед, ставлення до дитини. Діти є найвищою цінністю кожного народу і розбудова демократичної держави неможлива без сприяння розвитку молодого покоління, задоволення його потреб та виконання обов’язків, передбачених Конституцією та законодавством України.
https://kzoch6.ucoz.ua/news/znaemo_pro_svoji_prava/2018-12-13-441

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded