Бесіда-роздум «Мости для тварин — екодуки»

Запропонуйте дітям уявити, що через ліс проходить дорога, по якій з величезною швидкістю їздить транспорт. Такі дороги огороджують спеціальним парканом, щоб тварини не потрапили під колеса машин. 
• Хто живе в лісі?
• Як ви думаєте, що відчувають тварини, коли знаходяться біля дороги, що проходить через ліс?
• Чим саме дорога заважає тваринам?
— Уявіть, що барліг ведмедиці з її дітками знаходиться по один бік дороги, а шукаючи смачненький гостинець ведмедиця опинилася по інший бік дороги. Дітки кличуть маму, а як добігти швидко? А раптом дітки підуть маму шукати? Як зробити їхню мандрівку безпечною? Тому люди вирішили зробити спеціальні мости для лісових тваринок. 
• Подивіться на фотографію. Який міст ви бачите? Чим він відрізняється від мостів у вашому місті? (Попросіть дітей дібрати якомога більше слів, щоб люди, які ніколи не бачили таких мостів, могли їх точніше уявити.) 
• Як його можна назвати?
• Чим він особливий?
• Як ви вважаєте, чи подобається цей міст тваринам? Чим саме? (Широкий, на ньому ростуть дерева і травичка, як в лісі; його прогін знаходиться на одному рівні з лісом тощо.)
• Чому такі мости будують широкими?
• Що убезпечує тваринок? 
— Мости для тварин зберігають життя і людей, і тварин, адже велика тварина також може пошкодити машину і водія поранити.

ЗАВАНТАЖИТИ презентацію до бесіди з дошкільнятами та молодшими школярами Ви можете за посиланням https://drive.google.com/file/d/0B_YtV167nAmNWTV1QzZtcjhhSE0/view?usp=sharing

Ми, дорослі, маємо розповідати дітям, яка красива наша Україна, яка тендітна та вразлива природа навколо нас. Тож ми маємо берегти наше багатство — природу. У журналі «Джміль» (2015, № 1) для справжніх українців Джмелик підготував*гру за серією сюжетних малюнків «Збережемо та примножимо багатства України»*. Дізнатися більше про гру Ви можете за посиланням http://jmil.com.ua/2015-1/economika

У електронному додатку до статті Ви знайдете ще один варіант гри, у якій можуть взяти участь одразу цілі команди. Замовити е-додаток Ви можете, надіславши лист на електронну пошту jmil@dvsvit.com.uaі додавши короткі дані про себе — місце проживання, де працюєте, чи читаєте журнал «Джміль». Зворотним листом Ви отримаєте електронний додаток з грою.

Тож хто виявиться найбережливішим, найуважнішим, хто дасть більше правильних відповідей?

#Клубдопитливих  
Shared publiclyView activity