Profile cover photo
Profile photo
Віталіна Севрук
455 followers -
Голова Житомирської обласної громадської організації "Жінка"
Голова Житомирської обласної громадської організації "Жінка"

455 followers
About
Posts

Post has attachment
100 років тому в українських селах проживало 82% населення, решта громадян жили у містах. Однак, всього за століття ситуація змінилася кардинально: нині у містах проживає переважна більшість українців (70%), тоді як частка сільських мешканців продовжує невпинно скорочуватися.

Нині офіційно з карти України щороку зникає два десятки сіл. Найактивніше покидають села молоді працездатні люди, які шукають роботу. Вже сьогодні за даними статистики у 6.000 українських сіл взагалі не має молоді віком 16-28 років, відповідно, мало дітей та підлітків.
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Діяльність Легіону Українські Січові Стрільці до сьогоднішнього часу не досліджена належним чином. Ще менш вивченою темою є історія військового відділу Січові Стрільці - ІІ, у якому мали змогу служити жінки.

Відомо, що у сформованому жіночому загоні (чоті) нараховувалося 33 жінки, в основному студентки, що несли службу в різних відділах. Лише троє із них брали безпосередню участь у військових діях та отримали бойові нагороди - Олена Степанів, Софія Галечко, Анна Дмитерко.

Фактично, вони були першими жінками у світі, які отримали офіцерські звання на військовій службі. Незважаючи на те, що про героїзм українських жінок на війні, писали чи не всі європейські ЗМІ того часу, долі цих жінок склалися доволі трагічно.

#січовістрільці#українськісічовістрільці#жінкисічовістрільці#хорунжісічовістрільці#
Add a comment...

Post has attachment
У Шотландії на Новий Рік першим у дім має ступити темноволосий чоловік, і не приведи Боже зайде світловолоса людина. У Франції подарувати парфуми жінці на Новий Рік може тільки її чоловік, якщо ж хтось інший - це вже натяк на зраду. В Іспанії у новорічну ніч обов'язково треба з'їсти 12 виноградинок та покрутити хвостик запеченій свині. В Колумбії всі намагаються обдурити один одного, у Гані - помиритися з ворогами, а в Болгарії на три хвилини гасне світло і всі цілуються. Цікаво, чи не так?
Add a comment...

Post has attachment
Джеррі Кук – добре відомий у світі фотограф, якого знають ще й як редактора американського журналу LIFE. Мало кому відомо, що справжнє ім’я Джеррі Кука - Юрій Кутщук, і народився він у місті Одеса в 1921 р.
Через революційні події сім'я Кутщуків назавжди емігрувала за кордон. Але сам Юрій, що змінив ім'я на американський лад - Джеррі, неодноразово бував у Радянському Союзі, зокрема, й в Україні, залишивши своїм землякам на згадку сотні фото.
Якими ж побачив українців Джеррі Кук у 1960 р? Відповідь на світлинах. Більше фото за посиланням:
Add a comment...

Post has attachment
За останні 15 років донорство в Україні пережило значний спад, кількість донорів зменшилася більш ніж в два рази. Якщо в країнах Європейського Союзу на тисячу осіб припадає 39 донорів, то в Україні - 7,9 (2016 рік). Цікаво, що донорство в багатьох країнах ЄС виключно добровільна справа і ніяких відшкодувань за здану кров людина не отримує.

Як правило, з проблемою нестачі крові чи її компонентів громадяни зіштовхуються у разі виникнення складних хвороб чи нещасних випадків. За статистикою 90% українських донорів – родичі тих, хто потребує невідкладної допомоги.
Чому ж так склалося, що система донорства в Україні не відповідає світовим стандартам та перебуває у кризовому стані?
#донор#доноркрові#кровдонора#донорство#
Add a comment...

Post has attachment
Після розпаду Радянського Союзу, в деяких колишніх республіках загострилися міжнаціональні та громадянські конфлікти, що переросли у збройне протистояння.

До сьогодні не припиняються та вважаються невирішеними конфлікти між Вірменією та Азербайджаном за територію Нагорного Карабаху, Молдови та Придністров’я, конфлікт Грузії з Осетією та Абхазією, України та невизнаними ДНР та ЛНР, а також конфлікт між Росією та Україною за територію анексованого Криму. Експерти вважають, що за подіями у цих країнах прямо чи опосередковано стоїть Росія.
Add a comment...

Post has attachment
2 вересня 1945 року закінчилася Друга світова війна, але уроки з тих трагічних подій людство так і не винесло: військові конфлікти та тероризм стали ледве не буденною ознакою XXI століття. За останні роки, вперше за період після Другої світової війни, число біженців, шукачів притулку і внутрішньо переміщених осіб в усьому світі перевищило 50 мільйонів чоловік.

Призабуті факти про Другу світову війну мають нагадати, що як і багато років тому, людство платить страшну ціну за постійні війни, за нездатність вирішити чи попередити конфлікти. Сьогодні мир у небезпечному дефіциті, ставши для багатьох єдиною нездійсненною мрією.
Add a comment...

Post has attachment
Здавна хрестини за українським звичаєм були певною мірою змаганням у словесному мистецтві, святом доброзичливих побажань, мудрих педагогічних порад для здорового росту новонародженого.

Нині хрестини – це безперервне виголошення тостів, які, по суті, спонукають до споювання гостей, а звідси й недалеко до різних дурних вчинків, які аж ніяк не сприяють спокою новонародженого. То ж чи не пора замість п’яних «застіль» відродити на Україні традиційні народні свята та обряди, пов’язані з обідом на честь новонародженого?

Для тих, хто не знає чи забув обідній український традиційний обряд на честь новонародженого і бажає його відродити у себе вдома, в сім’ї, нагадаємо основну суть цього чудового народного родинного свята.
#хрестини#українськіхрестини#хрестинивукраїні
Add a comment...

Post has attachment
Вишиванка — духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук.

Українці так полюбляють вишиванки, що вважають вишивку ледве не власним винаходом людства. Та в світовій історії не знайдеш народності, яка б не використовувала мистецтво вишивання. Адже недаремно кажуть, що вишивка — це давнє і вічно молоде мистецтво.
#вишиванка#вишиття#вишивання#українськавишиванка
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded