Profile cover photo
Profile photo
Бюро переводов Дружба Народов
48 followers -
Бюро переводов Дружба Народов:
Бюро переводов Дружба Народов:

48 followers
About
Posts

Post has attachment
Швецька мова
Колись, коли шведи швендяли під Полтавою, жоден українець не міг розібрати, що вони там белькочуть. А от тепер інша справа, тепер є бюро перекладів «Дружба народів», яке не лише здійснює переклади зі шведської й навпаки, а ще й радує свого клієнта цікавинками.

Шведська мова на цікавинки багата. Наприклад, шведські лінгвісти вперто наполягають на тому, що діалектів шведської мови є усього 6, а народ, їм на противагу, розмовляє кількома сотнями шведських суржиків.

У шведській мові немає жіночого та чоловічого роду, а є лише загальний і середній. Це пов’язано з тим, що форми чоловічого та жіночого родів були настільки схожі між собою, що з часом просто злилися в одну. От таке рівноправ’я.
http://www.druzhbanarodov.ua/languages/e_swedish.php
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Азербайджанська мова
А ось вам з порога цікавий факт: азербайджанська – мова, якою розмовляють більше за межами країни, де вона офіційна, аніж на її території. Як це можливо? Дуже просто: населення Азербайджану – це близько 9-ти мільйонів чоловік, а азербайджанська діаспора по усьому світу налічує близько 21-го мільйону! Шляхом нескладних підрахунків бачимо, що азербайджанською у світі розмовляє близько 30 мільйонів людей, які, незважаючи на різні країни проживання, дуже добре розуміють один одного, адже зберігають і передають мову предків.
Азербайджанська належить до тюркських мов та належить до огузької групи разом з найближчими «родичами» турецькою, гагаузькою та туркменською. Вона належить до групи аглютинативних мов, що означає, що корінь будь-якого слова є самостійним словом і має власне лексичне значення, а граматичні значення утворюються шляхом додавання однозначних суфіксів після кореня та основи слова.
http://www.druzhbanarodov.ua/languages/e_azeri.php
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Чеська мова
Якщо колись, прогулюючись двором старовинного замку з ковбаскою в одній руці і кухлем пива у іншій, ви почуєте: «Позор, ужасна дівка (або «хлапік»)!», не хвилюйтеся, ви у Чехії і вас просто попередили про небезпеку та ще й зробили комплімент! Адже ця фраза означає: «Увага, прекрасна дівчино (або «хлопцю»)».
Так, чеська мова багата на кумедні для нашого сприйняття слова, це явище наука охрестила енантосемією, що означає розбіжність у значенні однаково вимовних слів. Ось, наприклад, «овочі» (ovoce) - чеською означає «фрукти», «черствий» (čerstvý) - «свіже», а «вонявки» - це, щоб ви знали, - «парфуми»! http://www.druzhbanarodov.ua/languages/e_czech.php

Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded